Jump to content
ijat001

Story Tentang Xxxxx Brodband From Http://aimanku.com/

Recommended Posts

Apa itu P2P? Saya tak mahu tahu. Sebagai pengguna internet dial-up yg mempunyai kelajuan maksimum 50kbs semua tu hanya umpama mimpi dalam mimpi. Tapi, kelembapan memuat turun fail cukup mengecewakan. Otak boleh jadi giler bin sewel. Lalu, terlintas juga tekad satu hari nanti untuk memasanng sambungan jalur lebar.

Setelah difikirkan, yang terbaik dan bersesuaian ialah wireless broadband. Kerana jika ingin menggunakan streamyx saya perlu masukkan talian talipon rumah, yang mana ianya membazir dan tidak perlu kerana saya anak beranak semua ada handphone.Wireless walau pun dikatakan tidak begitu stabil tetapi boleh dihangkut kemana juga, asalkan dalam kawasan liputan.

Setelah berjam-jam membedek tawaran beberapa pengendali internet, maka akhirnya saya mencuba satu pakej broadband yang boleh mencapai kelajuan sehingga 384kbs. Nak cuba dulu, kiranya okay lah tu. Janji cukuplah untuk mendownload aksi dan keluhan orang-orang miskin di negara barat yang teramat daif sehingga tidak mampu berpakaian.

Dengan pakej tersebut, sekurang-kurangnya saya mengharapkan kelajuan download boleh mencapai antara 200 hingga 300kbs. Berapa yang saya dapat?

Isp ditutup utk mengelakkan disaman

Sama ajer macam menggunakan dial-up. Apa yang boleh dibuat dengan 53kbs? Maka kekecewaan berterusan. saya dah check dengan pihak ISP tersebut dan memang sah rumah saya memang di dalam kawasan liputan 3g. Tapi takper la kerana masih boleh melayari internet walaupun lembab macam siput khinzir.

Tetapi pada suatu ketika, ketika saya bersendirian di dalam bilik yang berkunci, saya menangis tersedu-sedu di depan komputer. Kenapa?

9kbs! Kalau 69 okaylah jugak.

Tahukah anda dengan kelajuan super duper seperti kapal angkasa soyuz ni berapa lama masa yang perlu saya tunggu untuk melihat laman penuh google ? Oleh kerana saya seorang yang sangat-sangat sabar, maka saya isikan masa menunggu dengan mengorek lobang hidung, gentelkan dan ulikan di jari, setelah cukup bulat maka dijentikkan ke antena modem. Tak kena!

saya jeling ke pc, belum lagi penuh laman google, maka saya korek pulak lobang hidung sebelah kiri, ulikan di jari dan sekali lagi aku cuba jentikkan ke antena modem. Ahh, kali ni kena! Maka saya menoleh ke pc, belum lagi penuh..Tangan mula menggaru sana, sini dan sinun. Tah macam mana saya tertidur. Bangun pagi, page google ada separuh jer. Hasrat saya untuk mendownload lagu Hingga Akhir Nanti dari kumpulan Alleycats tidak kesampaian.

9kilo bit sesaat?. Kalau download fail bersamaan 1 kilo byte sesaat. Bermakna untuk fail sebesar 4mb akan siap dalam masa lebih sejam, itu pun kalau tak putus. Inilah yang saya dapat dengan membayar RM70 sebulan? Di Singapura dengan $70 anda boleh dapat kelajuan sehingga 10mbs dgn kelajuan upload sehingga 1mbs. (tak payahlah nak convert ke RM). Tapi saya faham, pengendali internet di Malaysia ni belum cukup kaya lagi. Menjadi kewajipan kita untuk menjadikan menjadikan mereka kaya raya.Kita terima ajerlah apa yang diberikan. Kita mesti perihatin dan bersimpati dengan mereka. Kalau kita boleh bayar lebih untuk minyak, tol, elektrik, air, tepung, susu dan lain-lain, maka kita juga boleh membayar lebih untuk perkhidmatan internet.

oleh sabribakor dlm kategori Umum

cite ni aku ambik dr web site http://aimanku.com/ untuk tatapan korang, so bermula aktiviti komen-mengomen, kutuk mengutuk dan puji memuji orite... :rolleyes:

note:

encik sabri bakar... sory aku terambik cite ko untuk tattapn putera.com cite ni x de copyright kn :lol:

Apa itu P2P? Saya tak mahu tahu. Sebagai pengguna internet dial-up yg mempunyai kelajuan maksimum 50kbs semua tu hanya umpama mimpi dalam mimpi. Tapi, kelembapan memuat turun fail cukup mengecewakan. Otak boleh jadi giler bin sewel. Lalu, terlintas juga tekad satu hari nanti untuk memasanng sambungan jalur lebar.

