Jump to content
atobey

Sapa Penah Kena Pow...

Recommended Posts

sapa penah kena pow..cita la sket..leh org yg tak penah kena ni alert...

aku penah kena pow..ngan indon..mmng barua alam btol..

tp aku sempat mnyelamatkan diri dan wallet aku..nak cita,panjang sngt,tp yg pasti,tiap kali aku teringt,aku rasa nak rodok2 ja perut indon tu ngan pisau....gerammnyaaaaaa...

penah la. tp tak tahu la kalau tu dikire kena paw ke.

hp hilang dlm rumah sendiri, dah la time tu ramai org datang rumah..sampai sekarang tak dapat jumpe <_<

Em kena hati-hati la..Aku dulu penah gak kena pow sekali dalam hidup aku.kalau boleh tak nak lagi la gerun beb.Aku kena dekat Depan CM (central market) menuju arah Puduraya. Pengalaman 5 tahun lepas..datangnya seorang lelaki melayu.Tanya dengan baik dan seperti kawan,"Nak pergi mana Dik?"..Orang tanya kita jawab aje ler.macam2 la dia tanya.aku lupa dah..Rupanya nak pinjam Rm20,aku katakan mana ada duit.aku belajar lagi.Penjenayah tadi...Mula bertindak dengan mengeluarkan pisau dari bag sandangnya.Fuhh ganas giler.tersentak aku,dengan peluh kasar keluar kat kepala aku..Yang jadikan aku gerun,ada lagi 2-3 member penjenayah tadi mundar -mandir kat area2 aku Cover line kot..Menggigil jugak lah..dari aku kena tikam baik aku bagi dia duit habis cerita..kebetulan dalam purse aku ada RM 10.tgh2 nak kuar purse dia terus rampas purse aku ambil RM10 yang ada dlm purse tu..pastu Diorang terus blahh..Siap ucap terima kasih.Hampih betul..memang sebelum kejadian aku ada rasakan sesuatu yang tak elok nak jadi.sebab aku memang ada Rm200 masa tu..aku letak Rm 10 dalam purse aku yang rm 190 aku letak dalam Bag besar aku (nak balik kampung). Moral kena hati2.jangan simpan cash terlalu banyak dalam purse. Tempat yang sama jugak lah 3-4 orang member aku kena POW nak balik hostel kena call member sebab semua duit kena kebas....Mungkin ada cerita yang lagi ganas dari aku.

aku penah kena pow masa kat cc.lek je orang yang jaga cc tu pow aku...

takpe..aku ngalah je...

dan repot polis...

akhirnya cc tu bungkos.. hahha... padan muka..

aku penah kena pow masa kat cc.lek je orang yang jaga cc tu pow aku...

takpe..aku ngalah je...

dan repot polis...

akhirnya cc tu bungkos.. hahha... padan muka..

cuba ko citer skit mcm mana org cc tuh pow ko..dia pow ko tgh isap rokok ke or tgh ko nak bayar lepas abis guna pc ke..

masa aku nak blah..tetiba jek dia tahan aku,panggil mmber2 dia..bodoh betul dia tu..

abih pendrive+70 inggit aku.

Assalamualaikum...

heheheh.. thread menarik ni.. dulu time belajar kat kl, kitorang selalu jenjalan lah ngan geng2 aku.. ada satu hari tu hari ahad, aku ngan geng2 aku (time tu jd mat motolah, hhheheh) ada dlm 3 biji moto, semua sekali 6 org termasuk member aku yg bwk tunang dia.. kitorang g mandi sungai congkak, time tu seronok berendam lah, last2 ada sorang mamat ni dtg (geng dia ada gak, ramai, tp duk jauh sket, tp nampaklah) dia panggil naik atas lah.. jd sumer naik, ingat apalah td, ada emergency ker apa ker.. pastu sound lagi, "korang watper ni, bak mai rm50, sbb korang buat maksiat" uik... terkejut lak aku.. mula2 maleh nak layan, last2 dia pegi kat moto RG dia kuarkan pisau rambo, ades, ni yg goyang ni, member dia ada gak usha line.. last2, bg jer lah rm50 (collect sorang2 sket..) semenjak dari hari tu, kitorang tak g dah sungai congkak n kitorang gelarkan mamat ni Joe Gila.. hehehehehe

Wassalam...

Aku dl pn penah kena pow..time tu aku tingkatan 1..satu hari tu aku pg bandar ngan kwn 2 orang..time tu lepas keluar dr kedai buku ada 4 mamat ni besar mcm abgku la sdg ekori kami dr belakang...lepas tu mamat ni terus jer letak tgn kt bahu aku ala...mcm korang buat bila jalan dgn member tu..mamat tu mcm usha2 aku jer dr td koz kwn aku 2 org tu mcm kering jer dorang tgk...yala..mmbr aku tu memang kaki jln pun..dorang tau la keadaan semasa..aku plak x berani nk keluar or turun kt town klo x mmbr or family..ank manja la katakan hiihihihi...lepas tu aku d tarik kt tempat clear ckit..bdn aku time tu kecik jer...senang jer dorang tarik..yala budak lg kan..mmbr aku tu diam jer koz dh takut..aku plak dh nk nangis..takut gila siutt..2 org mamat tu jaga membr aku n 2 org lg sdg buat check kt seluar aku...wallet n topi aku kena ambil..dah ler topi tu abg aku punya..wallet plak ada duit RM73 ( igt lg koz time tu minta kt abah RM7O kt nk beli buku)..ni kes tak berkat la ni koz mana ada buku tuk form1 harga mcm tu melainkan nk beli byk buku...sush nk tipu koz abah jg org terpelajar.. hah yg tiga ringgit tu mmg duit aku..

