Jump to content
ixery

Western Digital, Seagate, Maxtor, Samsung, Dll...

Recommended Posts

Hallo!

cam aku, da dkat 5 tahun pakai maxtor n seagate (pc lain2)... n x tau la orang lain, tapi bagi aku, maxtor aku ni cpat problem.. banding dgn seagate aku.. (2-2 40gb, 7200rpm n pakai ide cable n kegunaan pc pun dkat2 sama)

So, apa komen korang? apa brand HD yg bagi korang paling best?

western digital 60gb 5400rpm ide notebook. 2 tahun dah kiok. last stop masa aku cuba alih secara lembut masa tengah transfer data.

oleh kerna aku kerja kat wd, so aku tau sgtlah kualitinyer....skrg ni smua disk yg dah reject diaorg pakai balik....so paham2 lah yer!!!!

sblm ni smua disk yg direject kami akan hantar untuk dijual(recycle)..tp tdk lg skrg...tiada lg istilah reject tp pakai slg boleh!!

sblm ni smua disk yg direject kami akan hantar untuk dijual(recycle)..tp tdk lg skrg...tiada lg istilah reject tp pakai slg boleh!!

So hdd yg 'direject' tue akan dijual sbg baru yek??? Or dijual sbg recon?

saya nak tahu yg mana lagi bagus, seagate ke western digital?

maxtor saya tanak, banyak sgt kenangan buruk saya terhadap maxtor

saya skrg tgh pakai hard disc wd, masa beli computer dulu (dlm 5@6 tahun lepas) dapat hd jenama wd 20g, sampai skrg masih mantap tak pernah bermasalah, lepas tu saya ada 2 kali lagi beli hd jenama wd, (80g dab 160g) pun masih ok.

baru2 ni ikut kawan ke kedai beli hd, pekedai tu kata seagate lagi bagus. mmg harga seagate tu ada lebih sikit dari wd

saya tak kisah sgt lebih sikit harga tu kalau betul kualiti lagi bagus (mcm maxtor skrg paling murah=paling rendah kualiti)

so, bagi korang yg mana satu lagi bagus, seagate ke wd tu? kalau nak tambah hd lagi, yg mana patut saya beli?

sorry, ni je jenama yg ada kat kedai dekat sini, kalau korang ada jenama yg korang ingat lagi bagus dari 2 jenama ni, mintak bagitau dapat kat kedai mana

lupa nak cakap, saya pakai desktop pc, bukan laptop atau notebook

Edited by DRS

aku dah pakai maxtor wd ngan seageat brtahun2.....so bg pendapat aku,seaget yg plg ok skang ni....maxtor aku pakai xdak prob lagi...westen d yg paling hampeh....2 bijik dah kong..member aku pun hddisk wd dia kong jgak...so nak bli,bli la seaget....rasa aku maxtor dah xkuar...yg dok jual skang ni stok lama....rasa2 maxtor dah share ngan seaget(rasa2)...pepe pun,ikut cara individu 2 guna jgak...hehehe member aku lagi suka pakai wd...ntah la..aku suggest seaget barracuda la

Hamba pakai samsung dulu...dkt2 5 thn(storage kecik 80Gig je)..pastu minggu lepas bli Seagate(320Gig..)... bg hamba Samsung ok tapi skang ni mcm susah dah nk cari HDD brand ni... 2 thumbs for Samsung :lol: ..

baru2 ni ikut kawan ke kedai beli hd, pekedai tu kata seagate lagi bagus. mmg harga seagate tu ada lebih sikit dari wd

yup...aku ada kedai komputer pastu menjual komputer gak....so far aku beli Seagate ada la dalam satu karton kotak penuh...........semua boleh pakai beb xde masalah..........lepas tuh waranti 1 tahun tuh korang leh tutup sebelah mata je pasal mmg xde masalah..... :D nih berdasarkan apa yg aku jual la kat kedai aku la..........

lagipun mmg ada bukti seagate dulu2 yg ada getah warna hitam tuh Baraccuda apa ntah tuh pun tahan.....lasak giler.......

tapi tang harga tuh mmg aku sakit sikit la....pasal ada beza rm 10 per unit...........aku nak jual maxtor aku x berani pasal aku perasan maxtor mudah sangat rosak.........kalau jual dalam 10 biji 7 atau 8 biji mesti akan returned balik pada kita.........yg lagi 2-3 biji tuh nasib la.........tapi paling kuat pun 2 tahun je aku tgk pastu kong......

western D pun sama satu level ngan HDD Maxtor......semalam boleh pakai kelmarin boleh pakai.....bulan lepas boleh pakai nih hari nak pakai mesti ada bunyi kruk kruk dalam hdd tuh.....pdahal xde jatuh atau salah pasang ke .....dia rosak sndiri......blame manufacture?

