Jump to content
ayieartwork

Lepasan Spm

Recommended Posts

aku lepasan SPM pasni..tapi aku tak tau nak amik kos ape..so cadang kan ape yg demand skang?..please..aku minat bab2 komputer neh..hehe...tolong..

aku lepasan SPM pasni..tapi aku tak tau nak amik kos ape..so cadang kan ape yg demand skang?..please..aku minat bab2 komputer neh..hehe...tolong..

kalau ko minat komputer, ko amikla diploma sains komputer n yang sehaluan dengannye..

lagi 1, kat uitm ada kos baru kat Fakulti Teknologi Maklumat & Sains Kuantitatif(FTMSK) iaitu, Netcentric Computing (NCC)..(promote cikit!) :lol:

NCC ni lebih ko akan bljr ttg networking & internet...

tang ni,course ni mmg tengah hot..kalau nak tau lebih lanjut..

netcentric computing

aik, ni program ijazah kan?

macamana aku nak apply? aku berminat gak, tapi aku ni lepasan spm

aik, ni program ijazah kan?

macamana aku nak apply? aku berminat gak, tapi aku ni lepasan spm

a'ah program ijazah..

cmne nak apply?ko msuk klik ni UiTM Online..

kalau ko nak masuk terus ke ijazah, ko masukla dulu matrik..

kalau ko tak mampu, amik diploma, cm aku! hehehehe..

pastu, sambung degree..

aku tengah tunggu jawapan uitm... second intake.. harapnya dapat..

nampaknya kene pakai diploma la aku nak masuk

Edited by neko

asquare... mana dia ni? ntah hilang kemana... huhu

mohon Diploma in Computer Science... tak tau la dapat ke tak

minat sangat ngan komputer dan networking2 ni...

insyaAllah, amin aku dapat, seram aku skarang ni x tau apa cerita :lol:

eloo..aku bau je abes exam..aku pon tak taula..

nak amek grafik kener kreatif lak..aku kdg2 jer..ape yg pasal komp aku minat..video pon ske..web..tapi dah ramai..

huhu..same ar..aku pon baru lpas SPM!!! lega rse..

ko jadik la engineer...teknikal engineer..dat ma dream!! :D

keje cam senang je dpt..hehe..(klu pandai..mmg la senang dpt keje..keje carik kiter nnt..)

now demand graphic...

x silap r...

so ley r try apply...

x pn account..

tu pn now ngh demand.....

eloo..aku bau je abes exam..aku pon tak taula..

nak amek grafik kener kreatif lak..aku kdg2 jer..ape yg pasal komp aku minat..video pon ske..web..tapi dah ramai..

kreatif datang dari pembacaan, penglihatan pendengaran dan lain2 deria. yg datang dari otak ko ialah idea, yg diproses dari kreatif yg ko pungut tuh. yang menentukan idea gempak yg ko hasilkan ialah sekreatif mane ko wat research dan apply pada work/artwork.

so, masuk la grafik.... (promote grafik nieh...:P)

now demand graphic...

x silap r...

so ley r try apply...

x pn account..

tu pn now ngh demand.....

mak aih. acc tgh melambak xder keje ko ckp demand?????

amik lah IT/SCIENCE PC huhu cam ak0...

pedulikan pasal keje.... "zaman skang cari duit bkn pakai DIPLOMA/DEGREE tp pakai otak"

caye x ak0 ade member umor bru 20thn tp ader banglo dkt puncak alam dlm $300 xxx.xx

waja sebijik, tuh blom ckp bab jumlah $$$$ dlm akaun bank dier lagi huhu... gile tol aku tau dier buat biz per pergh!!

nk keje zampai mampust la x merasa BM, CHRYSLER, dn lain2...

APPLY lah ADTEC....kat sana oklah jugak...tapi diploma la di bawah jabatan tenaga manusia, kementerian sumber manusia dapat 2 diploma

ey, UPU tu pendaftaran permohonan tu mcm mane? aku tkan no ic and kata laluan pastu tkan masuk...tetibe turn blank...mg takde lagi ke ataupuun aku terlewat?

ey, UPU tu pendaftaran permohonan tu mcm mane? aku tkan no ic and kata laluan pastu tkan masuk...tetibe turn blank...mg takde lagi ke ataupuun aku terlewat?

aku pun jadi lagu tu .. dia kadang2 mengong skit .. hang try la lain .. boleh ja .. depa kata katop 31dis kan?

Camnie lah...apa kata kau masuk Matrikulasi dulu...Murah dan mudah

Lepas abes matrik...mohon mana2 university....UTM pun bleh jugak

Mohon Sarjana Muda Sains Komputer

Dia ada berbagai bahagian pengkhususan kat situ...

