Jump to content
aremaf

Maxis Broadband Laju Ke?

Recommended Posts

salam..

aku baru je guna maxis broadband..tapi kalau mlm2 slalu je susah nak connect..

asyik cannot find website je..

ni pun brapa kali cuba nak masuk sni baru dapat..bengang beb!

so, memang gni ke line maxis broadband ni? ada cara tak nak setel masalah ni..?

mustahil xbrape dapat...

kitorg area lembah kelang ni bukan stakat 3G...3.5G...

aku pun duk top floor,tingkat 4..

ada sape2 yg guna maxis broadband tak? ada masalah gni tak?

member aku ada guna maxis broadband ni...komen aku:

lembab dan merugikan

semata2 nak surf website boleh la..

itupun line tak berapa stabil..

lokasi member aku di Penang, di kawasan yang paling strategik sekali..(dalam website maxis ada coverage location)

nak torrent???<----mimpi la

lagi teruk dr streamyx..(biapun TM cap p2p..atleast boleh donlod jugak kan???)

apalah gunanya internet jika tak boleh menoren....

aku guna maxis broadband.. mula2 ok.. ares pon ble thn gak... lps 2 3 hr kiok... ntah smpi skang connecting je...

aku guna maxis broadband gak... aku area sg.besi.. dpt coverage hsdpa..

laju tu leh tahan gak la.. xda la lembab mana..

klu nak guna p2p tu,sory la..dr awal aku guna..dah masuk 2bulan.. 1 apa pun ares xle nak search.. aku pun xtau kat mana silap nye..

tp kalu donlod vid kat stage6.com...yg 700mb,4-6jam baru siap..

kiranya,aku start malam kul12,pagi tu,kul6am dah siap. (speed; 50-30kbps)

buat masa ni,aku puas ati lg la...

maxis pemutar belit paling berjaya di malaysia... dia kasi test dulu kan.. masa test tu dia kasi laju, p2p semua on.. smpai lompat kegembiraan org pakai.. tp setelah kompom, 18 bulan kontrek (mmg tertipu abis la dgn kontrek sepanjang ni), habis semua takleh pakai.. buat chat ym je la...

hmm...kepada pembuka thread.

Ko ada check connection jenis ape ko dapat? kalo tak silap, ko buleh check dgn pegi ke address ni 198.162.0.1..try tgk ok!

torrent mmg tak dapat...2-3 bulan lepas dapat lagi tapi lepas 12 tgh malam, sampai la 6 pagi...lepas tu dia block balik. skarang tak dapat lagi kot..tapi ada la caranya kalo nak menorrent. Banyak caranya...aku tak terrer sangat tapi cuba buat reading lagi..mesti jumpa punya.

orait!!

Lupakanlah wahai sesape yang nak pakai maxis wireless broadband ni..

Kalau tengok iklan, roket pun boleh kalah dengan kelajuan dia.

Tapi korang kena ingat UNLIMITED yang dimaksudkan ialah LIMITED 3GB SEBULAN. Dan ianya hanya laju giler waktu trial. Dah abis trial dial up pun lagi laju. Pengalaman aku sendiri di kawasan Pantai Dalam network HSDPA (bukan UMTS, bukan EDGE dan bukan juga GPRS), kelajuan yang aku dapat untuk download paling tinggi 5kB sesaat.. Dan paling malang aku pernah dapat 600byte per saat.. Aku pakai dial up pun paling perlahan 1kB sesaat. Pendek kata kalau aku nak download satu lagu 5MB aku kena tunggu sejam hingga sejam setengah.. So, korang nilai sendiri la...

Kalau mengikut speed yang aku langgan, 384kbps, ia lebih kurang 3 kali lebih perlahan daripada streamyx 1Mbps.. Tapi kelajuan dia 100 kali lebih perlahan daripada streamyx. Aku buat test ni menggunakan laman web yang sama untuk download...

Kalau korang nak pakai tu, banyak²kan la baca forum pasal maxis broadband ni.. Aku taknak ada orang teraniaya macam aku. Tapi aku diselamatkan oleh Suruhanjaya komunikasi yang 'memaksa' maxis menamatkan servis hampeh dorang. Akhirnya aku bebas. Kalau tidak kena tunggu 18 bulan.. Lama tuuuuuuuu...

Kalau sesape yang bakal ditipu atau teraniaya atau sesape yang sedang dianiaya oleh maxis bb ni, sila tepon SKMM di talian 1800-1800-88-8030. Korang akan dibantu. Jangan risau..

TERIMA KASIH SKMM

mustahil xbrape dapat...

kitorg area lembah kelang ni bukan stakat 3G...3.5G...

aku pun duk top floor,tingkat 4..

ada sape2 yg guna maxis broadband tak? ada masalah gni tak?

