Jump to content
ARIELshah

C.i.n.t.a

Recommended Posts

Aku jatuh cinta, itu pun ngan seseorang yang aku tak pernah jumpa. Aku kenal girl (H=bukan nama sebenar) ni kat internet, dalam forum, then aku track activity dia, apa yang dia join, aku join skali. Skarang ni, aku ngan girl ni boleh la dikira sbg BERCINTA....tapi kekadang rasa cam tak pelik. Aku tak pnh jumpa this girl lagi....tp aku rasa cam aku dah deeply in love ngan die.

Masalah aku, abah aku dah ade pilihan (S bukan nama sebenar) utk aku, pilihan arwah mama aku. Aku kenal ngan S ni dah lama, aku rasa cm takleh trime dia to be my wife, tambahan plak, aku dah jatuh cinta ngan H.

Pertunangan aku sepatutnya raya ke 3, tapi aku akan pujuk abah aku utk postpone...aku nk batalkan tp aku tak nak lukakan ati abah aku, aku tak nak malukan abah aku.

Aku confuse.............

apa yg ko confuse..erm senang mcm nih la ko gi la jumpa si H tuh dulu..buat 1st impression bout dia punya luaran..sebab ko dah suka ngan dalaman nye dlm erti kata lain hati budi dia..tapi luaran x tgk lagi so gi la jumpa dulu..n then frm there ko decide la nak si S or si H..if ko xnak dua-dua maybe ada yg lebey elok utk ko di luar..or ko nak dua-dua lak xpe amik je..ko ada 4 Slot utk diisi.. :lol:

oo...ko g jumpe dulu si H ni,then kalo korang dua2 serius teruskan...kalo xberkenan ko bertunang je r ngn si S.cinta dan kasih sayang bole disemai...

tapi si S tuh minat ko gak ke?? ke parents dia suruh dia kawen ngan ko?? ntah2 si S tuh pun ada lelaki idaman dia.. :lol:

thanks to kawan2 yg sudi reply......sbnrnya, si S ni mmg deeply in love ngan aku, dia mmg suka sgt ngn plan our parents. aku tak nak, coz hati aku dh sangkut ngan H.

Solat istikaharah??? mmmmm insyaAllah, aku kan buat dlm jangkamasa terdekat...

Tp, sbnrnya aku nak H!!!!!Tapi aku takleh nk lawan abah aku

Edited by ARIELshah

thanks to kawan2 yg sudi reply......sbnrnya, si S ni mmg deeply in love ngan aku, dia mmg suka sgt ngn plan our parents. aku tak nak, coz hati aku dh sangkut ngan H.

Solat istikaharah??? mmmmm insyaAllah, aku kan buat dlm jangkamasa terdekat...

Tp, sbnrnya aku H!!!!!Tapi aku takleh nk lawan abah aku

la ko ker H xkan la ko minat kat diri sendiri bior betik..

So Halim ko x minat la kat Siti tuh? kenapa ek? sebab dia bukan taste ko ker??

mmg la ko x boleh lawan abah ko Halim tapi ko ada hak utk menentukan kebahagiaan dlm hidup ko..kawen bukan benda main2 beb..kalo susah sgt suruh je la bapak ko kawen ngan Siti tuh..huhuhuu

Joking je Hashim aku gurau je Harun..

ko ada ke gambar si Salmah tuh Hamzah??? :lol::D:P^_^

Edited by HeaVen X

mmg la ko x boleh lawan abah ko Halim tapi ko ada hak utk menentukan kebahagiaan dlm hidup ko..kawen bukan benda main2 beb..kalo susah sgt suruh je la bapak ko kawen ngan Siti tuh..huhuhuu

ko ada ke gambar si Salmah tuh Hamzah???

