Jump to content
asyraff91

Ps3 & Psp

Recommended Posts

PS3 aku rase dalam RM1400 - RM1600,bergantung pada aksesori yang ditawarkan pekedai tu macam extra controller,game yang diberi dan macam2 lagi la..Kalau di JB mmg ada yang lanun punya,kalau KL aku tak tau

PSP lak dalam RM600++..ada aksesori macam disertakan skali memory stick 2gb atau 4gb,pouch bag,game biskut tawar,dan lain lain

PSP ada byk version warna.Paling basic warna itam,yang lain ada kaler biru,silver,pink dan paling eksklusif gold

PSP yang warna selain hitam kalau tak silap aku firmwarenya dah version 3.53,mgkn hitam pun dah sama skang

PS3 yang lanun tu maksudnya PS3 yang leh main sume region codec dvd,maknanya sume dvd leh main

Game dan cite laa,kalau macam game kan ada dia punya region codec ( mcm dvd ni leh main untuk negara2 tertentu je ) kalau ps3 lanun dia leh main sume,free region codec sbb dah dimodified.Aku dok jb,jd aku slalu gi Holiday Plaza sbb dah ada yang dimodifiedkan.Itu stakat yang aku tau laa..

uih....best gak..

Baik beli Xbox 360,lagi puas hati game byk.Kalau PS3 tak byk lagi produk game skang ni..

Edited by Supersirap

Supersirap....

ada dengar cerita tak, yang PS2 bole di modified ( dimasukkan Blu Ray ) dan terus bole main macam PS3...?...aku cuma dengar rumours jer....

lagi satu.....dari apa yang aku baca.....betul ker CD game PS2 bukan original nih bole dimainkan dalam PS3....?....

macam mana pulak dengan CD game PS3 yg bukan original....bole main dalam PS3 tak...?

Game dan cite laa,kalau macam game kan ada dia punya region codec ( mcm dvd ni leh main untuk negara2 tertentu je ) kalau ps3 lanun dia leh main sume,free region codec sbb dah dimodified.Aku dok jb,jd aku slalu gi Holiday Plaza sbb dah ada yang dimodifiedkan.Itu stakat yang aku tau laa..

Ler Supersirap... ko duk jb rupanya. Aku duk skudai. Aku pun beli aku punya ps ngan ps2 kat holiday plaza gak ler. Byk choice kat sana, tu yg best tu.

So kalo PSP yg harga RM600++ mmg akan dpt aksesori ler eh? Aku bajet sebelum nie RM800++ baru dpt aksesori ntah haper tu. Ujung minggu nie aku nak gi sana, dah lama tak pegi sana.

Ler Supersirap... ko duk jb rupanya. Aku duk skudai. Aku pun beli aku punya ps ngan ps2 kat holiday plaza gak ler. Byk choice kat sana, tu yg best tu.

So kalo PSP yg harga RM600++ mmg akan dpt aksesori ler eh? Aku bajet sebelum nie RM800++ baru dpt aksesori ntah haper tu. Ujung minggu nie aku nak gi sana, dah lama tak pegi sana.

Ha,ko dok skudai aku dah dekat2 la tu...Kat Holiday Plaza RM600++ dapat 2GB memory stick ngan game biskut tawar...RM800 tu yang lebihnya leh beli 1 UMD disc ori,tujuannya utk jdkan Dumb Disc jd semua game biskut tawar leh main...

Ha,ko dok skudai aku dah dekat2 la tu...Kat Holiday Plaza RM600++ dapat 2GB memory stick ngan game biskut tawar...RM800 tu yang lebihnya leh beli 1 UMD disc ori,tujuannya utk jdkan Dumb Disc jd semua game biskut tawar leh main...

Ko duk mana? Aku kat tmn desa skudai. Sblh Taman U jer....

Ok dah harga tu, cukup ler ngan bajet aku. Tapi kalo aku beli umd demo disc blh jgk ke nak jadikan dumb disc?

Mana soalan bonus?tak nampak pun..

bawah nih....tak lah bonus sangat....arap arap dapat la bonus tahun nih....hehehe...

Supersirap....

ada dengar cerita tak, yang PS2 bole di modified ( dimasukkan Blu Ray ) dan terus bole main macam PS3...?...aku cuma dengar rumours jer....

lagi satu.....dari apa yang aku baca.....betul ker CD game PS2 bukan original nih bole dimainkan dalam PS3....?....

macam mana pulak dengan CD game PS3 yg bukan original....bole main dalam PS3 tak...?

Supersirap....

Setau aku la kan,takder lagi golongan bijak pandai yang leh convert interior system PS2 tu leh main game PS3.Kalau dah wat macam tu baik takyah jual PS3...

