Jump to content
slaughters

Gambar Panorama

Recommended Posts

hp ape korg pakai eh?hp aku xda le fungsi panorama... :unsure:

aku pakai sony w200i.. kamera hp lain aku tak pasti.. awek aku punye nokia 6288 takde gak..

assalamualaikum...

dalam ni ade gambar lagi.. pada2 sape2 yang tak faham ape itu gambar panorama, cube2 la fahamkan ye.. huhuhu..

crypto, dah faham ke ?

fuu mmg lawa la, xnampak dia punya seam :)

kalu pakai tripod la baru xgigil gambo tu

aku dah amik gambar panorama ni guna cam aku.

tapi dia jadi asing2 plak.

mcmane eh?

kamera aku pun jadi macam tu jugak tapi sekarang aku dah tahu macam mane nak buat. :D mase beli kamera tu die ade bagi sekali software untuk kamera tu. jadi aku install semue program yang ade. lepas aku check rupenye ade program untuk buat gambar panorama tu. memang program tu buleh cantum gambar asing2 tu. ko try lah check. program yang aku tu jenis ni :-

dan ini antara yang aku dapat buat dengan menggunakan program tu :-

panorama upanya.. setahu aku ..fungsi P kat kamera tu rujuk pada "program" tatau la plak kalo kat compact , maksudnya pnorama.. aku tak jumpa lagi (sebab tak banyak xplore) kamera compact yang build in software dalaman untuk hasilkan panorama..selalunya aku pakai picture project dari nikon (ada panorama maker kat dalam tu). kalo nak cantik panorama.. cuba shot ikut garisan lurus.. bukan melengkung.. kalo tak..jadi la cam picture kat atas.. bila sambung aja.. jadi melengkung..

untuk hasilkan panorama..selalunya aku pakai picture project dari nikon (ada panorama maker kat dalam tu). kalo nak cantik panorama..

Picture Project Nikon ada panorama maker ker? Kat mana 'provox the ortodox' ? Tunjuk sikit kat aku..

kenapa? tak jumpa ke? maybe picture project ada banyak version. sebab aku tengok , ada cd yang warna silver , warna kuning pon ada.. beside thn panorama maker , ada gak diberi quicktime. Ko boleh check dekat cd tu.. ada ditulis.. yang aku pakai nih version 1.5 thn ada update skit tadi.

nih menu dia.

sama sama.sorie la lambat reply..aku tak perasan ada soklan..

version lain kot.. 1.5 tapie yang ada panorama tu update skit dari tu. rasanya sama ja..cuma dorang masukkan arcsoft panorama maker tu dalam version yang baru.. yang aku nampak.. cd tu dia kasi mengikut kamera yang di beli , cd untuk compact camera n DSLR tak sama rasanya