Jump to content
Sign in to follow this  
Rezolles Photography

Hdd Problem

Recommended Posts

sad.gif aku ader problem ngan HDD Western Digital aku laa.....aku ader 3 HDD.yg ne yg ketiga...aku ader terbaca kat putera tentang topik pasang 3 HDD..aku pun try laaa...tapi biler aku buat...aku on jer komputer...trus kuar bunyi krekkkkkk...krekkkkkk...krekkkk...asal aar??? sad.gif

aku nak tanya golongan putera yg bijaksana nie...... tongue.gif aku cek kat website western digital...yg hdd aku yg rosak nie....ader warranty lagi......tapi biler aku telefon kat ciner yg aku beli hdd nie(kedai)...dier kater takder dah...aku beli HDD nie 2002.. ph34r.gif

camner aar???

aku sertakan gambar skali

hmm..takkan dah rosak cepat sangat hd kau tu..kau buat step yg betul ke?

anyway.kalau tak silap aku, tu warannty tu dari WD..kau kena hantar HD kau kat diaorang dengan segala kos ditanggung sendiri.

Comment:

Aku tak brapa gemar sangat HDD brand WD ni ... quality diorang tak jaga ... mudah rosak. Sebab tu WD antara HD paling murah harganya dipasaran.

Aku bukan nak boikot but just my little comment about this product.

apa masalah ko sebenarnya, pasal bunyi krek2 tu ke pasal warranty..??

kalau pasal kena main dlm kes warranty aku pun penah kena, tapi aku balas balik sampai cine kedai tu melutut balik kat aku...

Comment:

Aku tak brapa gemar sangat HDD brand WD ni ... quality diorang tak jaga ... mudah rosak.

yup... aku nyer WD ari tue antar RMA 2 bulan lebey baru dpt balik, lama siot dry.gif

tongue.gif sebenarnya aku ader 3 HDD...2 Seagate 1 WD...skang nie WD rosak.....jadi aku nak claim laaa..(yg free)..kalau baiki super takyah...harga beza dekat jer..baik beli baru....skang nie..aku cek kat website WD nie..dier kater warranty ader sampai 2005..abis aku kener antar kilang dier sdiri ker??FREE ker bayar kalau antar kilang...kang sampai saner mintak RM150 plak.... blink.gif aku tak bawak duit banyak banyak... laugh.gif buat malu jer!!! Edited by REZOLLES

1) try pakau hdd regenerator.

2) pakai hdd seagate..sebab dia tahan lasak dan backup data loss..cuma dari segi transfer data rate dan read data kureng skit berbanding ngan hdd WD

try smile.gif

WD tak bagus? sape ckp tak bagus...ayah aku pakai WD digital dekat 4 tahun still ok lagi.....tak ade problem langsung.... tetapi hatiku masih pd MAXTOR....hehehe biggrin.gif

apa masalah ko sebenarnya, pasal bunyi krek2 tu ke pasal warranty..??

kalau  pasal kena main dlm kes warranty aku pun penah kena, tapi aku balas balik sampai cine kedai tu melutut balik kat aku...

Assalamualaikum

Nak tanya camner ko buat sampai dia ''melutut' kat ko .. nak tau jugak..

Asalamualaikum

Aku nak cerita sket pengalaman claim waranty Hdisk nieh...

Aku dulu ada WD20G .. Lepas setahun WD tu rosak so aku check kat internet waranty still ada lagi..

Memang waranty hadisk sampai 3 tahun, tapi korrang kena ingat 1 tahun dengan kedai korang beli haddisk tuh, lagi 2 tahun dengan vendor.. dan bukan dengan kilang WD.. itu kena ingat...

Mula2 aku terus pegi low yat konon2 nak claim waranty, tapi depa kata aku kena claim sendiri dengan kilang sebab dengan kedai setahun jer waranty.. atau aku bayar RM 50.00 kat tokeh sbg servise cas...

So aku pun pegi la Kilang WD yg dekat PJ tuh... org WD reject sebab HD x leh hantar hantar direct oleh End User macam kita nie.. Lepas tu dgn baik hatinyer org WD kasik kat aku list vendor2 WD.. Ada 3 vendor..

1)Vendor 1

2)Vendor 2

3) Vendor 3

Aku bawak hdisk aku tu pegi ketiga2 vendor tu... so depa scan haddisk utk tengok serial number nyer

Vendor 1 dan Vendor 2 akan cas aku RM 50.00 kalo aku nak proceed sebab itu bukan had disk diaorang..

So aku pegi Vendor 3 .. dan depa kata memang haddisk depa... tapi depa x leh terima claim drpd END USER macam kita nie... Claim Mesti di buat oleh tokeh kedai di Low Yaat tuh..Alasannya ialah Documentation Issue. Walaupun kita bayar RM 50.00 pun depa x terima...

Aku pun malas nak pikir panjang so aku pegi Vendor 1 aku byar RM 50.00 .

2 bulan lepas tu aku dapt Haddisk 20G baru.. siap dengann resit lagi dan waranty pun baru lagi . Maknanyer aku still lagi boleh claim waranty kalo hdisk tu rosak..

PENGAJARAN DRPD KISAH DIATAS

Aku nak tanya sekarang korang tau x berapa agak2 nya harga Haddisk korang sebenarnya..?

Aku rasa harga haddisk kita tu cuma RM10.00 jer...

Yer la cuba ko bayangkan bayar jer 50.00 dpt haddisk baru BUKAN repaired

Kalo korang nak tau, bayaran RM 50.00 tu x kira berapa size haddisk ko tu... 20G, 40G dsbnya..

Korang x leh terus tuju ker kilang WD sebab korang bukan vendor, dan korang x der bukti/resit/hitam putih yg menyatakan korang beli barang tu drpd WD..

Kita cuma ada bukti pembelian drpd tokeh kedai jer

Ok

Itu jer pengalaman yg aku boleh kongsi...

Waslam

Assalamualaikum

Nak tanya camner ko buat sampai dia ''melutut' kat ko .. nak tau jugak..

Mualaikumsalam...

anyway, sebenarnya "melutut" bukan melutut spt yg aku tulis tu, terlupa letak tanda...

Aku citer pasal HD maxtor bukan WD ok, pasal aku punye kes HD maxtor so kalau nak tau maxtor punya rule & regulation sila baca dlm homepage maxtor jangan baca WD punya...

aku pakai baru 11 bulan so warranty mmg ada lagi tapi lepas hantar ke kedai 2 bulan dia bagi balik cakap warranty void..alasan mmg tak boleh diterima akal & cina tu jenis tak boleh dibawa berunding..aku ada tanya kes nie dlm putera, ko cek la balik..dengan terpaksa aku hantar kes nie ke tribunal tuntutan pengguna..diorang tak terima kes nie camtu jer, diorang nak bukti2 yg aku ada & diorang boleh terima kes aku...

Charge ketas kedai tu temasuk kos gantirugi dekat RM1000..lepas tu aku dapat panggilan dr kedai tu 5, 6 kali sehari ajak berbincang & secara otomatiknya aku bertukar menjadi manusia yg takbleh diabawa berbincang..Last aku menang kes tu...

PENGAJARAN DRPD KISAH DIATAS

Jangan jadi pak turut tokey kedai, pengguna ada hak sebagai pengguna..

woh tokey pun bole melutut .tapi tak pe kalau tokey cina tak leh kasi chance