:lol: apa ni HeaVen? wat lawak lak ko ye... :lol:

cik wawa cuba la ko baca apa yg Ariel tuh post huhuhu..baru ko paham maksud ku :lol:

ko ada ke gambar si Salmah tuh Hamzah??? :lol::D:P^_^

ape la ko ni mengarut..dia dah edit dah..hehehe..

untuk thread starter ni aku rase kalo nk buat ape2 kuputusan pon,mule2 ko kne jumpe si H tu..ye la kalo dalam alam maya ni sume indah,konon-konon dah jatuh cinta..sebenarnye x.just suke je pasal orang tu selalu melayan ko..memg r ko cakap ko xmemilih,xtgk rupe paras..nanti pas jumpe,lain pulak.xberkenan..jumpe la dalam mase terdekat ni..si S tu ko dah kenal,dah tgk rupe macam mane.ko rase xsuke dia mungkin pasal ko jarang kuar ngan dia,pas2 jarang berkomunikasi.cube ko baik2 ngan dia.lme2 terpikat ape...... :rolleyes:

mesti ada sebab ko x suka si S betul x?? cuba ko citer S tuh mcm mana ada gambar dia? si H ada x gambar dia?? aku mahu negok.. :lol:

mesti ada sebab ko x suka si S betul x?? cuba ko citer S tuh mcm mana ada gambar dia? si H ada x gambar dia?? aku mahu negok.. :lol:

Betul2,paling bagus ko upload dua2 gambar pastu bagi kitorang tengok..

ArielShah apa lagi upload la yek pixcha dua bakal bini ko tuh..ala jgn memalu kitorank nak tgk je..mungkin dari gambar2 ko upload tuh kitorank dpt la kasi idea2 bernas utk ko hehehehe ^_^:D

btul tu. upload la gamba diorg...leh semua org tgk... ^_^

kalo nak tgk gambar....utk nilai sape cantik ke?????????Bagi aku kecantikan adalah sesuatu yang abstrak.....

kalo dr segi sikap, S dulu ok, tapi kebelakangan ni dia mengade2 sikit. Korang mesti tak caye, tapi ngan H aku rasa tenang, hepi, rasa best sgt

Pasal pertunangan aku, aku akan tangguhkan dulu....aku akan jumpa H dulu...then aku akan decide....ok tak?

Edited by ARIELshah

kalo nak tgk gambar....utk nilai sape cantik ke?????????Bagi aku kecantikan adalah sesuatu yang abstrak.....

kalo dr segi sikap, S dulu ok, tapi kebelakangan ni dia mengade2 sikit. Korang mesti tak caye, tapi ngan H aku rasa tenang, hepi, rasa best sgt

Pasal pertunangan aku, aku akan tangguhkan dulu....aku akan jumpa H dulu...then aku akan decide....ok tak?

Macam tu ko cakap la ngan ayah ko baik2 yang pilihan ko tu H bukan S lagi...sebagai anak lelaki ko cakap la ni untuk kebahagiaan diri ko sendiri kan...so pilihan ada kat tangan ko...

ArielShah ko letak ke x gambar tuh?? apsal ko nye posting gile bagak space kosong..

masalahnye sirap si Ariel nih x jumpa pun lagi si H mcm mana dia nak habaq kat bapak dia..

ArielShah apa lagi upload la yek pixcha dua bakal bini ko tuh..ala jgn memalu kitorank nak tgk je..mungkin dari gambar2 ko upload tuh kitorank dpt la kasi idea2 bernas utk ko hehehehe ^_^:D

pada kekawan kat sini, jangan le mintak gambar......ishk ishk ishk :(

pada kekawan kat sini, jangan le mintak gambar......ishk ishk ishk :(

Ko malu ke ariel?kalau taknak takpe tu sume memain je....ape2pun kuatkan hati ko dan buat keputusan yang tepat.Keputusan ko sekarang akan menentukan hidup ko akan datang,so pilih dengan bijak... ^_^

hahaha gurau je la bro..ntah benda nih semua tentukan masa depan & hidup ko nanti..buat la pilihan yg bijak.. :lol:

slalu pilihan mak bapak ni le yg terbaik bro....h tu pun ko xpernah jumpakan...perasaan die kat ko mcmne lak?? kena amik tau gak bro..just my opinion je k..slamt hr raya..