Jump to content
Sign in to follow this  
parkdude

Aktiviti 4x4

Recommended Posts

park,ko join tu ader group sendri ker? ko ader 4wd ker?

best tu...leh join...aku xder 4wd,tp ku minat aktiviti2 lasak nie... :rolleyes:

aku alone-ranger aje... sondol semacam, 2 3 kali tu.. aku menumpang sekaki dgn drup 4x4 mana entah, kat sg sendat, since diaorang layan aku mcm kawan lama... aku pun layan ler...

biasanya aku gi naik vespa aje, bawak beg camping/travel yg besar bagak tu + khemah + hammock + sleeping beg + dll.

cadang2 nak beli gak sebijik, aku ada jumpa satu dlm 6.5k, dah siap bullbar + up body dlm 6 inci, tapi body dah kemik2 ler...

itu pasal aku buka thread nie... nak cari geng dan pendapat shifu2 offroad.

tapi kalu kau pun kaki sondol mcm aku, jadi aje...

kaki sondol?hehehe...buat masa nie aku xpernah menyondol lg...tp teringin gak nak menyondol2 nie. :P

dulu aku minat benda2 lasak...since kaki aku buat hal,aku dah kurang skit...

aku xbnyak pngalaman dlm benda mcm nie.

paling2 pun,camping bese2 jer aku pernah buat.sbb klo nak join bnda2 mcm nie kena pakai bnyk m.o.n.e.y... :rolleyes:

sg sendat tu kat mana bro?

mu keje dah ker?

Aku kijer dgn ERL - ketapi laju KL Sentral ke KLIA, drebar tren aje....

dah kawin pun.... tapi 2 bulan sekali aku lepak bermalam kat air terjun ker sungai2 ker jeram2 ker... saja layan diri sorang2, kalu bini nak ikut aku gi naik keta..

Sg Sendat kat ulu yam, ulu rening kat jln lama gi genting. aku pun camping biasa2 gak... cuma kalu tempat tu ada geng offroad atau 4x4, aku join sekali dgn diorang.. kalu dorang ajak2 makan2 sekali, bilanak balik aku hulur ler dlm 10-20 inggit,kira cover makan minum tu ler...

syok join dorang nie.. giler2.

tu avatar vespa aku.... baru upload.

waaa...lawo vespa ko...lg lawo klo ko leh bg gambor yg besar skit...

leh la ko join cikgu reza merempit dgn vespa dia...hehehe...

best la ko,bini sekepala...

tu la...best duk kat sg ker jeram ker...layan blues beb...mmg rileks time tu...aku pernah la gak pegi gunung tujuh kat langkawi tu.tinggi air terjun dia...ader masa nnt aku post gambar...tp karang takut mod marah jer klo lari topik...tp rasanyer xper kot.still ader kena mengena dgn 4x4=lasak=camping.hehehe

slalunyer geng tu dr tempat ko ker?

ker ko jumpa derang secara kebetulan?

aku x penah ikut orang main offroad.. tapi aku ada kawan yang suka offroad nie, tapi diorang semua pakai kembara aje,

ni lak ada sikit gambar masa aku tgk orang main offroad kat aloq staq

saja nak kongsi ngan korang...

Edited by Obses Pc

hehehek....mmg minat ngan offroad nih..tp xmampu lagik la nk beli powil....naik gng,camping2 jer skang neh..nk join meh la ke http://markas.bintang3.net/

forum nie bkn auto akfifkan akaun user baru erkk?

kena tunggu admin approve kan dulu...

bro,forum tu mmg khas tuk aktiviti2 outdoor ker?

mu admin kat situ ker?

spark,dah makin bertambah dah yg sama minat dgn mu...

waaa...lawo vespa ko...lg lawo klo ko leh bg gambor yg besar skit...

leh la ko join cikgu reza merempit dgn vespa dia...hehehe...

best la ko,bini sekepala...

tu la...best duk kat sg ker jeram ker...layan blues beb...mmg rileks time tu...aku pernah la gak pegi gunung tujuh kat langkawi tu.tinggi air terjun dia...ader masa nnt aku post gambar...tp karang takut mod marah jer klo lari topik...tp rasanyer xper kot.still ader kena mengena dgn 4x4=lasak=camping.hehehe

slalunyer geng tu dr tempat ko ker?

ker ko jumpa derang secara kebetulan?

nanti aku register dlm frenster... leh gak aku upload gambor2 vespa aku termasuk konvoi ke KK, Melaka, KT dll. juga gambor2 camping aku...

geng2 4x4 tu kitorang jumpa di jeram tu.... kebetulan aje, tak pernah join secara rasmi pun...

forum nie bkn auto akfifkan akaun user baru erkk?

kena tunggu admin approve kan dulu... bro,forum tu mmg khas tuk aktiviti2 outdoor ker?

mu admin kat situ ker? spark,dah makin bertambah dah yg sama minat dgn mu...

