Jump to content
kewel_mmp

Peluang Menjana Pendapat Lumayan Berterusan Tanpa Bekerja!:-)

Recommended Posts

sy dah mula start bisnes ni kat area penang..

hari jumaat ni sy akan memasang 2 biji mesin fully auto kat Sek. teknik Nibong Tebal..

Kepada sesiapa yg nak start buat bisnes Dobi dgn pulangan modal yg cepat sy syorkan mulakan dgn bisnes yg en kewel buat ni..anda xperlukan modal yg byk cuma bermodalkan RM3500 anda dh bleh start bisnes dgn 2 bj mesin 7kg fully auto (mesin sendiri).

Sekarang ni sy masih lg tgh berunding dgn beberapa buah sekolah lg dkt area penang ni cthnya MRSM,ILP dan Sekolah yg berasrama seperti SMK Agama dan Sek. Men. Teknik...

Dan bisnes ni adalah part time bg sy...anda xperlu berhenti kerja semata2 nak mulakan bisnes..kita bleh start dr part time dulu.klu dah rs bisnes yg kita buat ni btul2 menguntungkan br la kita stop keja dan buat fulltime dlm bisnes..

hmm.....camner dgn kos pengunaan air dan elektrik?perlu bayar x?senang ke nk apply ngan hostel2 ni....cube cter skit aper urusan yg slalu berlaku klu wat urusan ngan asrama,U ni....

bg sy cara nak berurusan ngan pihak sekolah @ IPTA ni xlah susah sgt..kita cuma jumpa ngan pengetua @ pengarah institusi tu kemudian tunjukan proposal kita..pastu cerita la serba sedikit kebaikan ttg mesin kita.

Kos air dan elektrik kita xperlu bayar kerana kita akan buat perjanjian setiap 10% drpd kutipan kita akan diberikan pd pihak sekolah.

Tp utk IPTA pula bergantung pada pihak IPT samada mereka mahu kenakan bayaran @ tidak.

Klu nak lebih details anda bleh tanya sama en kewel...mgkn dia lebih arif ttg ni

bg sy cara nak berurusan ngan pihak sekolah @ IPTA ni xlah susah sgt..kita cuma jumpa ngan pengetua @ pengarah institusi tu kemudian tunjukan proposal kita..pastu cerita la serba sedikit kebaikan ttg mesin kita.

Kos air dan elektrik kita xperlu bayar kerana kita akan buat perjanjian setiap 10% drpd kutipan kita akan diberikan pd pihak sekolah.

Tp utk IPTA pula bergantung pada pihak IPT samada mereka mahu kenakan bayaran @ tidak.

Klu nak lebih details anda bleh tanya sama en kewel...mgkn dia lebih arif ttg ni

Ada senarai IPTA dan Sekolah yang masih tak lagi perkidmatan nei,kalau ada nak gak melabur!

Ada tak senarai IPTA/IPTS yang masih tak ada perkhidmatan nei,kalau ada nak gak melabur!

sy dah mula start bisnes ni kat area penang..

hari jumaat ni sy akan memasang 2 biji mesin fully auto kat Sek. teknik Nibong Tebal..

Kepada sesiapa yg nak start buat bisnes Dobi dgn pulangan modal yg cepat sy syorkan mulakan dgn bisnes yg en kewel buat ni..anda xperlukan modal yg byk cuma bermodalkan RM3500 anda dh bleh start bisnes dgn 2 bj mesin 7kg fully auto (mesin sendiri).

Sekarang ni sy masih lg tgh berunding dgn beberapa buah sekolah lg dkt area penang ni cthnya MRSM,ILP dan Sekolah yg berasrama seperti SMK Agama dan Sek. Men. Teknik...

Dan bisnes ni adalah part time bg sy...anda xperlu berhenti kerja semata2 nak mulakan bisnes..kita bleh start dr part time dulu.klu dah rs bisnes yg kita buat ni btul2 menguntungkan br la kita stop keja dan buat fulltime dlm bisnes..

salam...

tahniah saudara mard1310!!! saya akan sentiasa mendoakan u berjaya... dan terima kasih banyak2 kerana ingin berkongsi kejayaan dengan kita semua...Boss pun telah sedia maklum akan perkara ini... dia amat menghargainya dan merakamkan ribuan terima kasih.

