Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Masalah Buka Maybank Saving Akaun.

Recommended Posts

Aku nak tanya kepada sesiapa yang pernah deal dengan Maybank baru2 nie... sesiapa yang pernah bukak Saving Account kat Maybank... betulkah bila kita bukak akaun, dia takde pakai buku dah.. kena pakai online sahaja. Soalan aku, kalau betul, bagaimana orang yang takde access ke internet nak berurusan dengan maybank nie..? Aku tengah bengang nie...! :angry:

Aku nak tanya kepada sesiapa yang pernah deal dengan Maybank baru2 nie... sesiapa yang pernah bukak Saving Account kat Maybank... betulkah bila kita bukak akaun, dia takde pakai buku dah.. kena pakai online sahaja. Soalan aku, kalau betul, bagaimana orang yang takde access ke internet nak berurusan dengan maybank nie..? Aku tengah bengang nie...! :angry:

ye betui tuh hua hua hua

bukan pakai online bro..itu option saja...

skg ni Maybank cuma bagi kad ATM saja..pastu kalau ko nak semak penyata akaun, kena request kat kaunter tu, tulis surat la, itu la ini la.....

aritu aku lagi bengang, nak buka akaun kat wife aku..kami duduk di tempat A,pastu nak pi buka akaun di tempat B, Maybank tempat B kata tak boleh..kata dia "kalau nak buka akaun, kena pi bank yang berhampiran dgn alamat dalam IC" <---(aku tak buka akaun Maybank tempat A pasal situ selalu ramai orang, Maybank tempat B orang tak ramai sangat)

masalah betui la Maybank ni..bank yang sombong... :angry:

tapi...dia punya online servis M2U A++

bukan pakai online bro..itu option saja...

skg ni Maybank cuma bagi kad ATM saja..pastu kalau ko nak semak penyata akaun, kena request kat kaunter tu, tulis surat la, itu la ini la.....

aritu aku lagi bengang, nak buka akaun kat wife aku..kami duduk di tempat A,pastu nak pi buka akaun di tempat B, Maybank tempat B kata tak boleh..kata dia "kalau nak buka akaun, kena pi bank yang berhampiran dgn alamat dalam IC" <---(aku tak buka akaun Maybank tempat A pasal situ selalu ramai orang, Maybank tempat B orang tak ramai sangat)

masalah betui la Maybank ni..bank yang sombong... :angry:

tapi...dia punya online servis M2U A++

Sama ler masalah ko tu dengan masalah aku sekarang nie. Aku nak bukak akaun untuk wife aku jugak.. ada ke patut dia suruh bukak kat address dekat macam dalam IC dia.. dah ler takde buku akaun. Nie yang bertambah bengang nie. Takkan tak mampu nak beli buku... kata bank paling besar kat Malaysia nie, bagi buku akaun pun kedekut.

Aku takleh nak bayangkan kalo nenek, atuk dan pakcik2/makcik2 kat kampung tu deal dengan Maybank nie... naya ler diorang nak bukak akaun dan check akaun kena pegi kaunter. Kalo setakat print statement pun, masalah bleh hilang dan koyak plak nanti. Kalau ada buku... senang sikit nak tengok sejarah debit/kredit dalam akaun kita tu...

Patut ler pekerja dia kata "Maybank Rompak Bonus Kami!". <_<

Bank Islam pun dah takder buku skrg ni...diorg bagi kad atm ngan resit yg sahkan akaun berkenaan atas nama kita...still janggal la takder buku tu :P aku pun ader acc maybank takder buku, kalo kad tu hilang amacam ek? resit cam bank islam kasik tu takder

nak mintak penyata bank utk maybank tu kena charge RM10.. pastu kena tunggu 3 hari.. aper kejadahnya benda alah tu...

tak ke menyusahkan orang... pastu ader yg kata maybank ni bank sombong.. kaunter memang tak layan la kalo nak draw amaun yang sikit.. kata la kad ilang dan kita betul2 perlu kuarkan duit dalam RM 50 (student kan), camner nak wat??

dengar2 nak buka akaun pun nak ader rm500. hurmmm maybank ni utk orang kaya kot... dah ar kalo draw lebih dari baper kali (yang dia dah tetapkan) kena cas tambahan plak... kalo bank islam, draw 10 kali sebulan takder cas aper2 pun...

betulkan aku kalo tersalah....

