Jump to content
Sign in to follow this  
Rezolles Photography

Kes Jenayah Semakin Menjadi-jadi Sekarang

Recommended Posts

Asalamualaikum/Salam Sejahtera,

Thread ni diwujudkan bagi membincangkan langkah-langkah pencegahan kes-kes jenayah yang semakin berlarutan semenjak ini.

Pertama skali, kete kakak aku parking kat LRT AMPANG...WPH 1948 (kelisa) hilang sampai sekarang.Setelah park kat LRT Ampang..Tak sampai 2 hari lepas tu, jiran sebelah rumah (betul2 sebelah) hilang jugak kete dia (kete lama) kat LRT Ampang...tempat yang sama..dan mungkin suspek yang sama..

Yang aku heran, pengurusan LRT Ampang ni mcm taknak endah je keselamatan kereta yang diletak kat parking situ..Kalau mcm ni la...org pun takut la nk letak kete kat situ...last2 tak naik LRT la jawabnye...

Jadi, kaedah yang dorang gunakan untuk curi kete adalah...dengan MENUNDA kereta tersebut...jadi..untuk mengelakkan, bolehlah pusing stereng anda sampai habis ke kiri / ke kanan...Kalau ada cadangan lain boleh la dikongsikan bersama.

Jadi, sesape penah jadi mangsa apa2 jenayah, boleh kongsikan kat sini supaya orang ramai boleh berhati2..

Sekian.

Steel steering and accelerator/clutch lock, GPS Car Tracking System, Complex Passworded Engine starter (untuk advance car la), tu je yang terfikir masa ni...

ps:kelisa pun ada yang curi?

Steel steering and accelerator/clutch lock, GPS Car Tracking System, Complex Passworded Engine starter (untuk advance car la), tu je yang terfikir masa ni...

Dulu aku pernah tgok website produk GPS Car Tracking System service... tapi aku dah tak ingat brand apa... Kita boleh tau kat mana keta ngan speed keta kita.. Pastu boleh lock/unlock keta kita kat mana2.. tapi mahal sikit la service dia...Sape tau nama service tu? Aku dah lupa..

Aku risau gak pasal security keta ni.. Kalo dah lock steering.. pastu buat Complex Passworded Engine starter... apa2 lagi la.. tp kalo diorang tunda keta tu nak buat mcmana pulak? Mcmana la modus operandi diorang ni mencuri keta...

...

.. tp kalo diorang tunda keta tu nak buat mcmana pulak?

kalau pakai gps tracker system dan gps remote controller tu, boleh activate lock all wheels and system alarm.

Edited by versanner

Ada jual tak gps antenna yang kita boleh sorok kat keta kita.... pastu kita boleh track keta kita kat mana2 pakai laptop... Yang aku tau gps yang ade skrang siap ngan monitor ngan antenna skali... ade yg guna bluetooth pastu install software...

sesape tau? Aku mmg berminat nak pasang gps kat keta aku ni... senang nak detect keta kat mana..

Ada jual tak gps antenna yang kita boleh sorok kat keta kita.... pastu kita boleh track keta kita kat mana2 pakai laptop... Yang aku tau gps yang ade skrang siap ngan monitor ngan antenna skali... ade yg guna bluetooth pastu install software...

sesape tau? Aku mmg berminat nak pasang gps kat keta aku ni... senang nak detect keta kat mana..

Boleh ke?Yg aku tahu "CAPTOR" je... :ph34r:

Boleh ke?Yg aku tahu "CAPTOR" je... :ph34r:

yg aku dpt tahu, gen2 pakain benda nih(optional)..

ok x?

kalu x aku pn nk pasang. :)

yg aku dpt tahu, gen2 pakain benda nih(optional)..

ok x?

kalu x aku pn nk pasang. :)

Ok tu memang OK...tapi $$$$....aku rasa berbaloi la kalau pasang..RM2100 aku rasa...baca kat paper ari tuh...dia explain mcm mane berfungsi...hebat la jugak...mungkin, masa hadapan bende ni wajib dipasang... :rolleyes:

Ok tu memang OK...tapi $$$$....aku rasa berbaloi la kalau pasang..RM2100 aku rasa...baca kat paper ari tuh...dia explain mcm mane berfungsi...hebat la jugak...mungkin, masa hadapan bende ni wajib dipasang... :rolleyes:

Mende ni kena bayar servis bulanan kan? Apa nama servis yang ko baca kat paper ari tu?

