Jump to content
Sign in to follow this  
cikgureza

**** Tips Bisnes: Pencil Box Yang Menjana Rm1 Juta !

Recommended Posts

Tips Bisnes: Pencil Box yang menjana RM1 juta !!!

Muahahahahahahahahahahahah!! mueh,mueh,mueh,,,,

Cikgureza datang lagi dgn skim-cepat-kaya nya... kuikuikuikuikui...

Yeah adik2 dan kawan2,kali ni aku share ngan korang satu idea yg aku baru dapat subuh tadi.. Sudikah komer meneruskan membaca? jika ya, teruskan..

Semua orang tau pasal pencil box. Dari budak kecik yg mula kenal pencil sampailah setua2 orang sekalipun (walaupun dia tak guna pencil box dah). Jadi, untuk

tips ni, korang perlu fokus pada satu niche market dulu... (niche= satu kumpulan pembeli/pengguna fokus).

Niche yg aku maksudkan tu adalah bebudak sekolah,dan kita start dgn budak sekolah rendah dulu.

Seperti biasa, bisnes mana yg mudah kan? so, sedikit hardwaork kena di buat! Ini bende yg komer kena buat :

1) "wujudkan' sebuah kempen yg headlinenya lebih kurang begini : "Sumbangan korporat ke arah pendidikan". Bina kempen yg kuat untuk bende tu.Dapatkan hype.

Tak semsetinya kena belanja besor untuk bende ni.. cukup sekadar dgn mewujudkan kempen tersebut secara formal.

2) Dgn kempen yg sama serta dokumen2 berkaitan (surat menyurat, misi,visi kempen,matlamat) bawak bende tu ke PPD (pejabat pendidikan daerah) dan bagitau hasrat kempen tersebut adalah untuk sponsor/menyumbang kepada kesemua pelajar darjah 1 ~ darjah 6 pencil box yg lengkap dgn pencil,eraser,sharperner dan

ruler- iaitu setiap seorang student akan mendapat satu unit pencil box lengkap itu -secara PERCUMA!!! (kita assume jumlah student tadi dlm 1 daerah ada dlm 10,000 orang murid)

3) Mintak PPD bagi surat endorsement (kebenaran) untuk kempen tersebut, dan bagitau diorang yg korang akan meminta kerjasama badan2 korporat yg lain juga untuk turut sama terlibat dgn projek ini. Tapi jgn bagi dekat diorang (PPD) deadline, otherwise, mampus korang nanti.. just bagitau je yg projek ni akan berjalan bila tiba masa yg sesuai- iaitu bila di rasakan yg penglibatan korporat dlm projek ni sudah mencukupi.

4)Setelah dapat endorsement tadi, sekaranglah masanya untuk korang membuat marketting/sales. Caranya:

a) cari company2 yg ingin mengiklankan produk mereka kat budak2 ni spesifically. Ada banyak company yg nak berbuat demikian, terutamanya company2 yg berkisar kepada 'cara spending' budak2 ni.

Cthnya:

Company minuman kesihatan (Susu kotak,vitagen,100 plus dsbgnya)

Company mainan pendidikan (learning toys, kraftangan, buku uji minda)

Company majalah kanak2

Company hiburan pendidikan (nasyid dsbgnya)

serta banyak lagi company2 yg nak iklan kat bebudak ni....

Apa yg korang perlu jual kat diorang (company2 tersebut) adalah, dgn kos serendah RM0.30 bagi setiap Pencil box, maka, diorang akan mendapat steady prospect buyer untuk setahun (sekurang2nya).

RM0.30 tadi akan di gunakan untuk iklan2 mereka di paparkan dlm setiap pencil box tadi, tapi bukanlah dlm bentuk ekslusif, sebab RM0.30 tu hanya membolehkan diorang memaparkan mesej (iklan) diorang atas saiz sebesar separuh wang not RM1 sahaja.(mungkin kecik lagi- bergantung pada saiz pencil box yg korang pilih)

Dan jgn lupa bagi jumlah iklan minima kat diorang- perharps korang boleh suggest kan untuk 10,000 unit minimum. (untung kasar -> RM0.30 X 10,000 = RM 3000 bagi satu company/iklan)

Kemungkinan besar, sekiranya korang pandai adjust kedudukan iklan tu, sekurang2nya korang akan mendapat lebih kurang 10 unit iklan.

Belum di kira lagi iklan ekslusif bagi penaja besar di barang2 dlm pencil box yg berbentuk individual (mcm eraser, pencil, ruler dan sharperner..) Kemungkinan korang boleh charge lebih kurang RM 1.50 bagi setiap produk invidual tadi.

(jadi, do your math untuk yg itu pulak bila di kalikan dgn 10,000 unit tadi)

Di sini secara kasarnya, untung kasar yg korang boleh dapat adalah seperti berikut :

1 unit iklan X 10,000 pencil box = RM3000 jadi,

10 unit iklan X RM3000 = RM30,000 (bagi setiap daerah)

Belum di kira lagi iklan2 pada produk yg individual tadi. Kemungkian untuk dapat RM 50,000 bagi kesemua sekali adalah tidak mustahil.. Insyallah Taala..

