Jump to content
lengchai86

X Tdo Mlm @ Imsomnia

Recommended Posts

sape kt cni ada penyakit nih..

aku tataw aku ni ada penyakit ni ke x, tp seingat aku, stat bulan pose ni aku x pnh dpt tdo d waktu mlm..

tp siang ada gk tdo. mslhnye, sblm ni aku jnis klu mlm, konfom xleh thn mengntk, tp bln pose ni pelik sket...

adakah aku ada penyakit imsomnia?

apa msti aku wat supaya aku dapat tdo mcm org lain d wktu mlm?

sapa yg penah kena, apa korg wat klu x dpt tdo

mungkan sistem badan ko terkejut kot.tetiba jek tak boleh makan(puasa).tu yang dia gundah gulana jek. :D

ataupun memang malaikat tak kasi tido,suh ko buat tahajud bebanyak...

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

mungkan sistem badan ko terkejut kot.tetiba jek tak boleh makan(puasa).tu yang dia gundah gulana jek. :D

ataupun memang malaikat tak kasi tido,suh ko buat tahajud bebanyak...

a'ah.

yetak ye jgk...

tp pos sblm2 ni x pnh gini pung..

tuh body clock ko je..kena adjust balik ko x tido malam tapi tido siang so betulkan balik body clock tuh..aku kena mcm ko..aku tahan la x tido waktu siang huhuhu skit2 lama2 ok la...

tapi aku sekang makin teruk semalam aku x tido langsung so 24jam aku x tido hahaha pastu drive lak balik umah dari melaka ke Shah alam layan je hahahaha..aku nih yg kena isomenia tapi lepas sahur tadi aku layan la tido..tapi kejap je..hurmm ntah la

aku pun menderita kena penyakit ni gak skang ni... aku tak leh tido mlm2. aku cuba tido, tapi terjaga2... tak nyenyak langsung.. maybe sebab aku tgh berdepan dengan satu masalah yang amat besar. masalah yang menentukan hidup aku.. sebab tu kot aku takleh tido.. sehari tido 2 3 jam pun dah cukup baik.

mata semakin bengkak. cam beruang panda plak nanti.. huhuhuhu tolong aku gak.. ader solution tak?

takkan nak gantung pada ubat tido.. member aku suh makan ubat selsema.. tapi aku taknak camtu....

mata semakin bengkak. cam beruang panda plak nanti.. huhuhuhu tolong aku gak.. ader solution tak?

aku plak :( ......masa sembahyang jumaat aku boleh tidur.......masa terawih aku boleh lelap kejap..........pastu masa berdiri plak tuh................ :o

yg aku heran masa aku main game/dengar lagu techno menguap pun xde

tu standard la angel.. kekadang tu dalam kelas ngantuk ya amat... memang tak leh bukak mata langsung... ingat balik terus nak tido..

tapi da sampai umah... tak ngantuk langsung... memang saje jek...

Layan Milo panas secawan,pasti tido pastu..

hahaha air feveret aku milo..x jalan pun even minum kopi pun x jalan..

kekadang aku try lelap dpt la lelap..tapi bile ada je umat manusia kaco aku x kire la call or dtg bilik aku...lepas tuh mmg x tido tuh jadi x leh tido nih... aku rasa solution dia ialah penatkan diri anda gerenti senang tido..lagi2 kalo dpt katil sendiri terbaik + air cond hahahaha.. :lol:

emm..aku kenkadang ada gak masalah takleh tito..ape yg aku buat,

1. minum milo

2.baca buku

3. mandi

selalunya mandi la..baru best tito..hehe.. :lol:

tuh body clock ko je..kena adjust balik ko x tido malam tapi tido siang so betulkan balik body clock tuh..aku kena mcm ko..aku tahan la x tido waktu siang huhuhu skit2 lama2 ok la...

tapi aku sekang makin teruk semalam aku x tido langsung so 24jam aku x tido hahaha pastu drive lak balik umah dari melaka ke Shah alam layan je hahahaha..aku nih yg kena isomenia tapi lepas sahur tadi aku layan la tido..tapi kejap je..hurmm ntah la

tp mslh nye siang pon bkn tdo cm mlm. tdo 2 jam da ok. bkn tdo lama2.

x tdo 24jam pon cm da biasa je..tp pale pening r klu x tdo...rs cm jln atas angin je...tataw mane graviti..

hehe

aku pun menderita kena penyakit ni gak skang ni... aku tak leh tido mlm2. aku cuba tido, tapi terjaga2... tak nyenyak langsung.. maybe sebab aku tgh berdepan dengan satu masalah yang amat besar. masalah yang menentukan hidup aku.. sebab tu kot aku takleh tido.. sehari tido 2 3 jam pun dah cukup baik.

takkan nak gantung pada ubat tido.. member aku suh makan ubat selsema.. tapi aku taknak camtu....

apa mslh besar ko yuh..nk kawen ke..

ke nk pilih tempat keje..

hahaha air feveret aku milo..x jalan pun even minum kopi pun x jalan..

