Jump to content
Sign in to follow this  
subarulimited

Apa Best Linux Dan Apa Itu Linux?

Recommended Posts

ade semangat nak blaja, boleh la menggunakan distribusi linux tidak kira

distribusi ape pun, nak mule dengan slackware pun boleh,

lagi banyak yang ko harungi mase nak install, nak setting tu setting ni, install tu install ni

lagi banyak ko blaja,

"setakat nak gune bese2 je, buat ape bersusah payah, nak yang run out of the box, x banyak konfig"

macam ko gune kete/moto/beskal la, xkan tau gune je, nak betulkan problem kecik2, ubah tu ubah ni mesti ko kene tau gak,

jadi macam tu la sepatutnye untuk linux neh,

jadikanlah en google itu rakan anda,

janganlah semue hendak disuap sahaje,

cubelah berusehe,

gerakkanlah sikit otak anda itu,

tunjukkan sedikit effort anda itu untuk belajar

jika dimarah janganlah nak melenting pulak,

kerna orang marah ade sebab

ermm...sedih pla aku dengar kisah kau nie tony_eusoff , mungkin itu cara fikir 3 thn dulu..jgn amik hati ye... Aku nak bagi komen pasal kes kau nie pun serba salah takut kena "bancuh" dengan otai² kat sini pla..hehehe... cuma pada pendapat aku dua² belah pihak salah la...harap² raya lepas dah bermaafan la ye..
hamba tak marah pun.. cuma teringat kisah dulu :lol:

yer... biasanya peristiwa tu berlaku kerana soalan terlalu general dan tiada percubaan untuk mencari info2 yang maybe dapat membantu soalan anda..
soalan thread ini pun general tetapi kenapa ianya dijawab seperti yang diduga? (maaf en. pembuka topic)..

walaubagaimanapun en.psychoX amatlah baik orangnye
Sy bersetuju.

Asyik cite kisah tak kene tempat bengang nanti en. topic starter.. Linux ni memang best (siap boleh buat desktop mu jadi kotak berpusing lagi tuu..taip kat YouTube Beryl :) ).. dulu orang guna RedHat tapi skang ni berlambak distro untuk mu.. hamba cadangkan mu pilih satu distro kemudian mu focus yang tu dulu supaya mu faham konsep-kosep linux ni (mcm command line yang sememangnya trademark linux)..

setelah aku belek-belek previous posting ,soalan yg macamni dan sewaktu dengannya memang kerap di tanya dalam forum ni.so apa kata mod buat sedikit introduction tentang linux dan set kan sticky,jadi tak perlu lagi user tension menjawab soalan yang terlalu general ni.so kita tunggu pendapat encik trunasuci selaku mod forum linux kat putera ni :)

setelah aku belek-belek previous posting ,soalan yg macamni dan sewaktu dengannya memang kerap di tanya dalam forum ni.so apa kata mod buat sedikit introduction tentang linux dan set kan sticky,jadi tak perlu lagi user tension menjawab soalan yang terlalu general ni.so kita tunggu pendapat encik trunasuci selaku mod forum linux kat putera ni :)

sori

terlalu bz ngan kije.. nanti aku setkan sticky kat mana2 thread yg amat kerap timbul..

apa2 pun as reminder.. :

1- forum bukan tpt nak carik jln mudah selesaikan assignment.. cari dulu.. dah ada part yg sangkut, then baru tanya.. bukan "hempas/campak" 100% soalan pada forumers2 semua..

2- forum bukan tpt "customer support". Kecuali mmg forum2 khas untuk produk2 yg kita gunakan, itu lain..

so tq pada forumers2 yg membantu, mereka2 ni pun bz dan ada kije lain nak buat, tidak dibayar gaji. Hargailah jasa2 mereka2 ni.. jgn abuse/salahguna..

TQ