Jump to content
PinguSpy

Mengapa Yahudi Kuat?

Recommended Posts

ape yg aku paham dari quote ariel sharon tu..

maksudnya kalo umat Islam bersatu dari awal lagi, yahudi akan takut.

thats right.

lagi satu. tak semua fakta tu btul... makin lama aku blaja, makin aku nampak penemuan orang2 yahudi famous2 nih sebenarnya, bukanlah penemuan pioneer.

contoh, Si Albert Einstein tu dalam dunia fizik tinggi boleh dianggap penipu besar sebab banyak teori dia yang dia tak dapat nak jelaskan macam mana kronologi dia dapat idea, kronologi dia analisis, seterusnya mencipta teori.

asal bodo sangat ni? kot ye pon nak membenci yahudi at least biarlah dengan alasan konkrit sket. ni pasal mamat tu tanak explain (entah cite dari kampung mane tah ako pon taktau) je terus dah label penipu.

kalo bukan kerana theory of relativity TIPU die tu, kite zaman sekarang takkan dapat

1. airplane

2. relativity

3. quantum physics

4. THOUGHT EXPERIMENTS (yang pada masa tu sumenye bergantung kepada real world experiment, ie LOGIK AKAL YANG SEMEMANGNYA CETEK PADA MASA DULU)

7. INTERNET. kalo e=mc2 tu takde maka transfer of data, communication, etc takkan wujud lagi dalam dunia ni.

semua ni datang banyak dari teori TIPU die yang datang dari mimpi tu.

thread ni hanya menyebarkan fahaman yang salah terhadap orang yahudi. perlu di sebut di sini bahawa satu-satunya musuh yang paling terang dan nyata di sebut dalam Al-Qur'an ialah syaitan. HANYA SYAITAN.

betul! tepat!

orang2 kat sini lebih selesa menyalahkan bangsa lain ke atas keaiban diri sendiri. ooooooh ako tak kaya, ni salah gomen. oooooh ako takleh keje bagus, pasal english ako buruk, ni salah cekgu mengajar. oooooh english tu tak penting, die hanya remeh temeh berbanding isu yang sungguh besar lagi suci lagi mulia yang ako ketengahkan ni

masalahnyer ko target dkt mende remet-temeh..

punya berzaman aku bukak tread pesal time ni gak ko nak ckp pasal grammar

or tread nih mengikut kesesuain mende yg ko nak bangkitkan = k..

ENGLISH IS EVERYTHING. dulu ARABIC IS EVERYTHING. dua2 ini adalah bahasa tamadun, bahasa ilmu, bahasa ekonomi pada sesatu tamadun.

kalo pak yahudi (laknat gile nye bangsa aghhhhhh :blink: ), pak omputeh boleh gila2 belajar bahasa arab, kenapa ko kene carik alasan pasal ko malas nak belajar even sampai ke tahap grammar level UPSR? tak rasa malu ke bile adek ako yang kecik tu boleh terbace sig ko and gelak kat ko?

kalo ko rela menjadi "hanya seorang" yang tidak punya kuasa, then why not ko duduk kat kampung, nangis sensorang je? because ape2 niat ko kat sini tak guna. kerana ko hanya seorang je. ape ingat leh sedarkan orang gune forum? ingatla ko tu sape!!

yup, tepat sekali...

kaum yahudi sentiasa cari jalan nak melemahkan umat Islam, samada secara terang2 atau senyap2..

yang aku dengar, ader bahan tertentu yang ditambah ke dalam air Cola buatan mereka untuk memandulkan sapa2 yang minumnya..

fuyo!!!!!!

tapi ko taktau bahan ape kan? tapi itu tak penting!!!!! tu mesti berita betul pasal ako sendiri yang dengar dengan kepala hotak ako yang genius ni!!!!!!

tak kira la walaupon yahudi snirik kuat minum coke, tu fakta tak penting!!!!!!

