Jump to content
Panthera

Nokia N73

Recommended Posts

Assalamualaikum sume...memule tengok cam teringin plak nk angkat hp ni,cambest jek.

Dari review yg dbuat,rata2 ckp hp ni de masalah cam senang hang,navigation menu lambat,

call x brape bagus,keypad susah tekan,slow.....and lastly video x brape bagus sgt kualiti de wpn camera 3.2M pixels.

Yang bestnye satu jek,camere 3.2M pixels,yg lelain lebey kurang jek....

So,bagi sesape yg pakai hp ni,bleh story skit x betul ke memg hp ni camtu???

Aku pernah pakai,bagi aku ok je takde masalah..cuma kalau jari ko besar tu ada problem skit laa sebab keypadnya tu kecik..

Kualiti gambar bagus ( cuma bagi aku mgkn tak sebagus SE K800i ).Kalau dari segi video just ok sbb N73 leh rekod ngan 15 fps so just nice..cuma taklah smooth macam N93.Kualiti rakaman video untuk N73 ialah 15fps 352x288 resolution.

Navigation menu lambat?setakat ni aku pakai takde masalah yang ketara cuma sesekali hang tu ada,normal bagi hp Symbian..

Baik beli N73 Music Edition,2GB Mini SD ngan earphone yang cun,hehehe... B)

Edited by Supersirap

ye ke camtu?so supersirap,ko pernah pakai la dlu?skang ni dh xpaki la??ko tukr hp lain ke?msti de masalah ni kn...

aku klu hp ni suke videokn alam sekeliling,gmbr pn ske tangkp gak.....agak2 hp nokia N93 la best video eh?selain tu?

Tak,aku ni gila tukar hp so aku tukar dalam 5 bulan skali macam tu.Skang aku tak pakai hp,tapi dalam proses nak angkat SE.Bagi aku not bad la hp N73 ni..

N95,N93i ok kalau untuk rakam video..

N73 nie ok jerr...aku dah nk setahun pakai...masa tu kt kedai rm2299...tapi aku beli harga kos jerr...sbb aku ade kedai hp...haha...slame aku pakai N73 nie mmg xde masalah langsung...tapi kalo korang beli yg AP set class 3 mmglaa mcm hampeh sket....

x kira hp ape pown...same gak...kalo bleh cari made in finland...turkey pown ok gak...yg best nye N73 nie sbb:

3.2 megapixel (carl zeiss tessar) bkn VGA camera taww!

20x zoom

rakam video sampai 1 jam setengah...(ikut memory card laa)

built in 2 camera (3G)

screen besar...

3D stereo digital sound (kuat gillerrr beb!! kalo x dgr gak,x taulaa aku...)

support mp3,aac,wav,amr,real audio & mcm2 lagilaa...(sound)

support h.264,3gp,mp4,real player & mcm2 lagilaa...(video)+full screen

picture edit,video edit,muvee & ETC

real player,flash player,music player,recorder,radio,F secure (anti-virus),snake 3D,sudoku,

adobe PDF,bluetooth,infra red,web browser

2GB miniSD memory card

& byk lagiaa....

aku pakai ok jerr...xde masalah....

Kalau nak kata kamera ngan video,lebih baik N73.Lens Carl Zeiss dan 3.2 megapiksel dah lebih daipada bagus.Kalau tak amik la N93 yang first ( bukan N93i ) yang beso rabak tu.

N93 leh rakam video kualiti VGA 640x480 sehingga 30fps,so mmg smooth video tu takde distort..

Edited by Supersirap

Zitron set kat tpt aku harga RM1400.Made in finland eh...tp aku pnye nokia 3230 ni made in germany ah,klu silence memg xde vibrate.dah tu slow sgt2...memg nk kene tukr la jawabnye hp aku ni..tapi nak carik yang made in finland bukan senang kn? aku x suke plak N93 tu punye design yg bleh pusing2 tapi video ok.

Agak2nye schemie_katana,bile N95 nak turun rege? :lol: skarang ni RM2300 yang paling standard la...

Sony ericsson plak amacam?tapi aku dah tengok dah kualiti video die,memg teruk la walaupun camera 3.2Mp.Nokia N70 lagi best video die.Sebab tu malas nak angkat SE ni wpn sound gempak.Dari review yg aku bc,sound SE k800i dgn Nokia N73 xla jauh beza sangat.

Zitron set kat tpt aku harga RM1400.Made in finland eh...tp aku pnye nokia 3230 ni made in germany ah,klu silence memg xde vibrate.dah tu slow sgt2...memg nk kene tukr la jawabnye hp aku ni..tapi nak carik yang made in finland bukan senang kn? aku x suke plak N93 tu punye design yg bleh pusing2 tapi video ok.

Agak2nye schemie_katana,bile N95 nak turun rege? :lol: skarang ni RM2300 yang paling standard la...

Sony ericsson plak amacam?tapi aku dah tengok dah kualiti video die,memg teruk la walaupun camera 3.2Mp.Nokia N70 lagi best video die.Sebab tu malas nak angkat SE ni wpn sound gempak.Dari review yg aku bc,sound SE k800i dgn Nokia N73 xla jauh beza sangat.

act aku ade N73 dgn K800i,kalo sound K800i kalahlaa dgn N73....N73 lg kuat...nk tau knape?? sbb SE K880i nie bkn model W...(walkman/music) dia model K...(lebih kepada office & entertainment)...K800i nie yg beza nye cybershot & active screen tft...kalo ko nk amek hp better pilih yg bentuk candy bar jerr...susah sket nk rosak....sebenarnye,camera 3.2mp nie bkn x lawa...dia sbb terlampau clear sgt...kalo muka ade jerawat byk,sure bleh nampak clear...tapi kalo pakai N70 x nampak sgt...sbb dia x setajam 3.2mp....dia 2.0mp (CMOS)...N70 nie lembab sket system dia...dia still pakai symbian series 60 yg lama...N73 dah pakai series 60 3rd edition...tapi ikut suke ko laa nk pakai yg mane pown...better ko amek hp yg pakai symbian series 60 laa....N70,N73 or SE K800i???

