Jump to content

Recommended Posts

lawa la bakul motor ko ni shark2008, mana ko beli camtu?...absorber tu pakai yang "makeda" la..pastu masuk alloy rim...cun woo.. :lol:

thx pujian ko....sekarang ni kan femes bakul(BKP) ni!sume motor dah pakai...aku cadang nak masuk alloy juga!tapi tak tahu nak macam mana???racing boy ok juga!tapi mahal ler....absorber makida macam mana itu?

aku ada motor yamaha 125 (belum habis bayar...) tp dh sebulan tak start enjin. habuk dah 1 inci. dlu prnh la start sekali dua, macam nak semput ja.

nak buat camana bagi lagi power, nak bagi pikup cepat biar klh rossi...

nak tanya... apa untungnya bergelar mat rempit???? Semua kes ganas- ganas cam rogol, buli, pecah rumah and sebagainya melibatkan mat rempit... tak dinafikan bukan mat rempit pun ada buat gak kes- kes camni tapi skrang ni banyak kesalahan atas mat rempit... Jadi nak tanya apa untungnya jadi mat rempit and tak rasa berslah ke bile wat bende- bende cam tu???? :unsure:

thx pujian ko....sekarang ni kan femes bakul(BKP) ni!sume motor dah pakai...aku cadang nak masuk alloy juga!tapi tak tahu nak macam mana???racing boy ok juga!tapi mahal ler....absorber makida macam mana itu?

bakul tu serious..aku baru nampak la..

alloy jangan amik racing boy (banyak orang dah pakai)....JRD ok apa..

ape kes yang geng mat rempit serang patrol car polis 2 3 hari lepas?..mmg melampau gile diorang ni..rase mcm nk tembak dgn senapang gajah je..

1. mat rempit ader byk kategori ler... ader jenis yang sker wat mslh, ader yang sker bwk laju gegiler, ader yang suker men cilok, ader jenis yang sker belumbe jer tak campur mnder len, ader yang jenis suker motor dia jadi no.1 dsb lagi ler... huhu~ lau aku tergolong yg sker men cilok, bwk laju and xmen arr khayal² or sekutu dgnnya.. huhu~

2. LC claz?.. ntah la, ader org kate xsyok sbb dia kate cmer tambah pick up motor tue jer,,, lau nak claz bek dia amik 125z or rxz... pastu dia kate, lc claz mmg nampak stylo ngan tambah class.. tp syok ker lau bwk motor claz ngan 4stroke??.. (last² dia pakai LC edisi lamer gak.. akakaka.. dia kate bkn aku kate :ph34r: )

3. aloi pun cantek gak... tapi aku lebih sker sport rim LC, pastukan sembur ngan warna silver kot.. iskk aper namer warne tue ekk.. dr jauh nampak cam aloi... biler dkt upernyer sport rim.. akakaka... tapi bio ler kne ngan warna body lak.. :P

4. lau mat rempit yg kategori tue xyah tembak!!.. bom ngan nuklear tross... memburukkan nama mat rempit jer..akakaka

Edited by Valca

Aku ketegori "Mat Tak Rempit"..

Hanya berlumba bersyarat Blazin Gambler..High Gambler..

Tak pun rosak sosial aku..aku sendiri benci ngan mat2 rempit "poyo"

bakul tu serious..aku baru nampak la..

alloy jangan amik racing boy (banyak orang dah pakai)....JRD ok apa..

sekarang ni dah banyak motor pakai ler...racing ok...ha!alloy jrd???aku tak penah dengar ler...ok ke?berapa kos dia?datang dari siam ke?

sekarang ni dah banyak motor pakai ler...racing ok...ha!alloy jrd???aku tak penah dengar ler...ok ke?berapa kos dia?datang dari siam ke?

Barang ni ada la,..jangan la anggap JRD tu hanya buat sport rim jer,..JRD banyak support barang untuk suzuki..terutamanya RG

Ko masih leh dapat alloy JRD kat Area johor..Pasir Gudang atau Teluk Sengat,..ni barang racing sangat popular masa cup prix tahun dulu2 (sebelum yamaha 125z masuk cup prix)..