La,ko minum kopi bukan lagi nak lelap lagi terang benderang bijik mata ko ahaha.. :lol:

Edited by Supersirap

baca buku matematik takpun buku teks sejarah..gerenti tido

kalo korang x leh tido mlm sesuai lah cari keje yg shift mlm..kalo x leh tido siang carilah yg keje siang jer...mesti produktiviti kompeni tu naik..tapi ramai yang keje mlm asyik nk tido jer...keje siang pun tido gak..., tapi tido waktu keje salah ooo..boleh kena kick out...

kalo korang x leh tido mlm sesuai lah cari keje yg shift mlm..kalo x leh tido siang carilah yg keje siang jer...mesti produktiviti kompeni tu naik..tapi ramai yang keje mlm asyik nk tido jer...keje siang pun tido gak..., tapi tido waktu keje salah ooo..boleh kena kick out...

aku stdy lg..n mslah ni br sebulan jd kt aku..

erm..tdo dalam kelas pon kena kick out jgk..dgn lecturer . hehe

Tips aku untuk tidur senang jer...sebelum tido bersihkan diri...baca al-fatihah 3X diikuti surah 3 kul..dan ulang kembali...sampai tertidur...insyaAllah jika umur x panjang kita mungkin selamat dunia akhirat.

Alang2 x leh tdo baik ko study je, lgpun final nak dkat, pas study ko msti ngantok

x ngtk jgk..erm.. best stdy kul 3-4 pagi ni. sng masuk dlm kepala. tp bile siang je kepala aku pening...lect pot pet pot pet kt dpn aku blur je...

Tips aku untuk tidur senang jer...sebelum tido bersihkan diri...baca al-fatihah 3X diikuti surah 3 kul..dan ulang kembali...sampai tertidur...insyaAllah jika umur x panjang kita mungkin selamat dunia akhirat.

yg ni pon x dpt tdo jgk..hmm...

mcm2 surah baca..x ngtk jgk..klu bulan biasa tuh, baca Quran 1 muka pon da mula terhangguk hangguk...

ha bagus la tuh kalo mcm tuh ko khatam kan 1 Al-Quran tuh alang2 xleh tido dpt gak ko buat pahala di bulan baik

aku rasa ko xleh tido malam sebab ko hari2 dpt lailatul Qadar la...ko je x perasan cuba la usha2 pokok2 kat luar mana tahu ada yg dok sujud ke apa ke hehehehe.. :lol:

ha bagus la tuh kalo mcm tuh ko khatam kan 1 Al-Quran tuh alang2 xleh tido dpt gak ko buat pahala di bulan baik

aku rasa ko xleh tido malam sebab ko hari2 dpt lailatul Qadar la...ko je x perasan cuba la usha2 pokok2 kat luar mana tahu ada yg dok sujud ke apa ke hehehehe.. :lol:

salah 1 tanda2 lailatul qadar ni, sejuk. mslhnye aku ni panas sokmo. peluh je. lg 1, nabi suruh cr lailatul qadar di 10 mlm terkhir...

lailatul qadar just 1 mlm. bkn tiap2 mlm..hehe. ko silap taip kot..

apa mslh besar ko yuh..nk kawen ke..

ke nk pilih tempat keje..

hehehe ada la something personnal.. tapikan 2 malam ni baru aku dapat tido dengan jayanyer... malam jumaat ari tu aku tido dari kul 11 sampai kul 10 pagi.. bangun jab kul 625, solat sat, pastu belayar lagi.... mlm tadi pun camtu.. tapi lewat sket.. dari kul 1 sampai skang ni aku baru jek bangun...subuh... ops i did it again... huhuhuhuhu

x ngtk jgk..erm.. best stdy kul 3-4 pagi ni. sng masuk dlm kepala. tp bile siang je kepala aku pening...lect pot pet pot pet kt dpn aku blur je...

yg ni pon x dpt tdo jgk..hmm...

mcm2 surah baca..x ngtk jgk..klu bulan biasa tuh, baca Quran 1 muka pon da mula terhangguk hangguk...

ok mcm tu ko perlu jalani thorought check up. Prevention better than cure...moga cepat sembuh.