kita boleh jadikan forum ini untuk berkongsi kejayaan bersama-sama.. kami pihak syarikat akan sentiasa membantu anda dalam bisnes ini.. jika terdapat sebarang masalah, anda boleh rujuk forum ini dan tanyakan seberapa banyak soalan,atau email saya di [email protected]... kita ada ramai kawan kat sini......mungkin saudara mard1310 juga dapat memberi pandangan yang bernas...

saya sangat mengalu-alukan jika sesiapa sahaja ingin berkongsi pendapat, ilmu, info dan lain2...forum ini hak kita semua...

terima kasih..

salam...

ya, betul kata saudara mard1310 tu, mmg x susah.. tambah2 bagi kita yang dah ada pengalaman... cuma tunjuk ja kertas kerja dan jawab soalan yg ditanya sahaja.. saya nasihatkan kita jumpa terus dgn pengetua, atau pengarah, kerana mereka sahaja yang boleh memberi keputusan (correct person).... jgn bincang dgn org lain, kita akan banyak membuang masa nanti... tips paling utama nak jumpa pengetua atau pengarah ni senang sahaja... elakkan dari bercerita perkara sebenar kapada sesiapa sahaja kecuali dgn pengetua atau pengarah. jika di tanya oleh pengawal atau kerani dan lain2.... cakap ja kita nak jumpa pengetua... kalau di tanya lagi, cakap ja ada perkara nak bincang... kalau ditanya lagi, jawab perkara yg sama...jika mereka mendesak juga, beritahu kita nak beri mesin basuh kepada pihak sekolah. ini ayat terbaik... bila dah dapat jumpa dgn pengetua, baru kita beritahu, kita nak beri mesin basuh kepada pihak sekolah tetapi apabila pelajar ingin menggunakannya, kita hanya mengenakan bayaran RM1.00 sahaja untuk 4.5kg pakaian(contoh sahaja)... lepas tu baru kita lihat apa reaksi pengetua... cuba negotiate sampai dia yakin dgn kita...ada pelbagai tips yg sy ada dalam mendapatkan tempat ini.. sy telah pergi merata2 tempat, merata2 negeri... mcm2 yg dapat saya belajar....pahit manis semua ada)))cukup dahulu buat kali ini....

jika ada sesiapa ingin berkongsi pun boleh, saya sgt mengalu2kan... kita beri peluang kepada rakan2 kita yg ingin berjaya menimba ilmu...

terima kasih...

Ada senarai IPTA dan Sekolah yang masih tak lagi perkidmatan nei,kalau ada nak gak melabur!

Ada tak senarai IPTA/IPTS yang masih tak ada perkhidmatan nei,kalau ada nak gak melabur!

untuk senarai IPTA/IPTS yg masih blum lg menggunakan perkhidmatan ni sbnarnya byk..apa yg perlu anda lakukan adalah dgn menelefon pusat IPTA berkenaan dan suruh kerani tu sambung pd pengarah @ timbalan pengarah sblm anda pergi ke sana..klu kedua2nya xdak anda bleh bercakap dgn pegawai hal ehwal pelajar..jika anda ingin ke IPTA tu tanpa telefon dulu pun boleh tetapi kkdg mereka ni sbuk ngan meeting.lebih afdal kita bt appointment dulu sblm pergi..klu x sia2 ja klu diaorg xdak..yang penting jgn tinggalkan proposal anda @ memberitahu pihak lain selain org yg berkenaan.itu sj pesan sy.

salam...en kewel..

bole x bgtau saya detail ttg bizness ni.

saya interested gak ni en..

tmpat yg saya cdng nak bukak kedai dobi layan diri ni

area perak.

en,

saya ada beberapa soklan nak tanya jgk ni...

1. mesin basuh tu (xkira bape kg pon) hanya untuk cucian basah jer ke?

2. kalo utk dry cleaning camner lak yer..?

3. kalo area yg saya nak buka tu ramai kaum cina, student, n pekerja2 kilang...agaknyer camner sambutannya yer (pada opinion en)

4. kos maintenance tuk mesin2 ni?

bole x email pd saya maklumat lanjut utk buka kedai dobi layan diri ni yer cik?

apa yg perlu saya buat mula2 sekali bila nak buka kedai ni.

