Jump to content
zamree12

Jom Kite Tubuhkan Persatuan Dobi Melayu

Recommended Posts

ada

:lol: mesin dry clean jenis mane tuu.. :lol: maksud aku mesin dry clean yg jenis pakaii air (wet cleaning) tuu kerr atau yg btl2 utk dry cleaning punyee..brapee rege mesin kau belii tuu bro... :lol:

:lol: mesin dry clean jenis mane tuu.. :lol: maksud aku mesin dry clean yg jenis pakaii air (wet cleaning) tuu kerr atau yg btl2 utk dry cleaning punyee..brapee rege mesin kau belii tuu bro... :lol:

wet cleaning.....saya pilih wet cleaning sbb terlalu banyak isu utk dry cleaning minyak tu.....banyak cancerous chemical......refer wikipedia untuk butiran lanjut, tak lama lagi, mesin dry cleaning minyak akan stop production !!

ala.. bila kita semua nak jumpa :)

harap semua orang boleh tinggalkan no tel, nanti bila ada orang yang nak buat perjumpaan. boleh terus call or sms untuk confirm berapa orang semuanya. cadangan saya mula sebelah johor dahulu. perjumpaan kedua di k.l ke tiga di kedah. dan perjumpaan terbesar di k.l semula, sebab centre. masa jumpa, kita cari tempat makan yang sedap2 la, bayar sendiri! hehehe. kalau sapa yang bisnes maju, bolehlah sponser :)

kepada semua yang ingin join, sila nyatakan no tel. dan nama di bawah:

1.kewel-013 426 2 426.

2.

3.

4.

join la... :lol:

KEBANYAKKAN DOBI ADALAH KAUM MELAYU YG MONOPOLI..SO APA KATA KITA TUBUHKAN PERSATUAN PENGUSAHA DOBI MELAYU...BOLEH KITA DAPATKAN BAHAN2 CHEMICAL ATAU MESIN2 DENGAN HARGA YG BERPATUTAN.. :rolleyes: LAGIPUN SUPPLIER SABUN DAN MESIN2 YG SELALU BERURUSAN DGN AKU RUPA2NYA EN.E-DOT PUN AMBIL KAT SITU JUGAK.. :rolleyes: SO KLU KITA ADA PERSATUAN MUNGKIN KITA BLHH HARGA YG LEBIHH MURAHH LAGII :rolleyes:

nak join gak persatuan nih wlupun tak bukak lagi kedai azan - 012-3530804 :lol:

bolehhh sangatt laaa :lol:

salam buat semua...

Memang bagus ada persatuan, rasanya belum ada persatuan dobi yang aktif bagi memajukan dobi...

Saya pun tengah nak tubuhkan persatuan dobi kawasan utara...Banyak faedah kita ada persatuan dari bersendirian menjalankan dobi...

Kawasan saya Sungai Petani ada lebih kurang 20 kedai dobi kat sini dan kebanyakkan bumiputra rasanya lebih 85%....

Sekian.

EZ SMART

da buat ke persatuan ni ? ke hangat² taik ayam je hehehehe.

nak buat persatuan ni , dengar macam senang tapi kalau tak der contribute ramai, susah gak. yer la kan, masing² sibuk dengan kedai masing², terbtas la langkah tu. tapi ini lah sebenar yg dilakukan oleh bangsa lain dalam perniagaan. BERPERSATUAN.

Kalau bleh yg otai² tu buleh jadik leader la, sbb korang lagi banyak pengalaman. kata nak bantu komuniti kita...

da buat ke persatuan ni ? ke hangat² taik ayam je hehehehe.

nak buat persatuan ni , dengar macam senang tapi kalau tak der contribute ramai, susah gak. yer la kan, masing² sibuk dengan kedai masing², terbtas la langkah tu. tapi ini lah sebenar yg dilakukan oleh bangsa lain dalam perniagaan. BERPERSATUAN.

Kalau bleh yg otai² tu buleh jadik leader la, sbb korang lagi banyak pengalaman. kata nak bantu komuniti kita...

Salam semua..

Saya dah bermula dalam perniagaan dobi lebih kurang 3 tahun lepas.

Saya cadangkan kita semua buat satu konsortium dobi melayu se-Malaya.

Pastu boleh kita tolong ahli2 konsortium sapa2 yg berminat nak buka bisnes dobi.

Melalui konsortium byk benda kita boleh buat, contohnya pinjaman, koperasi dsb.

Otai2 semua bila kita boleh meeting untuk bincangkan hal nih..

Seelok2 nya buat di kl sbb tgh2.. so adil semua org boleh pakat mai..

Setakat sehari takkan tak boleh kot...

Han

Assalamualaikum semua..

Saya menyokong saranan Han , walaupun saya kat utara kalau nak buat kat KL, kita boleh turun sekali..

Vote for Malay Laundry Association (MLA)...

EZ SMART

askum..nama senyap menyepi jek forum ni?? common jom naikkan martabat bangsa kita..ops,luper pa plak nak berkenalan...saya odie, baru bergelar pengusaha dobi..jom la tukar2 idea so that dobi2 kita semakin maju n berdaya saing:) hidupkan balik semangat nak buat persatuan tu..jom:)

nak tanye ckit...

1. penah tak korg nyer kutipan monthly buat dobi ni, mcm dah sampai penghujung..maksudnya bulan lepas dapat rm5k,bulan ni pun rm5k, bulan lepas pun rm5k...x naik2?...tapi saya pecaya bisnes xkan ada limit...

2. penah offer tak cuci kasut sekolah??:)

3. agak2 boleh idup ke dobi kalo sy sndri ada keje tetap kat tmpt lain??

sy nk bt biz ni. tp tak ckp info.

nak tanye bbrapa soalan kpd member yg dh buka coin operated machine;

1) pki brand apa paling ngetop?

2) Coin machine dah integrated sekali dgn washing machine? atau asing2? mana paling best?

3) Apa brand yg available kt pasaran?

4) Apa brand yg terbaik ttpi murah dan heavy duty?

5) Mcm mane smbtn penggunaan washing machine coin operated ni?

6) Sesuai letak kt area mane?

7) Bleh bg list supplier machine ni tak?

8) Maintenance biasa sapa yg buat?

terima kasih.

alamaks..xleh jawab r...sbb bukak dobi biase jek..hehe..tapi utk future,mcm nak involve gak dlm dobi coin operated machine ni..jimat kos pekerja:)

wah, sangat panjang, semmoga mendapat jawapan yang telus dari pakar2 yang ada di sini !

salam am_eniey;

camne biz dobi lately ? skrg semua org nak berjimat, market dobi camne skrg? terjejas tak ?

salam am_eniey;

camne biz dobi lately ? skrg semua org nak berjimat, market dobi camne skrg? terjejas tak ?

dalam seminggu selepas oil price hike, ada la rasa effect tapi sekarang dah kembali normal....ala sampai bilanya orang nak boikot !

jom lah pendobi2 sekalian...kita jana idea baru tuk bisnes kita...erm..ade idea?? hehehe:)

mejamakan nyer dobi buat cuci kasut sekolah...unik n 1 kelainan...kita semua boleh contohi dier...

lg? ade tak yg unik lg?