Barang ni ada la,..jangan la anggap JRD tu hanya buat sport rim jer,..JRD banyak support barang untuk suzuki..terutamanya RG

Ko masih leh dapat alloy JRD kat Area johor..Pasir Gudang atau Teluk Sengat,..ni barang racing sangat popular masa cup prix tahun dulu2 (sebelum yamaha 125z masuk cup prix)..

yeke....aku tak tahu lah lak....aku tadi pergi kuantan tengok barang2 motor....aloi racing boy saiz besar 1gelung rm90 nbelom set lagi 2!mahal betol!sekarang ni ramai dak2 honda terutama ex5 pakai ekzos slesorz(macam mana eja x tahu)

yeke....aku tak tahu lah lak....aku tadi pergi kuantan tengok barang2 motor....aloi racing boy saiz besar 1gelung rm90 nbelom set lagi 2!mahal betol!sekarang ni ramai dak2 honda terutama ex5 pakai ekzos slesorz(macam mana eja x tahu)

Biasalah memang mahal,..aku plak tak pernah main kapcai 4 stroke-..tak tahu la kalau pakai ekzos silencor (camni ejaannyer), tu leh tambah apa2 prestasi..tapi aku rasa secara logiknya ...makin tak laju...system 4 stroke biasa memanh low-rpm...hilang la torque tu..(tu yang pakai system ekzos yang orang kata "sarang")..

Baik pakai system ekzos yang standard..tapi buang "sarang" tu kasi kosong..baru best.. :lol:

Biasalah memang mahal,..aku plak tak pernah main kapcai 4 stroke-..tak tahu la kalau pakai ekzos silencor (camni ejaannyer), tu leh tambah apa2 prestasi..tapi aku rasa secara logiknya ...makin tak laju...system 4 stroke biasa memanh low-rpm...hilang la torque tu..(tu yang pakai system ekzos yang orang kata "sarang")..

Baik pakai system ekzos yang standard..tapi buang "sarang" tu kasi kosong..baru best.. :lol:

yeke?aku sekarang pakai ekzos ex5....kalau buang sarang ni minyak kuat ke?ada ekzos racing boy ex5 juga...ok ke?aku bajet raya ni nak buat sume motor aku....

yeke?aku sekarang pakai ekzos ex5....kalau buang sarang ni minyak kuat ke?ada ekzos racing boy ex5 juga...ok ke?aku bajet raya ni nak buat sume motor aku....

Raya ni motor ko...bunyik cam virago la...hehehe..Nak amik ekzoz racing..AHM ker?..tak sayang ke ko nyer valve..kang bengkok..tak pasal dapat bunyik turbo..hehehe :lol:

Raya ni motor ko...bunyik cam virago la...hehehe..Nak amik ekzoz racing..AHM ker?..tak sayang ke ko nyer valve..kang bengkok..tak pasal dapat bunyik turbo..hehehe :lol:

kenapa lak jadi macam 2???mana yang baik ye??

kenapa lak jadi macam 2???mana yang baik ye??

Modifikasi ekzoz kapcai 4 lejang ni tambah laju ler..tapi power HP loss la,,

spe ade sport rim 3 btg ori pnye..?

klo ade hrge bpe??

Motor apa yang bro nak..kat tempat aku ada gak kedai jual..kalau aku tahu motor apa..insyallah aku tanyakan..

dari apa untungnya jd mat rempit sehingga bertukar topik mencari barang motor. hehehe. jagn marah kawan2 sume. selamat hari raya. maaf zahir batin. aku mat rempit dalam pc. huhu

Hahaha, takde marah ..kat sini semua bukan mat rempit...mat rempit tu hampeh..

Kami suka motor walaupun kami pakai keter gak..kepada kengkawan yang nak cari spare part tu akurasa boleh bertanya kat sini....mana ada untung..mungkin senang jumpa spas bertanya kan..yang untung kedai barang tu bro.

smat ri raye..map zairbatin :lol:

salam aidilfitri sume.....lama aku tak masuk topik aku ni.....modem aku buat hal ler!aku dah tukar ezkos motor aku pakai rossi italy(ex5)memang power ler!tak yesal aku beli walau pun ratus2.....pikap siot!tinggal nak tukar rim aloi,spray body@modifikasi enjin jer....nanti akum upload ekzos 2 ok!

salam aidilfitri sume.....lama aku tak masuk topik aku ni.....modem aku buat hal ler!aku dah tukar ezkos motor aku pakai rossi italy(ex5)memang power ler!tak yesal aku beli walau pun ratus2.....pikap siot!tinggal nak tukar rim aloi,spray body@modifikasi enjin jer....nanti akum upload ekzos 2 ok!

selamat hari raya gak,..ok aku tunggu ko upload pic moto...bukan pic ekzos jer tau wekekeke..