Setelah difikirkan, yang terbaik dan bersesuaian ialah wireless broadband. Kerana jika ingin menggunakan streamyx saya perlu masukkan talian talipon rumah, yang mana ianya membazir dan tidak perlu kerana saya anak beranak semua ada handphone.Wireless walau pun dikatakan tidak begitu stabil tetapi boleh dihangkut kemana juga, asalkan dalam kawasan liputan.

Setelah berjam-jam membedek tawaran beberapa pengendali internet, maka akhirnya saya mencuba satu pakej broadband yang boleh mencapai kelajuan sehingga 384kbs. Nak cuba dulu, kiranya okay lah tu. Janji cukuplah untuk mendownload aksi dan keluhan orang-orang miskin di negara barat yang teramat daif sehingga tidak mampu berpakaian.

Dengan pakej tersebut, sekurang-kurangnya saya mengharapkan kelajuan download boleh mencapai antara 200 hingga 300kbs. Berapa yang saya dapat?

Isp ditutup utk mengelakkan disaman

Sama ajer macam menggunakan dial-up. Apa yang boleh dibuat dengan 53kbs? Maka kekecewaan berterusan. saya dah check dengan pihak ISP tersebut dan memang sah rumah saya memang di dalam kawasan liputan 3g. Tapi takper la kerana masih boleh melayari internet walaupun lembab macam siput khinzir.

Tetapi pada suatu ketika, ketika saya bersendirian di dalam bilik yang berkunci, saya menangis tersedu-sedu di depan komputer. Kenapa?

9kbs! Kalau 69 okaylah jugak.

Tahukah anda dengan kelajuan super duper seperti kapal angkasa soyuz ni berapa lama masa yang perlu saya tunggu untuk melihat laman penuh google ? Oleh kerana saya seorang yang sangat-sangat sabar, maka saya isikan masa menunggu dengan mengorek lobang hidung, gentelkan dan ulikan di jari, setelah cukup bulat maka dijentikkan ke antena modem. Tak kena!

saya jeling ke pc, belum lagi penuh laman google, maka saya korek pulak lobang hidung sebelah kiri, ulikan di jari dan sekali lagi aku cuba jentikkan ke antena modem. Ahh, kali ni kena! Maka saya menoleh ke pc, belum lagi penuh..Tangan mula menggaru sana, sini dan sinun. Tah macam mana saya tertidur. Bangun pagi, page google ada separuh jer. Hasrat saya untuk mendownload lagu Hingga Akhir Nanti dari kumpulan Alleycats tidak kesampaian.

9kilo bit sesaat?. Kalau download fail bersamaan 1 kilo byte sesaat. Bermakna untuk fail sebesar 4mb akan siap dalam masa lebih sejam, itu pun kalau tak putus. Inilah yang saya dapat dengan membayar RM70 sebulan? Di Singapura dengan $70 anda boleh dapat kelajuan sehingga 10mbs dgn kelajuan upload sehingga 1mbs. (tak payahlah nak convert ke RM). Tapi saya faham, pengendali internet di Malaysia ni belum cukup kaya lagi. Menjadi kewajipan kita untuk menjadikan menjadikan mereka kaya raya.Kita terima ajerlah apa yang diberikan. Kita mesti perihatin dan bersimpati dengan mereka. Kalau kita boleh bayar lebih untuk minyak, tol, elektrik, air, tepung, susu dan lain-lain, maka kita juga boleh membayar lebih untuk perkhidmatan internet.

oleh sabribakor dlm kategori Umum

cite ni aku ambik dr web site http://aimanku.com/ untuk tatapan korang, so bermula aktiviti komen-mengomen, kutuk mengutuk dan puji memuji orite... :rolleyes:

note:

encik sabri bakar... sory aku terambik cite ko untuk tattapn putera.com cite ni x de copyright kn :lol:

amat menarik apabila dia kata pasang fix line membazir...kalau kita kira ikut facts... streamyx 384 unlimited = RM45, fix line =RM25...so total RM70 untuk kelajuan yang sama...bukankah RM70 juga pengadu ni bayar? so MEMBAZIR??? Think Again....

