Jump to content
Sign in to follow this  
Khalid Sirius

Isu Pendatang Di Malaysia

Recommended Posts

As'kum dan salam sejahtera. di sini aku nak luahkan ketidakpuasan hati aku terhadap sistem pentadbiran di Malaysia ni yang aku rasa sangat tidak berjaya di dalam mengawal kedatangan pendatang. Aku tinggal di Taman Sri Muda, Shah Alam. kat sini majoriti penduduk boleh dikatakan pendatang. dulu ada Indon dan Bangla je. skang Vietnam, Laos, Myanmar, Nepal, Pakistan pun dah ada. Rimas gile seh. Indon pun skang siap dah bukak kedai kat sini, dah macam tempat dia pulak. bila aku tanye diorang, diorang kata takde dokumen pun! serius aku tanye, aku tak wat cerite. dia kata dia pernah kena tahan polis. tapi polis lepaskan, cakap "jangan wat kacau je". WTF?! macam tu je? takkan la MBSA tak perasan kat sini bersepah pendatang sampai nak cari orang Malaysia pun susah. normal ke tuh? think about it lah MBSA

second, kepada sesape yang duk KL, pengangkutan awam ni kaum pendatang je yang guna. betul tak? aku rimas gile la. mane orang Malaysia ni? ye, orang Malaysia kaya raya, so diorang naik kenderaan sendiri. tapi takkan la sampai susah gile nak tengok diorang naik pengangkutan awam. korang gi je area Puduraya tu. tak terkira bilangan pendatang ni ha. tak tau la ada passport ke tak. benda dah melarat pun kerajaan still macam wat tak tau jek

aku pernah gi Kelantan pun, sana pun ada pendatang gak. adoih, mane2 pun ada muka diorang la skang. area korang lak amacam? cite la sket

Area aku pun ramai juga.

Ramai yang jadi buruh kasar.

Aku boleh tumpang sekaki minum teh kat tepi kedai Indonesia.

Diorang datang sini nak cari rezeki.

Bukan datang nak buat kacau.

Kadang2 dapat juga tanya kampung asal mereka..

Dapat belajar budaya mereka.

Kalau kat stesen minyak, orang Bangladesh le ramai.

Huhu.. ok ape ramai pendatang datang ke Malaysia?

Dapat memajukan ekonomi Malaysia lagi.

Rakyat pula bertambah majmuk.

Lagi ramai majmuk lagi bagus.

Jangan diorang buat kacau sudah le..

Aku rase topik ni pernah dibincang dahulu kat sini :

http://forum.putera.com/tanya/lofiversion/in...php/t34657.html :)

hmm aku gi pasar malam tadi... kiri kanan depan belakang sume pendatang.. saper dak melaka, kat taman ayer keroh hieght, muzzafar shah.. huhuhu penuh orang luar.. masa aku jalan2 tu, aku terasa macam bukan kat malaysia... sebab tu aku takut nak menyewa area sini.. dah la dok ber2 je ngan member aku.. huhuhu

pastu pasal pendatang keje kat petrol pam ni... hmm dulu2 kalo cuti leh apply keje kat kedai minyak.. tapi skang ni.. iskkk segan sey... kang orang ingat aku minah bangla plak.. da la rupa aku pun cam orang sana.. huhuhuhu

kat tempat aku banyak indon dan banyak orang pattani dari selatan thai..tapi tak pe satu rumpun dengan kita..diorang takde ape hal ok je..lepak sekali dengan melayu,lagi 1 orang pattani ok je lepak kedai makan diorang sembang,sekali dengan indon..memang bez duk dengan satu rumpun,kadang2 kelakar,macam2 slang,kedah,perak,pattani,kelantan,indon..bez abis!

Edited by barb_reggae

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...