[email protected]

mekacih.... :rolleyes:

Berita baik untuk Sabah dan Sarawak... sesiapa yang ingin menjalankan bisnes ini Boleh berunding terus dgn En.Mohamad Zulkifli...untuk mendapatkan maklumat lanjut..Beliau merupakan wakil tunggal syarikat kami disana... Harga seunit RM1350 sahaja...(siap dgn pemasangan) jika jarak tempat pemasangan mesin terlalu jauh dari cawangan kita, anda mungkin akan dikenakan sedikit bayaran.

terima kasih.. :)

salam...en kewel..

ws....

bole x bgtau saya detail ttg bizness ni.

saya interested gak ni en..

boleh...

tmpat yg saya cdng nak bukak kedai dobi layan diri ni

area perak.

oo...mmg kita sedang mencari wakil di perak... buat masa ini mmg dah ada mesin kita disana... tapi hanya di sekolah....

en,

saya ada beberapa soklan nak tanya jgk ni...

1. mesin basuh tu (xkira bape kg pon) hanya untuk cucian basah jer ke?

ya, tapi ikut berapa kg mesin yg kita provide... ya.. tapi kita juga boleh sediakan dryer...

2. kalo utk dry cleaning camner lak yer..?

itu u kene beli mesin dry cleaning... kalau mesin tu guna elektrik, u boleh guna sistem kita, untuk jadikan layan diri.

3. kalo area yg saya nak buka tu ramai kaum cina, student, n pekerja2 kilang...agaknyer camner sambutannya yer (pada opinion en)

target market TOTO mmg sambutan amat menakjubkan kerana kita boleh provide basuhan TOTO hanya RM3.00 sahaja.Student sgt suka kalau basuhan RM2 untuk 7kg... kenapa harga kita murah? kerana mesin kita beli pun murah... bila murah, semua orang nak guna perkhidmatan kita... kita juga ada sediakan pekerja, tak timbul soal orang malas nak basuh baju ditempatkita nanti...tips nak buka kedaini, asaya akan beritahu kemudian... kita jumpa dahulu.. dan berbincang berkenaan bisnes ini.....

4. kos maintenance tuk mesin2 ni?

ada warranty 1 tahun....tiada kos maintenance...

bole x email pd saya maklumat lanjut utk buka kedai dobi layan diri ni yer cik?

apa yg perlu saya buat mula2 sekali bila nak buka kedai ni.

ok, boleh...

[email protected]

mekacih.... :rolleyes:

sama-sama...

saya akan bantu anda....

terima kasih...

salam...en kewel, (saya silap anto emel ler..jgn mara ek)

kalo nak buka kedai dobi ni..dlm rm10k..agaknyer cukup x..en?

bila yer bole jumpa dgn en ni...utk tau lebey detail ttg ni..sy skrg di Bdr Baru Bangi..

harap en sudi membantu merealisasikan impian saya ni...t.q

salam...en kewel, (saya silap anto emel ler..jgn mara ek)

kalo nak buka kedai dobi ni..dlm rm10k..agaknyer cukup x..en?

bila yer bole jumpa dgn en ni...utk tau lebey detail ttg ni..sy skrg di Bdr Baru Bangi..

harap en sudi membantu merealisasikan impian saya ni...t.q

ws...tidak mengapa....

cukup... boleh dapat 1mesin 4.5kg, 1mesin 7kg, 1mesin 13kg, 1dryer 7kg, siap dgn sistem coin...tu pun ada lebih wang lagi...

yg ni saya cadang untuk RM1, RM2,RM3, untuk sekali cucian...harga terpulang la...maknanya, kalau customer nak murah, mesin RM1 ada, mahal sikit RM2 ada.. RM3 pun ada... bagi dryer RM2... nak basuh toto boleh gunakan mesin RM3... murahkan...boleh tarikpelanggan... tapi harga tu kita boleh adjustkan...nak letak tinggi pun boleh... senangja... kami akan ajarkan nanti...

hari ahad ni free? boleh jumpa di sg.buloh? (kepong)... boss ada di sana... 2 hari lepas, dia ke Johor, hari ni di Utara, pasang mesin En Mard1310 kita...tahniah..dan moga berjaya hendaknya... esok beliau akan ke k.l pula.... u boleh call dia terus 0194219768-En.Kamal....kalau tak dapat, call saya,013 426 2 426... saya rasa baik jumpa dgn dia,dia lebih berpengalaman dan banyak ilmu dari saya...dia boleh terangkan mekanikal mesin dan bisnes ini...

sesiapa yang berada di kawasan k.l, boleh ambil kesempatan ini untuk berjumpa dgn beliau hari ahad ini... kerana syarikat utama kita di kedah...