Lepas kena pow tu km trus balik kehampaan...hehehe..aku pinjam duit mmbr aku tu bt tambang..hampeh jg dorg ni koz x bgtu aku duit kena letak kt dlm stokin.. :angry:

Balik rumah plak aku bt muka selamber jer bgtau wallet ilang time kena kejar anjing..masa tu jg tempat kwsn perumhan aku tu byk anjing liar..yala dh majoriti org cina kt situ..bab topi plak aku buat2 tak tau klo abg aku tanya..aku kata tak pernah pakai hehehehe..

Lepas kejadian kena pow tu mmbr aku heboh plak kt dlm kelas yg aku ni dh kena pow..malu siutt.. :blush: dan lepas tu jg aku tak berani lg nk kuar dgn mmbr sebaya dgn ku..aku cr membr yg besar ckit tuk jamin keselamatan hehehe...nk lg selamat jln dgn family la.. :lol:

Hingga hr ni aku mc simpan pengalaman ni dalam diari hidupku....bila lg nk dpt pengalaman kena pow ni hehehe...gelak jg aku bila teingat balik hihihi :lol:

Sekarang ni aku dh 23 tahun n bljr kt semenanjung..setakat ni klo aku balik kampung n nk pg town dh takde kes pow-mempow ni..sekarang negara dh makin maju...sekarang kes kt tempat aku masalah sosial jer la...Bukan tempat aku jer tp d seluruh malaysia kan..

huhuhuh...kena pow...sib baik aku tak pernah kene..mungkin sbb bdn aku bsr kot org tak berani nak pow...

tapi sepupu aku pernah kena pow lah..lima org nak pow dier..sbb dier ader silat dier melawan balik...lawan sambil lari...yang kelakarnyer budak yg nak pow dier tue suma bdn kecik kecik...buat kena lamb ung jerk...

best la badan besar ni..nasib ler bdn aku mmng kecik..

sapa2 yg tak penah kena pow tu,ingt2 bila jalan..kalau ada orng tak kenal datang 'sapa',baik blah cepat2..

untuk yg badan kecik macam aku nih,bawak la peper sray tu..kena mata,gila2 pedih tuu..kena tngn,2 hari rasa lagi...

Edited by atobey

aku pn dulu time form 3 penah kne pow gak.. kt blakang central market...

aku ngan member aku 3 org jln kt sane... time tu nk gi tuisyen kt kasturi..hehe..

ntah mcm mane ade 2 orng ikut kt blakang... tanye pgi mane sume.. aku ngan mmbr aku buat bodoh je...

tiba2 ade mmbr die lg 4 org kt depan.. last2 aku ngan member aku kena kepung la.. 6 org la ...

mat2 kelantan... ckp pekat la smpi aku pn x phm sgt die ckp ape.. cuak siot.. siap kuar pisau lg... mmbr aku sorang kne

tumbuk kt muke coz cube nk melawan..nk x nk kena la kuar duit.. slamat aku slalu smpn duit tmpt lain..so ade rm 5 je la kne pow... mmbr aku ngan ic skali kne amik.. celaka betuiii laaa... yg aku pelik time kne pow tu x de plak org lalu kt sane... kosong je jln tu...

pas kne pow tu.. aku ngan mmbr aku time gi tuisyen lg msti bwk pisau n butterfly stanby kt beg...

kt CM dlu bahaya siott... mat2 pow ade je kt sane... <_<

aku pernah gak macam nak kena pow.

ada ke patut budak sekolah nak pow aku.

time tu aku cuti balik kg nak raya..kira bulan pose la.

gi bandar ade hal.lepak kat stesen bas tunggu bas.

pastu ada 2 3 org budak sekolah berpakai preman panggil aku..huhu..

aku wat bodo je.pastu ada sorg daripada budak2 sekolah tu datang duduk tepi aku.

aku buat biasa jela baca2 paper.

dia ajak aku pergi kat tempat geng2 dia.aku tak layan.

last2 dia kuar pisau lipat letak kat perut aku.wwakaka

aku apa lagi keluarkan segala ilmu didada membuka langkah seribu melarikan diri menuju ke tempat ramai org.wahaha.

padan muka kempunan nak pow aku.

aku mmg jenis kecik skema jadi orang macam tak takut sangat kot..huhu

aku malas nak kecoh nak repot polis ke apa ke aku wat bodo je.

last2 ade member budak td datang balik kat aku.mintak maaf..LOL..

aku malas nak panjang citer aku maafkan je budak2 tu.konon katanya member dia td tu mabuk.huhu.

lantak la...

bnyk lagi pengalamn lain aku kena pow..time kcik2 dulu la..huhu

ramai gak yang kena pow eh...aku ingatkan tak ramai kena pow sbb kat tempat aku time skolah dulu ader lah kawasan disenarai hitam tak bley pegi tapi bila aku lalu sorang pun tak kacau...

tempat aku skolah dulu siap member cina satu kelas aku nak jaga aku dari kena gejala pow mengepow nie...

mungkin member dier sendiri yang pow sbb tue bila aku lalu aku tak pernah kena pow...untung gak rasanyer bila ader member kongsi gelap...untung jangka masa pendek...

aku penah gak kne..bile2 aku PK2 psl kejadian tu..mmg hati berdegup pantas la..mls nk citer..kwn 6 org pon kene pow gak..sbb derang 8 org.. :(

so, g ramai ke, g sorang ke, klu dah takdir ko nk kne pow, xkira masa..

lepas kne pow tuhan kurniakan aku PMR 6A!! time trial A xde, G byk la..

so, pe yg disamun tu xde la aku PK sgt..aku serah kt tuhan mbalas nyer..

seblom aku kne pow tu cam xtakut sgt la klu k kne pow, tp pow ni bahaya doh..nyawa tuh..aku xabis tobat lagik :D