Aku yang pakai Maxis 3G Broadband, tapi sampai sekarang takder apa2 masalah pun... :lol:

P/S : Rumah aku dekat dengan menara yang berkelip2 pada waktu malam... (menara apa yerk...? Aku tak ingat...)

Last time a few user guna modem router maxis yg hadapi masalah ni aku suruh tukarkan dns kat pc/laptop aje dari gunakan local router punya dns kepada dns maxis sebenar iaitu 202.75.129.101 dan 202.75.129.102 , so far ok tapi kalau connection slow tu bukan error... at least boleh ping ke luar...

Aku tak tau apa yang dimaksudkan korang dengan ok. Kalau setakat bukak forum dan chatting guna maxis bb memang la takde masalah. Cuba download fail apa² tengok. Boleh laju tak? Rasa kura² pun lagi laju... Kalau ikut speed 384kbps sepatutnya maxis bb punya download rate boleh capai 48kBps..

1 Byte = 8 bit (b dan B berbeza)..

Aku cakap macam ni berdasarkan pengalaman aku sebelum ni. Ramai yang puji maxis ni ok. Bila aku suruh dorang test speed (bukan speed meter kat maxis web tu), menangis dorang...

Lagi satu faktanya, kalau browsing memang laju kalau pakai maxis bb ni tapi download hampeh.. Sebabnya untuk browsing maxis bb pakai sendiri punya server, tapi untuk download dia terpaksa 'pinjam' TM punya. So dah berapa kali lencongan. Tu yang lembab tahap tapir tu....

lagi aku jumpa ramai yg cakap ok sebab masa tu tgh trial.. waktu pakai harian, diorang ni senyap je.. mungkin malu mungkin ego.. ye lah.. satu ketika dulu puji smpai kembang idung..skrg rasa mcm nak hempas modem je.. taip2 kalu aku komen kat maxis broadband aku mesti tanya?.. sape yg dah pakai 3-4 bulan dan speed masih ok.. mintak komen ye.. dan bersertakan bukti

Salam,

Aku rasa kena kelentong hidup2 lepas 3 minggu pakai broadband nih package A yg paling murah. Ada hidden charge untuk bayar harga telefon sekali. Selalu browser aku sangkut dan kadang2 tak boleh buka langsung.

Aku kontek servis center, berbelit troubleshoot (tak payah aku mention la orang apa nih..). Dekat satu jam tak setel2. Tiba2 putus talian.. Aku call balik dekat 5,6 kali baru angkat.. Alasannya line tak clear.. kepala hotak line tak clear. Nilah service center paling teruk pernah aku call.

Bila aku tanya macam mana nak tamatkan kontrak, jawapan dia mudah je.. bayar lump-sum untuk 18 bulan.. Siap tanya aku,"En nak bayar ke..??" Huhh, berbudi bahasa betul..

Masuk ni dah 3 bulan aku bayar bil... Dan 2 bulan aku tak usik langsung broadband tuh..

Tapi aku diselamatkan oleh Suruhanjaya komunikasi yang 'memaksa' maxis menamatkan servis hampeh dorang. Akhirnya aku bebas. Kalau tidak kena tunggu 18 bulan.. Lama tuuuuuuuu...

Kalau sesape yang bakal ditipu atau teraniaya atau sesape yang sedang dianiaya oleh maxis bb ni, sila tepon SKMM di talian 1800-1800-88-8030. Korang akan dibantu. Jangan risau..

TERIMA KASIH SKMM

Minta tolong Shah_irb, apa point2 yang ko bagi kat SKMM ye..?? Sampai menang kes..??

Harap lepas ni tak ade sahabat2 putera yg teraniaya.. Doa orang yg teraniaya tu sangat dimakbulkan..

Salam, ;)

-- MuzzamMiL

Edited by MuzzamMiL

Aku pun pakai maxis broadband ni tp just tuk laptop, kt tempat keje aku kt danau kota aku surf mmg laju tahap dewa, donlod gune idm tuk rapidshare nye file speed cecah sampai 190kbps fail 100mb x sampai 5 minit da siap, 1 movie saiz 700 mb 1/2 jam je siap, tp tuk p2p cam ares ke lime wire donlod tahap cipan n mmg x leh donlod langsung. Tp maxisnye bandwith limit 3gig je, ampeh tul. Balikt umah sambung donlod gune stemyx lak gune desktop pc. huhuhuh... nasihat aku nak pakai maxis bb ni adekan laptop dulu, xde pakai stemyx je, cos kt umah aku bape kali terpaksa alihkan kedudukan pc nak cr coverage paling bagus ala cam henpon gak ler sampai terkeluar-keluar rumah la :lol:

aku guna maxis broadband ni gak....die punye perform dah makin teruk la....sebulan awal ok la..

dah lame lame tak leh..mental aku..rasa nak kuar je dari guna maxis nie..ade tak cara cara die..