ye, saya akan cuba tolong sampai anda berjaya....jika inginkan khidmat nasihat juga boleh email sy k...percuma... :)

terima kasih....

kepada mereka yang ingin membuka kedai dobi layan diri dgn modal yang rendah, kami dapat membantu anda... anda boleh menghubungi kami di talian yang tertera...

terima kasih...

encik kewel nak tanya sikit....klu satu asrama or ipta..mesin apa kena saya sediakan?i mean mesin basuhan yang perlu saya letakkan.....kan ada banyak jenis...

encik kewel nak tanya sikit....klu satu asrama or ipta..mesin apa kena saya sediakan?i mean mesin basuhan yang perlu saya letakkan.....kan ada banyak jenis...

ya, ada banyak... saya cadangkan mesin fully auto.. pulangan modal akan lebih cepat... dan lebih mesra pengguna... mesin 7kg sudah memadai untuk plaja ipta, asrama2 seluruh malaysia.... yang penting mesin tu mesti ada warranty.... kerana ada mesin yg warranty mesin 2 tahun dan motor sehingga 5 tahun... ini sudah memadai untuk kita mendapat keuntungan yang lumayan tanpa perlu bekerja...kita tidur pun bisnes kita tetap berjalan... kerja hakiki kita pun tidak terganggu...bisnes ini sangat menarik dan lumayan...

kepada mereka yang ingin memulakan perniagaan bisnes dobi layan ini dengan modal yang rendah, kami di HAR SERVICE CENTRE akan membantu dan merialisasikan impian anda....

en kewel..dari penerangan en kewel...

jadik nyer kiter gunakan mesin basuh yang biasa digunakan di rumah la yea untuk jalan kan perniagaan ini??

mampu ker...mesin yang guna pat umah ni ..bekerja seharian??? :lol:

en kewel..dari penerangan en kewel...

jadik nyer kiter gunakan mesin basuh yang biasa digunakan di rumah la yea untuk jalan kan perniagaan ini??

mampu ker...mesin yang guna pat umah ni ..bekerja seharian??? :lol:

salam...

ada beberapa perkara yang saya ingin ajukan untuk saudara fikirkan...

pernah saudara lihat mesin basuh yang terdapat di kedai2 dobi?

apabila saudara di kedai dobi, adakah kedai dobi itu display mesin yang digunakan kepada saudara?

Cadangan jawapan:

