Jump to content
Uwais Al-Qarani

Usm Atau Unikl

Recommended Posts

UNIKL

where knowledge is applied

Hidup Unikl

* elaun sara diri utk dak dgree rm700 sebulan.

* korang akan dpt pinjaman penuh

* belajar dlm kelas, bukan dlm dewan kuliah yg ramai2 gle 2.

*unikl miit & Iprom kt tgh2 town..

* kemudahan yg cukup lengkap

* unikl ada wireless free kt kampus

* dkt sgt ngan lrt, monorel

* unikl dekat sgt ngan klcc, sogo, pertama times square...n yg plg penting lowyat.

* sng nk cari barang2 pc

* YG PENTING BUKAN LAUT YG MENJAMIN RESULT EXAM KO...

* RENUNG- RENUNGKAN

:rolleyes:

well, for me better go for IPTA ... becoz it's not easy to get into it.... mmg kadang2 life@study tak sama dengan IPTS, but i think u will learn more there...

Ni pendapat sayalah, yg dah lama di alam pekerjaan dan dah grad.

For me better go to Private U sbb ia lebih kualiti dari IPTA dan syillibus dia uptodate manjang, ipta ni selalu syillibus lama2 je. Statistik menunjukkan majoriti pelajar menggangur tertinggi di Malaysia adalah dr IPTA sbb syillibus yg lama dan sistem pembelajaran ikut cara lama dan menggunakan BM sbg medium pembelajaran. Kalau Private U mmg digalakkan BI dlm semua benda, so senang lagi dpt keje. Sbb saya ada experience interview fresh grad selama ni.

Bukan nak kata IPTA tu tak bagus, ada jugak graduan nya yg berkualiti tinggi.

Edited by ron

yayay..aku sokong ron..better ko msk uniKL..1st,kalo ko msk usm,of course ko kne amik ptptn..sbb skg ni MARA xbg scholarship utk dak IPTA,xceptla ko mmg dlm Skim Pelajar Cemerlang (SPM) yg under MARA nya..Lagi pon ko kn X-KPTM,aku pon same beb..Ko pon taw kn,MARA ni cmner kn,MARA Sunggug BAEK HATI DAN BEST GLER..Tambhan pula elaun MARA pon dh naek,kalo ko cmrlg,ko xyh byr lgsg duit loan, n lehla ko keje dgn sng ati,at least lehla ko bantu anak yatim ker,org miskin n Parent ko..xdela ssh nk kne byr loan cm ptptn..lagi pon,btl la ckp ron, IPTS silibus die brubh2 mngikut zmn, n mmg berkualiti la...kk..

aku ex-staff usm...sane makan mmg murah :lol:

usm bg aku one of the best public U kat malaysia la...

skrg ni diorg nak kurangkan pengambilan student first degree, tambah intake master ngan phd students...so nak masuk sane makin susah la kot sbb tpt makin terhad

Ni pendapat sayalah, yg dah lama di alam pekerjaan dan dah grad.

For me better go to Private U sbb ia lebih kualiti dari IPTA dan syillibus dia uptodate manjang, ipta ni selalu syillibus lama2 je. Statistik menunjukkan majoriti pelajar menggangur tertinggi di Malaysia adalah dr IPTA sbb syillibus yg lama dan sistem pembelajaran ikut cara lama dan menggunakan BM sbg medium pembelajaran. Kalau Private U mmg digalakkan BI dlm semua benda, so senang lagi dpt keje. Sbb saya ada experience interview fresh grad selama ni.

Bukan nak kata IPTA tu tak bagus, ada jugak graduan nya yg berkualiti tinggi.

