Jump to content
omputih

Streamyx....mahal....lembap...tension....

Recommended Posts

Streamyx punyer harga bagi aku terlalu mahal dan juga bg org yg x seberapa kaye...dengan kelajuan yg x seberapa laju dan boley di katekan lembap...sama skali x berpatutan..

Aku try gak tgk package broadband yg luar negara bagi....mmg jauh beza la...diorang punyer speed paling rendah 2mb..normal 4mb...tinggi skali 8mb...tension gak aku tgk...harga mmg murah giler...utk 8mb punyer speed 10$ je..klu nk tukar duit RM jadilah lebey kurang 40-50 camtuh la klu x silap...kira ok la utk 8mb puyer speed...kt streamyx 40-50 dpt 510 k je...bapak slow..

Kate nk bg kite celik IT tapi klu xsumer org leh ade tenet camne nk celik IT...

Aku tau la luar negara xmcm malaysia...cost kite mungkin tinngi sket kot..pe2 pun...aku harap korang leh bg alasan nape broadband kt negara kite mahal sgt...nk gak aku tau..

tajuk ni mcm dah ade je... :huh:

pandangan aku la...

harga TM ok jer, takat ni paling murah..

laju tu bergantung pada pakej, bg aku ni ok lg..

TP!!

service lembap!

tu yg aku marah..

daftar aritu, pakej merdeka rm77, janji dalam seminggu siap..

aku tunggu, xdepepe.. sabar... sampai 2 minggu, sabar lg...

minggu ketiga aku dah naik angin, aku p sana, marah2 bising2, terus mintak terminate!!

kepada TM,

kalau xbole buat service cepat, JGN janji!! :angry: :angry: :angry:

Edited by orochimaru

daftar kat mana ni?ngan aku biasa 2 hari dah siap...yang 1 hari siap pun belambak...tapi kalau kawasan 'ulu' sket mintak maaf la...hehehe...

aku rasa ok perbincangan pasal halatuju broadband kat mesia ni...tapi tak patut pin point kat streamyx je...seperti yang aku pernah kata sebelum ni, streamyx cuma salah satu OPTION...byk lagi isp lain...

OooO..ye ke da ade topic cam ni?? sowie la..x tgk kiri kanan...main bwat je topic baru...

ko kte murah??? dgn speed yg lembap ko kte murah...kan aku dah wat compare ngan luar negara...jauh lebey murah seyh..mungkin bg ko murah...tp bkn bg aku kot...

Ooo...ade ke isp laen?? yg aku tau...streamyx...time...celcom...digi...maxis...hmmm..tu je aku tau..nnt aku tgk2 la topic before this... :rolleyes:

mcm mana dengan celcom?

dia pakai wireless broadband ke? (sbb aku tgk iklan tv :P)

dengar citer rm60++ jer

amacam?

// area aku, streamyx mmg ok. nak kata best x der la, tapi speed average donlot boleh pergi 80 - 100kbps..

consider okeh lar..area downtown..huhu

x best: wiring area aku problem maa....sejak kontraktor TM pasang tepon public kat simpang area aku, langsung kerap dpt dsl disconnetcted.. :P apa daaa.....

aku tgh cari buyer nak jual modem 3G celcom aku. aku nak jual sebab area umah aku hanya dapat signal GPRS ja jadi lembab gila. yang berminat, sila pastikan area anda mestilah ada signal HSDPA baru leh laju. aku baru pakai 6 hari.

Beli dengan harga RM1100 dan aku bercadang nak jual area RM850. (save RM250). Yang brminat leh call atau sms aku sham kat 017-4920476

bro...sewa boleh? nak test dulu...kalau ok bleh aku terus angkut...

Modem ni takda apa2 masalah cuma umah aku ja x dapat 3G. Aku try kat ofis aku yg ada line 3G memang power kalau guna modem ni. Speednya laju. Tapi di ofis dah ada internet buat apa nak guna modem ni lagi kan.

Aku beli ni untuk guna di rumah tapi begini lak jadinya. Sebab tu la aku nak jual. BUKAN SEBAB ROSAK. Tapi setakat 2 hari ni dah ada 3-4 org tanya dan berminat nak beli.

Aku nak jual je kalau ada sape2 nak beli. Rugi RM250. Tapi kalau x da sapa2 nak beli, aku simpan je buat pekasam... hehe..

pi la komplain kat TM Point panjang berjela pon tak kemana kelajuan speed ko tu hehe.. :D

kelajuan kat mesia masih la di tahap bawahan.. and ada certain2 yg TM perlu upgrade tapi tak tau bile :)

Streamyx punyer harga bagi aku terlalu mahal dan juga bg org yg x seberapa kaye...dengan kelajuan yg x seberapa laju dan boley di katekan lembap...sama skali x berpatutan..

