Jump to content
Sufi's

Ada Sepa-sepa Yang Berminat Buat Duit? Bisnes Baru Dengan Hanya Menggu

Recommended Posts

Sistem NEC-Flow... sistem yang telah mendapat evolusi daripada sistem2 kewangan yang terdahulu... bayaran RM5 jer bulan2... then korang tgklah pendapatan yang akan masuk... kalu betul ikut firasat aku... korang boleh dapat pendapat sekurang2nya rm1000 sebulan... www.never-end-cash-flow.blogspot.com... :lol:

Labur RM5 sebulan boleh dpt RM1000 sebulan?

Gila ka hapa?

Bank dunia pun xleh kasi camtu punya banyak.

Sudah2 la menipu org ni. Seronok sgt ke makan duit haram.

Dah tak ingat akhirat ke?

huhu memang bunyik macam melampau.. tapi apa salahnya kita tanya elok2.. jangan attack terus macam tu..

kang benda tu elok, halal kang.. dosa kering kita.. walaupun nampak memang macam tipu hehe

Bukan taknak tanye elok2.

Tp dah penat dah buat baik. Dah telampau ramai sgt dah penipu mcm ni.

Macam2 cara dorang guna nk tarik org. Akhirnya yg untung dorang yg kena tipu rakyat kita jugak.

Kalau betul la sistem dia ni mmg betul blh jana pendapatan baguslah. Dan mohon maaf kerana berkasar. Tp selagi takde bukti yg munasabah terlalu sukar nk diterima akal untuk RM5 menjadi ribuan ringgit.

MAAFLAH ANDAI TAK MELENGKAPKAN PERTANYAAN NEC-FLOW DENGAN BETUL. Program ni betul.. tak percaya lawatla blog aku tue... never-end-cash-flow.blogspot.com :rolleyes: ... Korang boleh test kalu tak caya... ikut dulu selama sebulan, cari downline... kalu tak dapat untung dalam masa 4minggu tu wang akan dikembalikan semula direct kepada anda... serius neh.. tak kan tak nak ambil peluang macam ni...? dahlah modal kecik, untung lak besar kalu rajin.. sepa kata takda bisnes senang dalam dunia ni?? adalah.. cuma tersimpan dan terahsia jer.. jadi ni aku dah pecahkan.. rebutla peluang... selama ni rahsia ni aku simpan sendiri jer... tapi alang2 lah.. dah dapat idea bagus, aku promotela... jangan marah... don't judge the program by last scam program u had joined... ni betul.. aku tak tipu lah...!!

ini skim cepat kaya ka?

tak2!! bukanlah.. aku reka program ni untuk bantu orang dengan gaji sikit... dengan modal sikit.. orang gaji sikit neh pun boleh dapat untung besar. dari program aku ni...

Labur RM5 sebulan boleh dpt RM1000 sebulan?

Gila ka hapa?

Bank dunia pun xleh kasi camtu punya banyak.

Sudah2 la menipu org ni. Seronok sgt ke makan duit haram.

Dah tak ingat akhirat ke?

bro... sedapnyer mulut ko... kalu kena orang yang tak sabar mampos ko kena sound balik... ko lawat dulu blog aku tue... siap ada info yang penuh lagi ttg program ni...

Edited by Sufi's

bro susah sikitla kalo MLM ni, nak kena carik org.. ingat senang ke nak carik org... aku bukan nak katala tp real story org yg buat MLM secara serius ni akan dibenci oleh kawan2.. apa tak nya dia jumpa org tak ikhlas asyik dok ayat suh jadi downline depa je.. tak kira tmpt kenduri kawin ka kat open house ka masjid pon depa boleh tibai pi cerita MLM suh org join.. aku selalu gak dok kena provoke dgn kawan2 sendiri dan juga kawan yg tetiba nak berkawan jumpa mana kasik salam ajak jumpa..