Kenapa pengiklan akan yakin dgn korang punya kempen ni? Ini sebabnya :

1)Budak2 sekolah tadi akan pasti melihat mesej dari iklan diorang setiap kali diorang mengunakan barang2 dari pensil box tu. Sekurang2nya setahun iklan mereka akana terpapar di sekolah, dgn reputasi yg baik. Iaitu sebagai badan korporat yg menyumbang kepada pendidikan budak2 tadi tu. Bukan saja budak2 tu suka sebab dapat barang2 free, mak bapak pun suka sebab boleh jimat pada pembelian pensil box tu..

2)Sekiranya korang mendapat endorsement tadi, pengiklan pasti akan yakin yg mesej/iklan diorang akan sampai pada bebudak ni, sebab, jarang ada bebudak/mak bapak yg akan tolak barang free. Jadi, kalau diorang iklan untuk 10,000 pencil box pun, sudah pasti kesemua 10,000 tadi akan dapat iklan diorang.

3)Kos iklan yg murah. RM 3000 sekali di belanjakan dan iklan tu akan dapat pada budak2 tadi sepanjang tahun. Malah, hari2 pulak tu diorang akan tgk iklan yg di paparkan tadi..

So, korang paham tak maksud aku? Pikir pulak berapa yg korang bakal dapat kalau korang boleh buat kempen yg berjaya di banyak daerah (katakan 10 daerah, jadi secara kasarnya korang akan mendapat RM 300,000 ~ RM 500,000 dan mungkin banyak lagi – Dan semakin banyak sekiranya korang boleh close deal untuk kesemua negeri2 yg berjiran dgn negeri korang..

You do the profit calculation yourself !!!

Berapa kah kosnya bagi setiap pensil box?

1)Pencil box – pernah tgk pencil box yg harga RM0.10 (sekupang) tu? Itu satu,bayangkan yg korang beli dgn manufacturer sebanyak 10,000 unit, berapakah kos perunit yg korang perlu bayar? Mungkin dlm RM 0.05 je!!!

2)Pencil, eraser,ruler dan sharperner – Tak lebih dari RM0.50 bagi semua sekali sekiranya korang beli dgn unit sebanyak tu..(10,000)

3)Kos printing – buat sticker mengikut saiz pencil box tadi dan terus tempek sendiri ! Dlm RM0.02 ~ RM0.03 perunit.

4)Produk2 individual tadi boleh terus di print dari manufacturer bende2 tu, lagi murah.

Overall cost bagi satu pencil box lengkap mungkin tak lebih RM1, iaitu sekiranya korang mendapat Produk2 pada harga sepertimana yg aku bagitau ni.

Jadi, untung sebelum cukai boleh di anggarkan dlm jumlah RM 4 perunit pencil box lengkap...

Sekrang aku nak bayangkan pulak kalau korang dah masuk ke stage yg ready untuk buat kempen untuk sekolah mengah dan sekolah rendah serentak pulak....

Bolehkah korang menjana RM1 juta dgn tips ni?

Muahahahahahahahahahahahahahah !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mesej ini di bawakan oleh : Cikgureza ~ “Your friendly neighborhood cikgu....â€

P/s: aku akan bentangkan cara camner nak buat bende ni tanpa perlu pegi pada PPD atau JPN lansung..

menarik giler idea nih..... ^_^

kebetulan, my brother ada kilang plastik. kos utk pencil box mmg teramat-amat-amat-amat murah giler-giler-giler-giler.

Bagus betul idea nih. Sebab selama ni, dok jual kat org tengah jer. Contoh lar, my bro buat hanger baju, jual kat org tengah baru jer rm3. Dia jual kat giant rm 7. giant jual kat pengguna rm10-15. Huhuhu.

Salam....

Cikgu ..lama tak nampak.. bz kaa??

Aku amat berminat dengan idea idea cikgureza.

Cuma nak buat tu kena keja keras sket laaa..

Anyway.. aku rasa patut ahli ahli putera buat satu group.

Fokuskan pada satu product. Pk canma nak wat biz plan.

Setup satu company and lantik managemnet staff utk

make sure the whole company in one line. (Yg ni bole open

pada sesapa yg ada expirence running biz)

Then start the biz.

Pasal capital, bole open to all ahli putera utk beli share company.

Aku yakin kalau ada potensi semua ahli dlm putera ni sanggup invest.

Amacam?? ok tak idea aku

-xtrarm-

sory, nk tanye skit, cekgureza nie byk bagi idea.. bagus sgt2..so ape kejayaan yg telah cekgureza kecapi?? adakah cekgureza laksanakan apa yg cekgureza dah pk kan?