SISTEM IMMOBILEZER- start kete guna sentuh jari.sensor tersembunyi. aku dah pasang sistem immobilizer nie,RM500 SHJ. dulu kete kancil aku pernah hilang,dpt claim insuran pun x100%. esesori & sport rim langsung xkira. aku beli waja terus pasang. waja aku pun pernah nak kene kat stesen minyak,aku g bayor kunci tinggal dlm kete,pembonceng motor pam sebelah masuk kete aku,nasib baik "dah ada payung(immobilizer)".

bagi aku 500 tu amat2 berpatutan jika nak banding dgn kete waja aku 60k,700sbln.

aku keje kat usecar dan aku byk rakemen kat ctemer aku,maklumlah kete 2nd nie kunci pendua ada brape byk pun xtau lah...

[email protected]

motif dia bukan jual sebiji.....kereta tuhu akan dileraikan terlebih dahulu dijadikan sparepart......part by part harga mmg murah dan dikira harga Original..........kebiasaan ke 2-2 pihak akan setuju 50% untung bagi sama rata...........

motif dia bukan jual sebiji.....kereta tuhu akan dileraikan terlebih dahulu dijadikan sparepart......part by part harga mmg murah dan dikira harga Original..........kebiasaan ke 2-2 pihak akan setuju 50% untung bagi sama rata...........

Hurm...betul tu...dorang akan leraikan...selalunya kat kedai besi buruk...kejam... :ph34r:

kalau yang ditunda oleh Majlis bandaraya tu?

aku slalu tgok keta kena tunda... dah cek kat majlis bandaraya ? :D

itu bagi mereka yang pandai buat parking sendiri tu memang..tapi mesti ada "Tiang" amaran " ZON TUNDA baru bley tunda...bukan suke2 tunda...Tapi, takkan di kawasan letak kereta LRT AMPANG zon tunda?walaupun parking di tempat parking...??

Management LRT pun bukan nak ambik tahu..last2 org taknak naik LRT sbb takut kete hilang..sape yg rugi? :ph34r: Atleast ada beberapa kejadian ni, cubala install CCTV ke...ape2 yg boleh membantu/mencegah kes berulang...yang mangsa ...pengguna la..

itu bagi mereka yang pandai buat parking sendiri tu memang..tapi mesti ada "Tiang" amaran " ZON TUNDA baru bley tunda...bukan suke2 tunda...Tapi, takkan di kawasan letak kereta LRT AMPANG zon tunda?walaupun parking di tempat parking...??

Management LRT pun bukan nak ambik tahu..last2 org taknak naik LRT sbb takut kete hilang..sape yg rugi? :ph34r: Atleast ada beberapa kejadian ni, cubala install CCTV ke...ape2 yg boleh membantu/mencegah kes berulang...yang mangsa ...pengguna la..

moto@kereta Myvi aku.....minyak x sampai 2 bar..... :lol: ......only aku je tau max kereta tuh sampai mana ngan minyak macam tuh.......sound stupid but no choice.....bagi aku isi minyak bila perlu......pasal pencuri pun kena isi minyak kat stesen berdekatan(kurang2 kena 10 minit nak settel minyak-enough time to get You car back!!)

moto@kereta Myvi aku.....minyak x sampai 2 bar..... :lol: ......only aku je tau max kereta tuh sampai mana ngan minyak macam tuh.......sound stupid but no choice.....bagi aku isi minyak bila perlu......pasal pencuri pun kena isi minyak kat stesen berdekatan(kurang2 kena 10 minit nak settel minyak-enough time to get You car back!!)

kalo kete ko kene tunda pun cari kat stesen minyak berdekatan ek??

chow..

Hari ini 26/03/2008.....

Malam tadi kete aku kena pecah cermin dekat parking. Pastu ada orang selongkar tempat letak barang.... antara barang2 yang hilang ialah Smart Tag (RM100), duit kertas (RM3) dan duit syiling 1sen (RM1)... lain2 benda semua selamat. Menyebabkan hari ini aku terpaksa amik emergency leave (EL) dan tukar cermin sisi kereta yang dipecahkan (RM150). Selain tu, tangan aku gak luka sikit sebab nak keluarkan kaca2 yang berterabur kat tempat duduk sebelum aku bawak pegi workshop untuk ganti. Semoga penjenayah yang mencuri dan merosakkan kereta aku akan mendapat balasan yang sewajarnya... huhuhuhu.

kalo kete ko kene tunda pun cari kat stesen minyak berdekatan ek??

chow..

Dia tarik je le...huhu...polis pun takleh nk wat ape..kalau dorang tarik..n tunjuk dokumen bank ke ape...yg ada no plate..polis senyap terus la...even no plate tu dorang bley edit/print gune printer mobil dlm kete tunda...

Hari ini 26/03/2008.....

Malam tadi kete aku kena pecah cermin dekat parking. Pastu ada orang selongkar tempat letak barang.... antara barang2 yang hilang ialah Smart Tag (RM100), duit kertas (RM3) dan duit syiling 1sen (RM1)...

basahkan kain

amik seketul batu dan balut ngan kain tersebut

dan ketuk secara kuat pada cermin kereta.......

dan lariiiiiiiiiiiii