tu yg bila terjumpa dgn geng2 MLM ni rasa mcm nak lari pon ada.. malas nak layan sbb ayat sama je... naik kebas telinga dok tadah... sori la aku bukan nak kata MLM tak bagus tp pengalamn aku sendiri menjadi mangsa ayat org MLM ni membuatkan aku totally reject MLM.. any comment? :rolleyes:

wakakakaa.....apalah ko nie spoket....weh shop begins tu ko punya ka?

ape2 pon idea die ok lah lain dari MLM, cuma ada sedikit benda aku risau kalo join bende nie...camna ko nak pastikan org 2 semua tu bayar RM5 tu setiap bulan.....jangan kata guna kejujuran dan kepercayaan saja, any sistem..?kutip duit pakai tut....ke?

ya2...mmg menguntungkn...dn yg plg untung td ttu la pemiliknye...iaitu ko...ko just wt site tu dn promote...pstu keje ko just mskkn duit ke dlm akaun org...sistem yg hampir sm mcm surat berantai yg popular satu ketika dulu....mmm aku bkn nk condemn tp tpulang la sapa yg nk join...

happy business :rolleyes:

wakakakaa.....apalah ko nie spoket....weh shop begins tu ko punya ka?

ape2 pon idea die ok lah lain dari MLM, cuma ada sedikit benda aku risau kalo join bende nie...camna ko nak pastikan org 2 semua tu bayar RM5 tu setiap bulan.....jangan kata guna kejujuran dan kepercayaan saja, any sistem..?kutip duit pakai tut....ke?

ya2...mmg menguntungkn...dn yg plg untung td ttu la pemiliknye...iaitu ko...ko just wt site tu dn promote...pstu keje ko just mskkn duit ke dlm akaun org...sistem yg hampir sm mcm surat berantai yg popular satu ketika dulu....mmm aku bkn nk condemn tp tpulang la sapa yg nk join...

aku langsung x faham...mcm mane ko nak agih duit tue...ko ade invest kat mane2 ker??nak bgi blik members tue ribu2 sebulan....

amacam yang empunya thread?

ada jawapan untuk semua persoalan di atas ke?

bukan saya sorang je yg tak percayakan sistem ni. contoh2 di atas cuma sebahagian je dari ramai lagi.

kalau saya ni jenis peduli org tu penyabar ke tak sy takkan kuarkan kata2 tu.

cumanya dorang di atas ni lebih berhemah dari saya je. mcm saya katala, dah bosan nk cakap baik2 dgn sistem2 yg macam ni. semuanya mengarut ja.

kutip duit org untuk bagi org lain duit tu bukan bisnes namanya. tu mengambil kesempatan atas duit org lain. awak ni ade lesen ke nk kumpul duit dari org ramai ni?

lantak awakla nk buat apa pun. kalau dah rezeki awak camtu terpulangla.

bro.. ini MLM.. walaupun sendiri cipta.. sure ka halal..?

Of course le sure halal... Bukan kita tak bayar pun kan?? Yang jadi tak halal tue ialah bila kita dah dapat duit dari org bawah tapi tak nak bayar org atas... :blush:

Kalo cari downline nih.....erm yang bawah sekali nanti apa yg diorg dapt? xdapt apa2 lah ek? yang dapt org atas jek...

benda ni mana had... ko kalu org paling bawah tue kenala cari org... macam tue jer... semua terpulang kepada yang dibawah2 jer... kalo ko nak... bila ko dah cukup pendapatan kat atas ko boleh gak putar balik jadi downline di bawah downline ko... gitu pun boleh gak... sistem non barrier.. xda had...

amacam yang empunya thread?

ada jawapan untuk semua persoalan di atas ke?

bukan saya sorang je yg tak percayakan sistem ni. contoh2 di atas cuma sebahagian je dari ramai lagi.

kalau saya ni jenis peduli org tu penyabar ke tak sy takkan kuarkan kata2 tu.

cumanya dorang di atas ni lebih berhemah dari saya je. mcm saya katala, dah bosan nk cakap baik2 dgn sistem2 yg macam ni. semuanya mengarut ja.