Aku try gak tgk package broadband yg luar negara bagi....mmg jauh beza la...diorang punyer speed paling rendah 2mb..normal 4mb...tinggi skali 8mb...tension gak aku tgk...harga mmg murah giler...utk 8mb punyer speed 10$ je..klu nk tukar duit RM jadilah lebey kurang 40-50 camtuh la klu x silap...kira ok la utk 8mb puyer speed...kt streamyx 40-50 dpt 510 k je...bapak slow..

Aku tau la luar negara xmcm malaysia...cost kite mungkin tinngi sket kot..pe2 pun...aku harap korang leh bg alasan nape broadband kt negara kite mahal sgt...nk gak aku tau..

sebabnya streamyx tak bnyk saingan lagi..and biasak la dia punya speed compare dgn negara maju..cuma kita kena sbr je la nak tunggu lagi streamyx ni murah..mesti turun punya..apa pun kita tunggu je.. :blush:

yup kita kena sabar sampai lah kita dah takde muka bumi ni pun kita tetap sabar, maybe waktu kita di alam kubur baru dah ada kot...

ikhlas dr,

pengguna stimix yg sentiasa x puas hati dgn service diorg!

keh..keh..keh.. :P

nak mai check kabel tepon pun banyak karenah..huhu..

sampai skarang tak sampai-sampai lagi..

sesat kot~~

daripada korang bising pasai streamyx mahal kan, baik ko gi tgk negara2 jiran... aku skrg tinggal dkt indonesia.. internet sampai RM 300 ntuk 384kbps.. time keje lak internet slow nak mati sampai leh jadi 2 - 3 kbps... ping time, jgn tanya la.. tinggi nak mati... dah la mahal.. support mcm sial... jd, korang syukur je la..

lg satu.. kalau ko ikut negara lain, antara sbb dorang punya internet bagus adalah sbb 3/4 drpd laman web dalam dunia ni, dorang yg pegang.. latency mmg low nak mati sbb dalam satu negara.. (U.S).. kita nak beli traffic drpd negara lain mahal.. sbb tu la internet kita tak boleh laju lagi.. dan slow.. kalau singapore, dorang berpengaruh... cable fibre optic dalam laut pun ada gak yg dorang punya.. sbb tu la internet dorang laju.. kita cuma numpang

my 10 cents.. chow

Edited by Kill3rX

daripada korang bising pasai streamyx mahal kan, baik ko gi tgk negara2 jiran... aku skrg tinggal dkt indonesia.. internet sampai RM 300 ntuk 384kbps.. time keje lak internet slow nak mati sampai leh jadi 2 - 3 kbps... ping time, jgn tanya la.. tinggi nak mati... dah la mahal.. support mcm sial... jd, korang syukur je la..

lg satu.. kalau ko ikut negara lain, antara sbb dorang punya internet bagus adalah sbb 3/4 drpd laman web dalam dunia ni, dorang yg pegang.. latency mmg low nak mati sbb dalam satu negara.. (U.S).. kita nak beli traffic drpd negara lain mahal.. sbb tu la internet kita tak boleh laju lagi.. dan slow.. kalau singapore, dorang berpengaruh... cable fibre optic dalam laut pun ada gak yg dorang punya.. sbb tu la internet dorang laju.. kita cuma numpang

my 10 cents.. chow

Ya ampunnnn....sampai camtu sekali ek Kill....RM300 utk 384Kbps.... Bersyukurlah duduk kat malaysia ni.... Kita 384Kbps....baru RM20.00. 512kbps baru RM66. pastu kalau 1mbps...baru RM77. walaupun slow...tapi tgk rintihan Kill tu....rasa kesian pulak. Duduk kat DKI Jakarta ker.

Off Topic : best ke Tv RCTi diaorg tu? Hehehehe.... :blush:

:) mmg diakui internet kita resonable lajunyer (ave. 80-120kbps area aku)

tp kastemer service mcm hampeh tahap cipan..nak mai cek kabel area aku pun susah...apo lar...

sket2 d/c..laju camner pun x guna jugak..

kekadang mende kecik2 gini yg boleh jadikan aku marah :P...nak wat camner kan..hehe..sabor jer lar...

mcm ne aku nk langgan..boleh beri detail mengenai line luar negara yg ko mksudkn 2