Edited by C-Fu

mmg kita tak menafikan kekuatan yahudi dimana:

-segala tindakan tidak dipersoalkan

-walaupun dah bunuh org palestin + bina pagar kongkrit...oic,pbb.wwf etc x boleh nak amek tindakan...cuma nasihat

-sedangkan diorang heret org palestin buat perjanjian damai..sedangkan diorang ni memperkatunkan diorang..saja nak gelak2..dalam al-quran dah sebut..org yahudi n krist tak kan redha kat korang sampai korang ikut telunjuk diorang..

lain2....

kalo x silap aku...camana yahudi boleh kuat sbb nenek moyang diorang...time dulu2 yahudi x berapa kuat..kelompok diorang sikit n seperti dlm al-quran n taurat..diorang x kan ada negara sampai ke hari kiamat..masa ni la diorang nak ubah takdir dimana nenek moyang diorang memikirkan masa depan sampai ke anak cucu...sebahagian drpd plan diorang membetulkan map=mansuhkan nama palestin dlm map dll...telah dirancang sejak puluhan @ ratusan tahun dulu..sampai sekarang yahudi menikamati dunia ni hasil penat lelah + usaha nenek moyang diorang!!..

so,kesimpulannya..pemikiran org yahudi masa dulu dah menjangkau zaman diorang dimana segala yg dirancang menjadi kenyataan!!

mmg kita tak menafikan kekuatan yahudi dimana:

-segala tindakan tidak dipersoalkan

-walaupun dah bunuh org palestin + bina pagar kongkrit...oic,pbb.wwf etc x boleh nak amek tindakan...cuma nasihat

-sedangkan diorang heret org palestin buat perjanjian damai..sedangkan diorang ni memperkatunkan diorang..saja nak gelak2..dalam al-quran dah sebut..org yahudi n krist tak kan redha kat korang sampai korang ikut telunjuk diorang..

lain2....

kalo x silap aku...camana yahudi boleh kuat sbb nenek moyang diorang...time dulu2 yahudi x berapa kuat..kelompok diorang sikit n seperti dlm al-quran n taurat..diorang x kan ada negara sampai ke hari kiamat..masa ni la diorang nak ubah takdir dimana nenek moyang diorang memikirkan masa depan sampai ke anak cucu...sebahagian drpd plan diorang membetulkan map=mansuhkan nama palestin dlm map dll...telah dirancang sejak puluhan @ ratusan tahun dulu..sampai sekarang yahudi menikamati dunia ni hasil penat lelah + usaha nenek moyang diorang!!..

so,kesimpulannya..pemikiran org yahudi masa dulu dah menjangkau zaman diorang dimana segala yg dirancang menjadi kenyataan!!

sumber? boleh kongsi sumber benda yang kamu cakapkan ni? kamu cakap pasal:

1. kekuatan orang yahudi

2. al-qur'an kata diorg xkan ada negara sampai hari kiamat

mana sumber2 hitam putih nye? jika dalam qur'an pernah kata diorg xkan ada negara sampai hari kiamat, jadi, dengan kewujudan negara Israel, sah atau tidak, negara tersebut sudah tertubuh. jadi, kamu baru saje membuktikan al-qur'an dah salah. jadi datangkan satu ayat sekalipun yang mengatakan org yahudi xkan ada negara sampai hari kiamat.

kamu pernah baca taurat? tahu apa isi kandungnye? tahu apa janji tuhan dalam kitab kita tu kepada diorang ni? macam mana kalau aku kata, tuhan janjikan kaum yahudi ni bilangannya sebanyak pasir di tepi pantai? kamu boleh patahkan hujah tu?

ataupun kamu berdebat dengan hujah2 hear-say? hujah2 separuh masak.

aku mmg mintak maaf bebanyak sebab aku pun x pasti...

sesapa tegur mmg aku akan betulkan..edit balik..

dulu aku pernah belaja sirah..time dulu2 nabi musa suruh org yahudi pg berperang...cari negara sendiri...mmg daripada dulu lagi,yahudi ni mmg keras kepala,diorang kata lemah la x nak la ape la..nabi musa bagi peringatan..kalo ko nak perang korang x kan dapat tanahpun kat dunia ni(maksudnya negara la..)..so, diorang pun x berperang sampai nabi musa wafat...korang pun tau time madinah dulu ade gak yahudi...pasal diorang bangang sangat...rasullullah pun usir diorang...

sampaila sekarang..jika yg korang lihat org yahudi tgh tawan palestin tu mereka adalah gerakan ZIONIS..dimana diorang x berpegang ngan ajaran yahudi sebenar(??)..kalo betul2 diorang yahudi..diorang x kan serang palestin..yahudi yg korang tengok sekarang sebenarnya dah melanggar perinsip diorang sendiri!!!!

sumber? boleh kongsi sumber benda yang kamu cakapkan ni? kamu cakap pasal:

1. kekuatan orang yahudi

2. al-qur'an kata diorg xkan ada negara sampai hari kiamat

mana sumber2 hitam putih nye? jika dalam qur'an pernah kata diorg xkan ada negara sampai hari kiamat, jadi, dengan kewujudan negara Israel, sah atau tidak, negara tersebut sudah tertubuh. jadi, kamu baru saje membuktikan al-qur'an dah salah. jadi datangkan satu ayat sekalipun yang mengatakan org yahudi xkan ada negara sampai hari kiamat.

kamu pernah baca taurat? tahu apa isi kandungnye? tahu apa janji tuhan dalam kitab kita tu kepada diorang ni? macam mana kalau aku kata, tuhan janjikan kaum yahudi ni bilangannya sebanyak pasir di tepi pantai? kamu boleh patahkan hujah tu?

ataupun kamu berdebat dengan hujah2 hear-say? hujah2 separuh masak.

mintak maaf..aku tak berdebat..aku cuma nak kongsi pendapat...kalo salah pun aku harap ko boleh tunjuk...BUKAN CAKAP AKU NI B**OH!!!...

Edited by highlander

berkongsi pendapat dalam perbincangan boleh dianggap satu perdebatan, formal atau tidak. kita menjual idea untuk diterma oleh orang lain. dalam mengeluarkan pendapat, kita mesti tahu sumber supaya kita sebagai orang yang menyampaikan maklumat tahu mengenai kesahihan benda yang akan dikongsi. penting kerana maklumat yang salah adalah satu penipuan dan penyebarnya tentulah seorang penipu.

jangan tersinggung. aku x kata kamu penipu. cuma sebelum kita keluarkan pendapat yang berbau fakta, reference tu penting. jangan komen benda yang di luar pengetahuan kita. jangan serkap jarang. kita bukan sekadar membahayakan akidah sendiri, tapi orang lain juga.

dan aku rasa, aku tak cakap kamu bodoh pun. dalam original post ataupun dalam post aku yang kamu quote tu. sila baca semula dalam keadaan tenang.

ENGLISH IS EVERYTHING. dulu ARABIC IS EVERYTHING. dua2 ini adalah bahasa tamadun, bahasa ilmu, bahasa ekonomi pada sesatu tamadun.

kalo pak yahudi (laknat gile nye bangsa aghhhhhh :blink: ), pak omputeh boleh gila2 belajar bahasa arab, kenapa ko kene carik alasan pasal ko malas nak belajar even sampai ke tahap grammar level UPSR? tak rasa malu ke bile adek ako yang kecik tu boleh terbace sig ko and gelak kat ko?

kalo ko rela menjadi "hanya seorang" yang tidak punya kuasa, then why not ko duduk kat kampung, nangis sensorang je? because ape2 niat ko kat sini tak guna. kerana ko hanya seorang je. ape ingat leh sedarkan orang gune forum? ingatla ko tu sape!!

k

ape yg aku paham dari quote ariel sharon tu..

maksudnya kalo umat Islam bersatu dari awal lagi, yahudi akan takut.

x semestinya, sekarang zaman teknologi. senjata peperangan melibatkan teknologi, satu bijik bomb nuklear mampu mematikan berjuta2 org..

x kira kalau bersatu sekali pun sedangkan yg membangunkan teknologi adalah org lain.. belum ader satu pun lg negara2 islam menghasil/menjual senjata2 nye kpd kaum lain.. aka negara islam menghasilkan jet, bom2, dan etc. macam malaysia nih la. jet2 bleh bilang dgn jari je tuh pun ader yg dah pencen. percaya x kalau aku ckp singapore lebeh kuat dari segi ketenteraan berbanding malaysia? cume kelebihan malaysia negara besar skit mase nak ambik untuk konker setiap pangkalan susah skit.

kesimpulan negara2 islam perlu bangunkan teknologi2 dari segi pensejataan dan lain2..

asal bodo sangat ni? kot ye pon nak membenci yahudi at least biarlah dengan alasan konkrit sket. ni pasal mamat tu tanak explain (entah cite dari kampung mane tah ako pon taktau) je terus dah label penipu.

kalo bukan kerana theory of relativity TIPU die tu, kite zaman sekarang takkan dapat

1. airplane

2. relativity

3. quantum physics

4. THOUGHT EXPERIMENTS (yang pada masa tu sumenye bergantung kepada real world experiment, ie LOGIK AKAL YANG SEMEMANGNYA CETEK PADA MASA DULU)