selalunya kita hanya berbincang di kaunter sahaja dengan kedai dobi, dan mesin basuh terletak di bahagian belakang kedai yang kita tidak akan nampak kerana ditutupi oleh pemilik kedai. hanya kedai dobi layan diri sahaja yang display mesin di hadapan kedai. saya cadangkan saudara buat survey, minta kebenaran untuk melihat sendiri mesin2 yang ada di kedai2 dobi, hal ini berlaku kerana owner kedai mungkin tidak tahan untuk membuat maintenance mesin sedia ada, lazimnya, jika 1 mesin berharga RM5000, sekiranya berlaku kerosakan, kemungkinan besar owner terpaksa membayar RM500 hingga RM600. kenapa harga mesin begitu mahal? saudara perlu tahu, sistem francais memang memerlukan modal yang besar, ini kerana kos pengiklanan dan lain-lain. selain itu juga spare part mungkin di import dari luar negara yang melibatkan kos pengangkutan yang tinggi. sedangkan jika kita gunakan mesin yang terdapat di kedai, kita boleh dapatkan 1 mesin yang baru dan juga warranty yang baru dengan hanya RM600-RM800sahaja. kapasiti mesin adalah sama bagi kedua2 mesin. Sebab itu ada kedai dobi yang menggunakan mesin yang terdapat di kedai-kedai biasa yang kosnya jauh lebih murah. pulangan modal lebih cepat. mendapat keuntungan yang lumayan. sistem ini dirangka untuk kita mendapat keuntungan, dan bukan untuk mendapat kerja. bayangkan jika anda terpaksa berhutang lebih RM50k,untuk membuka satu kedai dobi layan diri, berapa lamakah anda akan mendapat pulangan modal? 5tahun? bagaimana dengan warranty mesin? adakah sampai 5 tahun? kerosakan selepas 5 tahun? adakah mesin kita masih relevan setelah 5 tahun? lazimnya ‘engineer’ mesin akan design mesin itu mengikut jangka hayat yang telah ditetapkan dalam sesuatu masa tertentu mengikut warranty itu tadi. ini sebagai contoh situasi sahaja. kami pihak syarikat telah pun melalui kesemuanya. apa yang kami cadangkan, adalah yg terbaik dari kami untuk anda semua. mungkin lepas ini ada yang lebih baik dari apa yang syarikat kami sediakan, ini tidak mustahil. namun begitu, kami pasti syarikat lain juga terpaksa mengeluarkan modal yang begitu besar dalam industry R&D ini. kini kami telah pun berjaya dalam bisnes dobi layan diri ini, dan tibalah masanya untuk kami ingin berkongsi dgn saudara semua dengan modal yang terendah yang boleh kami berikan. syarikat kami adalah sebuah syarikat yang terlibat secara langsung dgn R&D. kami mengamalkan 'Process Production' yang mana kami akan perlu melalui proses R&D kemudian Market kemudian Production. kami telah melalui pelbagai peringkat, dan dalam masa yang sama, kami sentiasa membuat kajian dan mendapatkan feedback daripada pelanggan kami bagi meningkatkan mutu kualiti perkhidmatan dobi self service ini. ada banyak lagi persoalan yang belum saya jawab dalam menjalankan bisnes dobi layan diri ini. hanya kepada mereka yang telah memulakan sahaja yang dapat mengetahui jawapan-jawapannya. Dalam bisnes ini, kita perlu ada ilmu. perlu ada strategi. perlu pandai menyelesaikan masalah yang timbul. berkenaan soalan saudara di atas, kami menggunakan mesin fully-auto, tetapi kami hanya mencadangkan untuk pengguna membasuh mode speedy sahaja, yang mana ianya sama seperti ‘operated coin machine’ yang lain, sekali basuh, sekali bilas, dan sekali kering, dalam masa hanya lebih kurang 30-40 minit sahaja mesin kita akan beroperasi untuk sekali basuhan RM2.00(atau lain-lain amaun).yang sebenarnya, motor mesin berputar hanya dalam jangkamasa 6minit basuhan, 6 minit bilasan, dan selebihnya adalah masa air memasuki mesin dan spin. Hal ini menyebabkan keseluruhan basuhan mengambil masa 30-40 minit. bukan lah basuhan mode normal seperti mana kita membasuh dirumah yang mana masanya lebih dari 1jam untuk 1 basuhan.hal ini membuatkan mesin kita akan tahan lebih lama. cukup satu strategi saya nyatakan disini. ada banyak lagi strategi lain untuk kita mendapat keuntungan. matlamat utama syarikat adalah untuk anda semua mendapat keuntungan dan bukan untuk mendapat kerja. ada juga yang bertindak sebagai bisness maker, yang mana dia set-up satu premis dobi layan diri, selepas itu jual semula projek itu kepada orang lain dengan menunjukkan bukti2 pendapatan yang telah diperolehi setiap bulan. sebagai contoh, anda boleh set-up mesin ini di satu asrama dengan modal RM3200 untuk 2 mesin dan anda boleh menjual bisnes ini dgn harga yang lebih tinggi. katakan kutipan bulan pertama RM400. ini menunjukkan dgn bermodalkan RM3200, kita boleh mendapat pendapatan RM400. berbanding dgn kita membeli rumah berharga RM32000, juga pendapatan sebulan RM400. duit hutang di bank juga kita perlu bayar dan kos2 lain. Mungkin 20 tahun setelah langsai hutang baru kita nampak untung. Berapa yang kita akan perolehi setiap sebulan? tetapi jika kita buat bisnes ini RM32000, tak mustahil anda akan mendapat RM4000 sebulan, tanpa perlu bekerja. hal ini kerana customer kita tetap. tiada saingan dgn mesin2 yang lain. mustahil dalam satu premis (ipta/ipts, sekolah) mempunyai 2 syarikat yang berbeza. Perkhidmatan ini merupakan keperluan di asrama2 seluruh Malaysia. Pengguna mesti menggunakannya. Hal ini membuatkan bisnes ini sangat relevan pada masa kini kerana keuntungan yang lumayan dan lebih mudah untuk dijual. Bayangkan jika kita berjaya menjual premis kita kepada org lain dan mendapat keuntungan RM1000. jika dalam satu bulan itu, kita berjaya menjual 10 premis, kita akan mendapat keuntungan RM10000 dalam satu bulan sahaja. Ini bukan skim cepat kaya. Inilah langkah2 orang yang telah berjaya. Hal yang sama akan dilakukan pada bulan yang berikutnya. Bisnes ini juga merupakan kerja part-time yang menguntungkan. Tanpa mengganggu urusan kerja harian kita, hal ini mereka yang mempunyai bisnes dobi layan diri ini. Ini lah salah satu strategi bisness (ilmu) yang saya dapat kongsi dgn anda semua. Ada pelbagai lagi cara untuk kita peroleh keuntungan.dan mungkin anda adalah orang yang lebih arif dari saya. Cukup dahulu buat kali ini. saya ditugaskan sebagai consultant di syarikat ini, saya akan berkhidmat secara percuma kepada anda semua. anda boleh email saya jika ada apa2 pertanyaan yang mungkin soalan ini lebih private. kerana bukan semua keadaan saya boleh jawab di dalam forum ini kerana mungkin akan menjejaskan syarikat2 lain atau menidakkan pandangan dan keupayaan pihak lain. namun begitu, anda adalah kuasa penuh dalam membuat keputusan. Rangka suatu masa depan yang cerah. Mulakan langkah pertama anda hari ini. Tanpa langkah pertama, anda tidak mungkin akan kemana-mana.

