Jump to content
muhamadnasron

Pasal Gaji..kesian

Recommended Posts

nasron, ko kene terima hakikat yg banyak company yg buat org it macam sampah. sebab dieorg ingat semua dalam it sama je. buat system ke, repair pc ke network cabeling ke.. gomen lain. sebab tu la dip n deg org it tinggi skit dari org hr or mangt.

aper yg aku dapat dari situasi macamnie (dr pengalaman aku la) kalau ko rasa dah ko sorang je org it ko kene buat x tau je most of the thing. Skali ko buat pandai sampai mati dieorg suruh ko buat. kalau dah skop kerje ko repair pc, ko repair je la. jgn la buat pandai2 tau buat website ke wireing ke.. mmg lumrah la.

ko pun nak kawin kan.. mungkin nanti rezeki dtg insyallah. dapat kerje bagus skit.

mmm..mmg aku rasa camtu pon... diorang anggap org IT nih cam apa ntah.. aku tgk, staff admin ngan finance dia lagi tinggi gaji.. apa.. dia tak tau.. aku ada kuasa nak godek db.. db dalam tangan aku.. sekali aku twist data, gelap dunia dia.. tp aku manusia berprinsip.... tak mau pecah amanah.. segala yg diamanahkan, aku buat.. aku tak pernah nak tunjuk skill, cumanye diorang dah set dalam kepala otak diorang, segala bende yg ada kaitan ngan komputer, sume tolak kat aku.. pernah aku wat deerrkkk je.. tp lepas tu kene kat batang idong sendiri.. lagi satu kalo kompeni bumi ni, ramai "pengipas" tu yg buat aku lagi tersepit..

papehal, mmg aku tgh hunt keje lain skrg nih.. insyaallah... moga allah buka pintu rezki aku ngan bakal isteri aku...

bukan aku tulis thread ni utk menagih simpati sesapa.. cumanya, aku dah sampai pada satu point dimana kepala otak aku ni cam nak memberontak je... tp memandangkan takde offer lain lagi, aku terpaksa telan sumenye.. so aku pon mengadu domba la kat puteranians sekalian... just sbg luahan hati.. sekaligus.. sbg survey... sbb mmg tak aci dioarng baya aku cenggitu.....

rezki allah bg utk sume.. insyaallah masa aku ngan bakal kuarga aku akan tiba... kita tungguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu......

wallahua'lam

kesian yer ko ron.....

aku dah kata dari dulu jom sama2 kita memcabutkan diri dari situ..tp ko degil..

kalau aku jd ko..aku stay gak..

sbb banyak komitmen ko nak buat..

tak mcm aku single gila2...

hutang tak banyak lagi..

tp kawan2 nak tau la..

apa yg nasron cerita tue mmg betul..aku antara x-kat situ..

mmg bebulu..tekanan..menyampah ..meluat..

mmg tak faham napa la bumi mcm nie....terlampau sgt..

company sekarang ada gak la..tp tak berapa hebat seperti b4 this..

cuma kejer banyakkk siooottt.....

nasron..tolong aku buat coding..huaahhhhh

ko kan sifoo aku dari dulu hingga kini...

hehehehehhehehehe

mm.. edzny ... untung ko dapat keje lain.. aku terkontang kanteng... hehehe.. ko tu bawak2 la carik awek.. umor dah lanjut.....

*nak soh aku ajar lagi? bayar la ini kali.... hahahhaha.. aku yang miskin...

aku pun nak mencelah cerita pasal member classmate aku ni....

kitorang sama-sama grad diploma comp. science. member aku ni siap dapat anugerah best student lagi.

dlm kitorg ramai2 dia la yang paling terer sekali, programming, repair pc, network, server semua la.... dulu kalau time buat assignment programming mmg carik dia la mintak tolong...