7. INTERNET. kalo e=mc2 tu takde maka transfer of data, communication, etc takkan wujud lagi dalam dunia ni.

betul! tepat!

orang2 kat sini lebih selesa menyalahkan bangsa lain ke atas keaiban diri sendiri. ooooooh ako tak kaya, ni salah gomen. oooooh ako takleh keje bagus, pasal english ako buruk, ni salah cekgu mengajar. oooooh english tu tak penting, die hanya remeh temeh berbanding isu yang sungguh besar lagi suci lagi mulia yang ako ketengahkan ni

ui... sedapnya lidah berkata2... tak kira tinggi mana pun ilmu seseorang... adab, budi pekerti mestila kena jaga...

aku bodoh?! moga2 Allah s.w.t mengkurniakan lagi kebijaksanaan kepada aku, C-FU, puteranians.. dan umat muslimin sekalian...

ko yakin ke kalo bkn sbb idea tipu dia kita takkan maju?

ingat lagi masa perang salib dulu? tentera kafir, buang buku2 sampai air sungai nil jadi hitam? apa jadi kalau diaorg tak buang buku2 tu? munkin dah lama kita dapat ilmu tu, apa2 hal pun, sejarah tetap sejarah...

tapi, mungkin ada gak buku yg diaorg simpan, gunakan...

berbalik kepada topik, kalo dia org guna cara mencilok je idea/ilmu yg ada dalam buku tu,

ye ke diaorg pandai sgt?!

bacala surah khabar berita harian 24 jun 2007 (ahad). ada cerita pasal peperangan nuklear masa zaman purba...

PS: nak tanya sikit, C-FU, G-CEO level ko dapat berapa?

Edited by Pinston

bagi ako..

apa yg C-Fu kata tu ada betul jugak...

1. airplane

2. relativity

3. quantum physics

betul! tepat!

cuba tengok btol2 di atas atau -->> Peter Schultz mencipta kabel fiber optik, Charles Adler mencipta lampu isyarat, Benno Strauss menemui besi keluli, Isador Kissee menghasilkan filem bersuara, Emile Berliner mencipta telefon moden dan Charles Ginsburg mencipta perakam video.

KITA pakai apa sekarang?? jgn cakap "saya hanya memakai buatan malaysia je.. mana ada kaitan pon"...mmg buatan malaysia tp siapa pencipta pertama?? mereka pencipta kita ikut.. sesiapa yg x suka sgt gn yahudi x payah arr pakai kapal terbang...internet...handphone...x payah pakai google...x pyh tengok cite dr HOLLYWOOD langsung... sape yg membawa terbang satelite malaysia?? so fikir2 kan lah...

org beragama kristian SEMUA sgt JAHAT (tidak dikecuali...budak2 tadika)?? kita beragama islam SEMUA sgt BAIK (tidak dikecuali...termasuk budak2 tadika)?? camtuh ke??

minta maaf kalau sesape yg x puas hati or tuduh ako seorang hina agama@bangsa@negara sendiri.. ako hanya bagi cadangan,xde sokong mana2 pihak ..sekian.

aku mmg mintak maaf bebanyak sebab aku pun x pasti...

sesapa tegur mmg aku akan betulkan..edit balik..

dulu aku pernah belaja sirah..time dulu2 nabi musa suruh org yahudi pg berperang...cari negara sendiri...mmg daripada dulu lagi,yahudi ni mmg keras kepala,diorang kata lemah la x nak la ape la..nabi musa bagi peringatan..kalo ko nak perang korang x kan dapat tanahpun kat dunia ni(maksudnya negara la..)..so, diorang pun x berperang sampai nabi musa wafat...korang pun tau time madinah dulu ade gak yahudi...pasal diorang bangang sangat...rasullullah pun usir diorang...

sampaila sekarang..jika yg korang lihat org yahudi tgh tawan palestin tu mereka adalah gerakan ZIONIS..dimana diorang x berpegang ngan ajaran yahudi sebenar(??)..kalo betul2 diorang yahudi..diorang x kan serang palestin..yahudi yg korang tengok sekarang sebenarnya dah melanggar perinsip diorang sendiri!!!!

mintak maaf..aku tak berdebat..aku cuma nak kongsi pendapat...kalo salah pun aku harap ko boleh tunjuk...BUKAN CAKAP AKU NI B**OH!!!...

highlander, aku raser ko nyer fakta macam kurang tepat je....

mengikut sirah2 nabi yg aku belajar/bace time kat skolah dulu:

-bani israel a.k.a. org2 yahudi actually mempunyai negara. Mesir tu negara diorang. but pada zaman nabi musa, nabi musa bawak kluar sume bani israel dari mesir sebab firaun ramses 2 kejor diorang. so terjadilah cerita laut merah kene belah and so on.