Sama ler masalah ko tu dengan masalah aku sekarang nie. Aku nak bukak akaun untuk wife aku jugak.. ada ke patut dia suruh bukak kat address dekat macam dalam IC dia.. dah ler takde buku akaun. Nie yang bertambah bengang nie. Takkan tak mampu nak beli buku... kata bank paling besar kat Malaysia nie, bagi buku akaun pun kedekut.

yg nih mana2 bank aku pegi suh buat yg terdekat ngan rumah. bukan maybank je. n buku akaun tu dah tak relevan lg bg maybank kot. bg bank lain mungkin masih guna. kalau cimb optional.

Aku takleh nak bayangkan kalo nenek, atuk dan pakcik2/makcik2 kat kampung tu deal dengan Maybank nie... naya ler diorang nak bukak akaun dan check akaun kena pegi kaunter. Kalo setakat print statement pun, masalah bleh hilang dan koyak plak nanti. Kalau ada buku... senang sikit nak tengok sejarah debit/kredit dalam akaun kita tu...
nak tgk transaction history bole tgk kat maybank2u. kalau nak yg dr bank dia akan caj rm10 kalau tak silap n dia akan bg yg saiz a3 printed guna dot matrik. n mini statement pun bole ambik kat atm. sistem kat maybank berubah, tu yg benda remeh temeh diorang dah tak buat. nak keluar duit guna atm, nak deposit cash guna deposit machine.kan senang je tu

Patut ler pekerja dia kata "Maybank Rompak Bonus Kami!".

bukan maybank je, bank lain pun. dikelolakan oleh kesatuan pekerja bank seluruh malaysia

nak mintak penyata bank utk maybank tu kena charge RM10.. pastu kena tunggu 3 hari.. aper kejadahnya benda alah tu...

nak cepat tgk le dlm maybank2u. bole print ape

tak ke menyusahkan orang... pastu ader yg kata maybank ni bank sombong.. kaunter memang tak layan la kalo nak draw amaun yang sikit.. kata la kad ilang dan kita betul2 perlu kuarkan duit dalam RM 50 (student kan), camner nak wat??

kaunter hanya layan kalau nak draw rm5000 ke atas sahaja. dah itu polisi diorang. bukan sbb pekerja yg sombong. selama aku pegi maybank ok je layanan diorang

dengar2 nak buka akaun pun nak ader rm500. hurmmm maybank ni utk orang kaya kot... dah ar kalo draw lebih dari baper kali (yang dia dah tetapkan) kena cas tambahan plak... kalo bank islam, draw 10 kali sebulan takder cas aper2 pun...
withdraw 4 kali dlm sebulan free. then lepas tu diorang caj 50sen. bank lain ada yg caj gak tp tak maklumkan.

diorang develop maybank2u tu bukan murah, then takkan diorang biarkan benda tu tak digunakan

Edited by mozou

Err betul ker kena charge RM10..., perrgh lintah darat dah nie. Sehelai kertas dengan ink printer cuma kos 5 sen jer.

Kira bukan Maybank jer yang takde buku akaun dah yek. Ker aku yang dah banyak ketinggalan nie... hehehe. Maklum ler lama dah tak buka2 akaun kat bank nie. Memang dari satu sudut positif, dia boleh kurangkan kos... dan boleh expose pengguna dengan online banking. Cuma agak susah gak ler mula2 nak implement dan kena ikut audien dia... kalo buat kat kampung2 yang takde access internet tu memang tak sesuai.

Buku Maybank aku ntah mana aku campak kan ...

Yap kat ATM mesin ada cara nak check transaksi ..

Cuba godek2 dulu..