Apalah ko merepak ini, kursus kursus ijazah kejuruteraan di IPTA di pantau oleh audit yang dilantik bagi mengenalpasti kualiti kursus program yang ditawarkan.. Audit ini badan-badan Profesional yang mengiktiraf krusus kejuruteraan, audit yang sama juga digunakan oleh IPTS untuk mengenal pasti krusus degree di tawarkan oleh IPTS dan IPTA. So kalau yang yang masalah tak dapat keja bukan IPTS atau IPTA tapi pelajar itu sendiri yang lemah dan ilmu tak cukup nak mohon keja.... tanya sikit pun tak tau sbb U tak ajar...suap memanjang.

buat pengetahuan pembaca sekalian, currently sy student UniKL course Networking Systems, sblm ni sy budak UTMkl kos Electrical engineering. mase nk masuk degree, sy dpt 2 offer : UNIKL and KUKUM (Perlis).

sy pilih UNikl sbb MARA yg provide loan and nanti bile dh abis blaja ada pengurangan byaran balik..paling truk pn byr 10% je, klu tamat pengajian la...

ape yg nk sy highlight skrg ni ialah course UniKL yg mengikut market skrg..

sbb sy amik course Networking ni la, sy dpt offer buat praktikal kat ExxonMobil Malaysia Sdn Bhd. dpn KLCC tu.. Staff ExxonMobil mmg trkejutsgt sbb sblm ni mmg susah nk jmpe graduate from mane2 uni from this course..demand tinggi..byk peluang pkerjaan...tmbah2 lg mcm2 internet provider baru tgh naik skrg ni, for example P1, yg buat WiMAX tu...sume mmg memerlukan kepakaran dlm bidang course network ni..

even, my fren yg praktikal kt TIME dot com pun,dia kate staff TIME sume ckp that we've chosen the right course,mmg keputusan yg tepat sbb pilih course ni...kitorg pkai silibus Cisco, under Cisco Academy...yg mane kt luar, cert Cisco mencecah RM2k...kitorg just byr rm200 je klu nk amik cert Cisco kt UniKL..and bile dh keje nti,sape2 mane2 staff yg ade cert, company akan byr elaun cert tu...

huhu...

aku ex-student UNIVERSITI TERBAIK DALAM TEKNOLOGI DAN KEJURUTERAAN..

Uni ape ek..?

of coz ler UNIVERSITI TEKNOLOGI MALAYSIA..

Maaf kepada warga2 IPTA kat sini..

aku nak bgtau sket pasal IPTA n org melayu nih..

kite nie sbg melayu selalu pikir nak senang, sedap mata memandang..

korang nak blaja, mst kena utamakan mata korang, perut korang...???

perlu ke laut, pokok besau, daun menghijau, nasik murah, menara komtar, klcc, awek cun, untuk kite bergelar sbg pelajar/mahasiswa/mahasiswi...??

korang penah tanya ape ilmu yg korang dapat di tempat korang blaja....?

Plz la korang....try tgk bangsa cina..

aku bukan suruh korang bangga dengan org cina..

tapi diorg berfikir dengan bijak..

nak belajar, kena la berkorban..

korang tau x silibus IPTA tu sebenarnye jauh ketinggalan dari IPTs....?

kalu setakat kemudahan yg lengkap, bas berpuluh2 buah, tapi blaja benda yg hampeh, nak watpe..

aku nak tanya bebudak IPTA kat sini...

ilmu di IPTS seperti UNITEN, UNIKL,, MMU, KLIUC, COSMOPOINT, UTP, ade x korang blaja di IPTA...?

aku citer sket pasal bidang multimedia..

kat IPTA, ade subjek 3D animation x..?

FILEM?

aku nak tanya korang, kenapa UTP, meletakkan kelayakan yg tinggi untuk blaja kat sana..?

of coz pembelajaran yg berkualiti kan..?

UNI tu adakah dr IPTA...?

aku nak tanay korang, penyumbang terbesar kepada hutang tertunggak MARA dan PTPTN, sape...? penganggur terhormat, sape? demand gaji tinggi2 mada interview, sape..?

kenapa MARA dah xtaja IPTA lg kecuali pelajar sedia ada...?

korang paham maksud pelajar sedia ada...?

aku nie yg ex-student uNI terbaik dalm teknologi dan kejuruteraan pun masih xpuas dgn ape yg diajar, inikan pula uni lain yg xde pape tu...

sori yer korang...kite kena sedar diri sket..

cuba korang tgk blk post2 kat atas tu,,,berapa ciput jer yg citer pasal ilmu..?

n berapa org yg citer pasal kesenangan...?

nak ilmu, kena korban sket korang oi...

huhu....

P/S : sori,,,emo sket..pantang tgk org bercerita pasal duit dalam perbincanagn tentang pembelajaran.. nak aje aku attack..

huhu

Edited by keluang_man