Cd game lanun PS2 leh main kalau dah dimodified kat PS3

Cd game PS3 yang bukan ori aku rase macam takder lagi,blum buat kot?sbb pakai blu ray kan..media yang masih mahal kat market.kalau Xbox 360 tu ye laa berlambak yang lanun punya... ^_^

laa...kiranye ps3 xleh main game [lanun] nye lah.....

Cuba tanya mana2 kedai yang jual PS3 ada yang full modified tak?setau aku yang bluray tu lum ada yang lanun la..

Cuba tanya mana2 kedai yang jual PS3 ada yang full modified tak?setau aku yang bluray tu lum ada yang lanun la..

bluray mmg x boleh dilanunkan kate arkiteknye..tu yg aku dengarlah mase ps3 baru nak klua dlu, dorg cipta teknologi bluray mmg untuk lwn lanun tp tak taulah plak kalau ade lanun yg terer cam kapten jacksparrow bleh wat cdbr yg lanunnye..manelahtaukan :rolleyes:

ape2 pon pada 'pencinta' ps3 baiklah korg berubah arah pada xbox..best,murah dan banyak game lgpon boringgak dari dulu layan sony dari ps1 sampai p2 ape salahnye kite cube bende baru..

ape kate kite boikot ps3 aku bengang ngan sony sbab blagak kate dorg tak heran ngan konsol lain yg harge murah dorg konfident gile ps3 dorg laku giler mase baru klua dlu..skang ape dah jd? wii bleh tejual 6x gande lg banyak dr ps3! xbox second terlaku didunia..padan muke dorg! last2 tepakse gak turunkan arge tupon still chekek darah..ceh!

-sedih sbab kutuk brand yg penah jd pujaan dan pebret aku dulu-

Edited by yukimura

Betul tu beb aku pun lagi suka Xbox skang,game banyak dan ada jual yang lanun punya.Lagipun dah berkurun sangat la asik PS,PS dan PS...

Spatutnya kita kena ada pembaharuan,baru la syok..

Edited by Supersirap

laa...kiranye ps3 xleh main game [lanun] nye lah.....

bole main lanun...masalahnya dia pkai blu ray...blu ray ni mahal gila walaupun da pkai lanun...kos tu yg masalah..

Kalau nak tunggu lanun tu murah,amik masa la dalam 3 tahun ke macam tu.Sama gak kesnya macam dvd dikuarkan mula2 dulu bukan main mahal playernya,dvdnya tu sendiri pun dah mahal.

Tgk skang lak harga dvd dah menjunam jatuh...

Benda ni amik masa kalau nak murah,tu jelah.

bluray mmg x boleh dilanunkan kate arkiteknye..tu yg aku dengarlah mase ps3 baru nak klua dlu, dorg cipta teknologi bluray mmg untuk lwn lanun tp tak taulah plak kalau ade lanun yg terer cam kapten jacksparrow bleh wat cdbr yg lanunnye..manelahtaukan :rolleyes:

ape2 pon pada 'pencinta' ps3 baiklah korg berubah arah pada xbox..best,murah dan banyak game lgpon boringgak dari dulu layan sony dari ps1 sampai p2 ape salahnye kite cube bende baru..

ape kate kite boikot ps3 aku bengang ngan sony sbab blagak kate dorg tak heran ngan konsol lain yg harge murah dorg konfident gile ps3 dorg laku giler mase baru klua dlu..skang ape dah jd? wii bleh tejual 6x gande lg banyak dr ps3! xbox second terlaku didunia..padan muke dorg! last2 tepakse gak turunkan arge tupon still chekek darah..ceh!

-sedih sbab kutuk brand yg penah jd pujaan dan pebret aku dulu-

bd tak mampu dilanunkan?

hooo....mustahil!!!!

mesti senasib dgn dvd.diciptakan beserta region code,kononnya nak hapuskan piret.hasilnya,secara otomatik dvd jadi pilihan lanun kekekkekeke... ......

takyah tunggu 3 taun,taun depan pon dah jatuh takhta.maklomlaaa... hd dah jadi stendet.

Mmg makan masa ,sbb dia takkan jatuh tiba2 banyak je macam tu sbb blu ray ni baru sangat,player untuk blu ray ni pun masih harga beribu

Teknologi ni kalau macam bluray akan jatuh tapi sikit2 sampai betul2 dah establish kat market macam format dvd tu..

Tentang lanun ni,seribu 1 macam cara orang nak wat lanun.Sony cakap mustahil,tapi tunggulah nanti ape akan jadi kat bluray

Benda ni penah gak dia cakap masa launch SONY PS2,akhirnya berlambak2 lanun kat market..hmmm