Jump to content
Sign in to follow this  
zamdotcom

Kedudukan Terbaik Router?

Recommended Posts

assalamualaikum WBT dan Salam Sejahtera

saya ada soalan nak ingin di ajukan buat kawan2 semua..

kat office saya sekarang nie guna router PCI BLW-04EM..dan ada beberapa PC yang menggunakan USB point adapter perlbagai jenis model termasuk Zylink, D-Link dan Belkin.

Boleh tak bagi cadangan dimana kedudukan yang terbaik untuk meletakkan router? Kedudukan router sekarang ni berada ketinggian lebih kurang 3 kaki. dan ada access point disesetengah pc berada hanya pada paras bawah dr 2 kaki.

ada tak kemungkinan ketinggian router dan access point sekarang ini menyebabkan beberapa PC yg jaraknya 6 - 10 meter menerima signal Low?

Sebab ada yang kata router tu tak kisah pon letak kat mana2, ada yg kata kena letak tempat tinggi sbb signal boleh terganggu kalo org lalu lalang apabila router berada ditempat yang rendah.

mungkin ada rakan2 yang lain boleh bagi pandangan.

sekian terima kasih...

kedudukan alat penerima wifi ( USB adapter ) penting.. kalo rendah, amik kabel USB panjangkan letak kat atas.. Wifi router tu, die jangan berselindung sudah. orang aku rasa bukan penggangu signal. lagipun orang tu takkan berdiri aje depan router tu.. hermm...

letak atas (dinding) lagi baik dari letak kat lantai... kurang signal intefearence...

kedudukan alat penerima wifi ( USB adapter ) penting.. kalo rendah, amik kabel USB panjangkan letak kat atas.. Wifi router tu, die jangan berselindung sudah. orang aku rasa bukan penggangu signal. lagipun orang tu takkan berdiri aje depan router tu.. hermm...

ok ke ketinggian router sekarang nie? lebih kurang 3 kaki dari lantai je tingginya..masalahnya router tu mmg tempat tumpuan org..sbb kat situ ada mesin photostat + printer dan termasuk fax machine pn kat situ..

jadi nak kena ubah la nampak gayanya ye??

letak atas (dinding) lagi baik dari letak kat lantai... kurang signal intefearence...

Ketinggian berapa yg cantik kalo nk lekat kat dinding?

kebanyakan tempat orang buat, diorang letak kat tempat yang orang takleh nak capai dengan tangan.. boleh nampak, tapi takleh nak capai camtu.. so, maknanya, tinggi la. Hermm..

wifi router jenis ape nie ?

kebanyakan tempat orang buat, diorang letak kat tempat yang orang takleh nak capai dengan tangan.. boleh nampak, tapi takleh nak capai camtu.. so, maknanya, tinggi la. Hermm..

wifi router jenis ape nie ?

model PCI BLW-04EM

kalo camtu kena ubah la kedudukan router tu..

model PCI BLW-04EM

kalo camtu kena ubah la kedudukan router tu..

try ubah dulu kedudukan router tu.. Hermm.. model PCI..

yang ni ke bro ?

tahun bile punye ? brape MB ? klao lama punye, ada kemungkinan router ni dah nak kong.

try ubah dulu kedudukan router tu.. Hermm.. model PCI..

yang ni ke bro ?

tahun bile punye ? brape MB ? klao lama punye, ada kemungkinan router ni dah nak kong.

baru je beli..lebih kurang 6 bulan camtu le.. 2.4Ghz

kalo dia nk kong mmg signal jadi low ke?

Ada banyak faktor yg menyebabkan penerimaan signal tu jadi Low. Dari pengalaman aku, untuk desktop yang biasanya letak kat bawah table tu..aku pakai aksesori antena yg tersedia kabel panjang..so walaupun desktop tu kat bawah meja, tapi antena tu aku letak kat atas meja..*ushar kat website D-Link ade banyak type of antena*

Untuk wifi router tu pun same..maybe kau boleh upgrade kan antena nye kepada yang lebih tinggi kadar dbi nye..

Selain 2 perkara tersebut, masa aku sembang2 ngan tokey kedai network kat lowyat tu..dia kate faktor atur susun sesuatu pejabat tu pun memainkan peranan dalam signal distribution (wifi)..opis aku amat la teruk sebab banyak dinding dan cermin yang katenya boleh menghalang mutu signal wifi tu.

Sekian.

Ada banyak faktor yg menyebabkan penerimaan signal tu jadi Low. Dari pengalaman aku, untuk desktop yang biasanya letak kat bawah table tu..aku pakai aksesori antena yg tersedia kabel panjang..so walaupun desktop tu kat bawah meja, tapi antena tu aku letak kat atas meja..*ushar kat website D-Link ade banyak type of antena*

Untuk wifi router tu pun same..maybe kau boleh upgrade kan antena nye kepada yang lebih tinggi kadar dbi nye..

Selain 2 perkara tersebut, masa aku sembang2 ngan tokey kedai network kat lowyat tu..dia kate faktor atur susun sesuatu pejabat tu pun memainkan peranan dalam signal distribution (wifi)..opis aku amat la teruk sebab banyak dinding dan cermin yang katenya boleh menghalang mutu signal wifi tu.

Sekian.

tp ada sesetengah pc kat sini yg guna PCI adaptor. CPU plak kat bawah meja..kena tukar antena yg panjang ke?

boleh modify sendiri tak antena tu?

kot2 la guna antena apa2 ke..

anyway thanks sbb sudi kongsi pengalaman

aku semalam letak USB adapter aku kat Port depan PC aku.. receiver 11mb sedangkan adapter tu 54MB.. then harini aku trenfer letak kat belakang, on board punye, die detect 54 mb.. kesimpulangnya, maybe power memainkan peranan.. sebab power USB port kat depan maybe tak sekuat on board punye USB port..

klao pakai PCI, still tak kuat ke connection die ?

pci wifi card is better than usb. sebap die ade "sesungut". antena la tu.. :D

tp PCI pn tak berapa kuat sgt dia punya signal...11MB je dapat..jarak tak jauh cuma 3 meter je dari router..

ada tak cara nk menguatkan signal??

cube ko pasang pci tu kat pc yg lagi jauh dari router tu.. contohnye 15 meter ke..

brape besa signal yg ko dpt..

aku pakai PCI D-Link..

ni dh tukar..PCI yg dekat ngan router tu di pasangkan kat PC aku..kiranya PC aku ni paling hujung..la kat sini..

signal yg aku dpt 11MB gak..sama ngan PC depan tu pakai..

mungkin router nak "kong" agaknya

Ada banyak sebab antaranya...

Router kau mesti power,latest ada turbo mode 108Mbps

biasa 54Mbps.

Guna ext. antena utk tambah dbi kekuatan signal

PCI Adapter Wifi brand & Kualiti selalunya guna yg sama brand

kalau router guna d-link ,PCI Adapter guna d-link juga.

kalau router guna 3 com ,PCI Adapter guna 3 com juga.

Guna ext. antena utk tambah dbi kekuatan signal pada PCI Adapter Wifi

Guna usb,pastikan port dia betul2 ok.

Bagi info sikit :

Cisco,adik Linksys

3Com.adik Netgear

Alacatel,adik ????

Lain2 brand cuba chek web site,sebab yg penting ic/board yg digunakan

Wifi....dlm manual tulis jarak yg jauh sebab dia test without bloking.

Maklumat lanjut,nanti saya tulis lagi

izan