Jump to content
aimar24

Piala Asia: Peluang Msia

Recommended Posts

yg penting...

ader live kat RTM2 : Malaysia- China and Malaysia-Iran jam 8.30

yg uzbekistan tertunda....

aku dgr dlm radio klasik nasional...best2........aku igt dlm astro jer

apa yg aku baca dlm suratkabar...

team kita akan gunakan formula short pass....

Wahaha.. Peluang Malaysia mng.. Utk 65 minit pertama 65%, utk balance sepenuhnya 35%.. Hahahaha.. Aku penah tgk Malaysia lawan China and time tu China on form.. Malaysia dalam separuh masa pertama n separuh masa second half byk menyerang.. Just, still xder luck kat depan pintu goal.. Maybe its not a luck coz penyudah striker kita mmg tumpul..

Malaysia pny permainan lebih kurang cam perlis punya game (jgn marah org perlis ey) n seakan - akan chelsea pny game... Bola dari GK ---> CD -----> Striker.. Hehe.. MF x digunakan langsung.. Aper r.. Sepatutnya dah tau kita ni golongan rendah, kurang laju disebabkan kaki yg kurang panjang dan stamina yang hampeh, patutnya coach titik beratkan permainan one touch football. Cthnya cam bila greece mng EURO.. Mungkin r org kata nasib sbb time tue jer dier mng (Actually x leh nk kata nasib gak sbb time tue player dier sumer on form and most of them dah tua, so bila beberapa tahun menjelang, form pun da turun and bertambah tua). Masa tue greece main ngan disiplin tinggi, sumer tackle bola x tackle kaki org, main pun one touch football, sumer player ader kat position masing2, and the most important thing, diorg tau apa weakness and berjaya atasi weakness (antara weakness diorg xleh nk up kan tempo permainan sbb player x laju) dgn maen one toch football.. Diorang pun gunakan segala set piece dgn cemerlang dan berjaya dapat goal dgn set piece.. Huhuhu...

Patutnya player m'sia skrg kena train special training.. Mana leh training cam main kelab jer.. Hehhehe :blush:

aku bangga betul ngan skuad bola sepak bawah 12thn dari p.pinang yang pegi prancis tu...dia orang dapat jadi ke-2 terbaik asia selepas Jepun...semoga dia orang menjadi pelapis skuad bola sepak MALAYSIA untuk ke FIFA suatu hari nanti...

kau betul.

fizikal pemain iraq..senang jer rampas bola...

thailand bahaya gak..kalau buat counter attk..

tak taular malaysia camne nanti time lwn china...

mari ramai2 datang stadium

Ramalan aku (Berdasarkan match vs A.I yang aku main dalam WE:PES2007 malam tadi)

Malaysia kalah 2-3 kepada China , tapi satu match yang menarik. Team Malaysia bermain dengan bersungguh-sungguh dan memberi tentangan. Malaysia terlebih dahulu membuka jaringan, namun pada masa kedua, China kembali mengejar.

akmalkecik.txt

Apepun, same2 a kite memberi sokongan

blum full time dah kena bantai 3-0..camner tu?

minit ke 15 dah gol..

nampak sangat main untuk kalah..

wat penat aku tgk jer..

malas nak tgk dah..

xtau la klu dah full time..

pe la keputusan..

arghhhh...! malu giler aku tengok tv..

pemain malaysia mcm x rety main bola je.. main cam pond*n!

bukan nak kutuk la.. tp diorang dah pilih fokus sebagai kerjaya pemain bola..

tiap hari berlatih x tau aper mende yg dibuat..

x agresif, control bola pon x rety..

lwn bola dgn pompuan pon belum tentu nak menang..

aku tgk kejap jer td...pas masuk 1st gol china trus tutup tv :lol: okla ler ader sebijik goal...aku ramal td 4-0 m'sia kalah

1-5......

byk sgt tu lol....

tp dlm byk2 gol...gol indra plg cantik...

overall dlm match tu

Malaysia

-kurang kurang mahir dlm memegang bola

-kelemahan hantaran tepat

-keeper pun hampeh gak...byk sgt off position

apa2 pun kalau nak layak..kene menang kedua2 baki perlawanan :)

m'sia kalo ikut kan mmg x layak pun masuk tournament ni...sbb jadik tuan umah jek...pas ni team tu jadik tukang tgk@sorak jela kalo rajin :lol:

dapat 5 pun dh sheronok, dapat 10 lagi sheronok la kot!!

cam pernah dengar je ayat ni .... tongkat ali nyer iklan ker? XD lol syabas diucapkan kepada pasukan malaysia dengan kekalahan 5-1 .Moga dapat kalah berturut-turut supaya dapat masuk dalam Malaysian Book of record.Yeah anyway indra tadi agak hebat .....sayang defend agak teruk dan juga midfield.Jangan risau kalau kalah peluang untuk menyertai Piala guli masih terbuka.

sudala mesia...tutup buku lama...bukak buku baru same je......bubarkan je team bola mesia nih....

mesia ni baik baik main guli,gasing,congkak aku rase bleh champion dunia.... :lol: haha...

xsabar siot nk tgu alasan sok....yg aku plik mbr aku yg tgk epl,spanish bley lg tgk bola mesia ni....sengal tul...

aku try guest alasan sok yg bakal kuar..

1)pemain mesia kurang beri tumpuan/mudah hilang fokus(dh basi)

2)standard player kiter masih jauh(pn rasenyer dh basi)

3)akmal xfit lg(abih apsal kasi main...bodo tul(ni alasan yg konpem ade)

4)indra masuk lambat...hah...ini bley pkai ;)

sokong myteam2 jela oii.... ^_^

Malaysia ada harapan lagi,teruskan sokongan anda,kali inin ambil jurulatih dari brazil,belanja lebih sikit baru hasil gempak.Ini takut rugi hasilnya itulah 5-1.

adam ku syg....

care ko ckp cam mesia nih xpnh amik coach luar...ambikla arsene wenger,capello pn tp klu duk kene ikut petunjuk FAM sampai kiamatla ko menunggu impian yg xsudah ni...wasalam

1-5 ? hehehe.....cakap dalam paper berapi....buat malu jer....asyik2 jadi bahan gelak org luar...."org malaysia, cakap jer lebih"......dah byk sgt masa, duit, tenaga rakyat bagi, tp still camtue gak.......RUGI.....pemain pro konon...

aduh tensen betul tgk.. 1st gol dari China tu, aku terus balik umah.. sbb aku tgk kat restoran..

pemain Malaysia aku tgk banyak yg tak bole blah control bola..

sedar2 dah kalah 1-5 ye.. aku ramal semalam kalah 1-3..

pastu nnt besok bg alasan2 yg boleh membuatkan aku berasa loya anak tekak..

umpama pungguk rindukan bulan..