Jump to content
PenjejakBadai

Isu Pemandu Teksi..

Recommended Posts

assalamualaikum..

aku minta maaf klu ape yg aku luahkan nie ader setengah pihak yg terasa..

aku duk area gombak..rmh aku dkt ngan Putra LRT,pasaraya.,jln tumpuan ke KL.bleh katakan tmpt tumpuan teksi la..aku xkisah klu teksi nie bersepah2 atas jln..sbb diorg cari rezeki yg halal di atas jlnraya..lgpun jalanraya yg aku hari2 guna tu bkn aku yg punya..tapi aku sakit hati bila sesetengah pemandu teksi nie..suka2 jee wat pusingan U kat jlnraya..dah la jln double line..main belasah jer..xtgk langsung pengguna jln raya yg lain..berenti ikt suka jer..kat mana pun leh berenti..klu nak tgu penumpang..diorg xpnh nak tgu kat tmpt perhentian teksi..kat tepi2 jln..tu yg wat sesak..siap wat muka selamber jer..

ada satu kes..aku naik moto..nak g keje..ada brader teksi nie depan aku..aku bwk slow jer..bwk blah kiri la..bila tiba satu simpang..ngan xder signal langsung..dia ambik side trus dia nak masuk simpang..xtgk blkg lgsg..aku sempat mengelak..pastu aku usya keras la..dia buka cermin..siap sound aku plak.."Apahal?ko gengster ker?"mcm tu ke cara pemandu yg berhemah..dah la dia wat salah..xkan salah sendiri xnampak..nasib baik la brader tu dlm awal 40an..baye2 pakcik2 aku..xkan nak berkasar...aku cakap "Abg..klu nak masuk simpang.Bg la signal..aku blah pastu..malas nak bertekak..aku xtakut pun..lgpun tmpt kejadian area aku..lgpun aku xpnh nmpk pun brader tu..klu gdh pun..wat malu kaum jer..so..kpd pemandu teksi..jgnlah amalkan sikap mcm nie..klu kena kat salah org..mau bertumbuk+berparang lagi..ingatlah..jadilah pemandu yg berhemah..amalkan sikap bertimbangrasa..

tempat aku biasanya cekik tambang.... aku naik teksi x sampai 2 km = RM 5 :blink:

kat sini pemandu teksi agak ( boleh la ) berhemah sikit, tapi selalunya bas yang wat hal, nama je bas tambang, tapi lalu highway 3 lorong pakai lorong paling kanan sekali, pastu bila berenti... bayangkan le macamane dari lorong 1 pegi lorong 3... hermmm... terkezut kereta kat belakang tu.

satu lagi, yang aku x pekenan ni diorang slalu parking merata... dimana tempat hentian bas yang cantik tu jadi parking teksi

sori kalo tajam sangat... tapi tu la yang berlaku kat tempat yang slalu aku pegi

tempat aku biasanya cekik tambang.... aku naik teksi x sampai 2 km = RM 5 :blink:

kat sini pemandu teksi agak ( boleh la ) berhemah sikit, tapi selalunya bas yang wat hal, nama je bas tambang, tapi lalu highway 3 lorong pakai lorong paling kanan sekali, pastu bila berenti... bayangkan le macamane dari lorong 1 pegi lorong 3... hermmm... terkezut kereta kat belakang tu.

satu lagi, yang aku x pekenan ni diorang slalu parking merata... dimana tempat hentian bas yang cantik tu jadi parking teksi

sori kalo tajam sangat... tapi tu la yang berlaku kat tempat yang slalu aku pegi

takkan sume pemandu teksi camni kot..mungkin ada sorang dua je...kerana cat setitik habis susu sebaldi..

maybe kebetulan aku selalu jumpe orang macam ni kot :D

tapi aku tetap percaya bukan semua yang bermasalah

orang2 teksi mmg kasar sket bahase deorang..

lagi2 yg kat banda2 besar..x semua ah

sesetengah jerk..tapi sebab sorang-dua nih ah yg merosakkan imej pemandu teksi..

hurm.. -_-

ade aku dengar cerita sesetengah penumpang nak sampai cepat pastu desak pemande teksi nih cilok kat memane asal cepat dan tambang x mahal :ph34r:

ade aku dengar cerita sesetengah penumpang nak sampai cepat pastu desak pemande teksi nih cilok kat memane asal cepat dan tambang x mahal :ph34r:

so,salah sape?salah penumpang ke salah pemandu?

......... ntah, dua2 la salah. :D saling hasut menghasuti

Susah nak cakap bab nie...

Buat lapuran jer.... KAT SINI

siap ader no. Tel. lagi...