-so ko sendiri leh tgk kenape byk nabi2, rasul2 diutuskan dlm bani israel. sebab diorang antara bangsa yg paling bermasalah dalam dunia ni. even diorang x stuju bile Allah turunkan nabi muhammad dlm bangsa arab. sebab diorang anggap bangsa diorang paling power. penah dgr x Protocols Of The Zionis Elders? bace ni. walaupon diorang menafikan, actually bende tu betul (pada aku la).

PinguSpy,

x semestinya, sekarang zaman teknologi. senjata peperangan melibatkan teknologi, satu bijik bomb nuklear mampu mematikan berjuta2 org..

x kira kalau bersatu sekali pun sedangkan yg membangunkan teknologi adalah org lain.. belum ader satu pun lg negara2 islam menghasil/menjual senjata2 nye kpd kaum lain.. aka negara islam menghasilkan jet, bom2, dan etc. macam malaysia nih la. jet2 bleh bilang dgn jari je tuh pun ader yg dah pencen. percaya x kalau aku ckp singapore lebeh kuat dari segi ketenteraan berbanding malaysia? cume kelebihan malaysia negara besar skit mase nak ambik untuk konker setiap pangkalan susah skit.

jgn la buat statement childish. klo umat Islam bersatu, ko ingat macam buat piket ke ape? leh setel ngan 1 bijik bom nuklear? dan ko ingat Malaysia ni noob sgt ke nak kasik Singapore konker negara ni? aku percaye ko buat conclusion berdasarkan cakap2 org pasal ketenteraan @ paling power pon bace sokkabar.

minta maaf kalau sesape yg x puas hati or tuduh ako seorang hina agama@bangsa@negara sendiri.. ako hanya bagi cadangan,xde sokong mana2 pihak ..sekian.

meletakkan seuatu di tempatnya itu ADIL

dan ZALIM pulak yang main sembarang LETAK

bila manusia yang menilai akan ADIL dan ZALIM,

letak mana pun pastinya hukum ADIL dan ZALIM akan berlaku

kerana PENILAI bukan lah duduk di tempat sama

dikatakan juga didalam BUKU SAKTI

"kamu wahai manusia tidak akan sekali berlaku ADIL

kerana yang telah diFAHAMKAN yang ADIL itu hanya yang ADIL

disebut lagi dalam TEROPONG AJAIB

"kamu wahai manusia seringkali menzalimi diri sendiri"

dan disebut lagi... YANG ADIL tidak menzalimi ...

bagi ako..

apa yg C-Fu kata tu ada betul jugak...

1. airplane

2. relativity

3. quantum physics

betul! tepat!

cuba tengok btol2 di atas atau -->> Peter Schultz mencipta kabel fiber optik, Charles Adler mencipta lampu isyarat, Benno Strauss menemui besi keluli, Isador Kissee menghasilkan filem bersuara, Emile Berliner mencipta telefon moden dan Charles Ginsburg mencipta perakam video.

KITA pakai apa sekarang?? jgn cakap "saya hanya memakai buatan malaysia je.. mana ada kaitan pon"...mmg buatan malaysia tp siapa pencipta pertama?? mereka pencipta kita ikut.. sesiapa yg x suka sgt gn yahudi x payah arr pakai kapal terbang...internet...handphone...x payah pakai google...x pyh tengok cite dr HOLLYWOOD langsung... sape yg membawa terbang satelite malaysia?? so fikir2 kan lah...

org beragama kristian SEMUA sgt JAHAT (tidak dikecuali...budak2 tadika)?? kita beragama islam SEMUA sgt BAIK (tidak dikecuali...termasuk budak2 tadika)?? camtuh ke??

kalau kau nak kira siapa yang mula mencipta, cuba kau tengok dulu siapa yang mula temui semua teori ni.....baik dari segi math,pelayaran, atom dan sebagainya....pastu yang selanjutnya cuma disambung kaji oleh orang bukan islam seperti albert einstein.....sejarah dari barat atau cina tidak boleh dipercayai seratus peratus.....contohnya jika kita membaca sejarah cina tentang dinasti ming, china mengatakan itu adalah dinasti mereka...tetapi jika mengikut sejarah islam dinasti ming adalah sebuah DINASTI ISLAM....yang mana maharaja, maharani dan para pembesar adalah terdiri dari orang islam....so, jangan la hanya baca dan beri perhatian pada sejarah barat....kita orang islam pun ada sejarah tersendiri yang patut dibanggakan...

