Jump to content
blackjb

Black Game Ps2

Recommended Posts

Ayat yg mengatakan Action Replay Max sempoi.

Ko dah try...so..Action replay bagus lagi dari codebreaker? Dari memory manager nak ke cheat code kena reset PS2? Nak donlod cheat sampai 3mb?

lakum aku kata ikut pendapat aku. satu lagi aku lebih suka guna action replay max tu sebab dia ada keluaran untuk games-games terbaru. tak bayah kita susah2 nak cari tambah games code dalam memory card.

yang ayat "Dari memory manager nak ke cheat code kena reset PS2?" ini aku tak payam. aku guna mula-mula masukan dvd code tu pas tu select title yang berkenaan dan select apa cheat yang kita nak guna pastu keluarkan cd tu masukan dvd games yang nak main pas tu leh terus main. tak ada tekan reset pun.

lakum aku kata ikut pendapat aku. satu lagi aku lebih suka guna action replay max tu sebab dia ada keluaran untuk games-games terbaru. tak bayah kita susah2 nak cari tambah games code dalam memory card.

yang ayat "Dari memory manager nak ke cheat code kena reset PS2?" ini aku tak payam. aku guna mula-mula masukan dvd code tu pas tu select title yang berkenaan dan select apa cheat yang kita nak guna pastu keluarkan cd tu masukan dvd games yang nak main pas tu leh terus main. tak ada tekan reset pun.

Memory Manager tu yg option nak transfer svegame dari memory card ke pendrive. Kalo ARMax dari memory manager kita nak tukar ke cheat codes...kena reset PS2. Takleh tukar trus jer. Kalo Codebreaker bleh tukar trus antara dua option tu.

Satu lagik...kalo beli ARMax taun lepas...game taun ni tetap kena download. Mana ada code dalam tu. So kalo dari segi download...Codebreaker menang lagik sebab kita bleh pilih code game apa kita nak donlod. ARMax takleh...kena donlod semua update yg ada...slalunya lebih 2mb.

Maksud ko keluaran utk game2 terbaru tu mende? CD ARMax khas utk game tu? Aku pernah jumpa...tapi buat apa byk2 CD? Baik ada 1 ja...pastu update dari internet ja. Update Codebreaker pun senang...kalo PS2 takdak internet connection, bleh donlod ke pc dan transfer dgn pendrive.

Ni pendapat aku....

p/s: Guna ARMax utk transfer savegame bleh corruptkan memory card...byk dah laporan begini...

oh kau nak guna masukan dalam pendrive. aku tak suka macam tu. setakat ini ARmax ada 4 dvd volume 1, volume 2, volume 3 dan final volume yang memuatkan games2 terbaru. kalau yang ada lagi baru tu mungkin mereka akan masukan dalam dvd akan datang. tapi ARmax stil leh wat cam biasa kalau game tu takada dalam dvd stil boleh masukan code yang kita carikan dalam tetnet. tapi memang aku tak pernah buat guna pendirve paling habis pun aku tambah code dalam dvd Armax tu guna memory card, berapa saiz yang dia makan memang

aku tak ambil peduli sebab biasa kalau code yang aku ambil dari tetnet. kejap jer aku guna sebab dia akan keluar yang baru punya code. aku rasa ko mungkin salah tengak dvd ARmax ni. yang lama memang ada tapi yang aku kata ini vol 2, 3 dan final tahun 2007 ni keluar cuma vol satu bulan 10 tahun lepas keluar. yang dulu tu pun ada gak tapi aku tak layan ARMax yg lama tu.

sebab aku suka banyak dvd code sebab aku bukan main seorang2 aku main kat kedai aku, takkan bila orang nak buka games jer aku kena cari kat tetnet wat untuk mereka nak main. buang masa aku baik aku ambil dvd armax yang code games dah sedia ada, bagi kat pelanggan aku. tak risau gak aku memory kat kena rembat cam tu.

sekian..terima..kasih.

Codebreaker FTW..!!

BTW back to topic...BLACK mmg best..!!

selamat pagi. nie mama linda. baru dlm gamers game nie. nak tanya sikit... mana nak beli gameshark gamecodes cd tu? pening dok main harvest moon nie. asyik dok pengsan sakit jer. ingat2 nak masuk kan cheatcodes macam masa main ps1 dulu. tolong mama sikit. mama nie duk cari kat curve ngan tesco mutiara damansara tapi tak jumpa2 gak?

