Jump to content
Adawiah

Panas!contoh Kertas Kerja Pinjaman Perniagaan

Recommended Posts

ada tak contoh kertas kerja projek lintah????

:lol: pertenakan lintak tal ader. pertenakan ikan ader ler..kambing..dll.selalunya pertenakan lintah dia ader kursus tertentu dan ader kasi terus pinjaman kewangan.

kalu nak info lintah tolonG PM Saya. saya leh kasi link yang ader info lintah

Edited by Adawiah

Saya ingin bertanya kalo nak mohon pinjman mara ni kan, kat borang RP2P tu dia ada mintak lesen perniagaan. Saya cuma ada sijil ssm je tapi dah tamat tempoh..kalo takde lesen niaga boleh mohon tak pinjaman mara ni..lagi satu dalam pakej cik adawiah ni ada tak tunjuk cara camne nak isi borang RP2P ?

Saya ingin bertanya kalo nak mohon pinjman mara ni kan, kat borang RP2P tu dia ada mintak lesen perniagaan. Saya cuma ada sijil ssm je tapi dah tamat tempoh..kalo takde lesen niaga boleh mohon tak pinjaman mara ni..lagi satu dalam pakej cik adawiah ni ada tak tunjuk cara camne nak isi borang RP2P ?

ader tunjuk cth cara nak isi borang RP2P dalam pakej saya. selalunyer kalau nak apply guna nak borang nih, daftar niaga mesti idup lagi ler..mana leh tamat tempoh..lesen niaga kalau tak ader leh ganti dengan borang permohonan lesen perniagaaan dengan PBT.

sebab PBT lambat nak kuar lesen.lagi satu..bisnes mesti jalan 6 bulan..tak ader barang tak aper..yang penting ader premies ngan daftar niaga.

cuma saya syorkan saper yang modal tak ader tapi ader daftar niaga..apply TEKUN. modal atk banyak mula2 dalam 10k tapi okeylah nak start bisnes.ader daftar niagapun kekadang dia dah terima. Gmabar premies mintak jasa baik premis member. :lol:

owh yeke...kalo nak perbaharui daftar niaga yang dah tamat tempoh ni mcam mane eak ?? kene denda tak ?? lagi satu...kalo yang macam saya ni mmg tak sesuai ke nak mohon pinjman mara..bkan ape skrg ni ade rasa nak bkak cc...so kalo bleh tu nak mohon pnjaman bsar sikit dalam RM50k daripada mara ni..mca mana skrg ni saya ni eak saudara??

owh yeke...kalo nak perbaharui daftar niaga yang dah tamat tempoh ni mcam mane eak ?? kene denda tak ?? lagi satu...kalo yang macam saya ni mmg tak sesuai ke nak mohon pinjman mara..bkan ape skrg ni ade rasa nak bkak cc...so kalo bleh tu nak mohon pnjaman bsar sikit dalam RM50k daripada mara ni..mca mana skrg ni saya ni eak saudara??

nak bagarui daftar niaga denda RM50. renew tu pun kena baharui gak..

satu jer cara kalau orang tak ader bisnes lagi terutamanya bagi siswazah..apply PROSPER siawazah..harapan tinggi..

yang bukan siswazah cuba apply tunas niaga TEKUN..

cadangan saya ler...

tentang pakej kami:

JADI APER YANG ANDA AKAN DAPAT DENGAN HANYA MEMBAYAR RM49.90?

* e-book dan pandauan contoh rancangan perniagaan

* panduan dan format rancangan perniagaan @kertas kerja pinjaman

* contoh kertas kerja pinjaman :

o Printing

o Bakery

o computer hardware reseller (2)

o internet cafe

o pembelian mesin sulaman (embroidery) -RM118,000.00-word

o Pembelian mesin perkilangan makanan ringgan- RM123,000.00 -word

o Pertenakan

o salun - Word

o Butik -PDF

* contoh terbaru kertas kerja yang baru diluluskan oleh bank Pembangunan (SME Bank) dalam bentuk word

* Worksheet Borang MARA bawah 50k/Cth borang yang telah siap diisi

* Contoh kertas kerja MARA bagi pinjaman atas RM100,000.00

* PERISIAN PERAKAUNAN DALAM BENTUK EXCELL BAGI USAHAWAN

* Worksheet @ lembaran kerja bagi bahagian projectioan dalam bentuk excell

TIDAKKAH INI CUKUP BERBALOI DENGAN WANG ANDA??

Lebih Lanjut... layari site kami seperti di signature

APA ITU KERTAS KERJA PERNIAGAAN?