kutip duit org untuk bagi org lain duit tu bukan bisnes namanya. tu mengambil kesempatan atas duit org lain. awak ni ade lesen ke nk kumpul duit dari org ramai ni?

lantak awakla nk buat apa pun. kalau dah rezeki awak camtu terpulangla.

org selalu buat benda ni untuk buat duit sampingan jer, tapi untung banyak... memanglah banyak org yang dah tertipu... tapi sistem admin ni aku yang urus... memang lah korang tak tau aku jujur ka tidak, yang penting aku dah buat segala yang aku mampu untuk menyakinkan korang jer, aku tak boleh paksa korang untuk bayar, kalu aku dah penat explain segalanyer tu, makanya aku sedia memberikan khidmat yang terbaikla kat korang...

Kalu ko kata sistem ni ambil kesempatan atas org lain, sama jer macam bisnes lain yang jual produk yang tak berkualiti, promote gempak tapi barang langsung xle pakai.. tupun kira ambil kesempatan jugak kan?? Aku dah kata dalam blog tue, ini cuma merupakan satu permainan kewangan, servis aku kat korang ialah tolong menguruskan duit.. benda ni tak perlu ada lesen sebab dinamakan atas nama permainan kewangan jer... selagi korang tak terlibat dengan apa2 paksaan atau polisi yang teramat ketat, selagi tula benda ni tak perlu lesen, sebab tu aku namakan sistem ni NEC-Flow... Never End Cash Flow... permainan kewangan yang tidak memberi penegasan terhadap pemainnya, cuma perlukan kerelaan jer bagi sepa2 yang join... rela untuk membayar dan rela untuk cari downline untuk dapatkan pulangan... :rolleyes:

Lebih kurang hampir samala... cuma aku modified skit, surat berantai xda money back guarantee.. sistem ni lak ada... lagi satu, sistem surat berantai cuma sekali jer dapat duit, program ni lak bulan2 ko bole dapat income... :rolleyes:

aku langsung x faham...mcm mane ko nak agih duit tue...ko ade invest kat mane2 ker??nak bgi blik members tue ribu2 sebulan....

duit ribu2 sebulan tue ko dapat dari orang orang bawah setelah aku agih2kan... contoh:

ko dapat duit rm1.5 dari 12 downline tahap satu ko.

Lepas tu ko dapat rm0.5 dari 12downline kepada 12dionwline ko..

Lepas pulak rm0.3 dari orang bawah diorang..

lepas tu rm 0.1 dari orang di bawah mereka..

dan last sekali rm 0.05 dari downline dibawah downline diorang...

keseluruhan.. purata keuntungan ko sehingga 5 tahap ke bawah ialah 12000 setiap bulan, dan perkara yang sama jugak akan berlaku pada downline ko... dan begitulah seterusnya... yang invest, korangla... aku uruskan... bayangkan.. korang invest rm5.. tapi bole dapat sampai rm1+++ keatas... tak rasa untung ker?? :blink:

bro.. halal tu.. bukan semata2 atas kita bayar..

go back to the reason kenapa some mlm n pelaburan internet dijatuhkan hukum haram..

kita dapat duit ni apa perniagaan kita?

mana duit ni datang?

hukum muamalah semua tu..

tu yang saya tanya..

contoh kita jual barang.. modal rm 10.. kita takleh jual rm30.. sebab dah exceed 200%.. tu setahu aku la..

and even kalau kita simpan duit dalam bank pun, like maybank.. faedah yang dapat tu setahu aku tak bersih..

tak bleh makan punya.. lain ah bank islam..

uh.. just tanya la kan.. pertimbangkan la.. kalau rasa tak halal bro, jangan push.. berjuta dapat pun, tak berbaloi ngan dosa..

aku xfaham sgt sistem ko ni.

tp yg pasti, dia berbentuk MLM... sah haram...

yg kedua, tak boleh dijanjikan dengan pulangan yg tetap. cth: kita pinjamkan/laburkan duit kat kawan kita yg bukak bisnes. dengan syarat bulan depan nak duit tu balik dengan keuntungan sekian2..tu pun dah kira haram.

