Jump to content
chino moreno

Cmne Nak Bg Tumbuh Janggut/ Jambang

Recommended Posts

Aku tau soalan ni pelik skit, hehehe

Ade x sesape ade tips or petua cmne nk bg tumbuh janggut/jambang, kadg2 aku jeles tengok member aku ader janggut/ jambang.

jggt jambanga tu anugerah Allah la..

erm, aku penah tgk org bunuh kelawar n amik darah die. sapu kt tmpt nk bg tumbuh jambang tu.. n mmg tumbuh..

wallahu'alam...

mgkin khasiat darah kelawar, mgkn mmg jmbang tu nk tumbuh da. aku pon x pasti..

Kesian lak kelawar tu tak pasal2 kena bunuh pasal nak bagi tumbuh janggut je... :lol:

Cuba pakai minyak Johnson baby oil ke,sapu skit kat dagu tu.Cuba2 jelah jadi ke tak aku tak tau..

Kesian lak kelawar tu tak pasal2 kena bunuh pasal nak bagi tumbuh janggut je... :lol:

Cuba pakai minyak Johnson baby oil ke,sapu skit kat dagu tu.Cuba2 jelah jadi ke tak aku tak tau..

hehe. lg satu, pakai minyak bond. die punya bau mmg aku x tahan rr..mencucuk2 rongga hidung aku.

hehe. lg satu, pakai minyak bond. die punya bau mmg aku x tahan rr..mencucuk2 rongga hidung aku.

Macam mana baunya?macam minyak bijan ke?kawan aku ada cakap pasal ni cuma aku taktau kat mana ada jual..

Assalamualaikum...

pki myk bon ... tp ada caranya.. cukur sampai licin, pastu sapu sikit air suam, pastu baru sapu ngan myk bon.. pantangnya, jgn mkn benda berempah... satu lagi sapu ngan minyak kelapa, mujarab gak.. bau minyak bon ni mmg menusuk kalbu, hahahahaha.. tapi takdalah sampai meloyakan.. bau2 mcm minyak baby johnson pun ada...

dptkan di toko2 jamu dan juga kedai pajak gadai berhampiran..... :lol:

Assalamualaikum...

Edited by Datuk_Seri

apa barang nak tumbuh janggut..baik cukur licin lagi bagus, nampak lagi bersih muka ko..

Assalamualaikum...

dia nk nampak macho kot... hahahahaha... janggut/jambang/misai ni tgk orang gak, ikut baka.. mcm aku ni.. kalau petang cukur jambang, esok paginya dah ada yang tumbuh.. aktif giler... huhuhuhu

Assalamualaikum...

sama lah kita datuk_Seri, kadang2 puas gak cukup jambang/janggut nie.. 2-3 hari dah kena cukur balik... huehue..

Assalamualaikum...

pki myk bon ... tp ada caranya.. cukur sampai licin, pastu sapu sikit air suam, pastu baru sapu ngan myk bon.. pantangnya, jgn mkn benda berempah... satu lagi sapu ngan minyak kelapa, mujarab gak.. bau minyak bon ni mmg menusuk kalbu, hahahahaha.. tapi takdalah sampai meloyakan.. bau2 mcm minyak baby johnson pun ada...

Assalamualaikum...

jd ke?

aku penah try pkai dulu tp pakai sapu je, janggut x tumbuh, jrawat plak yg naik, hehe

Edited by chino moreno

aku ingat sume lelaki memg akan tumbuh janggut..yang xde janggut pasal dorang cukur.oo,rupenye janggut ni anugerah bak kata lengchai86..

Assalamualaikum...

Assalamualaikum...

minyak bon=minyak gris....bau dia btol2 ngancam...!!

Nanti kang dah terlebih janggut nak beli pisau cukur lak hehe...macam2 la..

Kalau aku,ada skit pun cukup jangan macam sawang dah la.. :P

Edited by Supersirap

ahakss..btul tuh supersirap..tp bela janggut tuh kan sunah nabi..tp mesti kemasla..bukan macam mat rocker tuh ekk..

emm,selain dari minyak bon, ada satu lagik minyak yg seumpamanya..warna ijau..aku lupa dah namanya..tuh pom berkesan mcm minyak bon.cuma bau dia sedap skett laa... :lol:

takpom, cara lain..rumours jela..guna shaver yg dah pernah dipakai oleh bapak or abg korang untuk mencukur misai or janggut mereka...hehehe :P

betul ke kalo pakai minyak bon/baby johnson nih boleh melebatkan janggut...aku penah cube dulu tapi x berhasil pun...lagi satu petua orang suruh slalu cukur janggut kalo nak lebat..aku cube tapi x berhasil gak....jadi aku berpendapat tumbuh janggut nih bergantung pada hormon la....

Aku pon rase sbb bnde ni tumbuh psal hormon gak tp aku tgk bapak aku subur je jambang die tmbuh, aku boleh bilang ngan jari je brape helai tumbuh. Tp misai aku agak lebat gak, bulu tgn ngan kaki pon lebat, itu yg pelik, ape2 pon alhamdulillah, kalo ade jggut leh ikut sunah nabi dpt pahala

Aku penah try gak mnyk bon nie...

Tp ndak gak bkesan...Or mayb aku xpndai guna kot..Asal sapu kat dagu ja...

Tp yg psti muka aku sentiasa berminyak bila sapu mnyk nie...Coz that dh berhenti pakai...

aku ader janggut..hehehe

Aku pun ada, bertambah hensem aku bila ada janggut. Rugilah sapa yang cukur janggut. :rolleyes:

Aku pun ada, bertambah hensem aku bila ada janggut. Rugilah sapa yang cukur janggut. :rolleyes:

undang2 sekolah aku tak kasi bela janggut&misai.... :( :(

undang2 sekolah aku tak kasi bela janggut&misai.... :( :(

Lepas sekolah ko bela,takde undang2 nak larang.Jangan ko bela sampai tutup mulut sume dah la.Cicak jatuh kat janggut ko tersangkut trus,mati kat situ aje hehe... :lol:

dia nk nampak macho kot... hahahahaha... janggut/jambang/misai ni tgk orang gak, ikut baka.. mcm aku ni.. kalau petang cukur jambang, esok paginya dah ada yang tumbuh.. aktif giler... huhuhuhu

bestnye ko..aku jeles ngan adik aku. br 6 taun da nmpak jmbang. mmg nipis, tp agak2 da 16 taun tu mesti smart giler. pergh..

aku jmbang tumbuh x sama kiri kanan..kanan lebat lagi..

Aku pun rasa macam tu,depends pada hormon.Aku terpaksa cukur 3 hari sekali,kalau tak abis bersawang muka aku.. ^_^

x sume laki ada hormon tu. sbb tu aku kata tu anugerah Allah. stuju x

;)

aku suke laki yg ade janggut.tapi jgn r bersawang.hehe..nk janggut ciput je.misai xmo.

aku ada jggut. misai xde..hehe.