Jump to content
am_enieyâ„¢

Ada Tanah 11 Ekar Di Kampung Gajah, Perak

Recommended Posts

am_eniey, takpe kan kalau aku bagi feedback kat saniboy kat sini?

To saniboy:

Bapak aku ada tanah kat Maran 50 ekar. Status belum kekal menjadi milik familiy aku. Kitorang baru dapat tanah tu and diberi masa selama 3 tahun untuk menjayakannya. kalaulepas 3 tahun tanah tu tak dijayakan, akan diambil semula.

Antara perkarta yg kau perlu consider, tanah belum dibersihkan. kalau kau minat nak usahakan sebahagian (cth 10 ekar), aku sanggup ratio 30-70 tu. Dan dalam masa yg sama, aku pun nak usahakan benda yg sama (10 ekar lagi). So kiranya kita berjiran. Aku tak ammpu nak usahakan semua 50 ekar tu. Sebab takde pengalaman, modal dan konfiden.

Boleh caya ke contract tu? farming contract ngan kau or ngan perbadanan tertentu? Katakan aku hasilkan 10 tan dan syarikat tu cuma berminat nak ambil 8 tan (sebab 2 tan lagi kurang bermutu pada pernilaiannya), boleh kah aku jual kat org lain 2 tan yg balance tu? Or kena hapuskan?

11 ekar...jual je kat pemaju...wat taman perumahan...100k seekar ke..kalo pecah loat lagi byk..mau dapat 2,3 juta..dah dapat 2,3 juta labur lah kat saham sjuta, 2 juta lagi bli umah2 lelong scara cash..pastu jual balik umah2 , bli balik tanah lain , wat pecah lot lagi..dalam 2,3 thn jadi le jutawan mude..hehehe..

Buat masa ni ada kelapa sawit, tapi tak ekonomi sangat sebab terlalu kecik untuk kelapa sawit.....boleh kita semua berbincang sebarang cadangan? terima kasih bebanyak kawan2 PUTERA.COM

baik uat ternak udang galah...best tu..income pun sedap...

Assalamualaikum

Buat masa ni ada kelapa sawit, tapi tak ekonomi sangat sebab terlalu kecik untuk kelapa sawit.....boleh kita semua berbincang sebarang cadangan? terima kasih bebanyak kawan2 PUTERA.COM

Saya nak tanya sikit, sekarang ni 11 ekar sawit tu sekali harvest dapat berapa tan?

Sekarang sedang usahakan sendiri atau bagaimana?

Atas istilah "ekonomi" yg digunakan tu, Sdr harap hasilnya berapa banyak dari sawit diatas tanah seluas 11 ekar tu?

Maksud saya hasil yg sepatutnya.

Pokok-pokok tu dah berusia berapa tahun sekarang?

Kalau ada maklumat diatas mungkin Inshaallah saya akan cuba membantu.