boleh rujuk sini. ko nilai sdiri halal atau haram. hanya ko je y tau pasal sistem ko ni. aku hanya skadar bg panduan. kalau terbukti halal, ok la, teruskan... tp kalau haram.. ko buat la apa y patut

warning!! denda RM 1 juta jika promote skim cepat kaya

hukum MLM

bro, aku bukan nak lingkupkan bisnes ko ni. apa lagi nak menjatuhkan. cuma nak ingatkan pasal hukum jer.

sebelum aku reply ni, aku ingin meminta maaf jika posting aku ni boleh membuatkan semangat ko 'down'..

pertama sekali bila aku baca topik ni, "Bisnes Baru Dengan Hanya Menggu"

dan selepas aku baca penerangan ko,

apa yg aku dpt tangkap satu perkara yg ko tak paham lagi adalah maksud business (perniagaan) tu sendiri..

maksud business ialah satu bentuk urusan yang direka bertujuan untuk menjual sesuatu produk dan/atau servis kepada pelanggan untuk mendapatkan keuntungan daripadanya.

dalam masa yg sama, ko telah menyatakan sistem ni adalah gabungan MLM dan Affiliate.

MLM atau lebih dikenali sbg Multi-Level Marketing plak bermaksud orang yang tidak dibayar gaji dan menjual produk untuk mendapatkan komisyen daripada hasil jualannya dan juga dari downline (orang bawahannya melalui sistem piramid).

Affiliate pulak adalah ..... (rujuk sendiri kat: http://en.wikipedia.org/wiki/Affiliate_marketing)

manakala sistem yg ko maksudkan ni pula sebenarnya berbentuk investment (pelaburan) - iaitu yg bermaksud memasukkan sejumlah wang secara deposit ke dalam suatu simpanan yang dipegang oleh sesuatu pihak untuk mendapatkan pulangan atau 'interest' daripadanya.

pendek kata, ini bukan bisnes (sbb takde produk/servis), bukan MLM dan jugak bukan Affiliate. ini adalah pelaburan.

dan yang keduanya pulak, daripada sistem ni, aku dapat simpulkan ko mendapat keuntungan yang berlipat-kali ganda melebihi 200%..

ko dapat duit rm1.5 dari 12 downline tahap satu ko.

Lepas tu ko dapat rm0.5 dari 12downline kepada 12dionwline ko..

Lepas pulak rm0.3 dari orang bawah diorang..

lepas tu rm 0.1 dari orang di bawah mereka..

dan last sekali rm 0.05 dari downline dibawah downline diorang...

katakan lah aku join sistem (betul ke sistem?) yang direka ni.. aku telah membuat pengiraan sendiri:

aku akan mendapat keuntungan sebanyak: RM18 + RM72 + RM518.40 + RM2073.60 + RM12441.60 = RM15123.60

(itu pun kalau aku dapat tarik 12x12x12x12x12 = 248832 orang manusia !)

dan daripada statistik, sebanyak 14 juta pengguna internet di seluruh Malaysia sahaja setakat ni..

kalau jumlah 248832 orang (yg mustahil aku dpt tu tadi) drpd 14 juta orang, peratusnya adalah sebanyak = 1.77%

ini bermakna, menurut kebarangkalian terdapat 56 orang sahaja yang boleh mendapat RM15123.60 sebulan tu tadi..

dan yg lain akan menjadi tukang cacai kat bawah menjadi downline terpinga-pinga menunggu RM15123.60 seperti yang diharapkan..

dan katakan pula, sistem ini berjaya.. dan hasil daripada pengiraan aku:

ko pula akan mendapat keuntungan sebanyak: RM42 + RM648 + RM6566.40 + RM101606.40 + RM1231718.40 = RM1340581.20

atau pun pendek kata, ko telah menjadi seorang jutawan cepat dan senyap dgn memperoleh kira2 RM1.3 juta! .. :rolleyes:

owh ya! aku hampir terlupa yang mana ko mesti membayar setiap bulan duit tu tadi kpd ahli yg join sistem (sistem lagi... hurm..) ni tadi..