Di sini saya ingin memberi amaran dan peringatan kepada sesapa yg belum guna streamyx tetapi berhajat utk menggunakan servis streamyx. Sebelum menggunakan servis streamyx, pastikan anda mempunyai kekuatan Mental yg tinggi dan jiwa yg kuat. Ini adalah kerana, apabila anda telah melanggan servis streamyx, anda akan mengalami tekanan perasaan dan tekanan jiwa yg teruk disebabkan perkhidmatan yg anda langgan tidak berbaloi dgn duit yg dibayar tiap2 bulan. Semua orang mesti faham perkara2 berikut sebelum melanggan streamyx:

1- Modal yg mesti dikeluarkan utk dibayar kepada TM adalah antara RM200.00 ke RM300.00. Ini kerana TM mengenakan berbagai caj iaitu:

- Caj pemasangan = RM88.00

- Caj pengaktifan = RM75.00

- Caj deposit bulan pertama

Contohnya, jika anda melanggan pakej streamyx 77, pada bulan pertama anda mesti membayar RM88.00 + RM75.00 + RM77.00 (Caj deposit bulan pertama) + RM77.00 (Langganan bulan pertama). Jumlahnya adalah RM317.00. Bayaran ini akan dimasukkan pada bil bulan pertama.

Anda juga mesti mengeluarkan modal sendiri utk membeli modem iaitu antara RM50.00 ke RM180.00. Model ADSL jenis USB adalah lebih murah iaitu kira-kira RM55.00. Kalau beli modem dgn TM pun harganya lebih kurang sama macam kita beli sendiri kat kedai komputer.

Jika anda meminta bantuan kontraktor pemasangan TM utk menyambung kabel, menambah kabel yg pendek menjadi panjang, membuat konfigurasi di komputer, install itu install ini utk penyambungan internet, anda akan dikenakan bayaran lagi antara RM50.00 ke RM90.00 bergantung kepada "kesusahan" dan "keperitan" kontraktor yg berkenaan.

Jadi, contoh jumlah keseluruhan secara lengkap jika menggunakan khidmat TM sepenuhnya utk memasang streamyx adalah RM317.00 + RM55.00 (Modem ADSL USB) + RM50.00 (duit upah pasang kontraktor) = RM 422.00. Kesimpulannya, modal yg perlu dikeluarkan utk memasang streamyx adalah RM422.00. Jumlah ini mungkin kurang atau mungkin lebih bergantung kepada cara anda memulakan permohonan streamyx.

2- Anda mesti bersedia menghadapi kemungkinan yg stereamyx anda selalu "kong" macam saya. Pastikan semua modem, kabel dan konfigurasi berada dalam keadaan baik dan tidak rosak. Walaupun semua berada dlm keadaan baik, tapi tidak menjamin yg streamyx anda berada dlm keadaan baik juga.

3- Anda mesti bersedia menghadapi dgn karenah perkhidmatan pelanggan yg tidak faham selok belok internet dan ict tetapi cuba mengajar anda menyelesaikan masalah streamyx anda dgn membaca buku manual atau menyuruh anda duduk di hadapan komputer dan ikut semua arahan yg dia suruh buat utk godeh komputer anda. Secara jujur saya mengatakan, majoriti customer care TM adalah ZERO ICT dan internet. Sesapa saja boleh mohon jadi customer care. Ini pernah berlaku kepada salah seorang saudara saya yg mendapat tawaran kerja sebagai customer care TM & TMnet walaupun zero pasal komputer. Mereka hanya diberikan latihan asas komputer dan internet beserta buku panduan utk menyelsaikan masalah2 teknikal internet yg kompleks. Sebab itulah ada kes masalah streamyx tidak dapat diselesaikan.

4- Langganan adalah setahun. Wajib langgan selama setahun. Selepas setahun baru boleh tutup akaun streamyx. Sebelum setahun Haram tutup akaun streamyx. Anda wajib bayar bil bulanan walaupun streamyx anda sudah "kong", kabel telefon anda dicabut dari port streamyx, kabel telefon anda tidak disambung ke port streamyx, port streamyx di tempat anda dicuri, kabel telefon di tempat anda dicuri atau jika TM malas nak perbaiki masalah streamyx sekalipun.

Anda kena ingat, walau apa pun komplen dan kritikan terhadap TM dan streamyx dibuat, pihak TM tetap akan pekakkan telinga dan butakan mata saja. Ini diakui sendiri oleh rakan saya yg bekerja sebagai sub kontraktor utk TM. Mereka tidak suka utk mengaku kesalahan dan kesilapan di pihak mereka. Mereka berpegang kepada "We are always right, customer is always wrong".

Sudah banyak orang ramai komplen mengenai mutu perkhidmatan streamyx (termasuk saya sendiri pun komplen). Banyak forum-forum di internet orang ramai yg tak puas hati dgn streamyx sehingga ada yg tukar slogan TMNET streamyx kepada TMNUT streamyx. Tapi, TM tetap masih di takuk lama. Inilah dia jalur lebar kebanggaan kerajaan dan kebanggaan negara.

