Jump to content
Sign in to follow this  
sdien

Sapa Sini Guna Mac?

Recommended Posts

terima kasih pearpc

terima kasih kerana kaulah yg mejadikan aku pengguna mac..ha ha , aku beli mini + iBook (terpaksalah jual beberapa bahan...erm...sekarang aku jadi kaki mac....eee...hanset aku..laptop lama ku..*syarikat bagi*)

tapi masalah..mac tak popular di kalangan rakyat malaysia...yg aku suka..virus tak kena..apa-apa habuk pun tak kena..upgrade ? service pack ? tak ader masalah !

hehe....aku pun ada pakai mac gak..

ni yang my dad punya...ibook g4 mac os X 10.3.9..

dia nyer interface lawa & stable...=)

tp sayang nyer aku x terer sangat guna..

my dad pun x guna sangat coz dia dah ada laptop..

aku lak lagi suka guna windows...tp skang nak cuba2 belajar pakai mac

adios!

terima kasih pearpc

terima kasih kerana kaulah yg mejadikan aku pengguna mac..ha ha , aku beli mini + iBook (terpaksalah jual beberapa bahan...erm...sekarang aku jadi kaki mac....eee...hanset aku..laptop lama ku..*syarikat bagi*)

tapi masalah..mac tak popular di kalangan rakyat malaysia...yg aku suka..virus tak kena..apa-apa habuk pun tak kena..upgrade ? service pack ? tak ader masalah !

welcome to the club dude~

aku pakai mac biggrin.gif..tapi g3 jer laa sad.gif zaman aku tu dia panggil imac tapi skang dia dah tukar nama jadi emac...dianye colour pon limited babe skang...aku beli yg dulu tu tangerine colour ..biggrin.gif cun babe duit pon cun gak babe masa nak beli tu laugh.gif..... i lorv my imac wub.gif ..

aku guna PowerPC, mac G3 ngan G4... tapi kompeni punya harta. aku mmg taknak beli komp macintosh ni. all mac is taboo^^. benci!! dan aku dikalangan "mac tak popular di kalangan rakyat malaysia"

Sebenarnya... korang sume cite ni... pasal Mac OS ke... atau pasal body computer macintosh tu lawa? lol.

sebab ko tak pandai guna tu pasal ko cakap mac is taboo^^..kalau tak explore berhabis habisan dan tak guna berhabis habisan aku rasa baik ko simpan je comment ko tu biggrin.gif dah guna leh 3tahun baru comment eh ..sekian terima kasih

p/s:tak ramai malaysian yg tahu kelebihan apple macintosh cos product ni mahal untuk dimiliki dan dianye promotion kat malaysia pon tak seberapa...tapi kalau u guys peka kat IKLAN2 dlm tv kat mesia ni...tengok laa bebetol mostly dah banyak publishkan macintosh kat lam iklan memasing

Mula mula dulu memang agak kekok pakai mac nie... yelah mouse pun ader 1 button je... tapi lepas 4 tahun pakai... memang best! terutama bile buat graphic... smooth je.. nak burn cd pun mudah... lagipun mac sekarang nie tak lah mahal sangat macam dulu..

sebab ko tak pandai guna tu pasal ko cakap mac is taboo^^..kalau tak explore berhabis habisan dan tak guna berhabis habisan aku rasa baik ko simpan je comment ko tu biggrin.gif dah guna leh 3tahun baru comment eh ..sekian terima kasih

*ahem* by the way...

aku dah guna lebih 7 tahun... so... ko bleh terima comment aku~

Mac promote kat media massa...? kalo korang jumpa komp MAC kat memana siaran TV, drama or filem... banyak tayang MAC ni... tak tau la aku kalo Mac sponsor diaorg plak. Itu pun kalo korang perasan masa tengok TV.

bagi aku macintosh best among the best..nak wat graphic ngan 3D character memang best gile ....tapi skang dah pakai laser mouse mana2 pon still best laa ..design product dia pon lain dari yg lain...THINK DIFFERENT (eh tu slogan apple kan laugh.gif )

a'ah comp. aku kejer guna MAC...

hampir 80% kt opis aku guna...

cuma Acc.Dept jer guna window..

so kalu ada apa2 muskil 2 leh la ajukan soalan..

bole la tolon sekadar yg termampu..

dari segi sparepart lak camner?.... let say cdrw dia kong.. then buleh ke kita pasang je cdrw pc punya atau kena pakai yang khas punya?...

