Jump to content
chokie3200

Komen Saga Blm

Recommended Posts

Dear All,

I got my Saga BLM on Saturday 23/2/2008. I'm very..very..very.. disappointed with the quality.

1. Baru 1 hari pki dah ada bunyi2 yang tak sedap didengar (aku tak pasti bunyi ape tu)

2. Hari kedua, central lock dah bengong. Pintu belakang sebelah kanan, kejap ok kejap tak ok. Ni commend problem proton sejak dlu. Dah keluar model baru pun problem nie tak solve jugak.....

3. Hari ke-3, aku dah mula rasa breaking system di tahap yg tidak memuaskan. Aku biasa bawak Produa Kelisa yang dah pun berusia 8 thn. Break kereta Kelisa lagi bagus laa..

Sesiapa yang dah booking...aku rasa ada masa lagi utk cancel.

Sekain.

Dear All,

I got my Saga BLM on Saturday 23/2/2008. I'm very..very..very.. disappointed with the quality.

1. Baru 1 hari pki dah ada bunyi2 yang tak sedap didengar (aku tak pasti bunyi ape tu)

2. Hari kedua, central lock dah bengong. Pintu belakang sebelah kanan, kejap ok kejap tak ok. Ni commend problem proton sejak dlu. Dah keluar model baru pun problem nie tak solve jugak.....

3. Hari ke-3, aku dah mula rasa breaking system di tahap yg tidak memuaskan. Aku biasa bawak Produa Kelisa yang dah pun berusia 8 thn. Break kereta Kelisa lagi bagus laa..

Sekain.

kalau kensel booking, dorg boleh refund balik rm500 tu??

grrrrrrrrrrrrrr.........proton nevernevrnevernever learn from the mistake........im so disappointed..........aku dah agak dah ..........nsb aku x pegi book ari tu.....pakai kancil lagi bagus.................

: majulah proton utk negara :(

standardlah tu kerete proton. :lol: dah terbeli tu pakailah dulu. janji dapat gerak dah lah. kalau nak tolak gak bayarlah sikit kat bank sebab nilai kereta ni tinggi. :lol::lol:

ye ke... aku baru dok fotostat ic, lesen.. bla2.. nk wat book..

adus.. banyak problem gak rupanya...

Bro TS..ko ambik proton jenis mana?

:(

Iswara yang RM27000 = proton RM 37000?

Edited by malayNUX

Dear All,

Sekain.

tengok......meh sini aku terangkan

apabila mencipta sesuatu produk akan ada 4 bahagian

1)Features 2)performance 3)Value 4) Final Verdict

dalam kes BLM nih aku really sure Value is the winner (paling murah riight) so dari sini korang kena standby bila dah murah macam2 sampai satu tahap xde apa yg tinggal..........bende nih also mungkin akan berlaku pada Perodua juga........so we just sait and see

aku really sure kereta BLM tuh kalau naik 5 orang@Full lOad mesti kereta tuh akan mengalami bahaya

1)potong kenderaan jadik lambat@kekadang x lepas pastu accident same like before all wira@iswara@saga ............media salahkan orang memandu tapi aku salahkan kereat yg dipandu......dan kereta tuh semua ada lah kereta orang berpendapatan rendah@membeli Proton ..........

BLM tuh juz nak dapat market Share je......Proton sendiri mengaku kereta dia yg rm 28888 (saga Up-to-date ) tuh jana banyak keuntungan......

eh..tp bukan ka saga baru tu guna enjin campro? tak cukup kuat ka? biarpn cuma 1.3 saja tp campro tuu..myvi pn 1.3 ja tp kalu naik bukit takda masalah.

pasal tingkap tu mmg dari dlu lg mmg ada masalah. kreta proton yg mahal mcm waja pn ada masalah jg...bak kata biras aku..kalu nk bli kreta model baru, tgu dlu 6-7 bulan...

p/s: persona 1.6 HLM cun laa...tapi tak leh muat ramai org...

wewahahahwhahwahwahdwhfewha

proton is proton

and padan muke

dah tau product proton worst still berani mati nak angkat

still waiting selame nih

akhirnyer ade jugak orang komplen pasal blm nih

beli la kete lain bro

Edited by wrecked

wewahahahwhahwahwahdwhfewha

proton is proton

and padan muke

dah tau product proton worst still berani mati nak angkat

tanggung sendiri lol

btol2 marilah kita melambak lambakkan lagi keta proton di pasaran

pakat2 jgn beli keta yg tertinggal jauh dr teknologi lebih 20 thn berbanding keta negara lain...pastu pastikan syarikat tutup walau jual murah...pastu br puas ati aku..