Dulu ada cadangan pihak kementerian sains, teknologi & inovasi nak perkenalkan jalur lebar menggunakan laluan kabel elektrik TNB di rumah2. Kualiti jalur lebar tu lebih bagus dari talian telefon biasa. Tapi, sampai sekarang senyap. Semua ni mungkin sebab takut TM rugi kalau orang semua guna jalur lebar dari TNB pulak.

Edited by zinedine

yup kita kena sabar sampai lah kita dah takde muka bumi ni pun kita tetap sabar, maybe waktu kita di alam kubur baru dah ada kot...

ikhlas dr,

pengguna stimix yg sentiasa x puas hati dgn service diorg!

Ko ni mmg spesis mamat jenis tak sabar..abih tu kö nak mcm mane? Kop pegi la jadi techician kat tm.net..ko buat sendiri la mcm mana sPeed yg ko nak..kalau ko masuk dlm kubur pun tmnet tetap ada..tapi mungkir nangkir yg jaga servis tu..kalau slow ,komplen la kat dia..kalau kau tak terbenam 7 hasta kena palu..hahahaha! :lol:

hek ellehhh... ko ckp mcm ko tu bersih pulak dr dosa...

aku hangin pasal tech tm tu dah hakal kan aku! paham?

*biasa org yg x kena dia mmg la ckp xpe la ape la sbb dia x faham probs org lain.. kalau setakat nak sabar tu kalau x keluar duit xpe lah jugak, mmg patut la aku dipersalahkan sbb x sabar, ini aku bayar... paham x BAYAR! bukan tm dtg umah aku ckp "ko dpt internet free siap pasang!"

aku org susah bro, even singgit pun aku x suka membazir.

Edited by ApoKalypse

Caj sepatutnya tidak menjadi isu...jika berdaftar dengan reseller yang sah, kesemua caj sepatutnya telah dijelaskan kepada pelanggan...buat masa ini modem adalah PERCUMA untuk pakej RM77...caj 50-90 tu tak pernha dengar pulak...basic config adalah termasuk dalam caj RM88...kerja2 tambahan biasanya kontraktor buat PERCUMA melainkan pelanggan yang banyak songeh, mungkin dia tensen dan caj untuk kerja2 tambahan...anyway sekali lagi aku ingatkan, kerja2 asas pemasangan streamyx adalah termasuk dalam caj RM88...

Sekiranya mengalami masalah, sila buat self test dahulu dan sediakan diri sebelum hubungi cust careline...

Tidak mungkin 2 GLC akan berebut pelanggan...namun rest assure that kalau technology tu valid, pengguna akan menikmatinya...siapa yang offer tu tak penting...

Sekiranya perkhidmatan terganggu disebabkan kesilapan di pihak TM, sila failkan tuntutan rebet...

Sekiranya servis adalah ditahap tidak memuaskan sila bincang dengan pegawai perkhidmatan pelanggan untuk menamatkan kontrak...

.caj 50-90 tu tak pernha dengar pulak...basic config adalah termasuk dalam caj RM88...kerja2 tambahan biasanya kontraktor buat PERCUMA melainkan pelanggan yang banyak songeh, mungkin dia tensen dan caj untuk kerja2 tambahan...anyway sekali lagi aku ingatkan, kerja2 asas pemasangan streamyx adalah termasuk dalam caj RM88...

Kes ni tak semua tempat berlaku. Ada beberapa tempat berlaku di mana pelanggan dikenakan bayaran tambahan kalau keje yg dibuat tu susah.

Sekiranya perkhidmatan terganggu disebabkan kesilapan di pihak TM, sila failkan tuntutan rebet...

Yg ni nak buat tuntutan kat mana? sedangkan diorang punya customer care & pengurus kawasan macam acuh tak acuh je dgn masalah pelanggan.

Sekiranya servis adalah ditahap tidak memuaskan sila bincang dengan pegawai perkhidmatan pelanggan untuk menamatkan kontrak...

Sebelum cukup setahun kontrak tak boleh batalkan langganan apa lagi nak bincang pasal tamatkan kontrak. Pihak TM takkan layan punya sebab diorang tetap berpegang kepada agreement yg menyatakan pelanggan mesti guna streamyx utk setahun. Bila pelanggan dah sain borang bermakna pelanggan dah terima term & conditions tu walau apapun yg terjadi selepas tu samada streamyx kong, port bermasalah atau TM bermasalah. Pelanggan tetap mesti wajib kena bayar bil bulan2.

Mungkin bro ada alternatif penyelesaian yg terlebih baik lagi. Kongsikanlah kat sini.