Jump to content
Sign in to follow this  
Gruntz_To_The_Core

Pemuzik2 Underground Dan Independent Kat Malaysia

Recommended Posts

bukan apa...sejak akhir2 ni kita disogokkan dengan muzik2 dr kumpulan2 dr seberang..apa kata kita cari band2 yg kreatif dan best..bgtaw la kalau korang taw..antara yg berjaya oag, acab dan pop shuvit...dorang ni terkenal smpai kat luar negara...hari tu aku msuk forum org putih dia org scotland sbut pop shuvit...acab plak bole donlod album dia kat satu laman web org spanyol...aku donlod album pop shuvit here and now tu pun dr laman web org brazil...

sekarang ni beberapa kumpulan baru mula berherak laa...antara yg aku taw cm meet uncle hussain, restraint dan muck yg semakin dikenali..

aku prefer kepada muzik indie dan punk...beberapa band yg jugak best aku dgr hari tu bens bitches..lau dorang best gila.lirik pun gila2...apa kata korang

ntah le

semua lagu2 hujan mcm gaya lagu2 Beck bawah vocal Chiba dalam anime Beck

lagipun diorang nyanyi bm je susah nak international mcm popshuvit, oag, disagree dll

yg tak tahan gelak tu, kalau buat video clip ada je org putih kena amik berlakon

tapi mmg best jugak gaya muzik diorang kalau tak dengar nyanyian, lagu je pun dah gempak

tak macam lagu2 band malaysia pulak

lagi pun theme diorang tak bosan cam band2 malaysia lain asyik cintan-cintun mendayu2

Edited by DRS

waoah ....ade comparison dah untuk band2 nih ...anyway ...tanpe influence x kan kiter nak dengar lagu tangkap leleh jer x ... cukup la zaman tangkap leleh ...skang nih zaman untuk perubahan ..transition bak kater orang ...muzik malaysia dah ade anjakan paradigma yang tersendiri .. lagi2 ade internet nih ...berlambak2 stuff leh jumpe ..btol x kawan- kawan ... album langsuyr lame pon ade kat ebay ..siap ade orang bid tuh ...:))

waoah ....ade comparison dah untuk band2 nih ...anyway ...tanpe influence x kan kiter nak dengar lagu tangkap leleh jer x ... cukup la zaman tangkap leleh ...skang nih zaman untuk perubahan ..transition bak kater orang ...muzik malaysia dah ade anjakan paradigma yang tersendiri .. lagi2 ade internet nih ...berlambak2 stuff leh jumpe ..btol x kawan- kawan ... album langsuyr lame pon ade kat ebay ..siap ade orang bid tuh ...:))

meet uncle hussein,hujan aku tgk kat 8tv hari tu mmg hebat la band nie,sebenarnya dulu byk band2 yg hebat,mcm saturnine,subculture,tahlah mcm2 lagi tapi makin lama dah berumur band ni terus tenggelam,lg satu penerimaan pada band2 underground dulu belum lagi terbuka.skrg dah byk band2 kita yg hebat.so x perlu lagi sokong band2 seberang,bakat kat malaysia pun dah hebat.anyway vokal penyanyi malaysia lagi hebat dari band2 indon sebab lagu2 indon pun bukan ade yg vokal tinggi2 suma lagu nak tido aje...

Aku mmg layan giler lagu2 underground nie....

mmg layan giler lagu2 diorang nie...best...

yg la nie korg kenal group undergroun aku rase meet uncle hussien pastu hujan then bittersweet

and couple..OAG pun terkenl gak. hijau pon dh mula nk naik aku rase ar....lagu2 diorg mmg best..

yg buat aku kagum diorg nie b4 terkenal diorg guna duit sendri nk jd mcm skrg....

kire b4 bernaung bwh mane2 syarikat rakaman dirg bruash sndri nk wat lagu la ... album la...

n aku rase dr dok sokong group2 seberang baek kita sokong group2 kite sendri...

sebab diorg akn mngharumkn name MALAYSIA...

aku rasa bek ko dengar lagu nasyid la arbi .. muhahahahahah

Mmg la elok dgr lagu2 nasyid nih.. penuh dengan dakwah. tp bg peminat muzik nie... setiap muzik 2 ade keistimewaan die sendri.. xsalah dgr lagu2 nih kn..huhuhhuuhu..nasyid pon aku layn tp skrg nie kurang ckit ar coz xbyk sgt dh lagu2 yg kuar... klu yg kuar pun byk yg bentok duniawi.. kurang kepada akhirat..