Ipar aku yang kija pomen Naza kate keta SAGA ni lembut (body lembut sikit-mungkin lebih lembut dari keta proton lain kot)

Enjin dia ok..

dan spare part dia kurang kualiti..

sob2.. nk beli keta apa ni... (cadangan la geng)

Ipar aku yang kija pomen Naza kate keta SAGA ni lembut (body lembut sikit-mungkin lebih lembut dari keta proton lain kot)

Enjin dia ok..

dan spare part dia kurang kualiti..

sob2.. nk beli keta apa ni... (cadangan la geng)

honda stream!! :lol:

kita layan mpv ke suv..harga??ntah bila leh pakai yer x??tggu dah kaya dulu....tp kalau kilang proton tutup, agak2 harga keta lain turun x cam zaman sblm proton beroperasi..kalau yer, pastikan proton tutup terus..so pakat2 jgn beli dah keta kita..

grrrrrrrrrrrrrr.........proton nevernevrnevernever learn from the mistake........im so disappointed..........aku dah agak dah ..........nsb aku x pegi book ari tu.....pakai kancil lagi bagus.................

: majulah proton utk negara :(

huhuhu...kn aku dah ckp dulu psl quality- top priority..

skarang masalah lagi.. :ph34r:

nak wat camner...setengah org cakap, berbaloi ngan rege :P

nasib baik kualiti pesona ok...

first keta ni dikeluarkan atas sbb harga..tp sbg pengguna, aku still x puas hati kalau quality out..stakat menang membeli kalah memakai baik toksah..permulaan keluaran apa yg aku sedih sgt, window pun zaman dinosor...tu je dah buat aku mual dgn proton..walau ada org tu kata canteklah kalau dah ubahsuai dsbnyer...

PROTON ni bagi warranty ek kalu rosak pintu ke..apa ke??

barang kalau ada waranti kena hantar kilang,......nih memula Pintu rosak minggu depan tetiba Tingkap down........minggu ketiga ada bunyi2 [email protected] tahan ke bro ulang alik pi kilang?.......nak repair pun bukan 2-3 hari pastu diorang cuma fix mana yg rosak bukan fix overall sekali padahal ada waranti...

why this happend........its because MuraH............kalau ada waranti pi repair pintu kalau xde waranti lagi?.....after 2-3 years?..........kurang2 bayar kereta 3 tahun kan minimum??.......nanti [email protected] tahan ke bro?

kreta kaalu leh D.i.Y ok gak........ :lol:

salam

proton oh proton...aku cuma nak kongsi pengalaman je la..kakak aku pakai GEN2..hari pertama pakai meter minyak dah rosak..p kat bengkel proton dia kata diaorang tak boleh buat...kena p Shah Alam..kalau dekat shah alam tu tak aper..senang jer dioarang cakap p Shah Alam..

kedua..kawan aku pakai Iswara baru..sebulan pakai power window rosak,aircond xsejuk,pintu jangan ceritala kena hempas baru boleh..dia p bengkel proton nak repair suis power window..test punya test sampat kali yang keempat baru boleh on..korang bayangkan kesemua suis tu baru kuar plastik pun xboleh guna...samapi 4 suis kena try..

.korang bayangkan kesemua suis tu baru kuar plastik pun xboleh guna...samapi 4 suis kena try..

biasa la.........push more kuantiti instead kualiti....thats correct? :huh: ..........aku percaya menatang rosak tuh akan rosak lagi .......

ada salesman cakap ngan aku

masa korang beli kereta jangan beli dari Dealer Ahmad@[email protected] nih ada macam taktik kotor........macam komponen dalam leh usik@tayar leh tukar........salesman tuh cakap cth alternator kereta dia rosak@ada masalah@hampir rosak.....apa yg perlu dibuat dia juz tukar je la baru ke lama(dikatakna berlaku semasa proses mengcheck kereta)..............

kereta kakak aku SAVVY sama masa beli ngan kereta aku MYVVi.....kakak aku pakai seminggu NO plat dia tercabut pastu dia punya tayar tetiba bocor dan didapati botak <_<:angry: ...........

pergh..bila lar staf2 proton nih nak berubah...still BAD quality..

pasal design x der lah aku kisah mana asalkan selesa bila pandu..

so far umah aku ada 2 jenis proton- wira 1.5 standard(M), 5 tahun sampai sekarang masih ok dan bertenaga..hehehe..

x der maintenance berat lagi :)

pesona 1.6(A)- mileage +- 10k km, masih ok & still like new.. :)

pasal Proton BLM, kat area aku susah giler nak jumpa...so, aku no komen

p/s: sapa kata sparepart proton murah, try tanya skru tayar berapa sebijik? timing belt?kekekeke..

biasa la.........push more kuantiti instead kualiti....thats correct? :huh: ..........aku percaya menatang rosak tuh akan rosak lagi .......

-yup..aku percaya :P

ada salesman cakap ngan aku

masa korang beli kereta jangan beli dari Dealer Ahmad@[email protected] nih ada macam taktik kotor........macam komponen dalam leh usik@tayar leh tukar........salesman tuh cakap cth alternator kereta dia rosak@ada masalah@hampir rosak.....apa yg perlu dibuat dia juz tukar je la baru ke lama(dikatakna berlaku semasa proses mengcheck kereta)..............

-biasanya aku beli direct sales dari proton edar@ eon

Edited by k0d0mo_juan