Bangsa Yahudi mmg Bangsa yg Bijak pandai,Rajin dan mcm2 lg la...

Ape yg telah mereka Ciptakn adalah untuk merosakkan pemikiran islam...

So jgn la terpengaruh dgn cara mereka..

highlander, aku raser ko nyer fakta macam kurang tepat je....

mengikut sirah2 nabi yg aku belajar/bace time kat skolah dulu:

-bani israel a.k.a. org2 yahudi actually mempunyai negara. Mesir tu negara diorang. but pada zaman nabi musa, nabi musa bawak kluar sume bani israel dari mesir sebab firaun ramses 2 kejor diorang. so terjadilah cerita laut merah kene belah and so on.

-so ko sendiri leh tgk kenape byk nabi2, rasul2 diutuskan dlm bani israel. sebab diorang antara bangsa yg paling bermasalah dalam dunia ni. even diorang x stuju bile Allah turunkan nabi muhammad dlm bangsa arab. sebab diorang anggap bangsa diorang paling power. penah dgr x Protocols Of The Zionis Elders? bace ni. walaupon diorang menafikan, actually bende tu betul (pada aku la).

PinguSpy,

jgn la buat statement childish. klo umat Islam bersatu, ko ingat macam buat piket ke ape? leh setel ngan 1 bijik bom nuklear? dan ko ingat Malaysia ni noob sgt ke nak kasik Singapore konker negara ni? aku percaye ko buat conclusion berdasarkan cakap2 org pasal ketenteraan @ paling power pon bace sokkabar.

aku rase ko xfaham le aper mende yg aku type..

amik mase ko..

kaum yahudi ni mencuri ilmu dr kitab kita sendiri (taurat, injil, zabur mahupun al-quran)

mereka kaji dan teliti 3 kitab yg terdahulu, fahami, dan menzahirkan apa yang ada dalam tu...

lepastu, isi kandungan kitab2 tersebut dipesongkan, mengikut acuan mereka sendiri...

namun... al-quran, mereka x dapat nak pesongkan dan diubah....

sekali dipesongkan, ayat tersebut x kan ada makna....

salah umat islam jugak...

ilmu yg diberikan x ditimba....

yahudi dah maju 50 tahun kedepan, kita masih lagi di takuk lama....

ps: buku dan sumber kajian para saintis islam dicuri dan di'hakmilikkan' oleh kaum yahudi... sumber asal dihapuskan... x de sape kisah sbb umat islam x tau kepentingan ilmu dari dulu sampailah kini... "Mereka yang berilmu mampu menakluki dunia...."

kaum yahudi ni mencuri ilmu dr kitab kita sendiri (taurat, injil, zabur mahupun al-quran)

mereka kaji dan teliti 3 kitab yg terdahulu, fahami, dan menzahirkan apa yang ada dalam tu...

lepastu, isi kandungan kitab2 tersebut dipesongkan, mengikut acuan mereka sendiri...

ps: buku dan sumber kajian para saintis islam dicuri dan di'hakmilikkan' oleh kaum yahudi... sumber asal dihapuskan... x de sape kisah sbb umat islam x tau kepentingan ilmu dari dulu sampailah kini... "Mereka yang berilmu mampu menakluki dunia...."

aku tambah sket...Al-Quran kalau diubah samada baris atau ayat akan ada makna...tapi dah lain makna...sebab tu dalam bacaan sembahyang atau doa, kena berhati2 membacanya.....takut dah jadi maksud yang lain bacaan atau doa kita...kalau ubah ayat Al-Quran, makna masih ada, tetapi dah berbeza dari yang asal....

bro...taurat adalah kitab org yahudi...injil adalah kitab nasrani...

pendeta diorang dulu diwajibkan untuk menyampaikan apa yg Allah turunkan kat nabi musa n isa...tp sebab dunia...

diorang ubah kitab diorang supaya menyedapkan hati pemerintah masa tu...biar boleh jawatan besar dlm negara...