Dear Obses PC, thanx for the photos... pro 4x4. i'm just a - not even a beginner, but really enjoy & appreciate it.

Dear Dragon, wow! the website is so gorgeous... i am registering soon. They are so active and pro. Pergh.... dahsyat tu xtvt dorang yerk?!?!?

Dear class_sick, bukan nak akfifkan akaun user baru, tapi betul2 nak cari kawan dan shifu...

alamak MOD, saya salah thread ke....?? tolong advise. pertambahan kawan dan perkongsian pengalaman dan nasihat amat dihargai....

sapa2 yg nak atau ada xtvt camping atau 4x4, ajak2 ler saya.

Dear classick,Parkdude & korang sume

ako xpasti plak kalo register kn approved ngan admin dulu.Ako pon bukan le admin.Ahli baser jer..Utk makluman korang gak,forum ni xde la ramai sgt yg online lam satu2 ms,xmcm putera nih.Tp aktiviti memang la tersangat ektip.Kalo bulan2 cantik,xujan...mmg bole dikatakan tiap2 minggu derang wat program.Sampai kdg2 xlarat nk folo.Forum nih adalah khas utk penggiat2 outdoor utk bertukar info @ berkongsi pengalaman & berjumpa.Banyak group2 outdoor yg join sini antaranye group karatz,OGKL,SOS,Krazi camp,jiwa kacau etc...Korang leh join xtvt anjuran KHK sendiri @ kump2 lain.Kalo xde group pon leh join gak.Cam ako nih..freelance jer..orang2 lam nih pon bukan ler calang2 orgnyer...otai2 sume,walopon otai,derang mmg kepala giler2..meh la join!!! ada gak forum partner yg lebih kurang camnnih http://www.gunungonline.com/portal/news.php

En Naga, aku dah go thru web tu... gaya2 nya memang ganas.... dorang nie bukan setakat pro lg dah nie... nie dah mcm addicted - ala2 penagih tegar nie.. seganlah pulak aku nak join, aku baru belajor merangkak. Tapi takpe lepas2 raya nanti akan ku kuatkan segamat aku utk menjoinkan diri aku dgn dorang.... Tungguuuuuuuuu.....

hehe...mmg pon,derang neh bole dipanggil pendaki tegar..kalo xdapat naik gng musti badan menggigil...ako pon baru2 je jinak2 lam xtvt camnih.Tp jgn risau..derang sume ok...kami sentiasa mengalu-alukan kedatangan ahli2 baru..

Kawan2 sekalian, aku ada mendapat tawaran sejibik 4x4 berharga 7k, berkeadaan baik. cadang2 nak gak sambar, tapi ongkos enggak cukup dong!

jadi aku cadang nak let go vespaliar lg garang kesayanganku... aku dah abis dlm kira2 (total) 6k jugak tu.. termasuk total overhaul enjin dan tukar parts. Geran ada, roadtax buleh renew - expired bulan 4.

PERSOALAN:

1. perlukah dan berbaloikah aku menjualnya?

2. Jika ya, berapakah harga yg paling munasabah untuk aku sbg penjual dan berpatutan utk pembeli???

Sayang tu memang sayang... tapi "to gain something, something has to be sacrified". Nanti buleh ler numpang2 aku.... psst, kalu jadi le....

Cuti merdeka pasti ramai yang dok melepak depan TV menonton perarakan merdeka atau terus melepak di dataran, tak kurang juga yg balik kampung atau keluar ke shopping kompleks.

Tapi aku merayau ke Ulu Tamu, di Batang Kali. Kali nie naik honda EX5 - pinjam adik sepupu, roadtax vespa aku dah mampus. Jumpa pulak satu gerup 4x4 kat sana... dgn tak tau malu, aku minta join dgn dorang. (Bini tak ikut, dia nak mengemas rumah).

