Jump to content
nie feng

Pelajar Cerca Negara

Recommended Posts

Heh,title baik jer Negarakuku pastu nyanyi jap cina jap melayu dah tu cina balik.Tak tengok translation haram tak paham yg part bahasa cina tu..muka feel gila lak tu time nyanyi mcm nak kunyah jer mikropon tu..ape punya org daa.

Dia tu memang mlampau. Kalau ikutkan memang patut dicabut kerakyatan. Tapi aku tak fikir Umno atau government akan hukum dia sebab ramai kaum dia minta dia dimaafkan. Dah lama BN bersatu, dah 50 tahun merdeka, kerajaan mungkin maafkan dia tp bersyarat. Takkan BN nak kalah pilihanraya yg akan datang kot?

Aku rasa dia ni patut minta maaf depan PM, didenda sertai khidmat negara dan berkhidmat utk kerajaan.

Orang macam dia ni memg bahaya, aku taktau la mesej yg disampaikan dia tu hanya suka2, sengaja dirancang oleh golongan tertentu atau ada agenda yg tertentu. Sebab diam2 bara sekam, kadang2 nampak juga apinya. Tapi orang tua2 bgtau, memang ada sekam yg membara, kena pandai jaga.

orang nyanyi lagu negaraku kena berdiri tegak.dia nyanyi leh terhangguk2 rap lak kepala hangguknya.lps tu kutuk2 malaysia dimata dunia.mcm tu ke dia kata nak promosi malaysia sempena 50 thn merdeka?latar belakang lagu siap ada gambar taik,gambar lucah.kalau bukan lagu 'negaraku' ko punya pasallah.

..bila rakyat malaysia bising ada lak menteri atau sedara-mara dia kata dia patriotik la, takde niat hina malaysia,masih mentah la...belum sunat la..dah tentu umur dah 24 thn! pelajar pulak tu.dan paling pasti...mmg dia tau apa yg dia buat tu salah dan kesannya sebab last sekali dia siap tulis..'jgn saman saya...saya takde duit'.KURANG AJAR!

-hukum jgn tak hukum..kami tunggu aje!

Tak kot,kalau bunuh tu sume org cee yaa nun alif kuar bom kementerian,tapi tulah nanti akan datang akan kuar lagi yang spesis mcm ni menghina2 ni..nak cakap pun susah.Bila diberi muka,pijak negara sendiri pulak bila tak diberi muka cakap zalim laa ape laa.Campak jer kat negara asal dia tu lagi bagus..

orang macam ni boleh bunuh tak kerana kesalahan memburukkan negara sendiri? :ph34r:

Rasanya tak boleh hukum bunuh. Tapi kalau penjara seumur hidup tu ok jer.. :blush: ..umur dia hampir pencen nanti lepas la..biar padan muka kene jail tak sempat kumpul satu harta pon ...hahaha

Rasanya tak boleh hukum bunuh. Tapi kalau penjara seumur hidup tu ok jer.. :blush: ..umur dia hampir pencen nanti lepas la..biar padan muka kene jail tak sempat kumpul satu harta pon ...hahaha

Tu pun kalau dia kuar jel sempat idup lagi...kalau tak jd bangkai jelah kat dalam tu.Orang macam dia tu pijak je perut dia ramai2,baru insaf.Kalau tak insaf tu campak kat Zimbabwe,kasi dok sama itu Afrika...

Kaum backup namewee ni memang serious nak backup dia ker..

Bahaya sangat untuk kerajaan ke ni...saya just nak tahu..

Yang aku pelik...camner derang leh terima dan sokong budak salah ni..hmm jangan2 ni ada konspirasi dalaman ni..

mungkin namewee ni ada sponsor...kalau tak apsal berani semacam jer..pastu ada backup cepat semacam pulak!..

Sepet ngan ke hati jantung pon sepet gak la..mana ada jujur.. :ph34r:

Aku rasa namewee ni mmg ada backup besar,tu lah yg sepet2 ngan idung terangkat tu

Isu ni dah jd mainan politik kaum backup dia..

Nak wat kerajaan serba salah,luah mati mak telan mati bapak

Kalau kat lowyat.net brape ramai yg backup dia,nak menunjukkan dia tu tak besalah sebenarnya atau kalau besalah pun tak la sebesar mana..