dia pernah tunjuk kat aku camana dia boleh bukak akaun maybank2u orang lain.... kalau nak, siap boleh transfer masuk dlm akaun dia. masa dia tunjuk tu akaun pakcik sepet ada lebihkurang RM 50,000. kalau akaun yg melayu pulak biasanya tiap2 bulan masuk gaji tak sampai RM 2000, 2-3 hari je dah clear duit tu semua. kalau setakat nak masuk akaun email orang mmg senang sgt la.... habih sampai email aku pun dia boleh masuk.... email awek aku pon dia baca... siap print tunjuk kat aku.... laugh.gif hampas betullll

tapi, korang percaya tak dia dapat kerja jadik operator komputer je.... gaji RM 850.00. camput OT ada la RM 1000 lebih. skrg ni dah masuk 4 tahun, aku rasa gaji dia maybe setakat RM 1200 je..... kerja company melayu tu (public listed lagi!), alasan diorang, diploma kolej swasta.... tak diiktiraf....

aku dah lama nak ajak dia masuk kerja kat company aku je.... tapi tiap kali ada vacancy je kat sini, yg masuk sure muka2 yg ada sedara kat sini (pakai cable la tu... tapi buat kerja semua hampasss).

kalau company ngkorang ada kosong, kasik tau la ye.... nanti boleh aku suruh member aku ni bagi resume....

perghh..hebat tul member ko tue....

patut nama dia kena serah kat bukt aman tue...

langkah keselamatan...

dah tahap power gila la member ko tue...

tp ada something wrong kot kwn ko tue..

maksud aku time interview ker..apa ker..

takkan power gila mcm tue susah nak dapat keje..

ishh..musykil..muyskill...

amik aja pun dah silap lah...

hiss..yg ko lak nasron apa lak tetiba pasal jodoh lak nie..

ishhh,,,peningg....

aku mintak tlg wat coding..bukan tlg cari jodoh.......

arghghhhhh..

member dia kunun! khaittt tui!

hokhokohkohkohkohkohkohkh

lengkali takyah la coverline, terus terang kang senang laugh.gif

tapi cadangan aku, carik keje baru, dan blah. sebelum blah jangan lupa maki dulu. keluarkan ayat carut paling dahsyat. biggrin.gif

hoh? benda ni sama jek.. kat KL ada, kat Ganu pom ada.. bukan ko sorang jek yg kena benda ni.. kenkadang ada yg tak cukup tido siang malam nak siapkan keje.. bos plak tau nak keje siap.. tak siap marah marah..

dlm 4 tahun ni, dah berbelas kompeni aku keje, kebanyakannya mmg gitu, mmber aku kat Ganu, degree Kej. Komputer UTM keje 3 tahun, gaji just RM 600, kebanyakan derang tu mmber Putera.Com ni, tapi derang tak nak bising bising, sebab derang segan... cuba tanya si psycoX tu, keje apa dia buat? baper sen dia dapat sebulan?

tapi aku sokong la kata brader brader lain, carik keje lain, dapat jek, blah terus, macam yg biasa aku buat.. dulu-dulu, setahun biasanya aku lompat dlm 4 buah kompeni.. kalau keje teruk payment best, stay, keje rilek payment best, lagi ok, keje best tak best ke kalau gaji tak best, LOMPAT! wakakakakka!!!!

bro, tak lama lagi ko nak kawin ngan ore kelate, baik ko bukak bisnes jek la, ore kelate ni otak bisnes.. insyaAllah, lagi banyak ko dpat nnti.. smile.gif

btw, dah dekat 2 tahun aku tak "melompat", perut dah besar.. tak larat! laugh.gif

edit: kesalahan ejaan.. laugh.gif

Edited by PETABITE

semua org doakan kebahagiaan/kejayaan ko. Amin.

bro, tak lama lagi ko nak kawin ngan ore kelate, baik ko bukak bisnes jek la, ore kelate ni otak bisnes.. insyaAllah, lagi banyak ko dpat nnti.. 

memag btl peta ckp..kalu ko tgk sekang kat kl kat mana2 laa..kalu kedai makan..haaa..bole dikatakan mejoriti..org kalate...lepas ni mu kena balaja kecek kelate laa ..

