Jump to content
Sign in to follow this  
oxy

Masjid Kristal Dan Jelmaan Muka

Recommended Posts

Cehh...bengong tul... menilai Masjid yg berjuta RM.. Hi-Tech Design ngan HP/Viewcam yg low res (murahan)... haprak tul... kalo mat saleh tu yg bukak kes nih..patut dilempang jek tanpa soal... yg suka 'menyampai-nyampai' plak ... tak pikir ke dulu...

PS: Sesapa yg wat spekulasi ni.. mmg bodoh dan suka publisiti murahan... Kalo dia kata tu muka yg mengerikan...aku tgk cam muka bapak dia jek... Patut delete jek topik camni... Ni aku sound depan2 :P... Kalo Melayu yg speculate .. Melayu..memang camnni ke..?? Kalo Mat Saleh tu punya keje... $@%#%# punya orang...

semalam dlm berita tv3 buletin utama...

parti pembangkang dah duk ceramah psal masjid kristal...

so nampak sgt agenda diorg... he3... x der keje lain ker...

macam2... ish2... masjid jadi tempat dier nok berparti... dok tahu r guane...

ni senenar nye xde jadi isu pn bagi aku,sebenar nye setan saja nk mengaburu mata manusia supaya x pegi smbayang kt masjid tu jer,pasal bnde ni dh bnyak brlaku dh.

hehheh.. tak perlu setan nak ngabui mata manusia.. dia hasut je dlm hati.. tgk la surau seksyen 9 shah alam.. last2 kena tutup.. dah takda org g smyg.. setan menang..

Real ke? Macam tak real je aku tengok. Imejnya kelam, kualitinya rendah dan bayangan yang dikatakan jelmaan muka tu sangat meragukan, apatah lagi kalau nak digambarkan sebagai muka syaitan. Mana tau rupa syaitan tu macam mana? Pernah tengok ke? Bagi aku, selamat kalau ditolak pendapat yang meragukan ni.

[..]ingatlah..

designer masjid nih bukanlah orang Islam

berhati-hati yerk [..]

Agama dan bangsa seseorang arkitek yang terlibat dalam pembinaan rumah ibadat bukannya satu isu besar pun. Keith Hill dari Crowd Dynamics Ltd adalah orang yang bertanggungjawab dalam pembinaan dan penstrukturan semula laluan Jamrah di Mina. Kepakaran beliau akhirnya memberi manfaat kepada proses haji, iaitu mengurangkan risiko kematian/kemalangan ketika ibadah melontar. Dokumentari mengenainya pernah tersiar di National Geographic suatu masa dahulu. Dan dia bukan beragama Islam.

[..]

macam2... ish2... masjid jadi tempat dier nok berparti... dok tahu r guane...[..]

Brader, politik = sebahagian dari agama. Dalam sistem demokrasi, parti politik adalah mediumnya.

Firman Allah SWT:

“Sesungguhnya Allah menyukai golongan yang berjuang di jalan-Nya dalam keadaan berbaris rapi, seakan-akan mereka itu sebuah bangunan yang terbina kukuh†(Al-Saff : 4)

Isu yang dibawa mereka adalah isu rakyat. Setiap parti memperjuangkan sesuatu yang mereka percaya. Samada isu itu melibatkan masjid, kandang haiwan atau tiang gol sekalipun, apa benda yang ko nak hairankan sangat? Kalau ko tidak gembira dengan perkembangan itu, buka aje lah topik lain. Ceh <_<

topik ni karut..pastu ada unsur politik..so harus ditutup nie....mana mod..cepat amik tindakan... :P

Setuju.

Guest mysahabat3

semalam dlm berita tv3 buletin utama...

parti pembangkang dah duk ceramah psal masjid kristal...

Ketawa bila dengor TV3 buat siaran langsung ceramah politik daripada pembangkang. Kalau boleh tunjukkan muka penceramah ok gak dalam 10 minit ok gak :lol:.. Sapa pernah dgr panggilan telefon RTM ? Hahaha aku selamba jawab pilihanraya ini aku undi pembangkang...terus RTM letak..cakap..panggilan tak clear harap maaf..Lawak siot..kelakar aku tgk

Edited by mysahabat3

Brader, politik = sebahagian dari agama. Dalam sistem demokrasi, parti politik adalah mediumnya.

Firman Allah SWT:

“Sesungguhnya Allah menyukai golongan yang berjuang di jalan-Nya dalam keadaan berbaris rapi, seakan-akan mereka itu sebuah bangunan yang terbina kukuh†(Al-Saff : 4)

Isu yang dibawa mereka adalah isu rakyat. Setiap parti memperjuangkan sesuatu yang mereka percaya. Samada isu itu melibatkan masjid, kandang haiwan atau tiang gol sekalipun, apa benda yang ko nak hairankan sangat? Kalau ko tidak gembira dengan perkembangan itu, buka aje lah topik lain. Ceh <_<

ye ker... sorry...

eja masjid pon salah..."Majid"..ade gambo setan la ape la..kurafat tol.orang melayu mmg suka bende2 misteri camni..

sori2, typo error

dengan camera macam tu, imej ikan paus biru pun boleh nampak.......

this thread goes nowhere and most probably will be invested with politics motive

shall we start again?

wah..still hot ke topik nih..kekekeke..

udah udah ler tue...mende tu sumer just reflection je lar...isk..

yg penting camner kerajaan negeri tadbir utk idupkan area taman tamadun tu.

biar diisi dgn aktiviti keilmuan...bukan sbg hiasan ja..

camner pun ramai2 kita mengundi 8 mac nnti...hahahaha

yg penting camner kerajaan negeri tadbir utk idupkan area taman tamadun tu.

biar diisi dgn aktiviti keilmuan...bukan sbg hiasan ja..

camner pun ramai2 kita mengundi 8 mac nnti...hahahaha

btul tue...

Cehh...bengong tul... menilai Masjid yg berjuta RM.. Hi-Tech Design ngan HP/Viewcam yg low res (murahan)... haprak tul... kalo mat saleh tu yg bukak kes nih..patut dilempang jek tanpa soal... yg suka 'menyampai-nyampai' plak ... tak pikir ke dulu...

PS: Sesapa yg wat spekulasi ni.. mmg bodoh dan suka publisiti murahan... Kalo dia kata tu muka yg mengerikan...aku tgk cam muka bapak dia jek... Patut delete jek topik camni... Ni aku sound depan2 :P ... Kalo Melayu yg speculate .. Melayu..memang camnni ke..?? Kalo Mat Saleh tu punya keje... $@%#%# punya orang...

emsoi nampak? hokhokhokohkohkohkohkohkoh. sebenarnya "orang kita" memang suka benda macamni, tapi yang kelakarnya ada pulak topik negara indon burukkan negara kita, tau pulak marah. sebagaimana rakyat indonesia yang sukar difahami, sebenarnya rakyat sendiri pun memang sukar difahami jugak.

semuanya terpulang kepada si pemula topik. nak kunci ke taknak topik dia. aku pun dah tak reti nak kunci-kunci ni memandangkan pengguna forum ni ramai yang bijak pandai, boleh menentukan isi kandungan mana yang berfaedah mana yang tak.

sekian salam hormat 6.gif

bnyk dah berbunyik... aku tutup. kesimpulannya, sama2 lah kita menjaga nama baik rumah ibadat kita, masjid dan janganlah mencemarkannya, terutamanya dengan bende2 yg tidak konkrit.

*p/s : aku bukak topik nih kat tempat sembang memandangkan kandungan yg ringan, ntah camne boleh landing kat serious discussion plak.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...