tutt duuu ddduuuuuuuuuu (ikut lagu national geographic channel)

amat menarik apabila dia kata pasang fix line membazir...kalau kita kira ikut facts... streamyx 384 unlimited = RM45, fix line =RM25...so total RM70 untuk kelajuan yang sama...bukankah RM70 juga pengadu ni bayar? so MEMBAZIR??? Think Again....

tutt duuu ddduuuuuuuuuu (ikut lagu national geographic channel)

setuju

aku ambik streamyx 1M unlimited mmg puas hati dan aku x bercadang untuk beralih ke wireless broadband ntah hape2 nama aku x tahu

napa ngan wireless brodband kat malaysia nie ada prob ker???aku cadang nak pasang brodband 3g tu kat laptop...tp mcm takut2 plak...hehe...bleh terangkan??

ada kah patut kita mencadangkan bahawa minimum subscribe perkhidmatan spt ini di kurangkan kepada sebulan.. bermaksud.. kita boleh guna @ beli prepaid yg berjumlah tertentu untuk sebulan... kalau tak mau pakai.. jgn subscribe lagi... @ boleh bagi kat org lain guna...

tak boleh komen sebab tak bagi detail.

dia ni pakai 3g modem atau gprs modem atau handpone ?

tunjukan signal strengh wireless broadband sekali

dia ni tau ke beza 3g hsdpa gprs ?

yg menangis dalam bilik sapa suruh ? apsal tak masuk forum ni ?

ahyap.com tu kutuk streamyx tak ada pun kena saman. malah tmnet upgrade streamyx beliau supaya dia duduk diam. apa punya encik sabri bakar penakut.

ahyap.com tu kutuk streamyx tak ada pun kena saman. malah tmnet upgrade streamyx beliau supaya dia duduk diam. apa punya encik sabri bakar penakut.

betol kate lu JOM SIBER...

aku tergelak smpai masuk bwh meja baca ko punyer koman :lol:

hmm saper yang komen tu.... tak tau asal usul n tak tau psal wireless broad band senang2 jer nak kutuk2 aku pakai celcom 3g layan jer area alor star... tapi aku tau dier kutuk maner nyer isp ni..... hehehehe....hmmm untuk yang mengkomple....

sini keputusan bandwidth

satu lagi sever singapore

Edited by athlon x2

heher aku sungguh bertuah ader wifi di hostel aku...

hanya excelent di atas meje belajar aku... kalau diatas katil aku = LOW..!

celcom broadband ok ke??

nak kata power gile tu, tak la jugak. sebenarnya wireless broadband ni bergantung kpd kawasan yg kita duduk. ada tempat yg jadi wilayah celcom, ada yg jd maxis nye hottest spot in town. bagi aku, aku prefer celcom. sebab kalau tak puas hati lepas sebulan bleh terminate. tak yah nak ikut kontrak. :blush:

Apasal tak cuba guna Jaring Wireless Broadband

betul tu..bukan celcom ngan maxis je yg ade broadband. penangfon ada, p1 ada, izzi ada, airzed ada..mcm2 ada..kdg2 minor players ni pun power gak service dia. ;)

A'kum aku pakai celcom broadband, bayar RM68 sebulan, stakat ni ok jer... pueh hati

Edited by DrASAG

Pada aku memang betullah yang TS ni merengek.Jom kita kayakan datuk2 n tan sri2 yang buncit2 perut tu.Streamyx?Celcom broadband?Maxis broadband....semua sama jer.Bile ada lain company yang nak provide teknologi dorang...lesen x dapatlah.

Sebab apa?

SEBAB NAK GEMUKKAN ORG2 TERTENTU.

Pakai celcom line putus2...tu kira biasalah tu.Langsung tak dpt internet tu pun kira perkara biasa. Kawan aku siap report kat tribunal pengguna."TAKDA RASA BEB.WA SUDAH KEBAL."Maka aku pun tukarlah streamyx combo....Streamyx combo pulak? Dah seminggu lebih modem still blinking lagi. Tulis dalam TOC 3 hari dah aktif. Sampai ari ni tengah tunggu bile la ok. Dah call sampai 400x, jawapan tetap sama.lagi sedap didengar boleh mengambil sampai 2 minggu.Nak kata aku bongok,tak tau pasang? mustahil sbb network ni salah satu makanan aku gak.Tu dah aktif nanti entah cam mana pulak line dia.

