Jump to content
Sign in to follow this  
saberry

Info Pasal Pga Di Lahad Datu Sabah

Recommended Posts

First sekali minta maaf, dalam isu hangat keputusan PRU 12, tetiba aku bukak topic ni. Baca salinan Aduan Integriti yang dibuat oleh mak cik aku kat PDRM.

"Anak saudara saya bernama ??? bin ??? merupakan pasukan PGA dari kem PGA Lahad Datu. Beliau telah pulang semula ke kampung halaman beberapa tahun yang lalu dalam keadaan tertekan dan berkelakuan aneh. Segala wang milik beliau di dalam bank termasuk kad kredit beliau dipegang oleh chief beliau yang saya tidak tahu maklumat lanjut mengenainya, untuk pengetahuan, anak saudara saya sekarang dalam keaadan tidak waras dan telah ditempatkan di Wad Psikiatri dan sepertimana yang diketahui, dalam keaadan sebegini, beliau gagal memberikan maklumat yang saya perlukan untuk saya merujuk kepada pihak Kem PGA Lahad Datu, Sabah. saya sekeluarga telah menghubungi kem tersebut beberapa kali, namun tiada maklumat lanjut yang saya perolehi. Dari cara jawapan panggilan telefon yang saya lakukan, saya mendapati pihak Kem PGA Lahad Datu seolah olah cuba 'melindungi' dalang punca semua ini berlaku. Sudah banyak tempat saya pergi untuk mendapatkan penyeselaian mengenai perkara ini namun tiada penghujung kerana pihak Kem PGA Lahad Datu tidak mengambil sebarang tindakan selanjutnya berkenaan situasi anak saudara saya samaada beliau masih lagi di dalam tugas atau telah dibuang memandangkan beliau masih lagi memegang kad pengenalan polis walaupun sudah bertahun tahun tidak bertugas. saya ingin cuba mengambil segala langkah penyeselaian terbaik selain dari menggunakan media memandangkan usaha saya untuk mencari jawapan kepada masalah anak saudara saya. Wang simpanan anak saudara saya yang berjumlah puluhan ribu ringgit telah habis licin dikeluarkan oleh chief yang memegang kad ATM beliau dan saya sekeluarga inginkan penyeselaian kepada masalah ini. Oleh itu saya amat berharap mana mana pihak yang mempunyai kuasa dalam bidang ini dapat membantu pihak kami sekeluarga dalam mencari pesalah yang telah menyebabkan anak saudara saya mengalami tekanan mental dan 'mencuri' semua wang simpanan beliau. Diharap mana mana pihak dapat menghubungi saya dan menemui saya serta ahli keluarga yang lain untuk kami mengemukakan dan menerangkan dengan lebih lanjut berkenaan masalah ini."

Tujuan aku bukak thread ni pasal nak mintak tolong forumer putera semua kalau kalau sesiapa tahu apa prosedur yang perlu dibuat dengan masalah cousin aku ni dan kat mana sepatutnya perkara ni dirujuk, kitaorang dah puas pegi kem PGA terdekat, call sana, call sini, faks sana, faks sini, tp tak de penyeselaian memandangkan Kem PGA Lahad Datu tak beri kerjasama, so aku nak tau, sapa yang boleh dirujuk dan ada kuasa untuk 'paksa' pihak Kem Lahad Datu datang selesaikan masalah ni. Semalam dia dimasukkan ke Wad Psrikiatri kerana "naik minyak".

Family dah call kat Kem PGA Lahad Datu, tp mcm layan tak layan jer, kadang kadang tak angkat, nampak sngtla gaya mcm nak cover 'penyagak' yang menjadikan cousin aku gila dan dia leh kebas duit yang cousin aku simpan semenjak dari sekolah lagi yang jumlahnya sampai puluh puluh ribu ringgit. Menurut kata doktor yang merawat dia cakap, cuba berunding dengan pihak kem agar pihak kem datang sendiri dan buat penyeselaian, kalau dia dah dibuang dari PGA, serahkan balik kad pengenalan biasa, kalau belum, ambil tindakan sepatutnya kepada 'penjenayah' dari dalam ni, kalau gagal, dia sarankan agar guna kuasa media untuk bersuara memandangkan sebijik Kem tu bleh buat tak layan benda camni... so aku nak tanya, ada sesapa maybe ada info tambahan pasal kem tu, ada family ke keje kat situ atau apa apa saja lah harap leh reply kat sini..