Aku sedang menyiapkan satu blog untuk berkongsi gambar dan keseronokan aku...... tunggu akan siap dlm sehari dua lagi.

Edited by parkdude

park,ko dah survey ke harga vespa ko tu?

try la tanya mana2 kedai motor lama...

hr tu bapa aku nak tolak kat kedai.dia amik xsampai RM1500 pun...tp xtau la vespa ko tu.lawa lg kan?harga mayb tinggi skit kot...

park,dah siap blog nnt bg tau la...leh gak aku usha2...

ko dah try ke dulu 4x4 tu?conditions seme ok?

Cuti merdeka pasti ramai yang dok melepak depan TV menonton perarakan merdeka atau terus melepak di dataran, tak kurang juga yg balik kampung atau keluar ke shopping kompleks.

Tapi aku merayau ke Ulu Tamu, di Batang Kali. Kali nie naik honda EX5 - pinjam adik sepupu, roadtax vespa aku dah mampus. Jumpa pulak satu gerup 4x4 kat sana... dgn tak tau malu, aku minta join dgn dorang. (Bini tak ikut, dia nak mengemas rumah).

Aku sedang menyiapkan satu blog untuk berkongsi gambar dan keseronokan aku...... tunggu akan siap dlm sehari dua lagi.

wah mesti best kan park.. diorang mesti kepala best nyer jenis x kisah.. nampak sangat ko enjoy..

park,ko dah survey ke harga vespa ko tu?

try la tanya mana2 kedai motor lama...

hr tu bapa aku nak tolak kat kedai.dia amik xsampai RM1500 pun...tp xtau la vespa ko tu.lawa lg kan?harga mayb tinggi skit kot...

park,dah siap blog nnt bg tau la...leh gak aku usha2...

ko dah try ke dulu 4x4 tu?conditions seme ok?

Juai kat kedai rugi... tak kenai bakal pemilik baru... kalu juai atas tangan, lebih mesra... agak2 rindu,

aku leh gi rumah owner baru... setakat nie paling tinggi yg berani tawar = RM3k.

blog dah nak siap, tapi aku buat ala kadar aje... aku nie rabun IT sikit...

aku dah try 4x4 tu.... pergh, ganaz... rasa nak bawa balik terus aje, ari tu... geram betul aku!!!

wah mesti best kan park.. diorang mesti kepala best nyer jenis x kisah.. nampak sangat ko enjoy..

memang sempoi, obses. siap leh tumpang makan maggi mee... sepinggan dgn dia (salah sorang dari geng 4x4) lak tu... Tunggu blog aku siap, kau buleh komen sekali nanti...

diorang punya 4x4 mesti dah bikin abeh punya kan.. mesti banyak gak wang yang diperlukan... x mampu lagi la aku nak menceburi bidang 4x4 nie.. tumpang2 orang je la..

tu la obses.aktvt mcm nie bnyak pakai duit gak.tp bg derang yg btul2 minat sukan nie,duit bkn penghalang.xgitu park?hehehe...

aku pun nampak gayanyer tumpang jer la kot dulu buat masa nie. ^_^

Kalu ikutkan hukum akal, memang banyak pakai wang... tapi setakat yg aku kenal, dorang cuma lift up body, tukar tayar dan tukar bumper & side bar besi. Dorang beli 4x4 yg murah-murah dlm 5-7k, campur yg tadi2 tu dan servis enjin.. total cost below 10k. banyak duit gak tu...

tapi takpe, kalu aku jadi beli... korang buleh tumpang punya, takde hal... tak muat kalu, buleh duduk kat bumbung... nanti aku pasang roof basket yg baik punya... he he he.

aku jumpa satu gerup tu, 4 org.. dorang share duit beli 4x4 yg dah siap, dlm 15k. mana2 pergi sama2, tak pun dorang gilir2 pakai. ok gak tu.....

dulu aku minat benda2 lasak...since kaki aku buat hal,aku dah kurang skit...

sg sendat tu kat mana bro?

kaki awak kenapa? eksiden ke???? takpe, kalu nak gi gak, takyah cari tempat yg tinggi2, jauh2, cukup selesa nak buat khemah, dekat dgn kenderaan, tempat menarik dan jauh dari kesibukan kota dan lalulintas... bak kata org, asalkan camping... pun buleh!

sg sendat tu kat ulu yam, selepas empangan sg batu, selayang. memang sempoi tempat tu...

Edited by parkdude