kitab dioarng ubah skang ni namanya 'old testament' ngan 'new testament'

kalo yg kristian nye lak namanya 'bible'...suma amek drpd kitab tu...tp dah dimodifay gilababez!

tak ada nya istilah MENCURI ILMU...

ilmu tuh di CARI...

takkan MASUK kat kepala HOTAK bila mana BUKAN betul2 di cari...

tak adanya iSLAM tuh menyorok dan menyimpan ILMU

semua di sebarkan, agar seluruh ALAM beroleh rahmat

orang-orang yang memanfaatkan ilmu maka beruntunglah

seperti hal BANGSA yang di katakan yahudi tuh....

ilmu itu berkembang....

biasanya berasal dari idea......

ilmu yang di terima di tambah dengan idea maka akan menghasilkan ilmu yang baru

IDEA datang dari mana?

:rolleyes:

bro...taurat adalah kitab org yahudi...injil adalah kitab nasrani...

pendeta diorang dulu diwajibkan untuk menyampaikan apa yg Allah turunkan kat nabi musa n isa...tp sebab dunia...

diorang ubah kitab diorang supaya menyedapkan hati pemerintah masa tu...biar boleh jawatan besar dlm negara...

kitab dioarng ubah skang ni namanya 'old testament' ngan 'new testament'

kalo yg kristian nye lak namanya 'bible'...suma amek drpd kitab tu...tp dah dimodifay gilababez!

maner ader.... injil, taurat sume tu kitab umat islam.... diorang mod kitab tu jadi diorang punyer, old testament, new testament ngan bible.....

kiter wajib percaya akan isi asal kitab2 lame, tapi dgn alquran yg dah lengkap, xyah nak sebok percaya, ikut kitab2 lame sebab alquran dah jadi pelengkap...

sebab ape yahudi kuat yea. sebabnye diorang pandai ambil peluang disebabkan orang islam dah berpecah. mase nilah die pasang strategi kaw2 punye. mereka dah nampak kelemahan orang islam zaman sekarang ni. di tambahkan lagi dendam yang belum terbalas lagi.

Naga Terkandas Di Air Yang Dangkal Apabila Badai Bertemu Dengan Awan

kena berSATU kan Nie Feng? baru boleh mengalahkan musuh? kan?

baru naga boleh terkandas kan?

9 ekor naga bersatu untuk keluar dari air yang DANGKAL

menaang jadi arang

kalah jadi abu

abis semua terBAKAR

Yahudi----->>Bangsa terpilih(dalam arab)

Nabi@ Rasul-------->> Kebanyakannya diturunkan pada bani Israel??

Kenapa aku buat statement nih? hah sebabnya senang je. Yahudi dalam bahas arab adalah bangsa yang terpilih juga bangsa yang dilaknat oleh Allah S.W.T. kenapa aku kuar gak kalam cenggitu?? sebenarnya yahudi nih dipilih oleh allah adalah kerana bangsa yahudi adalah bangsa yang sangat jahil dan mungkar.maka nabi dan rasul kebanyakannya diturunkan pada bangsa nih. bila dah banyak nabi @rasul yang turun kat bangsa nih maka apa yang dibawa oleh nabi tersebut??? tentulah panduan dan ilmu sebagai pedoman untuk kelangsungan bangsa tuh sendiri sebagai jalan untuk menghindarkan diri mereka dari perkara mungkar.tapi bangsa nih satu jeh masalahnye ilmu dia amik yang pedomannya tak tepi tu passalla yang derang selalu serong jek. bila dah antar memacam nabi n rasul kat derang so derang fikir yang rasul yang last tuh akan turun kat derang gak la.tapi tak turun kat bani hasyim. tu yang derang tensen. sebab penutup ilmu tuh ada pada rasul yang terakhir. tu pasalla derang mundur pada zaman keagungan islam. yahudi nih bijak meniaga kenapa?sebab derangnye ilmu tu berusia belasan ribu tahun tapi ilmu kita cuma sekadar 2000 tahun. walaupun kita punyai ilmu penutup tapi apa gunanya jika tiada pembukaannya(harap faham maksud saya).Yahudi lak ada ilmu pembukaannya cuma perlu dapatkan ilmu penutupnya.maka denag menggunakan khidmat plato dapatlah derang tuh ilmu penutup kita.masa tula kejatuhan sebenar dan kemunduran kita sebagai umat islam ke tangan yahudi.