Jump to content
Sign in to follow this  
eeya_hunny

Keselamatan Di Malaysia

Recommended Posts

ikut pendapat aku laa... hanya VVIP Melayu, VVIP india dan semua Kaum cina sahaja yg dapat perhatian pihak berwajib kalo terjadi apa2 kes.. yg lain tu hanya wat cukup repot tahunan jek...

kalo sesuatu terjadi... pastu gi repot... pastu kes tu senyap jek... selamanya camtu dan apa yg rakyat bleh buat kalo kes tak setel2...? Yg aku tau tujuan repot diambil adalah utk penyata kes jenayah tahunan..

So bak kata orang org perak..' you on your own' .. :P

ikut pendapat aku laa... hanya VVIP Melayu, VVIP india dan semua Kaum cina sahaja yg dapat perhatian pihak berwajib kalo terjadi apa2 kes.. yg lain tu hanya wat cukup repot tahunan jek...

kalo sesuatu terjadi... pastu gi repot... pastu kes tu senyap jek... selamanya camtu dan apa yg rakyat bleh buat kalo kes tak setel2...? Yg aku tau tujuan repot diambil adalah utk penyata kes jenayah tahunan..

So bak kata orang org perak..' you on your own' .. :P

aku tolong tambah sket.so at least banyak jugak polis yang berlagak kat luar tuh walaupon just prebet bwk motot kapchai pi ronda2.

forensik malaysia?where are you?nampak sangat tak teror lagi.sekian terima kasih ke atas pekerja pertahanan awam malaysia yang berkaliber or excalibur la kononnyer

g tiru CSI..mantap gle cara investigation dorg..klu malaysia dpt wt cmni kn bgs..xbyk penjenayah..

aku setuju la kalau ada VVIP jek baru polis nak bergerak. biasa la di M'sia kita semuakan kagumkan sgt org2 ada title DATUK, TAN SRI, YB nih. kalo org biasa ke x kira kaum2 la...lambat la respon dia. kete polis berlonggok2..tp last2 naik kete pegi lepak kedai mkn n ronda kejap je. nak naikkan gaji, gaji dah naik, so apa lagi pakcik polis, nak apa lagi? lakukan tugas secara amanah. takkan nak bazirkan the tax payers money.

bukan nak kondem pihak berkuasa malaysia ni, tapi aku sendiri pun penah kena. sayang aku takder lesen keta, masa tu aku tak sihat, so dia take over. tetiba kena tahan. kantoi takder lesen... then polis tu kata, tak minum kopi lagi ni.. syg aku tu nak kasi rm 10, dia kata ada 3 orang. tak cukup tu. last2 terbang RM 30. aku tau kami pun bersalah sebab bagi rasuah tu... tapi no choice ma.. mana la ader duit nak bayar saman tu....

camner eh derang sanggup bagi duit tu anak bini makan....

bukan nak kondem pihak berkuasa malaysia ni, tapi aku sendiri pun penah kena. sayang aku takder lesen keta, masa tu aku tak sihat, so dia take over. tetiba kena tahan. kantoi takder lesen... then polis tu kata, tak minum kopi lagi ni.. syg aku tu nak kasi rm 10, dia kata ada 3 orang. tak cukup tu. last2 terbang RM 30. aku tau kami pun bersalah sebab bagi rasuah tu... tapi no choice ma.. mana la ader duit nak bayar saman tu....

camner eh derang sanggup bagi duit tu anak bini makan....

aku pun penah kena.. nak balik kg mentua kat kelantan, hubby bwk kete, kena tahan polis, siap tanya tu 'nak settle camana ni ye?' hubby aku pun takdak pilihan, sbb nak cepat masa tu bpk sakit kuat.. terbang gak la 50 hingget.. rasuah tetap haram.. si pemberi dan penerima sama je lah dosanya.. tp nak wat camana?? mudah2an diampunkan dosa.. :blush:

baru2 2 ahli keluarga aku disamun.

first adik aku....

dia kena samun kat gombak. 2 lelaki bermotor (indian) pecahkan cermin keter aku (masa tu adik aku drive keter aku) guna pisau rambo. then rampas handbag adik aku kat seat depan penumpang... adik aku main tarik2 ar ngan mamat2 tu... then derang terus blah.. nasib dapat no moto.... dan barang2 dapat diselamatkan.... masuk paper metro....

second, sayang aku...

dia baru datang dari kedah ke kl.... masa tu kul 6 pagi.. dia jalan kaki dari pudu ke masjid jamek since lrt pertama dah nak jalan. tengah jalan tu, 3 mamat MELAYU (sedih tul aku) tarik dia kat lorong sambil acu pisau. derang wat2 cam tengah nak jumpa member.... then rampas sumer duit dia (RM 6++) ngan hp dia... then tumbuk dia ngan pukul lutut dia ngan cota ke kayu besbol... nasib ader lagi 10 hengget kat dalam poket dia derang tak amik....

persoalannya kat sini..... masih selamat ke negara ni..... masih aman damai ke.... dengan macam2 kejadian... takut tul aku.....

aku kena pow kat masid jamek pkl 5pg..4 orang plak 2 aku nak p lrt jugak la..aku memang dah tak nak jalan kat masjid jamek 2 selagi tak pukul 8Pg.e2 arena merah 2..