Hahaha.. aku pun selalu follow thread pasal maxis bb ni.. Bila ada seseornag tanya pasal kelajuan selepas sebulan dua bulan pakai takde la pulak.. tapi time memuji Ananda Krishnan pun boleh koyak seluar... Sape ada yang download speed dia ok? Sila la beri komen dan bukti bak kata WanR tu... Untuk yang dah pakai lebih daripada sebulan je ye.. Kalau baru pakai dua hari tu, wait and see je ye..

lagi aku jumpa ramai yg cakap ok sebab masa tu tgh trial.. waktu pakai harian, diorang ni senyap je.. mungkin malu mungkin ego.. ye lah.. satu ketika dulu puji smpai kembang idung..skrg rasa mcm nak hempas modem je.. taip2 kalu aku komen kat maxis broadband aku mesti tanya?.. sape yg dah pakai 3-4 bulan dan speed masih ok.. mintak komen ye.. dan bersertakan bukti

Senang ajer.. Aku takde kabel besar pun kat SKMM tu.. Yang aku ada ialah kabel telefon.. Untuk call maxis dan SKMM. hehe

Kalau sesiapa yang dah ada rekod bertalu² call komplen pasal kelembapan tahap cipan kat maxis, tahap kemenangannya 200 peratus..

Aku dulu time 'gaduh' dengan maxis camtu gak dorang cakap, kena tunggu kontrak abis atau bayar untuk 18 bulan... puihhh.. mati idup semula pun aku takkan bayar...

Aku pun asalnya telefon SKMM ni mintak pandangan jer.. Last² awek SKMM tu berjaya menambat hati aku untuk meneruskan langkah seterusnya... Genap dua minggu aku report kat SKMM, SKMM paksa maxis untuk terminate servis aku.. Maxis ni pantang ada SKMM call dorang, sekejap je mesti telefon korang berbunyi....

Korang semua jangan takut la.. Macam MuzzamMil.. Ko tak payah la bayar. Terseksa lak aku tgk ko boleh bayar saje jer.. Sesape nak report silakan.. Tak perlu g Putrajaya pun.. Just call je Suruhanjauya Komunikasi dan Multimedia Malaysia (SKMM) di talian 1800-88-8030. Pakai phone umah/opis free jer...

Kalau tak paham boleh tanya lagi kat aku. Aku sedia bantu mangsa maxis bb yang terseksa...

Salam,

Aku rasa kena kelentong hidup2 lepas 3 minggu pakai broadband nih package A yg paling murah. Ada hidden charge untuk bayar harga telefon sekali. Selalu browser aku sangkut dan kadang2 tak boleh buka langsung.

Aku kontek servis center, berbelit troubleshoot (tak payah aku mention la orang apa nih..). Dekat satu jam tak setel2. Tiba2 putus talian.. Aku call balik dekat 5,6 kali baru angkat.. Alasannya line tak clear.. kepala hotak line tak clear. Nilah service center paling teruk pernah aku call.

Bila aku tanya macam mana nak tamatkan kontrak, jawapan dia mudah je.. bayar lump-sum untuk 18 bulan.. Siap tanya aku,"En nak bayar ke..??" Huhh, berbudi bahasa betul..

Masuk ni dah 3 bulan aku bayar bil... Dan 2 bulan aku tak usik langsung broadband tuh..

Minta tolong Shah_irb, apa point2 yang ko bagi kat SKMM ye..?? Sampai menang kes..??

Harap lepas ni tak ade sahabat2 putera yg teraniaya.. Doa orang yg teraniaya tu sangat dimakbulkan..

Salam, ;)

-- MuzzamMiL

Call SKMM di talian 1800-88-8030

aku guna maxis broadband ni gak....die punye perform dah makin teruk la....sebulan awal ok la..

dah lame lame tak leh..mental aku..rasa nak kuar je dari guna maxis nie..ade tak cara cara die..

aku baru cadang nak pakai maxis broadband. kalau macamtu kensellah. Tapi kalu celcom lajutak berbanding strymx... nak tanye jer

baik korang smua gune celcom bb laa..xde la seteruk cam maxis tu..aku dgr maxis cm teruk sgt arr

celcom pn lembap skit2 jee..package pn menarik gkk..kwn aku la ckp.. :lol:

aku pn nk try tp nk tau gkk laa pengalaman dr org2 yg gune celcom bb ni..

amacam???