kesian gak kawan ko tu ...tp aku lg kesian...tiap2 bulan dpt gaji..gaji aku sebln 1300..keje aku sebulan sekali..lagi 29 hari relex..membe aku lagi best..3 bulan takde keje..dtg keje pun buat cukup rukun jer,,tunjuk muke..aku ni dah sampai boring tahap tengiling dah haa..kekadang mati kutu aku dibuatnyer takde mende nak dibuat..kire cincai laa tiap2 bulan makan gaji bute...huuuu..terer betul aku kan.. cool.gif

salam

pendapat aku la, mmg company bumiputra macam tuh, dan company swasta pun kebanyakan nya mmg macam tuh lebih lebih lagik kalau ada bangsa sepet ni.Pengalaman aku, sebelum ni aku keje kat company it kat ampang, keje mmg teruk semua nak kene hendle sampai jadi driver boss bawa gi keluar makan, tapi aku ikut jer, sbb takut kehilangan keje.

tapi bak kata bro tu ler, mmg dia pijak kita cecukup, hati baran aku buka port servernya, habis sumer aku tukar tukar, sampai aku sendiri tak tahu apa yang aku tukar, buku bukunya habis aku rembat bawak balik rumah, bebarang pc cam processor, memory, ide cable, apa saja yang boleh jual aku bawak balik, buat ganti rugi kat aku.

sbb yang aku marah dia potong gaji aku dari rm1500 ker rm1300 pastu ker rm 1100, ada ker patut cakap `your performance not good`pada hal keje cam kuli batak, tapi sekarang aku puas sbb kebanyakan client nya aku rembat, yang aku tahu staff dia tinggal sorang jer.. laugh.gif

nasihat aku, ko carik le keje lain dulu, x kisah apa keje sekali pun sbb cuba keluar dari lembah maut camtuh, keje ngan melayu ni banyak politik, padahal boss tuh sama jer bangang..

salam

bang, tu bukan zalim, sbb ko fikir kan juga kalau keje macam ni kita kena jaga juga air muka kita, bab dendam berdendam ni mmg akan ada tu tak dinafikan. kalau nak katakan keluar secara baik pun tak juga sebab mesti ada keje yang akan pendingkan???..

ni bergantung juga dengan tahap kesabaran kita, kalau aku mmg dah aku buat lagik macam tu biar dia rasa sbb aku tak suka kalau people tak appreciate keje kita sbb majikan kena ingat, bukan dia yang gerakan sesuatu company ni, pekerja pekerja yang menhidupkan suasana kejenya, kalau takda pekerja sapa dia nak cari makan?, nasihat aku pada majikan, sila ler tengok kesusahan pekerja anda smile.gif

p/s maybe next month company aku nak buka keje, tapi advantage pada japanese speaking, kalau keluar nanti aku beritahu, gaji bley ah minta rm2+++.++

salam

laptop jangan ler rembat beb, tak pasal pasal masuk balai kang, dan dan ler nak rembat pun laugh.gif

mmm.. hehehe.. tp kalu aku, kalu aku dapat offfer lain, aku rembat gak satu dua bende sini.. hahahaa.. geram siot.... hehehe.. rembat laptop....

begitulah yang aku lakukan pada syarikat tempatku bekerja dahulu. satu set komputer pentium III, 3 in 1 printer&scanner&copier, 3com 24port full duplex switch, cisco pix firewall, dengan 5 ketul hdd setiap satu bersaiz 40-80GB... begitulah kisahnya. hokhohkhkohkohkohkhkokhohkoh

p/s: kepada kerana aset yang berserabut kepala sebab mengira aset tahun lepas, ampun maaf dipinta. lagipun x-bos aku dulu penah cakap "life isn't fair". bila pikir pikir balik, betul jugak kata2 dia tu biggrin.gif

begitulah yang aku lakukan pada syarikat tempatku bekerja dahulu. satu set komputer pentium III, 3 in 1 printer&scanner&copier, 3com 24port full duplex switch, cisco pix firewall, dengan 5 ketul hdd setiap satu bersaiz 40-80GB... begitulah kisahnya. hokhohkhkohkohkohkhkokhohkoh

Wan... gampang lu... aku rasa akut au company yang ko maksud kan... patut laaa aku carik pc kat tempat ko ilang... ooooo.. agaknya Din pun cenggituh.