*aku minat nak pakai mac.. tapi x mampu...

dari segi sparepart lak camner?.... let say cdrw dia kong.. then buleh ke kita pasang je cdrw pc punya atau kena pakai yang khas punya?...

*aku minat nak pakai mac.. tapi x mampu...

Apa susah. La ni MAc OS X , dah buleh jalan atas intel punya CPU dah, tak payah nak apaki MAc punya hardware dah. Celeron pun buleh jalan. Kau nak bubuh apa pun buleh. Kalau nak tau tentang topic ni lebih lanjut, silalah google dengan keywor dia "Mac running on Intel" ataupun "MacIntel".

mac atas AMD = xder lagi yek ?..

Skang ni MacOSX tu memang buleh jalan pun atas AMD pun. Infact Powerbook Mac yang baru ni puun cam laptop windows je.

Salamun alaikum,

A newbie here, and also a mac user. Currently on PowerBook G4 running OS X Tiger 10.4.6. Here to enlighten people who are clueless or just curious about Macs.

-Yunara

halooo...

gua pun nak talk lah psl guna mac ni...long time ago sy ambil subjek multimedia KAT UiTM.. so time 2 x kenal lg psl mac ni.jangan kan nak guna, nak on pu x tau.....

but now sy adalah mac user.....for 4 ever..

now use iBook G4....

assalammualaikum

aku nak upgrade ram mac mini aku. 1.25 ppc .brand apa yg paling sesuai untuk aku upgrade sendiri? kalau ada spec lagi bagus..aku nak upgrade dari 256 ke 1 gb.

thanks.sgt memerlukan pertolongan.

kingstone. leh beli kat apple center kat midvalley atau kat ou

satu lagi brand haku tak hingat.. tapi brand ni mmg apple user selalu guna kat US. nanti aa aku check tak pun ko carik aa kat google. heheeh

kingstone. leh beli kat apple center kat midvalley atau kat ou

satu lagi brand haku tak hingat.. tapi brand ni mmg apple user selalu guna kat US. nanti aa aku check tak pun ko carik aa kat google. heheeh

go 4 kingston. x payah beli dgn apple center @ apple certified harga jadi twice dari biasa. better kau bawak mini tu g kedai2 biasa n try sendirik ram tu, boleh aje harga pun murah - mac pun pakai ram mcm pc biasa aje..

haah. pastu bile ko bukak snirik mac mini yang complicated tu sampai takleh tutup balik padan muka.

kalo tak yakin dengan skil, jangan buat snirik. ade sebab nape mac mini kecik sangat berbanding ngan pc biasa.

Ako guna Mac. Ako fall in love dgn Macintosh sejak 1'st time ako tgk iMac G3 (yg ade kaler oren, lime, merah & biru tu) masa awal thn 2000. Skang dah 2 thn Ako pakai Mac! Pakai utk buat grafik, sbb aku blajo grafik. Apple mmg best laa...senang nak handle, tade virus tp bab software susah skit...tp mcm best je bab software dia...sbb rase mcm thrill je bila cari! Ahaha...try2...aku recommend ;)

haah. pastu bile ko bukak snirik mac mini yang complicated tu sampai takleh tutup balik padan muka.

kalo tak yakin dengan skil, jangan buat snirik. ade sebab nape mac mini kecik sangat berbanding ngan pc biasa.

cfu apa sbb mac mini tu kecik?