Tak pun guna online maybank2u.com

nak cepat tgk le dlm maybank2u. bole print ape

memang la leh tgk kat m2u.. tapi wat masa ni tak sumer orang ader internet connection.. tak ke RM10 tu terlalu mahal.... kalo tul leh print jek, apsal nak tunggu sampai 3 hari... aku rasa kalo cas rm 1 or 2 pun dia untung kan....

kaunter hanya layan kalau nak draw rm5000 ke atas sahaja. dah itu polisi diorang. bukan sbb pekerja yg sombong. selama aku pegi maybank ok je layanan diorang

aku tak kata pekerja bank tu sombong... aku kata bank tu yang sombong..... polisi sombong....

aku bukak akaun CIMB 4 thn dulu..start nak masuk U..start tu lagi dah x pki buku(tp boleh request)..CIMB lah..masa tuh dia kata akan hantar penyata tiap2 tahun..klu nak kuar duit kat kaunter gunakan kad atm dan IC..dia habaq kat akulah..aku x pnah lagi kuar duit kat kaunter...

paper pon, aku rase skang nih mane2 bank pon boleh cek transaction online..x yah susah2 gi bank..cuma susah ckit pada yg xder connection internet lah..

x sampai RM500(aku pon dgr kabar angin nih)..member aku buka baru2 nih kena RM 250 jek..

dan akhir sekali...diaorg kater sekarang sume bank kenakan cas klu kuar kan duit lebih dari 5 kali(bukan maybank jer)..ader kata RM 1..x tau lah plak..tgk bank lah kot...

p/s: gunakanlah CIMB..hakhak.. :lol:

(nati balik umah aku tny member aku yg buka akaun Maybank baru2 nih)

Edited by baby_garl21

Setakat ni aku memang puas hati ngan maybank ni... buku memnag tak pernah guna... korang kuar duit pakai buku lagi ker?? bukan pakai mesin atm ker?

Lagipun maybank ni banyak mesin atm ngan deposit .. esp kat stesen mnyak...

Sebab utama aku pilih maybank ni ialah m2u online... friendly & establish.. senang nak transfer ngan bayar bill dan yang penting tgok gaji dah masuk ke belum... hehehe..

Biasanye kalo nak print penyata pun bukan selalu.. itupun kalo nak buat ape2 loan... kalo nak tgok balance update online jer... kalo buku pun bukan selalu update pun... online jer sekali sekala...

skang ni aku ade 4 acc ngan maybank, 2 saving n 2 current, aku rase maybank ni byk advantages dr bank2 lain....kalo yang takde internet access, nak check balance ke ape ke.....still boleh pakai phone banking, slalunya, kalo aku nk check balance(duit dah masuk ke belum???) tak samapi seminit pun, means, tak brape sen pun. kalo ade buku akaun pun bukannya korang pakai gak, betul tak?

tak ke RM10 tu terlalu mahal.... kalo tul leh print jek, apsal nak tunggu sampai 3 hari... aku rasa kalo cas rm 1 or 2 pun dia untung kan....
kalau diorang caj rm1 je, ramai le yg mintak print statement. diorang bukan ada masa nak layan. sbb tu diorang letak rm10, means org yg betul2 nakkan statement je yg akan keluar duit rm10 utk statement tuh walaupun cuma kertas bodo je. nak murah print la mini statement dr atm, ape susah. ape guna diberi kemudahan kalau tanak guna

Semua bank sama! charge itu charge ini. Main ikut suka suki dia je charge pelanggan babi buta. Ko bayangkan aku ni pakai Bank Muamalat (lagi ler hampeh takde online banking), terpaksa pakai RHB Bank guna MEPS kat tempat aku utk tengok balance atau nak tengok samada check dah clear ke belum. Ada ke patut dia charge 0.50 tiap kali masuk kad at ATM utk tengok balance. Bukannye aku ada transfer atau withdraw pun. kalau 10 kali masuk kad? buta-buta je tolak RM5. Aku bukan la nak berkira sangat RM5 tu tapi ape la salahnya buat satu-satu benda tu jangan pukul sama rata. Kan baik kalau ada opsyen. Lain orang lain keperluan dia..

n satu lagi pasal nak bukak account baru Maybank kena pakai nearest branch. Korang nak tau naper takleh bukak kat tempat lain? salah satu sebab pasal dia takde sistem bagus. sistem yg dia buat tu memang utk org2 yg mampu je pendek kata utk orang kaya. kalau macam student atau orang miskin ke atau pakcik2 kampung ke nak kluarkan RM50 memang susah pasal dia standardkan semua jadi sama. Adil ke mcm tu? Tak heran la aku bila OKU bantah bila AirAsia guna slogan "Now Everyone Can Fly". Cakap saja, tapi hakikatnya???