Codebreaker FTW..!!

selamat pagi. nie mama linda. baru dlm gamers game nie. nak tanya sikit... mana nak beli gameshark gamecodes cd tu? pening dok main harvest moon nie. asyik dok pengsan sakit jer. ingat2 nak masuk kan cheatcodes macam masa main ps1 dulu. tolong mama sikit. mama nie duk cari kat curve ngan tesco mutiara damansara tapi tak jumpa2 gak?

Codebreaker FTW..!!

beli kat tempat yang jual ps2 dah tak de coz....ader platform baru...so...dier endahkan game ps2.....tak taw la...tempat lain...sbb tempt saya camtu....

biasanye kalau kat kedai-kedai jual ps2 memang mereka jarang nak rekeman cd-cd cheat code ini. kat kedai saya ada tapi cuma ada action replay jer. code-code yang lain saya tak jual.

biasanye kalau kat kedai-kedai jual ps2 memang mereka jarang nak rekeman cd-cd cheat code ini. kat kedai saya ada tapi cuma ada action replay jer. code-code yang lain saya tak jual.

syok maaf cakap ni setelah baca ayat2 hang aku tergelak giler babang , :lol:

sapa beli armax memang bangang sebab ko boleh download , tentang version tu semuanye orang edit sendiri yang ori dia tetap sama dia punye cheast kot dan x ada version yang di ketogori kan verion 1 2 ke 3 .

aku boleh ajar camner nak buat jangan bazir kan duit ada dah beli .

codebreaker selalu update cheats code dulu 1 atau 2 minggu baru armax keluar cheat code

orang selalu tanya akau kenapa x aku x buat lagi armax?? jawapan dia senang je aku tak nak orang jadi mangsa memorycard corrupt.

yer armax corrupt memory card .

mengapa lakum kata cb bagus

jawapan nye .

dia ngam dengan hdloader(main ps2 guna hard disk) armax x leh kalau nak kena edit master tot31 tau cam ner aku ada baca kat forum omputih caya lah tot31

cheats code boleh update terus dari internet ke ps2,fat perlukan network adaptor slim x perlu.

boleh guna kan usb drive untuk update cheat code

memory card x pernah sekali pun corrupt.

masukkan code gunakan keyboard

dan paling best bagi aku ialah day 1 file (fail cheats code untuk update kat usb drive) kita boleh buat sendiri

ini bagus kalau ada cheats sendiri atau dapat dari forum ,copy paste kat editor run dan siap.

ko punye code tu untuk jepun ke pal ke us ke dia telan je boleh jalan punye .

cth cheast code monster hunter 2 japan ada code main online game offline ada lebih seribu kode ko nak key in,

code ni x ada kat armax atau mana cheat device web site tapi telah di buat sendiri . larat ke ko nak tukar code RAW ke armax code ko dan test satu satu dan pastu key in satu per satu ??

btw maaf cakap ye syok , takkan ler benda boleh dapat free ko nak jual?? armax tu leh burn dalam cd jer bukan dvd .

pakai semua jenis cheats device baru lah leh syorkan kat orang , ye kau ada semua nye yang orang x pernah dengar pun ada.

armax ke codebreaker ke xproler ke game shark ke pro action replay(armax lama) ke xtreminator ke semua tu boleh dapat free .

aku tahu semua code tu leh dapat free tapi, bukan semua org pandai, suka dan ada masa nak cari kat intenet code2 tambahan tu pastu masukan macam korang cakap tu.... pastu bukan semua org pandai macam otai2 kat sini nak seting2 tu.

tambahan pelangan2 aku banyaknya bukan org-org yang dah otai dalam dunia konsol ini semua kebanyakan baru nak berjinak2 dalam permainan konsol ini. semua pelanggan aku tak ada yang main online macam ko cakap tu.

mereka lebih suka beli kat kedai. greyfox ko nak cakap ko kena tahu dulu tahap orang tu macam mana. aku suka armax sebab senang tak payah nak buang masa nak update. sekarang ini armax yang baru dah kuar dah pun dalam dah siap ada code godofwar2 & tranformers.

kalau org macam korang yang otai dan banyak masa memang tak ada masalah nak sedut code2 tu dari intenet atau guna ps2 korang yang dah online. tapi bayangkan kalau org tu main sekadar mengisi masa lapang, ps2 tak online, guna intenet pun tak pandai masa pun tak ada... macam mana apa cite..... mana mereka nak dapat code tu... jawabpannya melalui armaxlah kan.... sebab armax dia akan keluar code setiap games2 baru tetapi biasalah lambat sikitlah dalam 2 bulan.

fikrikanlah......