Dan ini adalah tawaran dari mak sedara aku: Kalau ada sesapa leh bagi info pasal penyagak yang bertanggungjawab dalam hal ini hingga dapatlah kitaorang satu famili mengadap muka penyagak tu, dia akan bagi ganjaran. (banyak mana aku tak tanya)... ni info pasal dia

- berasal dari kubang kerian kota bharu kelantan

- jadi chief kat Kem PGA Lahad Datu kat sabah

itu jer info yang kitaorang tahu, tny cousin aku pun, pepaham jer la, dah jadi gitu, apa lagi yang dia ingat, kami syak dia ni kena 'ilmu' atau maybe perbuatan khianat lain hingga menyebabkan cousin aku jd camtu..... dan kepada sesiapa yang rasa diri dia adalah orang yang kami cari ni, baik datang jumpa sendiri ahli keluarga insan yang telah ko zalimi dan khianati sebelum keaadan jadi lebih parah... setakat puluh puluh ribu duit cousin aku, ko nak lari kemana?? tak berbaloi merempat melarikan diri merata rata hanya kerana duit banyak tu.....

Edited by rakyatmalaysia

Cousin ko tak berubat cara tradisional ker? Kalau dah macam kena ilmu hitam tu.. carik ler orang yang pandai dalam hal2 nie. Maklum ler kat Sabah nie, banyak ilmu2 macam tu boleh dapat. Kem PGA Lahad Datu tu macam kem2 askar lain berada kat kawasan strategik (antara jalan Lahad Datu - Tawau)... tak cuba contact wakil rakyat kat sana, mana tahu dia boleh tolong.

aku rasa mgkn kene buatan org kot, kalu takda sejarah dlm keluarga yg ada penyakit mcm ni. lebih2 lg kalu cosin ko tu chief pga kt sana. mgkn ada org yg tak puas hati dgn dia n buat benda yg tak baik.

cuba berubat cara tradsional

blh tak buat aduan dgn IGP ttg masalah ni?

Cousin ko tak berubat cara tradisional ker? Kalau dah macam kena ilmu hitam tu.. carik ler orang yang pandai dalam hal2 nie. Maklum ler kat Sabah nie, banyak ilmu2 macam tu boleh dapat. Kem PGA Lahad Datu tu macam kem2 askar lain berada kat kawasan strategik (antara jalan Lahad Datu - Tawau)... tak cuba contact wakil rakyat kat sana, mana tahu dia boleh tolong.

molek gak idea ko tu, kena cari sapa wakil rakyat kat situ skrg... pasal berubat tradisional tu, dah macam mcam cuba, tp tak berhasil... ok thanks for the idea, aku akan cuba usahakan nanti....

aku rasa mgkn kene buatan org kot, kalu takda sejarah dlm keluarga yg ada penyakit mcm ni. lebih2 lg kalu cosin ko tu chief pga kt sana. mgkn ada org yg tak puas hati dgn dia n buat benda yg tak baik.

cuba berubat cara tradsional

blh tak buat aduan dgn IGP ttg masalah ni?

memang dari gaya kena buatan orang, dalam family pun tak de yang kena camni, pastu dia bukan chief, chief dia tu yang aniaya dia, amik semua duit simpanan dia. Err... IGP tu apa???? kalau ada sebarang alternative untuk mengadu bleh tlog explain......

huhu.. pga? pasukan gerakan am ek.. x semestinya kena buatan orang, myb dorg punya lyf +- askar je

askar kebanyakan kena penyakit ni... latihan diorang memang keras, dduk hutan berbulan2, hidup dalam keadaan yang x bebas dan apabila mereka dibebaskan ... terjadilah perkara seperti ini (orang askar sendiri yang bgtaw aku, gerak khas, para, etc..)

jumpa le wakil rakyat cara terbaik... pegi pejabat tertinggi PGA ke, dan inform la... x pun terbang je pegi lahad datu ... utk pengetahuan ko, warga lahad datu tu kebanyakan dari seberang, kurang sangat orang bumi kat situ... paham2 je la.. :D

huhu.. pga? pasukan gerakan am ek.. x semestinya kena buatan orang, myb dorg punya lyf +- askar je

askar kebanyakan kena penyakit ni... latihan diorang memang keras, dduk hutan berbulan2, hidup dalam keadaan yang x bebas dan apabila mereka dibebaskan ... terjadilah perkara seperti ini (orang askar sendiri yang bgtaw aku, gerak khas, para, etc..)

jumpa le wakil rakyat cara terbaik... pegi pejabat tertinggi PGA ke, dan inform la... x pun terbang je pegi lahad datu ... utk pengetahuan ko, warga lahad datu tu kebanyakan dari seberang, kurang sangat orang bumi kat situ... paham2 je la.. :D