BOLE JALAN DAAAAA.......SERVIS LEMAU.CERITA BERGEGAR.IBARAT SERVIS YG MACAM HIDUP SEGAN MATI TAK MAU.TUTUP LA WEI SERVIS2 NI wei.

MAJULAH TELEKOMUNIKASI MALAYSIA SIPUT SEDUT.

kalau korg tgk dlm fs aku nie..nasib aku sama aje ngan en.sabri 2...mula2 mmg nak pasang streamyx tp kawasan aku nie kerap sgt kecurian kabel..umm susah hati aku nak guna tenet,nak load putera pun lama,kdg2 dpt load stgh je..kdg2 tgh surf,putus..tp aku kena sabar sbb nie je pilihan yang aku ada...

aku guna celcom broadband menggantikan dialup tmnet yg selalu kena curi kabelnya...korg tgk kt FS 2 ada beberapa screenshot yang membandingkan beberapa ISP yang aku dpt guna...

cite ni aku ambik dr web site http://aimanku.com/ untuk tatapan korang, so bermula aktiviti komen-mengomen, kutuk mengutuk dan puji memuji orite... rolleyes.gif

note:

encik sabri bakar... sory aku terambik cite ko untuk tattapn putera.com cite ni x de copyright kn

saya menulis ini dalam blog/laman saya, tidak bermaksud untuk mendapat maklumbalas dari sesiapa atau membenarkan sesiapa copy dan meletakkan di forum ini. Kebiasaannya semasa menulis saya memasukkan unsur humor jadi kisah seperti korek hidung tu taklah benar, tapi yang lembab tu tetap lembab seperti gambar speedtest tu.

Memang betul, saya setuju pakai streamyx lagi ok. Tapi saya sebenarnya menyewa dan ada ura2 untuk berpindah, jadi memang lebih baik saya menggunakan wireless bb.

saya tahu sikitlah beza 3g, hsdpa dan gprs walaupun tidak sepandai anda. Saya tanya salesman (bagi alamat rumah) dia check dan kata tempat saya ada liputan hsdpa, saya check dengan laman maxis pun rumah dalam liputan hsdpa, cuma bila dah beli dan bawa balik baru saya sedar saya hanya menerima liputan 3g (umts). sebenarnya saya melanggan pakej 640kpbs

Sekarang ni bila check dengan laman maxis, kawasan rumah saya dah dikeluorkan. Saya masih boleh melayari internet tetapi semakin perlahan.

Memang saya penakut. Sebab kalau orang nak saman, mereka memang boleh saman.Apatah lagi laman saya sering mengutuk pihak tertentu. Kalau kena saman encik nak tolong bayor ke?

Yg menangis dalam bilik tu hanyalah gurauan. Sekali lagi saya nyatakan, saya tidak pernah berniat untuk meletakkan coretan saya di sini.

kenape sabri bakar tu buat citer sang kancil.tak puas hati buat la report. dry.gif

ada cara nak terminate maxis bb tu tanpa kena penalti..check link nih.

Saya buat citer sang kancil untuk laman saya, laman sang kancil. Jika saya nak buat citer untuk forum ni, saya akan ubah agar lebih serius. InyaAllah jika saya nak buat report saya akan maklumkan pada saudara. Buat masa ni, saya masih memerlukan internet.

Merungut tu merungut jugaklah, tapi tak pula saya kata saya nak terminate, kena pakai jugak. Nak tukar ke celcom modemnya mahal saya tak mampu. Bukan semua orang banyak duit. Dulu belasah opih punya,la ni dah pindah ke opih yang takdak sambungan internet.

sabribakor

Edited by sabron

so sesape yg nak guna broadband kena la survey dulu yg mane yg ok n jgn bt kesimpulan terlalu awal...kalu kat area klang valley ni bnyk choice yg korang leh pilih tp kalu nak guna broadband slain area klang valley better survey dulu mane yg ok...aku guna celcom broadband dah try kat luar area klang valley ok je...