so, baki yg tinggal utk bulan pertama: RM1340581.20 - (RM15123.60 + RM2682 + RM608.40 + RM90 + RM18) = RM1322059.20

pendek kata, ko mempunyai kira-kira lagi 72 bulan (atau bersamaan 6 tahun) sebelum jumlah keuntungan ko ni bersamaan RM0.00 ..

dan lepas tu ko nak buat apa? cabut? keluar dari Malaysia? tukar identiti baru?

pesanan dari aku: sebelum nak buat apa2, pikir dulu masak2 rancangan kita tu.. baru lah orang tak syak apa2..

dah laa ko cakap sistem ni tak berlesen (setahu aku, setiap perniagaan perlu mendaftar lesen berniaga, barulah berkat rezeki tu nanti..)

lagi pun, sistem ko ni berunsurkan ragu-ragu, tambahan plak ianya satu pelaburan internet..

dan mufti2 Malaysia telah mengeluarkan fatwa bahawa pelaburan internet adalah haram.. full stop..

sebelum ko tertangkap (mungkin ko ada peguam bela sendiri), aku nasihatkan ko,

berhenti daripada teruskan sistem ko ni.

Fuh banyak sungguh kata2 bernas dari puteranian di sini.

Syabas rakyat Malaysia. Jangan mudah tertipu lagi dengan skim cepat kaya.

Ambil iktibar dari kes-kes yang lampau.

p/s: kalau ada sesapa yg kerja bank negara atau kenal org yg kerja ngan bank negara cuba siasat tgk betul ke boleh kumpul duit org tanpa lesen??? takyah pekerja bank negara pun xpa. sesapa yg expert dlm soal undang2 kewangan pun blh kestau punya.

Edited by azhar82

maaf mencelah....ROBOTs aku tu kire MLM ke?risau gak aku dibuatnya...lepas korang dah bicang2 camnie....aku bg pulangan kepada pemain daripada pendapatan google adsense atau komisen yg aku dapat daripada hasil jualan ROBOTs pemain...salah ke?

sebelum aku reply ni, aku ingin meminta maaf jika posting aku ni boleh membuatkan semangat ko 'down'..

pertama sekali bila aku baca topik ni, "Bisnes Baru Dengan Hanya Menggu"

dan selepas aku baca penerangan ko,

apa yg aku dpt tangkap satu perkara yg ko tak paham lagi adalah maksud business (perniagaan) tu sendiri..

maksud business ialah satu bentuk urusan yang direka bertujuan untuk menjual sesuatu produk dan/atau servis kepada pelanggan untuk mendapatkan keuntungan daripadanya.

dalam masa yg sama, ko telah menyatakan sistem ni adalah gabungan MLM dan Affiliate.

MLM atau lebih dikenali sbg Multi-Level Marketing plak bermaksud orang yang tidak dibayar gaji dan menjual produk untuk mendapatkan komisyen daripada hasil jualannya dan juga dari downline (orang bawahannya melalui sistem piramid).

Affiliate pulak adalah ..... (rujuk sendiri kat: http://en.wikipedia.org/wiki/Affiliate_marketing)

manakala sistem yg ko maksudkan ni pula sebenarnya berbentuk investment (pelaburan) - iaitu yg bermaksud memasukkan sejumlah wang secara deposit ke dalam suatu simpanan yang dipegang oleh sesuatu pihak untuk mendapatkan pulangan atau 'interest' daripadanya.

pendek kata, ini bukan bisnes (sbb takde produk/servis), bukan MLM dan jugak bukan Affiliate. ini adalah pelaburan.

dan yang keduanya pulak, daripada sistem ni, aku dapat simpulkan ko mendapat keuntungan yang berlipat-kali ganda melebihi 200%..

katakan lah aku join sistem (betul ke sistem?) yang direka ni.. aku telah membuat pengiraan sendiri:

aku akan mendapat keuntungan sebanyak: RM18 + RM72 + RM518.40 + RM2073.60 + RM12441.60 = RM15123.60

(itu pun kalau aku dapat tarik 12x12x12x12x12 = 248832 orang manusia !)

dan daripada statistik, sebanyak 14 juta pengguna internet di seluruh Malaysia sahaja setakat ni..

kalau jumlah 248832 orang (yg mustahil aku dpt tu tadi) drpd 14 juta orang, peratusnya adalah sebanyak = 1.77%

ini bermakna, menurut kebarangkalian terdapat 56 orang sahaja yang boleh mendapat RM15123.60 sebulan tu tadi..

dan yg lain akan menjadi tukang cacai kat bawah menjadi downline terpinga-pinga menunggu RM15123.60 seperti yang diharapkan..

dan katakan pula, sistem ini berjaya.. dan hasil daripada pengiraan aku:

ko pula akan mendapat keuntungan sebanyak: RM42 + RM648 + RM6566.40 + RM101606.40 + RM1231718.40 = RM1340581.20

atau pun pendek kata, ko telah menjadi seorang jutawan cepat dan senyap dgn memperoleh kira2 RM1.3 juta! .. :rolleyes:

owh ya! aku hampir terlupa yang mana ko mesti membayar setiap bulan duit tu tadi kpd ahli yg join sistem (sistem lagi... hurm..) ni tadi..

so, baki yg tinggal utk bulan pertama: RM1340581.20 - (RM15123.60 + RM2682 + RM608.40 + RM90 + RM18) = RM1322059.20

pendek kata, ko mempunyai kira-kira lagi 72 bulan (atau bersamaan 6 tahun) sebelum jumlah keuntungan ko ni bersamaan RM0.00 ..

dan lepas tu ko nak buat apa? cabut? keluar dari Malaysia? tukar identiti baru?

pesanan dari aku: sebelum nak buat apa2, pikir dulu masak2 rancangan kita tu.. baru lah orang tak syak apa2..

dah laa ko cakap sistem ni tak berlesen (setahu aku, setiap perniagaan perlu mendaftar lesen berniaga, barulah berkat rezeki tu nanti..)

lagi pun, sistem ko ni berunsurkan ragu-ragu, tambahan plak ianya satu pelaburan internet..

dan mufti2 Malaysia telah mengeluarkan fatwa bahawa pelaburan internet adalah haram.. full stop..

sebelum ko tertangkap (mungkin ko ada peguam bela sendiri), aku nasihatkan ko,

berhenti daripada teruskan sistem ko ni.

Malangnya.. korang suka buat tanggapan awal lah... korang baca dulu apa yang ada dalam blog aku tue... kalu yer pun aku nak tipu.. xyah lah aku lari daripada malaysia..terang2 ada alamat aku kat sana... harap maklum... sila fahamkan dulu konsep putaran wang tanpa had dalam nec-flow nie... baru ko buleh kira.. ko buat guna kiraan kasar memanglah jadi camtue.. jadi sume bisnes mlm pun macam nak menipu org lah yer?? duit ni aku putar untuk kegunaan ahlinya jugak balik... www.never-end-cash-flow.blogspot.com

aku xfaham sgt sistem ko ni.

tp yg pasti, dia berbentuk MLM... sah haram...

yg kedua, tak boleh dijanjikan dengan pulangan yg tetap. cth: kita pinjamkan/laburkan duit kat kawan kita yg bukak bisnes. dengan syarat bulan depan nak duit tu balik dengan keuntungan sekian2..tu pun dah kira haram.

boleh rujuk sini. ko nilai sdiri halal atau haram. hanya ko je y tau pasal sistem ko ni. aku hanya skadar bg panduan. kalau terbukti halal, ok la, teruskan... tp kalau haram.. ko buat la apa y patut

warning!! denda RM 1 juta jika promote skim cepat kaya

hukum MLM

bro, aku bukan nak lingkupkan bisnes ko ni. apa lagi nak menjatuhkan. cuma nak ingatkan pasal hukum jer.

aku malas nak buka identiti dan tempat studi ni bro.. tapi memang komfom halal.. terima kasih kerana igtkan.. buat pengetahuan ko... aku study di MADRASATU ASSANAWIATU ADDINIATU IRSYADIAH, MARAKAU... SEKOLAH PONDOK.. AKU DAH BALIK2 BUKAK SEGALA KITAB FIQH SEBELUM BUAT BENDA NIE...

maaf mencelah....ROBOTs aku tu kire MLM ke?risau gak aku dibuatnya...lepas korang dah bicang2 camnie....aku bg pulangan kepada pemain daripada pendapatan google adsense atau komisen yg aku dapat daripada hasil jualan ROBOTs pemain...salah ke?

TAKLAH... KO MANA ADA SALAH... KIRA OKLAH SISTEM KO TUE... CUMA PROBLEMNYER LAH ROBOT... SISTEM KO TUE ORANG LEBIH SENANG MAIN TEKA2.. YAKNI PAKAI NASIB... MAYBE KALAU KO UBAH SIKIT... MELETUPLAH KO PUNYA PROGRAM TUE.. ADA POTENSI TUE...

Malangnya.. korang suka buat tanggapan awal lah... korang baca dulu apa yang ada dalam blog aku tue... kalu yer pun aku nak tipu.. xyah lah aku lari daripada malaysia..terang2 ada alamat aku kat sana... harap maklum... sila fahamkan dulu konsep putaran wang tanpa had dalam nec-flow nie... baru ko buleh kira.. ko buat guna kiraan kasar memanglah jadi camtue.. jadi sume bisnes mlm pun macam nak menipu org lah yer?? duit ni aku putar untuk kegunaan ahlinya jugak balik... www.never-end-cash-flow.blogspot.com

minta maaf banyak2 kalau ayat aku membuatkan ko tersinggung..

sbg salah seorang ahli puteranian (yg tak seberapa dlm ni), aku ingin menasihatkan ko sikit..

bisnes (atau whatever sistem) yg ko buat ni, kemungkinan besar akan mengalami kerugian yang sgt teruk..

sebab nya, ko bayangkan lah:

orang melabur dlm sistem yg ko maksudkan ni.. dan ko kena keluarkan duit tu utk bayar balik kat diorang..

dan kalau ko sendiri perhatikan betul2, sistem ni akan berpusing kat situ mcm bentuk recycle..

tambahan pula takde duit yang masuk (kalau masuk pon sikit).. pendek kata, duit masuk sikit tapi duit yg keluar banyak..

faktor nya adalah ko tak menjual apa2 produk untuk dijual.. jadi, ko tak gain any profit utk memperbanyakkan lagi duit masuk..

ko kena buat supaya duit masuk lebih banyak dari duit keluar.. (tapi skrang ni, sistem ko ni duit keluar lagi banyak dari duit masuk)

bukan semua bisnes MLM menipu orang.. salah satu contoh bisnes MLM yg berjaya adalah produk AVON..

tapi kebanyakan MLM membuat sistem piramid dgn menyuruh org bawah nye melaburkan duit utk menjadi kaya cepat..

kalau ko fikir semua bisnes MLM tu menipu, makna nye ko pon sama lah jugak "suka buat tanggapan awal"

(seperti yang ko kata pada aku)

suka hati ko lah nak buat apa pun.. janji aku dah melaksanakan tanggungjawab aku sbg rakyat Malaysia..

Malaysia Boleh!

putaran wang tanpa had?apa akan jadi kalau takde downline??

mana boleh ko main putar2 duit gini dol..amik duit downline masukkan ke poket upline,dan gitula kitarannya berterusan.

dol..dol

jadi sume bisnes mlm pun macam nak menipu org lah yer??

dol..bisnes MLM lain at least ada gak jual produk(kopi2 mengarut yg mahal nak mampos).ko??jual downline je kan?