Jump to content
Sign in to follow this  
skyzliner_1991

Paypal!

Recommended Posts

Baru² nie aku ade ternampak satu ebooks kat ebay ttg mcm mane nak withdraw duit dari paypal ke acc bank kat malaysia...buku tue kene beli rm10, x slap aku la...so aku nak beli takut dtipu....sbb stahu aku paypal nie x leh nak withdraw direct ke acc bank kat malaysia....anybody.....try explain this

Edited by skyzliner_1991

Ko ada buat akaun Paypal ke?setau aku Paypal la guna online transaction yang paling selamat sekali..

Takder nyer..e-gold lagi selamat la bro...

Aku dah batalkan akaun Paypal...mungkin masa tu hanya US bank jer...ada la dalam tu $9 jer..biarlah burn..ntahla dulu aku buat apa tah..aku rasa cam mustahil leh ambik duit tu..mungkin masa tu aku bodoh gila..step2 bank US pun aku tak tahu..hehehe..

Sekarang pakai debit kad..ntak la..yang penting debit card tu sama ker ngan bankcard ATM untuk amik duit gaji tu..kalau sama aku maca nak try paypal balik.. :ph34r:

Takder nyer..e-gold lagi selamat la bro...

Aku dah batalkan akaun Paypal...mungkin masa tu hanya US bank jer...ada la dalam tu $9 jer..biarlah burn..ntahla dulu aku buat apa tah..aku rasa cam mustahil leh ambik duit tu..mungkin masa tu aku bodoh gila..step2 bank US pun aku tak tahu..hehehe..

Sekarang pakai debit kad..ntak la..yang penting debit card tu sama ker ngan bankcard ATM untuk amik duit gaji tu..kalau sama aku maca nak try paypal balik.. :ph34r:

Aku mula2 taktau pun paypal leh guna debit card.Aku mana guna credit card,leceh guna credit card kang overdose lak aku belanja hehehe.. :lol:

Aku mula2 taktau pun paypal leh guna debit card.Aku mana guna credit card,leceh guna credit card kang overdose lak aku belanja hehehe.. :lol:

aKU DAH LAMA TINGGALKAN Paypal bodoh ni...(aku yang bodo kot :P )..satu card jer yang leh aply sekarang ni ..debit Public bank yang kuning tu kan..kalau kad lain VISA MASTER tu comfirm boleh..

Dulu aku tak verifi -Malaysian..leh gak kumpul duit...$9 jer..ye la dulu aku ada BSN MAXTRIX...tak sangka plak kad tu memang haram jadah....

Tentang US bank tu ko ada faham apa2 about it tak..?.. ni untuk withdraw kan..aku blur gila ni..ingat nak daftar balik Paypal ni..tapi aku dengar PB debit tu lama sangat nak siap..ntah la.. B)

mintak pendapat ekk sirap..

aKU DAH LAMA TINGGALKAN Paypal bodoh ni...(aku yang bodo kot :P )..satu card jer yang leh aply sekarang ni ..debit Public bank yang kuning tu kan..kalau kad lain VISA MASTER tu comfirm boleh..

Dulu aku tak verifi -Malaysian..leh gak kumpul duit...$9 jer..ye la dulu aku ada BSN MAXTRIX...tak sangka plak kad tu memang haram jadah....

Tentang US bank tu ko ada faham apa2 about it tak..?.. ni untuk withdraw kan..aku blur gila ni..ingat nak daftar balik Paypal ni..tapi aku dengar PB debit tu lama sangat nak siap..ntah la.. B)

mintak pendapat ekk sirap..

Aku tak tau sangat pasal e-gold semua ni.Aku ingat nak buat paypal pun pasal nak beli barang kat ebay.Aku tak tau kalau e-gold leh guna kat ebay ke tak? :huh:

E-gold aku dah ade :lol:

Paypal jer aku takder..

E-Gold untuk main forex jer..(rugi tak ingat hehehe)

Aku mana tau sangat forex2 ni.Paypal lebih senang guna credit card la dari guna debit card... ^_^

kalau nak withdraw ngan maybank debit card bleh ker!!!

walaupun Maybank tu international..tapi bab online support bank ni failed..PB debit card jer yang boleh setakat ni..

Aku dah tanya semalam..urusan mohon card debit PB (rupanyer tak sama ngan kad ATM PB malu seh aku tanye semalam) apsal nak pakai RM 500, camni kempunan la aku nak try paypal..akaun PB pun takde.,.just tanyer kat bank jer..

Baru� nie aku ade ternampak satu ebooks kat ebay ttg mcm mane nak withdraw duit dari paypal ke acc bank kat malaysia...buku tue kene beli rm10, x slap aku la...so aku nak beli takut dtipu....sbb stahu aku paypal nie x leh nak withdraw direct ke acc bank kat malaysia....anybody.....try explain this

ebook tu bukan tipu, mmg ada caranya... aku dah beli buku tu.

erm..aku senang pakai Paypal coz skang ni Ebay Malaysia pun dah nak masukkan feature tu untuk buyers..pasal cara nak keluar duit tu..cara paling latest dan best skang adalah gunaka Public Bank Debit kad..murah je..RM25 setahun..

tapi mengikut pengalaman org yang dh kuarkan duit tu dari Paypal die..limit sehari USD500 sahaja dan dikenakan caj $5 untuk satu transaksi..so kalau korang ade lebih dari $500 tu dan nak bawak kuar sekaligus..memang tak dapat la..hehe...

hasil pengalaman org tu,die berjaya transfer ke akaun die dalam masa 3 hari je..so easy..tapi Paypal aku skang ni guna untuk shooping online je..beli buku ke,erm..kalau banyak sampai $500-$1000 sehari aku dapat..baru la best nak kuarkan duit..hehe..

anyway ape pun cara..asal leh kuar dh cukup:)