Off topic:

Mcm lina joy gak,tapi lina joy tu dari sudut agama tgk la brape ramai backup dia

Jangan menda ni tak jalan sangat..maka derang akan keluarkan lagi spesis2 camni untuk mengugut gomen..aku memang rasa ada konspirasi..

dia mungkin ditaja.."Jangan sama saya...saya takda duit" ...kalau saman pun beckup dia yang bayar kan.. :ph34r:

Dalam Berita Harian hari ni, rasenya ada tulis yang dia ada kuarkan satu lagi lagu yang menghina orang Melayu .. entah betul ke idak ... leh tengok dalam paper hari ni .. :angry:

Dalam Berita Harian hari ni, rasenya ada tulis yang dia ada kuarkan satu lagi lagu yang menghina orang Melayu .. entah betul ke idak ... leh tengok dalam paper hari ni .. :angry:

darah korang tak mendidih ke?tangkap cepat itu orang!!!

Lagi lagu Meng Chee hina Melayu

Oleh Junita Mat Rasid

Jualan secara terbuka CD di Muar perlekeh Bumiputera, cetus isu perkauman

MUAR: Pelajar Malaysia di sebuah universiti di Taiwan, Wee Meng Chee, yang didakwa menghina lagu Negaraku dan menyentuh sensitiviti umat Islam dan orang Melayu, dikesan turut menghasilkan sebuah lagi lagu bertajuk Kawanku/My Friends yang turut menghina orang Melayu.

Lagu Kawanku/My Friends itu, antara dua lagu Meng Chee yang dimuatkan dalam cakera padat (CD) cetak rompak yang dikesan dijual di sebuah pusat beli-belah, dekat sini. Selain lagu itu, CD berkenaan turut memuatkan lagu Negaraku yang diubah suai.

CD itu dipercayai dirakamkan secara haram oleh syarikat atau individu tertentu yang mengambil kesempatan berikutan isu itu sedang hangat diperkatakan.

Kedua-dua lagu itu menjadi lagu pertama dan kedua dalam CD berkenaan itu iaitu lagu Negaraku dimainkan selama lima minit 46 saat, manakala lagu kedua dinyanyikan selama empat minit tujuh saat.

Lagu Kawanku/My Friend berentak rap itu dinyanyikan menggunakan bahasa Mandarin, Melayu dan Inggeris.

Antara liriknya dalam bahasa Melayu, "Cakap lagi la Cina balik China, kalau semua balik sini bukan Malaysia, saya takut mana kamu pergi cari kerja.. tapi biasalah orang Melayu pun tak suka kerja... semua masuk hutan hidung macam sakai.

"Bahasa Melayu saya cakap macam tahi tapi ini ialah saya punya betul feeling sudah 50 tiap-tiap hari tidur tengok hadapan la 2020".

CD itu dipamerkan secara terbuka kepada pembeli, malah lebih mengejutkan apabila lagu itu turut diperdengarkan kepada pelanggan kedai berkenaan tanpa rasa bersalah oleh pekerja kedai berkenaan.

Selain dua lagu nyanyian Meng Chee itu, CD itu turut memuatkan 19 lagi lagu penyanyi terkenal dari Hong Kong, Taiwan, Korea, Singapura dan Amerika Syarikat termasuk lagu penyanyi Gwen Stefani, Linkin Park, Selena, Sean Kingston, Christine Glass dan Goo Goo Dolls.

CD dengan tajuk dalam bahasa Mandarin yang bermaksud Carta Hits Pasar Malam itu dijual dengan harga RM7 dan turut menampilkan gambar Meng Chee yang digelapkan dan ditandakan tulisan Cina merah yang bermaksud diharamkan.

Bahagian bawah kulit muka hadapan CD itu turut tertera tulisan Mandarin yang bermaksud istimewa untuk Wee Chee Meng tajuk lagu Negaraku dan tajuk lagu Kawanku My Friends.

Tinjauan Berita Harian mendapati pekerja kedai itu tergesa-gesa menutup lagu itu apabila melihat pandangan tidak senang pelanggan dalam kedai itu, tetapi apabila ada yang bertanya mengenainya, mereka memberitahu bahawa lagu itu antara lagu dalam dimuatkan dalam CD gabungan ramai penyanyi.

Tinjauan dan pemeriksaan Berita Harian di beberapa lagi kedai CD serta kaset di sekitar bandar ini bagaimanapun mendapati setakat ini hanya sebuah kedai yang menjual CD berkenaan.