Rancangan perniagaan juga dikenali sebagai kertas kerja perniagaan atau kertas kerja pinjaman perniagaan. 90% mereka yang menyediakan rancangan perniagaan adalah kerana ingin memohon pinjaman (bila nak memohon pinjaman baru kelam kabut nak cari konsultan), tetapi sebenarnya mereka ini tersilap…

Matlamat rancangan perniagaan

Rancangan perniagaan yang disediakan mempunyai beberapa tujuan seperti berikut :-

Sebagai Garis Panduan Untuk Menguruskan Perniagaan

Rancangan perniagaan boleh dijadikan sebagai garis panduan dalam menguruskan perniagaan. Rancangan perniagaan biasanya menunjukkan langkah-langkah yang akan dijalankan oleh pengurus perniagaan. Pihak pengurusan akan menerangkan kandungan rancangan perniagaan untuk mewujudkan pemahaman mengenai tugas-tugas mereka dan juga akan melahirkan perhubungan yang baik antara majikan dan pekerja.

Meyakinkan Pihak Tertentu Terhadap Idea Perniagaan

Rancangan perniagaan merupakan satu alat perhubungan bagi seseorang usahawan untuk menjelaskan sesuatu projek yang ingin dijalankan kepada pihak lain. Melalui rancangan perniagaan ini ia dapat meyakinkan pihak yang ingin membantu menjayakan projeknya. Pihak yang terlibat termasuklah pelabur, syarikat kewangan dan bank.

Mengkaji Dan Menilai Kemajuan Dan Prestasi Perniagaan

Rancangan perniagaan, adalah alat pengukur daya maju sesuatu projek. Rancangan perniagaan menggambarkan analisis yang dibuat untuk menunjukkan potensi dan daya maju sesebuah perniagaan. Dengan berbuat demikian ia juga akan mengelakkan berlakunya pembaziran modal, masa dan tenaga.

“JIKA ANDA GAGAL UNTUK MERANCANG, MAKA ANDA MERANCANG UNTUK GAGALâ€

:rolleyes:

okeh saya dah e-mail.sample jer ler..tapi tak banyak ler..hanya 3 sample. ader 7 lagi..

tu tak termasuk panduan perniagaan : car wash/bakery.tadika/lanskap

salam thanks sis..... ketas keja tok It pnya bisnes ada x???

hmmm...

salam thanks sis..... ketas keja tok It pnya bisnes ada x???

hmmm...

:blush: untuk cc (bi), computer hardware reseller(bm) ngan services ader ler. tapi nanti apahal leh YM saya kalau ader sebarang permasalahan bila dah beli RP kami.

Edited by Adawiah

A'kum...Cik Adawiyah.....ada x kertas kerja perniagaan dobi....klu x ada.... blh x email kan kertas kerja yg boleh saya buat panduan utk jadikan contoh....klu ok saya akan beli.....insyallah

[email protected]

TQ

untuk dobi memang tak ader..yang ader cuma bahagian trading dan pertenakan.

kita bagi panduan lengkap : antara bsines yang ada pertenkan ikan,pertenakan kambing, bakery, embiodary, internet kafe, computer reseller, kilang makanan, lanskap, pembersihan bangunan dll.

gini ler just ikut format kita..quataion barang yang hendak dibeli digantikan denganquatation barnag kedai dobi..nih mesti tau aper kan? then sebarang pertanyaan dan bantuan susulan leh direct ngan saya secara YM : [email protected]

Panduan terbaru dari kami dan termasuk dalam pakej lengkap

;) Setakat loan 50k takyah wat kertas kerja pun.

isi borang jer..kalau nak cth jalan kerja MARA bawah 50 k..kasi e-mail.

nanti saya attach..PERCUMA.

tolong sesama islam

saye ade buat pinjaman PKS dlm PUNB.GOV.MY sbyk RM 50,000...xyah buat kertas kerja ke?

lagi satu,saye ade apply ngan KBS (kami bukan along kami nak tolong),loan sbyk RM 30,000.. xyah buat kertas kerja gak ke??

kalu betul,leh gtau langkah seterusnye... pinjaman yg sy buat adalah utk membuka cyber cafe.

leh emailkan Contoh Jalan Kerja MARA bwh 50 K tu kat saye...

email saye : [email protected]

saye ade buat pinjaman PKS dlm PUNB.GOV.MY sbyk RM 50,000...xyah buat kertas kerja ke?

lagi satu,saye ade apply ngan KBS (kami bukan along kami nak tolong),loan sbyk RM 30,000.. xyah buat kertas kerja gak ke??