Aku dah tengok dah contoh video daripada N73 kat youtube.memg x smooth la,sangkut2.Then quality pn xbrape elok sangat,banding dgn N93.N93 smooth jek video die.Tapi camera N73 cantik plak sebab 3.2 Mp.

SE k800i mmbr aku pakai memg display skrin die cun,camera pun cun.Display N73 camne?aku xberpeluang lagi pegang hp ni tapi minat la....

Ko pakai N73 ni banyak kali hang x?tengah kol n send message tetibe hang ke,main game ke.....

Aku dah tengok dah contoh video daripada N73 kat youtube.memg x smooth la,sangkut2.Then quality pn xbrape elok sangat,banding dgn N93.N93 smooth jek video die.Tapi camera N73 cantik plak sebab 3.2 Mp.

SE k800i mmbr aku pakai memg display skrin die cun,camera pun cun.Display N73 camne?aku xberpeluang lagi pegang hp ni tapi minat la....

Ko pakai N73 ni banyak kali hang x?tengah kol n send message tetibe hang ke,main game ke.....

xde....dah lame aku pakai N73 nie tapi xde apape pown problem...hang pown xde...kalo display plak aku rasa SE K800i lg cun...kalo video & recording N93 lg cun...kalo sound plak,N73 laa....kira 3 model hp nie ade laa keistimewaan tersendiri...

K800i memang bukan untuk recording,sebab kualiti rakamannya cuma 176x220.Resolution rakaman tu lagi rendah dari N73 tapi untuk still image K800i lebih baik sebab ada image stabilizer dan Xenon Flash,Nokia pun takleh lawan flash tu.

Kalau untuk rakaman,non other choice cuma N93,N93i dan N95 sbb framerate yang memang smooth.Other than that N73 la,cuma kualiti video kurang sikit tapi sesuai la pada harga.

Oooowww...ok...N95 memg too expensive,not recommended for student rite,working man bleh la pkai.Application die pn more to business use...emmm npk cam nk angkat N73 jek la.N93 tu design xbest.

Lain brand pun ada gak macam Samsung D900 leh rakam video bagus,tapi untuk jangka panjang amik la Nokia.Samsung banyak problem aku pun tak berapa minat..

Aku nk tanye harga latest utk N93 brape?N93i brape plak?

N93 skang kalau AP dalam RM2K,kalau Zitron dalam RM2.5K.

N93i AP set dalam RM2.2K,kalau Zitron RM2.8K

Lebih kurang la tu harga anggaran...kalau nak stylo amik N93i

bagi aku, fungsi kamera n73 ni slowbebanding k800i...memang arr3.2megapixelsdua2 tp dgn k800i tetap ada beza...lgi satu, n73 kalah flash dia dgn k800i..amik gambar gelap, gunaflsh k800i ni terang sesangat...cuma k800i ni video dia biasa ja..hanay dpt tngkp video dlm resolusi 176x220 ja 15 frame sesaat..tp suka amik video amik lan93...framepun smpy 30 dalam sesaat...

kalau silent takvibrate?..sejak hang beli memang gitu ke?..hang rembat jala n93 tu kalau suka sgt main video...

Edited by jirah

asalamualaikum...

Sejak saya pakai hp n73 dari bulan tiga sampai sekarang, masih baik lagi.

Langsung tak ada apa - apa masalah.

Yang bagus hp ni, bateri dia lagi tahan lama. tak macam N93.

Baru pakai kejap dah habis, bila cas bateri satu jam aja dah penuh.

Lagi bagus hp N73. saya pasang mp3 dari pukul 9 am sampai 12 tgh hari masih penuh lagi.

Saya ada dengar yang N95 , bateri dia tak tahan lama jugak.

Saya beli hp ni kat zitron. tapi saya nak tahu kod 0542531 dari negara mana ha?

Fungsi kamera N73 slow pasal hp tu guna symbian 3rd edition,so mmg slow...tapi itu normal la.Taknak slow amik SE K800i,atau K810i.

tu yg aku ckp slow..tp kalau ada org nak bagi aku percuma nak jgk.haha..tp biasa la nset symbian slow...aku pun pkai 3rd edition nokia ni..tp supersirap percaya la aku nset symbian ni bnyka kelebihan...dr segi software, theme, fungsi...

asalamualaikum...

Sejak saya pakai hp n73 dari bulan tiga sampai sekarang, masih baik lagi.

Langsung tak ada apa - apa masalah.

Yang bagus hp ni, bateri dia lagi tahan lama. tak macam N93.

Baru pakai kejap dah habis, bila cas bateri satu jam aja dah penuh.

Lagi bagus hp N73. saya pasang mp3 dari pukul 9 am sampai 12 tgh hari masih penuh lagi.

Saya ada dengar yang N95 , bateri dia tak tahan lama jugak.

Saya beli hp ni kat zitron. tapi saya nak tahu kod 0542531 dari negara mana ha?

turkey, cek..emm..