1) aku x rasa orang yang baca kat sini x ada internet , wah habeh kalau x ada internet leh baca kan ajar aku camne?? dulu aku x ada internet pun aku leh gi cc lak)

2) kalau carrupt memorycard ko rasa orang yg bukan pandai, tau tak camner nak format kan dia (ko x leh pakai armax nak format dia ) ayat perniaga (ni dah rosak awak beli je baru kat saya ye )

3) memang lah ko suka orang beli dari ko ko cakap x perlu update . tapi ingat kalau dia punye game pal ko bagi ntsc punye code ,dia datang kat ko eh apsal x leh pakai, ko lagi suke kan ?? ko suruh dia beli armax yang pakai kod PAl lak. bebrapa hari kemudian

4)tiada setting tambahan nak update code baru gunakan internet terus dari ps2 ,cucuk wayar LAN (rj45 atau cat45) kat modem dan dial up ape yang susah??

5)kalau ko pakai elf file cd ko x payah pun burn cd run dari memorycard saiz file dia kecik giler,

6)kalau pakai day1 cume download jer dari internet x sampai seminit pun.

7) kalau kata baru berjinak23 dengan ps2 apsal lak anak sedara aku umur 5 tahun pandai update sendiri yang kelakarnye member aku leh tanya dia camner dia buat, dia cakap (pakcik kalau pakcik x cube nak buat sesuatu sendiri pakcik ni suke bagi duit pakcik kat kedai Secara free, google kan ada )

kesimpulannye siapa yang kata susah nak update kat internet tahap pemikiran dia adalah bawah dari budak umur lima tahun .

fikirkan lah ,

Edited by greyfox

Ni lah gunanya forum. Kalo dah masuk ke forum ni...baca2 sikit pandai la. So..kat sini org kasitau Codebreaker best....best la tuh...yg nak beli ARMax gak kat kedai tu lantak la dia sebab dia tak baca kat forum...

Susah aku nak bagi korang faham.......

aku tak kata code breaker tu tak bagus atau apa.... maksud aku aku lagi suka guna armax jadi ko ada masalah ke ?

mungkin sebab aku ini peniaga aku suka armax...so ko ada masalah ke aku ini perniaga yang rekemankan armax kat pelangan2 aku...

satu lagi aku guna armax tak perlu memory card pun tak apa.... jadi macam mana memory card tu nak corrupt.

mungkin kat sana benda code ini dah biasa, kat tempat aku ade pelangan aku yang dah 5 tahun main ps2 pun tak tahu cd code ini wujud. bila aku kata ada code pelangan aku siap kata dia tak tahu pun ada code-code ini. jadi mungkin kat tempat ko semua org ada ps2 dah otai. kat sini rata2 tahu main tahu save tahu load aje.

ok ...... aku rasa ko takkan faham....sebab pemikiran ko luar dari kotak background org2 org kat tempat aku ini.

aku tak kata code breaker tu tak bagus atau apa.... maksud aku aku lagi suka guna armax jadi ko ada masalah ke ?

mungkin sebab aku ini peniaga aku suka armax...so ko ada masalah ke aku ini perniaga yang rekemankan armax kat pelangan2 aku...

satu lagi aku guna armax tak perlu memory card pun tak apa.... jadi macam mana memory card tu nak corrupt.

mungkin kat sana benda code ini dah biasa, kat tempat aku ade pelangan aku yang dah 5 tahun main ps2 pun tak tahu cd code ini wujud. bila aku kata ada code pelangan aku siap kata dia tak tahu pun ada code-code ini. jadi mungkin kat tempat ko semua org ada ps2 dah otai. kat sini rata2 tahu main tahu save tahu load aje.

ok ...... aku rasa ko takkan faham....sebab pemikiran ko luar dari kotak background org2 org kat tempat aku ini.

Aku paham situasi ko sebab aku pon dulu penah keje kedai game . . . Susah nak terangkan mende2 ni kat pelanggan lagi2 abang2 yang da tue bangke tuh . . . Kalau bebudak senang sket die nak paham . . . Senang2 aku suh je die hantar memorycard aku yang masokkan code tuh senang . . . Tapi aku payah la nak masukkan code tuh, kat kedai ade lak internet kene bawak dari rumah . . . Tak pe kenekan cas a sket . . . Hahaha . . .

