Jump to content
dragon

Kedai Mamak Vs Kedai Melayu

Recommended Posts

Aku dedua aku p...ikut selera time tu la...tapi aku rasa advantage kedai mamak banding ngan kedai melayu ialah kedai mamak byk option dan meriah sket...budget diorang besar kot...mana dapat budget?tu no komen la...hehehe...kedai melayu pun ada gak yg besar2 kat area aku kat seksyen 7 shah alam ni...tapi kedai melayu ni biasa la...mula2 ada astro...lepas 3-4 bulan dah tinggal radio je yg dia bukak...pastu makanan dia way lagi mahal dari mamak...mungkin nak cover cost renovation, sewa, etc...cth cam restoran Jaya*i kat seksyen 7...nasik putih ngan sayur pun dia bleh caj RM4...nescafe ais cair pun RM2...mungkin sebab dia letak dlm cawan plastik ala2 coffee bean kot...

yg ko gi jayati tuh kenapa? apsal x lepak hakim je hahaha roti nan cheese terbaik beb service best...x pun vichuda tuh best gak masakan melayu thai huhuhu...ada lagi 1 tmpt best kat sec.7 Hakim Lama kat atas bukit tuh yg dkt ngan Shell ada kedai melayu nama Man chong Kam mcm tuh la nama dia..nasi goreng ayam garing dia huhuhuhu terbaik beb.. bagi aku la..

kalo nak makanan melayu murah & sedap kena gi sec.19 kat ngan skola rendah tuh ada 1 deret kedai org kelate murah pun murah sedap pun sedap..huhuhu try la best woooo

janji bila aku nak minum teh,destinasi yang terdekat dan terbest kat tempat aku adalah kedai mamak.So,layan ajelah teh sampai lebam.. :lol:

jom lepak NZ sabtu ni.... aku belanja air suam kat situ... ngeh ngeh ngeh

yg ko gi jayati tuh kenapa? apsal x lepak hakim je hahaha roti nan cheese terbaik beb service best...x pun vichuda tuh best gak masakan melayu thai huhuhu...ada lagi 1 tmpt best kat sec.7 Hakim Lama kat atas bukit tuh yg dkt ngan Shell ada kedai melayu nama Man chong Kam mcm tuh la nama dia..nasi goreng ayam garing dia huhuhuhu terbaik beb.. bagi aku la..

kalo nak makanan melayu murah & sedap kena gi sec.19 kat ngan skola rendah tuh ada 1 deret kedai org kelate murah pun murah sedap pun sedap..huhuhu try la best woooo

tu la yang aku pelik tu...dah byk kali kena pun masih ke situ gak...dia ada letak apa2 kot?hehehe...seksyen 7 lama tu cam jauh sket...nak u turn kena pusing jauh...

tu la yang aku pelik tu...dah byk kali kena pun masih ke situ gak...dia ada letak apa2 kot?hehehe...seksyen 7 lama tu cam jauh sket...nak u turn kena pusing jauh...

hahaha jauh la sgt..1 section jek..lalalala

nak makan kedai chinese muslim area shah alam rasa xde kut..tapi KJ SS2 ada la kire famous gak kedai tuh terbaik siud makanan dia + service pun power..ramai gle melayu + chinese gi makan sana.. :lol:

nak makan sedap ....aku suka kedai melayu .... best dan murah ........... kedai mamak ni mahal ....

nak lepak ... tentu ler best kedai mamak .............

aku rasa tak pernah.sume kedai mamak yang aku pegi,tak kira mana pun,bes gile....cepat&user friendly.

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

Ana ada dengar banyak kedai MAMAk nih...tokey je..memang Islam...

tapi bab perkerja dia tu ada yang bukan Islam (HINDU)..so bab kesucian memang ragu2..

sapa ada info bab nih...!!!!

kt tmpat aku ada kedai mamak yg maju, ada yg x. yg maju tuh, kedai nmpak mewah (VIP) tp mkanan die murah berbanding kedai makan melayu yg lain...mgkn sbb tu maju kot..ntah la..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...