Utk pengetahuan korang semua HDD ada Lifespan ada MTBR(mean time Between Failure).....mean cycle hdd tuh dikira dari segi hours.......aku rasa la MAxtor punya MBTF dalam 10000 jam je lah ngan kadatr max pakai 5 jam sehari.......tapi masalahnya mana ada orang pakai pc 5 jam sehari? semua nonstop

jgn wat Samsung sebagai optikal. hehe. cepat kong. aku pakai wd. baru bape bulan je aku pakai. kdng masa nak boot kuar disk read error. sebab aku selalu usik2 track, sektor dia. delete partition, recover blk, reset track, rebuild partition table. MBR. mana tak kong. nak tanya ckit, kalau dah nak kong ni, wat LLF blk ok kan?

vote 4 seagate!!

how bout buffalo??

dgr2 hdd ni bgus gak..

siap ad turbo mode plak 2..

tp xmampu coz mahal sgt..

yes vote 4 Seagate...

nk lg mahal n lg bgs...amk SSD/Solid State Drive...hehe...future storage trend...

-jimat letrik

-kurg panas sbb Flash Based...x de bnde pusing2/spin lg dah...

-thn hentakan...x mcm HDD ada plate ngan head yg sensitif..

-kadar pemindahan data yg lbh laju

-lbh senyap..... :rolleyes:

korang percaya tak Hdd no.1 skrg Samsung, no.2 Seagate.....tapi i go for seagate,hdd samsung susah nk cari lol..lagi2 kat area JB nie :lol: :lol:

ssd ni terlampau canggih untuk user biasa.(pendapat aku)sebab kita bukan guna komputer sambil berlari.

buffalo tu best jugak,abang aku pakai tu.tapi kabel yang dia bagi tak bagus,tak cukup laju.kalau cucuk kat komputer hp+vista nanti not recgonized,kena tukae kabel tebal.

tapi kalu hdd,aku opt kepada hitachi travelstar.

HDD? hehhee aku pilih seaget saja.

WD penah pakai..tahan jugak..tp seaget aku xpenah rosak.

tp bergantung pada nasib jugak kut..ada pc aku yg lain pakai MAX (cap ayam) 40 GB :P ok je smpai skang...2 tahun dah

pendeknya hayat?ko sepak2 hdd tu ke?

hdd bukan di design untuk hidup selama 2 bulan.

aku punye smsung 120gb dh k.o ari nie..

damn, tak sempat nk wat backup..

br je pkai 2 bulan..

seram2

dia mati macam mana? kalau x leh detect tuh board rosak....carik hdd yg sama jenis/lain kapasiti pastu tukarkan je board dia tuh.....

ko sehari on berapa jam? pasal aku selalu ada kes user on 24 jam then+multi user+hdd cap samsung/maxtor/western D pastu kong.......mosty aku tanya dioarang ramai kata on 24 jam or atleast pakai pc lebih 5 jam....tuh nak cliam waranti bercerita la mungkin 2-3 minggu x siap2 :wacko: tapi ngan seagate xde plak kes2 macam nih.......kat kedai aku nih ada 10 seagate Baracudda 40GB IDE tapi aku sayang giler nak jual.....x tahu kenapa :( 10-10 boleh pakai xde masalah.

***TEORI AKU***

kebanyakkan hdd rosak bunyimacam cengkerik tuh disebabkan ram x cukup?

aku kasi cth

Pentium 4 2.4GHZ

256MB DDR RAM

40GB IDE 7200RPM

mobo cap ayam

cdrom cap kapal laut afrika

ok macam nih...pendapat aku ram x cukup pastu pakai win XP .....pastu pc atas tuh buat main games.....cth FIFA 2007....req MINIMUM 512MB so system atas tuh ram x cukup tapi leh main game fifa tuh jugak cuma slow sikit la.......akt sini bermula `silence killer hdd nih`

bila ram x cukup besar then app besar digunakan (req more ram) so WIN XP terpaksa pindahkan req yg besar2 tuh kepada hdd yg kita gunakan.....so itu yg dipanggil paging file.......bila ini selalu berlaku hdd BEKERJA lebih dari sepatutnya(tugasnya simpan data bukan HANDLE Kerja ram ) so dari sini secara slowly korang perhatikan lampu hdd tuh akan berkelip2 berterusan kerana ram x cukup.game masih boleh main tapi slow kerana sebahagian app game tuh sendiri dah dipindahkan ke hdd ......menyebabkan hdd bekerja lebih keras dan cepat.......

erk korang paham x apa aku tulis ni? ke aku cakap sorang2?