ko main game x pakai memory card ko save kat maner ??bohong kalau main game yang kena main berjam jam x pakai memorycard untuk safe , dan lagi buat pengatahuan ko armax akan buat 2 save file satu untuk setting dan lagi file untuk cheats code , :rolleyes:

kawan kawan aku buka kedai gak ada yang kat ujung atau ceruk dunia gak.derang syorkan cb sebab derang jaga image dan bagi yg terbaik untuk pelanggan meraka sanggup terangkan satu persatu .derang siap bagi perkhidmatan free bagi day 1 file (good service) orang akan datang selalu .ni salah satu market strategy yang bagus orang datang pada mulanye untuk dapat kan day one tapi sangkut beli game atau beli barang.

sebagai yang tau kena ajar yang x tau baru melayu boleh maju

Tokey kedai dgn pelanggan srupa ja. Slalunya camni la org jaga kedai...kalo tanya lebih sikit dah tatau. Ni forum..bukannya nak crita pasal camna nak explain kat pelanggan. Bukan nak crita pasal pelanggan.

Lagipun ni topik game BLACK.

Kalo terasa tayah join forum...pi jaga kedai. Kasi untung lebih. Sini tarak untung pun...

memang susah aku nak fahamkan korang....

greyfox..... ko suka code breker tu sebab sesuai dengan keadaan ko..... aku suka armax sebab aku bukan main2 seorang2.... kat kedai aku ada berpuluh2 games takkan aku nak guna codebreker tu cari kat internet semua games2 tu masuk kat memory card. pastu bila bila pelangan nak main ps2 kat kedai aku nak bagi memory card mahu dirembatnya memory card tu. pastu kat kedai aku ada 8 ps2 kalau semua nak guna code aku bagi memory card pastu semua memory card aku dirembatnya tak rugi aku 8 memory card. kalau aku dvd armax kena rembat tak apalah dvd tu murah jer rm 5 jer.

memang aku tak guna memory card untuk save seting armax sebab aku guna dvd armax tu setiap kali nak main cuma aku save file game jer untuk sambung main sebab tak seting dalam memory card sebab dalam dvd armax tu dah ada code. oklah nanti aku tunjukan gambar macam mana aku gunakan....

Lakum...sapa yang mulakan nak diskus pasa code2 ini ko yang mulakan.....

tak tahu macam mana lagi aku nak terangkan.

memang susah aku nak fahamkan korang....

greyfox..... ko suka code breker tu sebab sesuai dengan keadaan ko..... aku suka armax sebab aku bukan main2 seorang2.... kat kedai aku ada berpuluh2 games takkan aku nak guna codebreker tu cari kat internet semua games2 tu masuk kat memory card. pastu bila bila pelangan nak main ps2 kat kedai aku nak bagi memory card mahu dirembatnya memory card tu. pastu kat kedai aku ada 8 ps2 kalau semua nak guna code aku bagi memory card pastu semua memory card aku dirembatnya tak rugi aku 8 memory card. kalau aku dvd armax kena rembat tak apalah dvd tu murah jer rm 5 jer.

memang aku tak guna memory card untuk save seting armax sebab aku guna dvd armax tu setiap kali nak main cuma aku save file game jer untuk sambung main sebab tak seting dalam memory card sebab dalam dvd armax tu dah ada code. oklah nanti aku tunjukan gambar macam mana aku gunakan....

Lakum...sapa yang mulakan nak diskus pasa code2 ini ko yang mulakan.....

tak tahu macam mana lagi aku nak terangkan.

setting file save armax tu auto ler.

sape suruh hang bagi memory card kat pelangan ?? hang masuk kan lah code , itu pun mau ajar ka??

syok jangan babit kan orang lain.

wah orang pertama aku tengok salahkan otai lakum.

sorry otai lakum aku x libat kan hang , apesal mamat ni sebut nama hang aku pun x paham

so it's true they said some forumer here is soo poyo that why I see a lot otai here goes missing.

bila masa lak aku salahkan orang lain...... aku cuma kata bukan aku yang mulakan soal code-code ini... ko baca lah sebelum2 ini.

oklah korang dah otai..... kira korang menanglah.... aku kat forum ini baru jer....karang kena band pula....

oklah kawan-kawan aku minta maaflah kalau ada salah silap tang mana2 part.

taktahu aku nak terangkan lagi dah... biarlah benda ini macam ini jer....

ok asalammualikum....

Hahahahaha....

Dah la tu. Skang ni camni la. Sapa nak guna CB...guna la CB...sapa malas/tatau/banyak duit....beli la ARMax.

Tadak sapa nak "band" hang la syok. Kita main game pun nak "syok" kan. Huhuhu...

Kita sambung pasal BLACK. Aku baru nak masuk kali ke tiga abiskan game ni. Bila dah dapat silver weapon mmg best. Tembak kaw kaw....