Meng Chee yang menggunakan nama samaran Namewee mencetuskan kontroversi apabila menyiarkan klip video lagu rap itu di laman web YouTube pertengahan bulan lalu.

Antara lain, lirik lagu dalam bahasa Mandarin itu mendakwa dasar kerajaan meminggirkan masyarakat Cina, memperlekehkan orang Melayu, wanita Islam bertudung dan azan Subuh.

Sebelum ini, Menteri Kebudayaan, Kesenian dan Warisan, Datuk Seri Dr Rais Yatim, dilaporkan berkata kementeriannya sedang mengumpul cadangan untuk dikemukakan kepada Peguam Negara dalam usaha menyekat perbuatan mencerca, memperkecilkan dan memberi gambaran buruk terhadap lagu kebangsaan.

Mengikut Akta Lagu Kebangsaan 1965, seseorang boleh didakwa jika didapati berniat mempermain, menghina dan mencerca Negaraku serta menimbulkan kemarahan orang dengan mempertikaikan lagu itu.

Kelmarin, Perdana Menteri Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi menegaskan proses undang-undang terhadap pelajar yang menghasilkan klip video kontroversi Negaraku itu, Meng Chee, diteruskan walaupun sudah meminta maaf secara terbuka Selasa lalu.

berita harian 18/08/07

heher.. bg aku nih perkara biase jer... nak buat cam ner... dah pm @!$@!#$@#!!! cam cib4! buat skill baik...!!

sepatut nyer masuk isa kasi belasah sampai mampust!! kalo dkt bangsa sendiri berani plajk kasi tgkp!! memang bodo tol la... aku nih sjk kecil telah diasuh untuk rcist thp giler... aku bukan nak ckp tere ke aper.. cume korang perasan x knp bangsa parasit nih semakin hari semakin byk di malaysia? knp plak diorang senang2 je bleh bukak .biz besar dkt bandar??

heher.. bg aku nih perkara biase jer... nak buat cam ner... dah pm @!$@!#$@#!!! cam cib4! buat skill baik...!!

sepatut nyer masuk isa kasi belasah sampai mampust!! kalo dkt bangsa sendiri berani plajk kasi tgkp!! memang bodo tol la... aku nih sjk kecil telah diasuh untuk rcist thp giler... aku bukan nak ckp tere ke aper.. cume korang perasan x knp bangsa parasit nih semakin hari semakin byk di malaysia? knp plak diorang senang2 je bleh bukak .biz besar dkt bandar??

Hmm,mana tak berlambak muka diorang jer dah merompak gi bukak bisnes.Lg 1 pecah amanah pun bukak bisnes gak..

korang perasan x knp bangsa parasit nih semakin hari semakin byk di malaysia? knp plak diorang senang2 je bleh bukak .biz besar dkt bandar??

pendatang haram dari china ramai! bangsa dia sendiri sorok n backup,bagi modal bisnes.boleh kaya raya kat sini.tapi pendatang indon kena tangkap pulak.bukannya suruh backup pendatang indon..cuma bersikap adil lah wahai pihak yg berwajib!tangkap semua sekali.cina yg tak tau cakap melayu tu..sah dari china tu

pendatang haram dari china ramai! bangsa dia sendiri sorok n backup,bagi modal bisnes.boleh kaya raya kat sini.tapi pendatang indon kena tangkap pulak.bukannya suruh backup pendatang indon..cuma bersikap adil lah wahai pihak yg berwajib!tangkap semua sekali.cina yg tak tau cakap melayu tu..sah dari china tu

Betul tu..

Benda ni banyakk sangat ker..aku ada perasan gak GRO-GRO bangsa derang ni...takde permit..

kalau kawen sini senang-senang jer jadik rakyat malaysia...besalah ada orang dalam la katakan..dkalangan bangsa kita dan bangsa depa gak..konsi sama untung...

Abis pihak yang berwajib pun dah kene suap,mane nak setelkan yg pendatang2 tu...patut bereskan pihak berwajib yang kene suap tu dulu baru la bersih skit kementerian tu..

Hahaha..bukan ke Malaysia tercinta ni terkenal ngan kes penyeludupan manusia...!

Apa nak hairan..seludup wat GRO kan untung..untung..

dah boring leh wat bini pastu beranak pinak kat sini..j

adik rakyat sini..kan nampak jarum2 mereka ni..