Just boleh sembang ajer, mereka2 ini (pemandu teksi) rasa saya tak pernah ke sini pun(putera.com) untuk membaca topik nie.. :unsure:

Tindakan kita, ambil no. teksi tu, lapurkan ajer... itu ajer jalan nak "mengajar" mereka...

nanti aku cari yang JB punya pulak... kalo jumpa nanti aku post kat sini B)

antara pemandu2 die negara nie yg paling kuang ajau pemandu teksi la...

dier org ingat dah slalu main atas jln 2 leh dah cukup bagus la..

member2 aku ramai yg bersepai-sepai berlanggar ngan teksi nie klu x nak bagi signal 2 cabut jer g jual k... :angry:

dah la asyik dier jer yg betul klu berlaku kemalangan...

raser nak hentak jer tapi semua pangkat2 umur bapak aku jer....

lagi satu aku org melayu 2 yg ader hormat & berbudi pekerti... :ph34r:

p/s: puas gak pernah dpt peluang terajang side mirror teksi yg kuang ajau nie bersepai abis... nasib time jem huhuhuhu. :P

p/s: puas gak pernah dpt peluang terajang side mirror teksi yg kuang ajau nie bersepai abis... nasib time jem huhuhuhu. :P

ganaznya ko nii... huhu :lol:

2005 punya berita...

Teksi di KL, P. Pinang, JB wajib guna meter 1 Sept.

PUTRAJAYA 31 Julai - Semua teksi yang beroperasi di Kuala Lumpur, Pulau Pinang

dan Johor Bahru diwajibkan bermeter berkuat kuasa 1 September depan berikutan

peningkatan aduan mengenai pemandu teksi mengenakan harga tambang yang tinggi.

Selepas tarikh 31 Ogos ini, Lembaga Pelesenan Kenderaan Perdagangan (LPKP) dengan

kerjasama Jabatan Pengangkutan Jalan (JPJ) dan polis akan melancarkan operasi besarbesaran

mengesan teksi yang tidak bermeter.

Menurut Pengerusi LPKP, Baharum Mohamed, pihaknya menerima banyak aduan

mengenai pemandu teksi yang mengenakan tambang sesuka hati ekoran tidak memasang

meter terutamanya di hentian-hentian bas seperti Pudu Raya.

``Di Kuala Lumpur sahaja dianggarkan hanya terdapat 12,000 teksi bermeter sedangkan

jumlah teksi adalah lebih daripada itu,'' katanya ketika dihubungi di sini hari ini.

Beliau memberitahu, terdapat kira-kira 28,000 buah teksi di Kuala Lumpur, Pulau Pinang

dan Johor Bahru.

Baharum menegaskan, pemilik teksi telah diberikan masa yang agak panjang untuk

memasang meter dan pemasangannya juga tidak melibatkan kos yang tinggi.

``Jadi tidak ada alasan untuk tidak memasang meter. Sebelum ini pun kita sudah banyak

kali mengingatkan mereka memasang meter.

``Bagaimanapun, kali ini, kita bertegas dan beri tarikh akhir untuk berbuat demikian,''

katanya.

Baharum memberitahu, LPKP boleh menarik permit teksi yang didapati tidak memasang

meter selepas tarikh tersebut.

``Sebenarnya, tidak banyak masalah untuk memasang meter. Masalah yang timbul

sekarang ini, pemilik teksi cuma suka tunggu di saat-saat akhir untuk berbuat demikian.

``Maka sekarang kita bagi tarikhnya, sekiranya kita tidak bagi tarikh akhir sampai bila

pun mereka tidak pasang meter,'' katanya.

Beliau berkata, pemilik-pemilik teksi perlu meningkatkan mutu perkhidmatan mereka

memandangkan tambang pengangkutan itu telah dinaikkan bermula Mei lalu.

``Mereka perlu lebih berdaya saing, kreatif dan tidak menyusahkan orang ramai,''

katanya.

source : pustaka.usm.my

kebanyakan teksi JB nih ade on meter... ade juga yang tak taruk langsung <_<

kalo aku nak cari teksi yang memang pakai meter boleh call ofice taxi tu la. tapi kene bayar lebih 2 ringgit sebab kos datang ke rumah. ape2 hal report terus dengan office teksi tu.

yang takde office/persatuan nih yang seram sikit....huhuhuhu

Edited by neko

ganaznya ko nii... huhu :lol:

kebanyakan teksi JB nih ade on meter... ade juga yang tak taruk langsung <_<

huhuhu x der la ganaz bebenor tetapi dah x leh sabar tahap dewa & boleh mengancam nyawa org awam :ph34r: jadi aku terdesak jadi wakil memberi pengajaran -_- huhuhuhu :P

huhuhu x der la ganaz bebenor tetapi dah x leh sabar tahap dewa & boleh mengancam nyawa org awam :ph34r: jadi aku terdesak jadi wakil memberi pengajaran -_- huhuhuhu :P

abis tu cane ngan pemandu teksi tu..apa reaksi dia?

hoho..berani tul ko ni..

muka dia cuak gile kot.... wa respek sama lu Rull Baragas... :lol: