Jump to content
DeSeRt RaBBiT

Wira Tunggal Legacy

Recommended Posts

Meh sembang pasal Pendekar Laut N Wira Tunggal...

a) Pendekar Laut, Pendekar Laut Gen2, Pendekar Laut Gen 3

B) Wira Tunggal

c) Wira Tunggal Pheonix

d) Wira Tunggal Infiniti (habis isu 498) :rolleyes:

e) Wira Tunggal ... (akan dtg) HK nama dia Warlord Tiger.Hell p/s: Pendekar Laut hidup balik

Edited by DeSeRt RaBBiT

Wira Tunggal Infiniti habis episod ke 498 (malaysia), skrg dah 491.. Tinggal lagi 7 isu je...

Pastu terus sambung yg baru nih, tak tyau la nama dia kat Malaysia still sama ke tukar lain.

Last isu (498) korang akan tgk Tenwu berguru ngan seseorang yg kita (Fans Wira Tunggal) teramat kenal. Tunggguuu... Ritoh ngan org lain pun kita teramat kenal....

antara Pendekar Laut : Generasi III dengan Wira Tunggal, ada satu cerita tambahan,....Wira Tempur Pendekar Laut : Generasi ke 230.

aku paling minat cerita ni,....

ade sesiape ade simpan lagi buku dia? kalau ade,...PM aku,....

Edited by chang_kong

Pendekar Laut

Nama sebenar : Pai Cheung Lang

Nama watak : Pendekar Laut

Kuasa : 1 000 000hp (Generasi II)

First Appearance :Pendekar Laut bil. 1

Hikmat :

1. Tinju Maut Pendekar Laut

2. Kuasa Api, Angin, Elektrik dan Salji

3. Tinju Peluru Supersonik

....watak lain akan menyusul,....

Wira Tunggal Infiniti habis episod ke 498 (malaysia), skrg dah 491.. Tinggal lagi 7 isu je...

Pastu terus sambung yg baru nih, tak tyau la nama dia kat Malaysia still sama ke tukar lain.

Last isu (498) korang akan tgk Tenwu berguru ngan seseorang yg kita (Fans Wira Tunggal) teramat kenal. Tunggguuu... Ritoh ngan org lain pun kita teramat kenal....

Anyway sekarang konfirm karektor ni akan terlibat dalam Battle of the Gods yang Wunan rancangkan:

Pendekar Laut, Dewa Parang, Penjejak Neraka:

Sang Asura, Jerung Gergasi:

Orga, Harimau Kumbang:

Tenfung dan Maharaja Sagia:

Tak sabar sungguh nak tunggu datang malaysia... :rolleyes:

Anyway sekarang konfirm karektor ni akan terlibat dalam Battle of the Gods yang Wunan rancangkan:

Pendekar Laut, Dewa Parang, Penjejak Neraka:

Sang Asura, Jerung Gergasi:

Orga, Harimau Kumbang:

Tenfung dan Maharaja Sagia:

Tak sabar sungguh nak tunggu datang malaysia... :rolleyes:

Fullamak,...memang kipas susah mati la brader ni... siap tau name batle royale tu,...aku belek scanlation Warlord Tiger : Hell tu sepatah haram tak

paham,....

sayang, Paichow yang macho tu tak masuk,....

haah battle royale..

macam manga jepun lak yg nama battle royale..

komen la skit video ni ye...

kuat kan sora baru best..

pheonixwunin...

dia tau koz ada org yg faham bahasa cina leh translate utk dia..

jeles aku.. ko ada account dlm friendster tak? ada join group Wira tunggal Legacy?

huhuhu..

pertarungan dah bermula kat isu no 28..

semua jaguh dah berkumpul di bumi n firstly...

Jerung Gergasi VS Orga... sapa akan menang?

undi2...

Harimau Kumbang VS Dewa Parang (tak confirm lagi sambung next isu)

Agak korang la..

bila kuar Mlaysia buku baru nih, nama2 jaguh lama macam Pendekar Laut n Orga diaorg kekal kan ke ubah?

belang tarung pun lain je..

he...

Edited by DeSeRt RaBBiT

pheonixwunin...

dia tau koz ada org yg faham bahasa cina leh translate utk dia..

jeles aku.. ko ada account dlm friendster tak? ada join group Wira tunggal Legacy?

huhuhu..

Agak korang la..

bila kuar Mlaysia buku baru nih, nama2 jaguh lama macam Pendekar Laut n Orga diaorg kekal kan ke ubah?

belang tarung pun lain je..

he...

Aiseh.. aku takde friendster la. Kat maktab aku... 99.99% orang ada friendster except aku. Entahlah... takde minat ngan friendster nih :lol:

Buku isu pertama Warlord Tiger: Hell bahasa cina dah kuar... sebijik cam yang hongkong punya. Rasa cam gatal tangan lak nak beli... :P

oho..

join la friendster..

n join group kami (wira tunggal) dlm tu

skrg tgh nak buat web sendiri wiratunggal.com

encik farhan organizer dia..

aku tukang scan n edit2 buku2 wira tunggal lama n baru termasuk pendekar laut...

baru je start...

web tu tak aktif lagi koz tgh tunggu semua bagi design masing2...

ada la aktiviti skit dlm tu...

ok wat....

oho..

join la friendster..

n join group kami (wira tunggal) dlm tu

skrg tgh nak buat web sendiri wiratunggal.com

encik farhan organizer dia..

aku tukang scan n edit2 buku2 wira tunggal lama n baru termasuk pendekar laut...

baru je start...

web tu tak aktif lagi koz tgh tunggu semua bagi design masing2...

ada la aktiviti skit dlm tu...

ok wat....

fuhh lamak. Nak scan seketul-seketul wira tunggal lama sakit woo... berejam tuh... leh semput. Kalo ada niat dan kemahuan nak buat macam tue + usaha... memang aku respek habis lah. Kalo ada masa leh scan Wira tunggal dari isu yang lelama... dekat Saiyaman (ko pon ada nick sana kan??) ada mamat yang scan Wira Tunggal jugak.. kalo tak nak penat join sekali ngan dia boleh gak. Dia scan isu 1.. ko scan isu 2.. dia scan isu 3 ko scan isu 4. Cepat skit.

Dulu ada gak website Pendekar Laut aku jumpa.. tapi skang cam dah malfunction jer... mungkin sebab owner tak ada masa... design web tu pun simple jer. Kalo boleh buat design yang best pon lagi umph... :)

Apa pun aku wish you all luck la... semoga berjaya :) (memang aku harap berjaya pon...)

Pasal join friendster tuh... tengok lah camner.

ho...

pasal web tu semua org tgh bekerja la skrg..

tapi still under construction la..

ho..

tunggu coz sume sibuk..

kalo ada nak tanya pe2 tanya la sang asura or farhan group Wira Tunggal Legacy kat friendster..

sukarelawan amat dialu2kan utk keje scan2 nih...

n edit2 pun sama..

cam mane leh tak perasan lak topik ni..huhu

DeSeRt RaBBiT, caya lah ko nak bukak fansite wira tunggal :lol:

satu usaha yg bagus!!

ok, back to topic,

antara 5 watak feveret aku dlm siri Pendekar Laut dan Wira Tunggal

Pendekar Laut

-suka masa memula cerita, dari jaguh yg tak berapa kuat sampai la lawan Orga, dari 230, 000 hp meningkat sampai 500, 000 hp!!peh!

Wunan baik

-baik, penyanyang, yg best tu masa dia jadi Juara Tempur Pemusnah lawan tentera Empayar Blue Dream.

die sorang je!!!

Wunan jahat (yg rambut putih)

-power 999,999 hp!!Wunan jahat yg paling jahat!Paling mementingkan diri!die dapat power tu pun sbb pakai jantung Fung Fung.cet..

Harimau Kumbang

-suka baca kisah tragis die...dari masa memula join kumpulan Infiniti, sampai la kisah dia jumpa ngan isterinya, Lora pastu diperalatkan..

2 pompuan feveret dlm PL/ WT

Hitomi

-awek jepun, org pertama yg ade power 500, 000 hp!

Bayu

-sepupu Wunan, cun, bijak dan pandai mengambil hati org termasuk Topeng Perak..isk2

hah... tuh dia mad omer. Leh la mula scan Wira Tunggal sesama :P

Watak faveret aku hm.. :

Pendekar Laut (Tiger Shark)

-Cam biasa. Hero kan.. mestila aku minat. Kena plak tuh dia ada power sampai 100 petala langit. Memang sempoi ahh mamat nih.

Sang Asura (Dark Day)

-Masa memula dia kuar.. aku tak suka sangat. Tapi lepas dia punya power start challenging Wunan jahat nyer power.. trus aku suka. Lagipun aku memang fan kuat Hikmat Asura :lol:

PaiWunan

-Ramos paling cool dalam sejarah manga dan komik yang wujud kat muka Bumi nih. Antara watak paling clever dalam komik nih. And kejam dan licik. Aku memang suker ngan character camnih.