Terima kasih.

kepada sesiapa yang ingin mengetahui bisnes ini dgn lebih lanjut, bolehlah kemukakan di sini)) saya sedia membantu anda semua......... :)

terima kasih...

slmkm..sy amat berminat untuk membeli produk ini (beli satu nak try market jer dulu). tp saya ada persoalan..

1) Berapakah lamakah saya boleh mendapat titik pulang modal untuk sebuah mesin itu (ROI)?

2 bulan? 5 bulan? setahun?

2) Sekiranya lokasi yang dipilih tidak memuaskan, bolehkah mesin tersebut dipindah ke tempat

lain dgn bantuan pihak tuan?

3) Bolehkah saya mambuat pembelian dgn penggunaan kad kredit?

terima kasih.

slmkm..sy amat berminat untuk membeli produk ini (beli satu nak try market jer dulu). tp saya ada persoalan..

ws....

1) Berapakah lamakah saya boleh mendapat titik pulang modal untuk sebuah mesin itu (ROI)?

2 bulan? 5 bulan? setahun?

jika tempat kita strategik, service baik, murah rezeki, kurang setahun dah balik modal...malah boleh untung dgn lumayan... jika seorang customer, menggunakan mesin kita RM2.00 sekali basuhan, kita akan mendapat untung bersih RM1.00. keuntungan ini amat besar, walaupun seringgit. kerana tidak perlu bekerja..kerana pendapatan kita tetap, kenapa sy kata begitu, kerana bisnes ini melibatkan keperluan, bukan kehendak...jika harga kita murah, perkhidmatan berkualiti, mmg boleh tahan lama, sampai bila2 customer akan gunakan perkhidmatan kita.....

2) Sekiranya lokasi yang dipilih tidak memuaskan, bolehkah mesin tersebut dipindah ke tempat

lain dgn bantuan pihak tuan?

boleh.kami pihak syarikat akan membantu anda...saudara boleh berbincang kemudian... sedikit pembayaran memang kami tidak dapat elakkan kerana kos pekerja, kos pengangkutan, sara hidup (makan),penginapan, dan lain2.... kemungkinan untung satu mesin yang saudara beli dari kami tidak dapat menampung kos2 tersebut... namun begitu, atas dasar ingin membantu, kami akan cuba memenuhi kehendak anda. saya nasihatkan, saudara boleh membeli satu atau 2 dahulu untuk simpanan, kami mmg menggalakkan kepada mereka yg betul2 berminat sahaja dengan bisnes ini untuk membeli mesin ini dan kami akan pasangkan di rumah anda, buat sementara waktu sahaja. sebelum anda peroleh kedai atau premis2 lain seperti asrama. yang memang anda akan membuka bisnes ini... kami akan bantu..kebiasaan Boss sy sendiri akan turun padang dan akan menerangkan 'consultant' secara percuma, kerana ada pelbagai cara untuk anda perolehi keuntungan dalam bisnes ini yg mungkin anda sendiri tidak pernah terfikir.... segala selok belok dalam bisnes ini... sudah ramai yg telah memulakan bisnes ini... peluang masih terbuka... ada banyak peluang yg anda tidak nampak selama ini......apa yg sy dapat bantu anda adalah memberi khidmat nasihat serta cadangan-cadangan jika terdapat sebarang masalah....