kalu betul,leh gtau langkah seterusnye... pinjaman yg sy buat adalah utk membuka cyber cafe.

leh emailkan Contoh Jalan Kerja MARA bwh 50 K tu kat saye...

email saye : [email protected]

:rolleyes: yang mara sahaja tak perlukan kertas kerja.yang lain setahu saya perlukan kertas kerja bagi pinjamanan 50k.

yang mara borang RP2P tu dah dikira sebagai kertas kerja dia.kita cuma perlu sertakan worksheet dan lampiran yang diminta.

kalau saya salah tolong betulkan.

kalau nak borang mara tu pergi direct kat : www.freewebs.com/kertas-kerja

salam cik adawiah. sy nak mohon pinjaman utk buka dobi dan penternakan ayam/kambing. sila beri kertas kerja boleh tak? macamna saya nak order.... dan pernah berjaya ka? cik adawiah ni kerja apa ya....

cik adawiah sy nak utk semua bank ada tak? pakej yg complete rm berapa? sy nak laon dari bank pertanian utk kambing... utk dobi. utl [penternakan ayam... dan mara punya sekali. tq

cik adawiah sy nak utk semua bank ada tak? pakej yg complete rm berapa? sy nak laon dari bank pertanian utk kambing... utk dobi. utl [penternakan ayam... dan mara punya sekali. tq

:rolleyes: yap jangan risau kita ader format untuk banyak bank. cthnya pertenakan kambing boer untuk bank pertanian, pinjaman RM350K untuk MARA dan Pertenakan ikan air tawar juga MARA dan lain2.

pakej lengkap cuma RM49.90 beserta ngan perisian perakaunan dalam bentuk excell atau panduan percukaian perniagaan

rp.gif + GAMBARPRISISAN.JPG = RM49.90

ATAU

rp.gif + ebookcukai.jpg = RM49.90

dapatkan juga bonus lain seperti panduan perniagaan, kertas kerja terbaru diluluskan dll

apa-apun layari link kami seperti signature dibawah

atau YM saya : [email protected]

TEKUN sedia pinjaman usahawan telefon bimbit..

RM12 juta lahir 600 usahawan telefon bimbit

KUALA LUMPUR 7 Nov. – Kerajaan menyediakan pinjaman sebanyak RM12 juta menerusi Yayasan Tabung Ekonomi Kumpulan Usaha Niaga (TEKUN) untuk melahirkan 600 usahawan telefon bimbit bumiputera di negara ini.

Menteri Pembangunan Usahawan dan Koperasi, Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin berkata, peruntukan itu bertujuan membantu usahawan bumiputera di bawah program pembangunan rantaian nilai yang dianjurkan oleh kementerian itu.

Menerusi program TEKUN itu, katanya, bumiputera yang berminat menjadi usahawan telefon bimbit boleh memohon pinjaman modal niaga sehingga RM50,000 seorang.

‘‘Usahawan tersebut boleh membuka premis perniagaan di seluruh negara dengan kerjasama syarikat pengeluar telefon bimbit antarabangsa, CSL Group of Companies (CSL),’’ katanya kepada pemberita selepas melancarkan telefon bimbit terbaru CSL-M50 TV PDA Phone di Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC) di sini, semalam.

Antara keistimewaan telefon bimbit itu ialah ia dilengkapi siaran televisyen percuma, siaran radio dan 30 juzuk al-Quran dalam format MP3/MP4.

Mohamed Khaled berkata, kementeriannya bekerjasama dengan CSL untuk melahirkan usahawan telefon bimbit bumiputera setelah mendapati CSL layak diberikan mandat berkenaan.

‘‘Menerusi kerjasama kementerian dan CSL, kerajaan mahu melahirkan usahawan telefon bimbit bumiputera yang boleh menguasai pasaran tempatan dan antarabangsa.

sumber: utusan malaysia, sabtu 17/11/2007

kalau sy nak dalam mggu ni boleh dapat tak dgn cepat.... boleh tak cik yakin kan sy yg kertas kerja cik ni ada yg dah berjaya,...tq

kalau sy nak dalam mggu ni boleh dapat tak dgn cepat.... boleh tak cik yakin kan sy yg kertas kerja cik ni ada yg dah berjaya,...tq

memang kita kasi download. 5 minit selepas pembayarandah leh dapat link download.kalau nak cd dalam sehari-2 hari.

yang pasal yakin kan contoh kertas kerja dah dapat..yang panggilan pulau enterprise (sulaman komputer) dah dapat loan dari bank pembangunan. yang lain pun dah dapat loan dari MARA. boleh refer ngan bank pembangunan dan Mara.

Edited by Adawiah