Vietnam,myanmar tu sume pun adik bradik species kaum cee tu gak

Mata sepet cuma hensem sikit laa

Kita punya kementerian pun senang jer nak bagi kerakyatan

Dok sini tak sapai setahun,dapat doh warganegara

Pastu kawin lak ngan org malaysia

Akhirnya melahirkan ramai namewee yg sungguh sopan itu..

Salam. Budak gila nih kalu dapat kat officer aku nih mmg dah bisu ler jawabnyaer kena pelempang....Kalu dia tak ngata tentang azan sekalipon...die tetap salah....mmg ader yg dier cakap tul betul tapi apa kejadah nyer guna lagu negaraku tuh...dok ngata azan plak tuh...lagilah salah....

Negaraku tu maruah Malaysia....Dier ader hak nak meyuarakan ketidakpuasan hati dier tapi ada masanya sesuatu perkara tuh tak boleh buat main main....dah lah masuk youtube...satu dunia tengok....tak memalukan negara ker tuh....bodoh betuii!! Ader ker lagu tuh nko buat main main. Camne ler nko boleh ungkit2 cite camtu tapi masa yg sama nko tak reti hormat negara....

Yang banyak aku dengar skang nih...orang cakap banyak isu lain lagi penting....bagi aku sumernyer penting termasuk yang ini...kalo pihak berwajib tu tak ambil tindakan terhadap isu lain terutamanya tentang Islam sedangkan diaorang ader kuasa....jawab ler biler nko dah mati esok....(terutamanya pm kita yang kuat tidoq tuh).

Tapi dalam isu nih mmg aku sokong tindakan diambil pada budak binawe nih....buat memalukan negara jer....kalu betul dier ader kutuk azan dan Islam...lagi besarlah kesalahan dia...dia sengaja buat kacau dan bohong kalu dier cakap dier tak sedar apa yg dilakukan....kalu tak takder ler dier bagi tau "jangan saman saya..saya tak dak duit"....itu menunjukkan dier tahu bende tuh salah tapi sapa suh nko buat gak....

Dalam Islam pon suh patriotik...wajib jaga negara...jaga tanah air sendiri...dalam perang pon..panji panji wajib di pertahan kan walaupon itu cuma sehelai kain...selagi bende tuh tak beretentangan dengam islam...wajib kita jaga..(dalam hal nih tentang lambang maruah negara..Negaraku...bendera...etc..)

Panjang plak aku naip nyer...Aku nih sensitive skit pasal patriotik nih...kin sebab aku banyak bercampur ngan orang2 lama nih... x askar...komando...banyak yg ilang kaki...tangan...nak jaga negara nih....bayangkan officer aku nih...nko letak bendera atas tanah pon gerenti nko kena maki nyer sebab tak jaga bendera tuh....ni pulak si budak binawe....kalo nko tak puas ati pon....buat ler cara lain...tulis elok elok ker...tak sape nak marah sebab itu mmg hak nko...nih buat cara kuang ajaq....kena balas cara kuang ajaq juga lerrr nanti.... :angry:

kingkongking, ramai yang sepakat dengan ko...

Hati aku memang tak puas kalau aku tak tahu binawe ni kene hukum apa..

Kalau dia dilepaskan, aku rasa dia akan buat lagi..

Aku nak kita ramai2 cuba renungkan..kalau namewee ni orang melayu..cepat tak bala datang kat dia..hukuman dan macam2.

Ni la yang cabar kepimpinan kita..tapi depa wat lambat2 watpa..nak tunggu sampai senyap dan hilang camtu jer ker..

Kalau ada yang buat petition suruh hukum penjara sampai mati..dah tentu aku tarik satu kampung suruh sain :ph34r:

kalu dieorang nak suruh budak tu balik malaysia buleh sangat sebab keluarge budak tu ade kat malaysia. kene main akal lah sikit kalu nak tangkap budak tu. tapi tengok skrg dah sunyi sepi. mane pegi pihak berwajib ni.

aku rasa budak nie tgh rasa cuak giler, camnerla nak balik malaysia nie hahaha serve u right

Just a wee issue, say Liow and Khairy

MALACCA: MCA Youth chief Datuk Liow Tiong Lai and Umno Youth deputy chief Khairy Jammaluddin agreed that the Wee Meng Chee issue should be downplayed.

http://thestar.com.my/news/story.asp?file=...&sec=nation

Edited by versanner