Allah jer yang tau apa sebenarnya kes dia jadi camtu.... cuma yg orang tak puas hati adalah pegawai yang jaga dia ni ambil kesempatan atas kelemahan orang lain. Dan paling tak puas hati adalah pihak Kem PGA Lahad Datu tak mahu beri kerjasama untuk selesaikan masalah ni, maksud aku, kalau dia bukan lagi dalam PGA sebab dah bertahun tak pegi keje, serahkan kad pengenalan rakyat biasa kepada dia, kalau masih lagi dalam tugas, ambil langkah seterusnya, bukan biar macam ni je... dia tertekan la atas sebab sebab macam ni:

Pegawai PGA dah rompak duit dia

Dia nak keje pun tak boleh sebab IC polis

Isteri mintak cerai (atas alasan suami dah tak boleh nak sara dia + anak)

Isteri kepada pegawai perompak jahanam tu, tergila-gilakan dia dan dah bg ubat guna guna supaya sepupu aku ni terbayang-bayangkan wajah dia.

Dia dah kerap naik turun kem PGA berdekatan, bawak ke sana ke mari dokumen, tapi tak de hasil sbb memasing cakap, kalau Kem PGA Lahad Datu tak bertindak, mereka tak leh buat apa apa

tu jer yang aku paham, kalau ada lagi dalam hati dia aku tak tau la. Okay sekarang aku nak tanya sesapa tau kat mana aku nak cari info pasal penyangak yang rompak duit sepupu aku tu... sesapa la kat forum ni berasal dari kubang kerian kota bharu kelantan dan kenal mana mana mamat yang jadi pegawai PGA dan bertugas di Lahad Datu, plz give me the info about it... dapat ganjaran nanti.....

Cuba masuk TV3, atau ASTRO, bagi skit info kat dorang, mana tau dalam kehangatan keputusan PRU yg lepas, ada insan yg boleh tolong kat media tu...itupun kalau ADUN kawasan hang tak leh nak bertindak la......

Kat Port Klang nie ramai gak yg leh mengubat org...tapi jauh la skit .... :mellow:

Cuba masuk TV3, atau ASTRO, bagi skit info kat dorang, mana tau dalam kehangatan keputusan PRU yg lepas, ada insan yg boleh tolong kat media tu...itupun kalau ADUN kawasan hang tak leh nak bertindak la......

Kat Port Klang nie ramai gak yg leh mengubat org...tapi jauh la skit .... :mellow:

Memang dalam perancangan nak guna media sbg medium perantaraan, tp tau jerlah kan, maybe Pihak Atasan PGA tak tahu pasal ni, atau info tak sampai kat diorang. Guna media kira last resorts jer lah, semua bukti dan dokumen kita dah simpan, cuma cuba cari jalan penyeselaian lain dulu dlm tempoh terdekat ni... kalau dah tak de jalan, kita guna jer la, biar gempak Kem PGA Lahad Datu.... :lol:

memang dari gaya kena buatan orang, dalam family pun tak de yang kena camni, pastu dia bukan chief, chief dia tu yang aniaya dia, amik semua duit simpanan dia. Err... IGP tu apa???? kalau ada sebarang alternative untuk mengadu bleh tlog explain......

IGP tu ketua polis negara....kalu buat aduan kat balai polis biasa pun boleh tu...buat laporan polis...memang melampau la kalau chief dia sndri yg curi duit dia.

apa2 pn kena siasat n pastikan dulu...err...famili cosin ko tak try p sendiri kt L.Datu ka? blh jumpa sendiri dgn chief tu..tanya terus kat dia, pastu p tgk tpt tgl cosin ko tu kt sana. aku ada kawan semaktab yg ngajar kt sana, mgkn blh bantu sikit2 pasal logistik...mana tau nak sewa hotel ka....

ko boleh ambik tindakan undang2 kalau nak..

ko sebagai rakyat malaysia ada 'Right To Information' - ni tertakluk under article 10 kalau x silap aku..

pastu ko leh gak ambik 'proceeding against government'...

cuba tanya aina_sara..kot2 dia leh tlg..

ko boleh ambik tindakan undang2 kalau nak..

ko sebagai rakyat malaysia ada 'Right To Information' - ni tertakluk under article 10 kalau x silap aku..

pastu ko leh gak ambik 'proceeding against government'...

cuba tanya aina_sara..kot2 dia leh tlg..

aina_sara lawyer ke???