Sistem tu boleh dikaji atau diubah tapi diorang taknak atau saja buat-buat taknak. Buat benda tu asal main boleeeh jeeer. Buat apa-apa projek janji siap SUDAH!. Takyah susah-susah pikir, tengok je la bila buat jalanraya kat Malaysia ni, nak lintas jalan seberang pun terpaksa pusing sejauh 8km kalau jalan kaki dah boleh ikut shortcut lama dah sampai.

Fuuh.. lega rasanya bila dapat luahkan perasaan kat dlm nih... :blink:

whoa..whoa..whoa...rilek bro... :P

aku pakai CIMB (a.k.a BCB) jer...sbb dulu loan mara suruh pakai bank nih..hehe

cadang2 nak bukak akaun Maybank jugak...tapi kena wat surat dari company aku lar baru boleh buka account murah sket..hehe..suka transaction online jer sbbnya.. :P

pasal buku akaun tue, bank lain pun skarang dah lupuskan penggunaannya..CIMB pun x silap dah x der buku..pakai card jer..bank in pun guna deposit machine jer..huhu

p/s: cantek ah card baru maybank..

huh...aku lak ada mslh ngan kad bank,kad bank aku leh transfer & sbgnye...cume takleh widraw duit cash...klu wat nnt kad je kuar...duit tak kuar, kad bini aku lak lg sengal,pkai kad maybank gak tp menu yg kuar cam kite pkai meps,die tny bahasa,pas2 menu2 cam touch n go,transfer n sbgnye takde... bengang jek...

maybank dh ada kad baru ke?

Edited by {alongxp}

kalau diorang caj rm1 je, ramai le yg mintak print statement. diorang bukan ada masa nak layan. sbb tu diorang letak rm10, means org yg betul2 nakkan statement je yg akan keluar duit rm10 utk statement tuh walaupun cuma kertas bodo je. nak murah print la mini statement dr atm, ape susah. ape guna diberi kemudahan kalau tanak guna

masalahnyer ni nak guna sebab wat loan la... ko jugak yg cakap kat atm dah ader servis print mini statement, so aku tak rasa kalo wat RM1 orang akan berlumba2 nak print kat kaunter.. kan dah ader benda senang bak kata ko.. kan ramai dah ader internet connection, so wat per la nak gi print kat kaunter yang kena tunggu lama2 tu kan... sebab betul2 nak guna la mak aku yang dah tua tu sanggup pi kaunter beratur nak print statement dia... dan hasil dari kena que, kena naik bas turun bas, dia kena cas RM10... baloi ke???? masa tu dia tak keje.. cuti panjang.. internet takder kat umah aku. kalo ader pun, printer pun takder.. so effective ke harga tu utk sumer orang... maybe bagi ko RM 10 tu takder aper2.. tapi bagi aku yang orang susah ni.. RM10 belanja makan aku utk 2 hari tau...

kalau rasa tak berbaloi takyah la keluar duit rm10 tu. nak guna servis diorang maknanya sanggup bayar caj utk servis tu. senang kan?

bukan soal sanggup atau tak? takleh ke nak luahkan rasa... skang ni terpaksa guna bank tu.. sebab gaji masuk situ.. so nak wat camner kan.. kalo takleh nak luahkan rasa, maknanyer kita kena telan jek sumer2 yang kita rasa tak puas hati?? camtu ker?? hurmmm takperla.. takyah ckp ape2 kalo kita rasa tak puas hati.. telan jek cam kawan kita tu... ok end...