Bayu (Eye of the Ocean)

-Masa zaman Wunan baik.. aku tak berapa suka sangat. Cam mengada jer aku tengok.. suka menempel. But lepas Wunan baik kena subdue dengan Dark Wunan.. minah nie nyer personaliti berubah. Trus aku suka sampai habis Warlord series.

Watak yang aku benci... hm:

Jerung Gergasi (Giant Shark)

-Budget Stonecold :lol:

Feisha (Fei Sha)

-Semenjak kes dia jadi evil nih.. aku makin meluat kat dia. Asalnya dia memang karektor yang aku benci pon pasal baik dia tuh tak bertempat.. cam orang takde akal pulak. Tetiba dia jadi jahat.. makin benci la aku kat dia. Aku pon tak paham kenapa la Harimau Kumbang baik hati sangat kasik mata langit kat dia. Hamsap tul karektor yang seekor ni.

Bella (Bei Sha)

-Yang ni semenjak dia muncul dengan Funky Chan aku dah rasa cam kureng best dah. Tapi aku takleh nak elaborate kenapa aku tak suka dia. Mungkin sebab dia tinggalkan Tenwu kot??? Tapi dia tinggalkan Tenwu waktu tuh bersebab... entahla. Tapi memang aku meluat ngan dia nih.. especially waktu bapak dia manipulasikan dia sampai botak kepala tuh.

And... jeng.. jeng.. jeng..

Ji Tenwu (Tien Wu)

-Watak nie sebenarnya bukan aku tak suka. Cuma pada aku bebal. Dia kalah teruk kena dengan Feisha. OK.. fine. Then berguru dengan Pendekar Laut-sama :P . Wokey.. cool. Tetiba jumpa Feisha merayu (dengan cara ganas la).. mintak bergabung dengan dia untuk menghadapai Wunan dan Battle of the Gods dia. Aiseh.. awatla hang tak pegi bunuh terus jer Feisha tuh. Dah cukup power dah.. leh subdue dia sesenang jer. Maybe cam yang diorang cakap kot... Tenwu memang powerful... tapi takde daya kepimpinan cam Feisha. Anyway.. aku akan wait dan berharap sangat biarla Tenwu nih hapuskan terus si Feisha tu. Kalau ya.. otomatik dia akan naik taraf jadi character yang paling aku suka. :lol:

ha..

sorry beb coz pasal fansite tu bukan aku pelopor nye..

aku ni kira secara accident je terjumpa group tu...

ingat aku nak buka satu tapi fansite yg tu dah ramai member aku tak jadi la n join je site tu..

aku ni promote je..

he..

PEPE pun aku tetap paling suka ....ZONAN....

No 1..

no1..

no1...

peduli apa org nak kata pasal dia aku paling suka dia la sampai org cakap aku gay lak coz suka laki...

lagi satu.. BERITA WARLORD TIGER.HELL (utk org tak baca lagi)

isu no 29... Maharaja Sagia dah kuar...

cepat baca.. lekas2 download...

:lol:

huh.. pantasnya ko. Sagia kuar dah ek??

Fuhh.. kejap aku gie baca jap... :lol:

mesti la...

aku yg bagi web tu kat ko..

mesti la kena lagi pantas n cepat...

ha...

tiap hari check ma...

baru je dia upload je aku dah download...

hohohoho...

:rolleyes:

wahaha aku dah lama xlayan wira tunggal......dulu Pendekar laut 3 Generasi Complete ada ngan Wira Tunggal sebelum Pheonix tu(complete) ntah aku rasa cerita dia dah mengarut-ngarut dlm Pheonix tu....Wunan jadik jahat la, ape la............meleret-leret

ha..

sorry beb coz pasal fansite tu bukan aku pelopor nye..

aku ni kira secara accident je terjumpa group tu...

ingat aku nak buka satu tapi fansite yg tu dah ramai member aku tak jadi la n join je site tu..

aku ni promote je..

he..

PEPE pun aku tetap paling suka ....ZONAN....

No 1..

no1..

no1...

peduli apa org nak kata pasal dia aku paling suka dia la sampai org cakap aku gay lak coz suka laki...

lagi satu.. BERITA WARLORD TIGER.HELL (utk org tak baca lagi)

isu no 29... Maharaja Sagia dah kuar...

cepat baca.. lekas2 download...

:lol:

ehh..kt mane hang donlod comic ni? ke boleh bace online?

下集。。。应该会çªç„¶å˜æˆå“ªä¸ªæ— æžçš„回忆录了。。 :lol:

lukisan takde improvemen lah. panel besar gedabak satu page 2/3 panel jeh

Edited by mozou