Sebab aku kata Masuk matrik lebih better Daripada Diploma kerana

1-Murah dan mudah->kalau mintak diploma nak kena pinjam PTPTN lagi...mahal tu,kena bayar balik,bukan free,kalau masuk matrik...yuran pengajian ditanggung oleh Kementerian pelajaran malaysia,cuma duit makan jelah nak kena cari sket

2-Terus dapat degree....lebih tinggi tarafnya daripada Diploma,kalau exellent bleh dapat keje senang,kalau hebat lagi...boleh sambung Master

Sebenarnya Kos Sains komputer nie utk org yang betul2 hardcore utk mempelajari programing....coding....

mcm C,C++,C sharp,Java....dan subjek2 lain mcm pembangunan perisian,

Kalau nak advance lagi amek kos macam aku Computer Engineering....

Gabungan Elektrik dan Sains komputer....Kau boleh dapat dua2....for more information bleh pm aku k

Jadi fikir-fikirkanlah :lol: :lol:

Edited by syahbi

hueheue..aku umur kira dah nek 19 tahun,1989....tp skrg dah keja ngan gov da juruteknik komputer FT17...aku isi melalui spa..kepada lepasan spm 2007 jgn lupa isi borang spa(suruhanjaya awam)....nnt aku ambik dip pjj jer...untuk kenaikan gred heuheuh...

aku pun jadi lagu tu .. dia kadang2 mengong skit .. hang try la lain .. boleh ja .. depa kata katop 31dis kan?

yup,dah habis dah tarikh permohonan borang UPU semalam maa!!!!itu bari peringkat pertama,x payah pakai no pin.peringkat kedua iaitu lepas kptsn SPM dikeluarkan,baru guna no pin yg kita beli dari BSN!!!

hueheue..aku umur kira dah nek 19 tahun,1989....tp skrg dah keja ngan gov da juruteknik komputer FT17...aku isi melalui spa..kepada lepasan spm 2007 jgn lupa isi borang spa(suruhanjaya awam)....nnt aku ambik dip pjj jer...untuk kenaikan gred heuheuh...

nak amek mana borang spa tu bro?

yup,dah habis dah tarikh permohonan borang UPU semalam maa!!!!itu bari peringkat pertama,x payah pakai no pin.peringkat kedua iaitu lepas kptsn SPM dikeluarkan,baru guna no pin yg kita beli dari BSN!!!

weyh kalau org nak daftar jugak boleh dak lagi? ramai member aku yang tak daftar lagi pon .. aku dah cakap kat depa suh register awai2 .. semua bwat tataw ja .. nah padan muka kalau tak boleh register dah

nak amek mana borang spa tu bro?

weyh kalau org nak daftar jugak boleh dak lagi? ramai member aku yang tak daftar lagi pon .. aku dah cakap kat depa suh register awai2 .. semua bwat tataw ja .. nah padan muka kalau tak boleh register dah

rasa2nya dah x boleh maa!!!kan tarikh tutup 31 Disember 2007!!!jadi kemungkinan besar dah x boleh dah daftar!!!!cuba pergi laman web borang online UPU tu,rasa2nya dah x boleh daftar lagi dah!!biarkan jelah mereka,janji kita dah daftar!!!nasib merekalah!!!

Camnie lah...apa kata kau masuk Matrikulasi dulu...Murah dan mudah

Lepas abes matrik...mohon mana2 university....UTM pun bleh jugak

Mohon Sarjana Muda Sains Komputer

Dia ada berbagai bahagian pengkhususan kat situ...

Sebab aku kata Masuk matrik lebih better Daripada Diploma kerana

1-Murah dan mudah->kalau mintak diploma nak kena pinjam PTPTN lagi...mahal tu,kena bayar balik,bukan free,kalau masuk matrik...yuran pengajian ditanggung oleh Kementerian pelajaran malaysia,cuma duit makan jelah nak kena cari sket

2-Terus dapat degree....lebih tinggi tarafnya daripada Diploma,kalau exellent bleh dapat keje senang,kalau hebat lagi...boleh sambung Master

Sebenarnya Kos Sains komputer nie utk org yang betul2 hardcore utk mempelajari programing....coding....

mcm C,C++,C sharp,Java....dan subjek2 lain mcm pembangunan perisian,

Kalau nak advance lagi amek kos macam aku Computer Engineering....

Gabungan Elektrik dan Sains komputer....Kau boleh dapat dua2....for more information bleh pm aku k

Jadi fikir-fikirkanlah :lol: :lol:

Bley apply lagi ke matrix? :blush:<_<

rasa2nya dah x boleh maa!!!kan tarikh tutup 31 Disember 2007!!!jadi kemungkinan besar dah x boleh dah daftar!!!!cuba pergi laman web borang online UPU tu,rasa2nya dah x boleh daftar lagi dah!!biarkan jelah mereka,janji kita dah daftar!!!nasib merekalah!!!

ya betoi tu .. dah bebuih mulut habaq kat depa tak maw nak dengaq .. la ni dok bwat apa sementara dok tunggu result ni huh? boring gila dok umah

Bley apply lagi ke matrix? :blush:<_<

bulih lagi kot .. aku tak bwat hat online punya .. skolah aku amek hat borang