Jump to content
Sign in to follow this  
wira4ce

2 Wifi Adapter Dlm 1 Computer

Recommended Posts

Assalamualaikum dan selamat sejahtera.

Merujuk kat topik yang di atas ni, aku dah try cari banyak site n tempat yang boleh membantu aku ntuk membolehkan satu computer menggunakan 2 wifi adapter dalam satu masa. Masalahnya setakat ni belum jumpa lagi solution yang aku nak cari tu. Kebanyakkan source menunjukkan tak boleh 2 wifi adapter digunakan satu masa ntuk sebuah pc yang menggunakan windows xp.

akan tetapi, dulu member aku penah wat 1 pc 4 wifi adapter, tapi rase dia tak gune windows, mungkin linux, mase tu aku jahil ttg komputer2 ni. hehe. aku ada cube beberapa kali, tapi windows xp pc aku just allow penggunaan 1 wifi adapter. so if ada antara korang penah wat atau berjaya menggunakan 2 wifi adapter ntuk 1 pc bleh la share ngan aku kaedah n teknik korang gunekan.

second, berkenaan ngan speed di kampus aku tu, walaupun aku gune wifi adapter yang speed tinggi, dia hanya paparkan 11 Mbps kelajuan ntuk pc aku ke AP. ni disebabkan setting kat AP @ server ntuk ap tu? bila aku on repeater WRE54G, connection bleh cecah sehingga 54Mbps. ada tak solution ntuk up kan lagi wifi speed ni tanpa menggunakan repeater?

alang2 dah terbuat topik, tambah question 3. sebab dah terlalu pening dengan perbagai configuration ntuk wifi, sampai tak dapat nak fikir ntuk sharing connection. soalan no 3, mcmana nak share internet connection between 2 pc, PC 1 guna LAN Network connection (direct kepada internet) dan wifi, PC 2 ada wifi, so mcmana perkongsian internet dari PC 1 ke PC 2? , wireless network with AP.

tu je kot, wassalam.

jawapan soalan 3..

boleh buat macam nih...

dari line internet masuk ke AP / wireless router kemudian ke pc 1 dan 2..

cuba godek2 topik kat cni.. dah banyak bincang...

soklan pertama .. selagi ada slot leh jer nak masuk wifi tu.. berapa pun.... atas linux windows.. pergunaan sama

sama briging ker point to point ker ... extended ker.. memacam leh buat tapi dlm satu connection satu wifi leh guna then leh tranfer ke wifi lain ..kalau degil gak nak guna kedua dua... wifi pertama amik line wifi kedua amik lain wifi pertama or amik connection line lain....

wifi ngan network card konsep dia sama jer.. beza ada wayar ngan takd wayar jerr.....

pasal dapat range tu sama ada ap tu support B sahaja... atau jarak yang membuatkan connection jatuh ke 11mb ( B )

kalau ap support a b g N Q L Z @ ...cth la.. dlm tu ada setting kalau penguna ramai connect ke ap tu... tolak tedang terajang... semua jatuh ke 11MB or less lagi... dan wat auto. sapa cepat dia dapat.. uik manyak ar nak citer... tetiba keyboar aku kena virus lak takleh taip panjang lebar.. so cari kat google terumata kat wiki semua ada secara explain or teori... aku citer nie based pengalaman guna and setting jer...

soklan pertama .. selagi ada slot leh jer nak masuk wifi tu.. berapa pun.... atas linux windows.. pergunaan sama

sama briging ker point to point ker ... extended ker.. memacam leh buat tapi dlm satu connection satu wifi leh guna then leh tranfer ke wifi lain ..kalau degil gak nak guna kedua dua... wifi pertama amik line wifi kedua amik lain wifi pertama or amik connection line lain....

thanks 4 ur reply, huhu, ayat ko wat aku pening. haha. adakah maksud ko,

1 ) wifi 1 a.p lain dan wifi 2 a.p lain

2 ) wifi 1 connect ke wifi 2, then wifi 2 connect ke wifi 1

masalah skang nak wat satu computer yg ada 2 wifi adapter connect ke access point. which mean 2 connection wifi dari satu pc ke access point. macam mana nak setting dia tu? if ada website yg secara technical explain ttg ni hope dapat pastekan urlnyer. sebab skang mmg agak buntu bagaimana nak wat 2 connection wifi dalam satu pc.

thanks. any wifi master help me! ;)

thanks 4 ur reply, huhu, ayat ko wat aku pening. haha. adakah maksud ko,

1 ) wifi 1 a.p lain dan wifi 2 a.p lain

2 ) wifi 1 connect ke wifi 2, then wifi 2 connect ke wifi 1

masalah skang nak wat satu computer yg ada 2 wifi adapter connect ke access point. which mean 2 connection wifi dari satu pc ke access point. macam mana nak setting dia tu? if ada website yg secara technical explain ttg ni hope dapat pastekan urlnyer. sebab skang mmg agak buntu bagaimana nak wat 2 connection wifi dalam satu pc.

thanks. any wifi master help me! ;)

kalau ap tu ada support multi ssid leh arrr buat 1 pc connect 2 wifi... create satu lagi ssid kat lam ap tu...

adios

Mmg saja dia openkan 11/b tu jek .. sbb AP tu normally adalah HUB... kalau ramai access intranet pun mampu menyesakkan trafik tapi boleh tahan la lagi berbanding open 11 a/b/g