3) Bolehkah saya mambuat pembelian dgn penggunaan kad kredit?

buat masa ini kami hanya menerima tunai sahaja...saya cadangkan anda keluarkan cash money dengan menggunakan kad kredit anda di bank untuk membuat belian.

terima kasih. :)

salam en kewel...

1)saye bercadang nk ltak 1 mesin dahulu sbg percubaan di ipta....camner prosedurnye untuk mendapatkan kebenaran dr pihak kolej?ade ke ape2 kos yg perlu dibayar kpd pihak kolej samada kos air ataupon elektrik?

2)dmaner HQ en kewel yg berhampiran...?mungkin sye boleh kunjungi n tgk jenis2 mesin yg disediakan ataupon mendengar sendiri dr en kewel mengenai cara menambah keuntungan dalam biz ni..?

3)sekiranya mesin rosak...saper yg yg boleh diharapkan untuk melakukan penyelenggaraan?kami ke?sekiranya kami bler n bagaimana kami boleh mengikuti latihan kemahiran untuk membaikpulih mesin...?

4)seandainya sye bercadang untuk memulakan perniagaan ini(start dgn satu mesin dulu)....bape lamakah proses akan diambil dr siapkan kertas kerja hingga mesin beroperasi?

harap en kewel dpt tlong....

sekian

zul

hamba Allah yg ingin berniaga

salam en kewel...

ws….

1)saye bercadang nk ltak 1 mesin dahulu sbg percubaan di ipta....camner prosedurnye untuk mendapatkan kebenaran dr pihak kolej?ade ke ape2 kos yg perlu dibayar kpd pihak kolej samada kos air ataupon elektrik?

Jika kolej, u boleh terus berjumpa dengan unit hal ehwal pelajar, bincang dan berikan kertas kerja serta penuhi kehendak dan keperluan mereka. Jika sekolah, saya cadangkan u terus berjumpa dgn pengetua. Kertas kerja saya boleh Bantu, email saya di [email protected] dan saya akan berikan kertas kerja.

2)dmaner HQ en kewel yg berhampiran...?mungkin sye boleh kunjungi n tgk jenis2 mesin yg disediakan ataupon mendengar sendiri dr en kewel mengenai cara menambah keuntungan dalam biz ni..?

HQ di baling Kedah, hadapan masjid baru pulai. Kiosk kami juga ada di sana, kedudukan di antara 2 buah restoran. 04-4705737 pej@fax.

3)sekiranya mesin rosak...saper yg yg boleh diharapkan untuk melakukan penyelenggaraan?kami ke?sekiranya kami bler n bagaimana kami boleh mengikuti latihan kemahiran untuk membaikpulih mesin...?

Tak perlu, bisnes ini sangat mudah, anda hanya perlu call kedai yang anda beli mesin untuk datang baiki di premis anda. Adalah dinasihatkan agar anda berbincang dahulu dengan orang yg warranty mesin kita supaya sanggup datang di premis kita untuk dibaiki. Jika dia tidak mahu, jangan beli dgn dia. Selalunya dia akan datang baiki on time kerana kita customer dia yang beli mesin dari dia dgn cash dalam kuantiti yang banyak (lebih dari 1 mesin). Dia mesti akan jaga kita, provide service yang baik untuk kita. Jika coin box yang rosak, beritahu kami.

4)seandainya sye bercadang untuk memulakan perniagaan ini(start dgn satu mesin dulu)....bape lamakah proses akan diambil dr siapkan kertas kerja hingga mesin beroperasi?

Terpulang kepada pihak premis… ada kalanya, pihak premis sendiri tercari2 perkhidmatan kita ini. Saudara boleh cuba, jumpa dgn pihak premis, dan berbincang. Jika ada apa2 pertanyaan yang saudara sendiri tidak boleh jawab, saudara boleh direct call saya 013 426 2 426 dan saya akan berikan cadangan jawapan yang sesuai.

harap en kewel dpt tlong....

ya, saya akan bantu saudara.

sekian

zul

hamba Allah yg ingin berniaga

Insya-Allah, jika ada rezki cik zul, tak kemana, yang penting kita usaha dan tawakal.

Terima kasih.