Jump to content
PinguSpy

Project Adsense

Recommended Posts

xper..x tau bertanya ^_^

nak register adsense kat sini..

https://www.google.com/adsense/

Cam ner nok manage adsense tu...

dok reti r... dok paham...

ingatkan dier bagi code yg dah d sediakan & sruh kiter copy jer...

tapi susah pulak... plez somebody help me...

nak manage aper?

erm... cancel r...

sebb nyer aku dah dpt settlekan...

nati klau ader soalan @ masalah lg...

aku post kt cnie...

thanks... ^_^

Meh aku citer sket pengalaman aku pasal adsense nih

aku ada buat adsense .. pada aku adsense ni la business yang terbest aku buat ... kalau korang buat ngan sungguh2 baguslah dan aku sokong 100%.

truly masa bulan pertama aku buat .... aku dapat dalam usd90+, tapi google cakap kalu nak keluar guna western union kena ada usd100 .. so aku tunggu lagi bulan depan kot2 ada rezeki. bulan depannya aku dapat usd140 dan campur sekali ngan bulan lepas dapatla dalam usd230. punya la happy nak tunggu duit ... 25hb dia keluar pin number dan aku gi cimb ... dapat dalam duit kita rm700 lebih ... masa tu semangat habis ... rasa cam dah jadi irfan hairi :P . Bulan depannya aku dapat dalam usd233 , lagi seronok coz dah boleh bayar duit kete kalau camnih bulan2. pastu bulan seterusnya aku dapat usd1k++ (sampai aku sendiri takut dan tak percaya). La .. ni aku punya rate untuk sebulan ada la dalam usd2k++ dan yang penting sekali aku tak guna modal sesen pun cuma modal masa dan idea coz aku buat keje nih kat opis ..heheh.

Cuma pada otai2 adsense kat sini ... perkara yang merisaukan aku pasal 'page ctr' aku berada dalam linkungan 20-30% .. takpe ker ek ..mintak tolong ... aku takut karang google ingat aku suruh orang click ads tu pulak .. padahal aku buat business ni ngan jujur dan ikhlas.

hu hu hu hu huuuuuuuu :( aku dah gagal dgn adsense, diorang ban akaun aku even aku tak klik pun iklan kat page aku sendiri, punca utama adalah aku banyak promote site kat org Malaysia jer ( agaknya la, aku tak tau sbb apa sbnarnya, dia cakap click fraud ) dan skrg aku dah aktif ngan adbrite dan beberapa ads company lain, Alhamdulillah... aku punya online revenue sebulan ada la dalam usd 200, even tak seberapa boleh la tampung part part yang kurang. terpikir gak nak join balik cuma tak tau, adsense skrg ada support CPM tak, maksud aku, even orang tak click ads pun kita dapat revenue dari impressions????? :wub:

and one more thing, bleh tak sesaper share kat sini cara nak increase traffic, aku share aku punya nanti.... kalau rasa 'berat' nak share public, share PM pun boleh...... he he he :P

Edited by rakyatmalaysia

Meh aku citer sket pengalaman aku pasal adsense nih

aku ada buat adsense .. pada aku adsense ni la business yang terbest aku buat ... kalau korang buat ngan sungguh2 baguslah dan aku sokong 100%.

truly masa bulan pertama aku buat .... aku dapat dalam usd90+, tapi google cakap kalu nak keluar guna western union kena ada usd100 .. so aku tunggu lagi bulan depan kot2 ada rezeki. bulan depannya aku dapat usd140 dan campur sekali ngan bulan lepas dapatla dalam usd230. punya la happy nak tunggu duit ... 25hb dia keluar pin number dan aku gi cimb ... dapat dalam duit kita rm700 lebih ... masa tu semangat habis ... rasa cam dah jadi irfan hairi :P . Bulan depannya aku dapat dalam usd233 , lagi seronok coz dah boleh bayar duit kete kalau camnih bulan2. pastu bulan seterusnya aku dapat usd1k++ (sampai aku sendiri takut dan tak percaya). La .. ni aku punya rate untuk sebulan ada la dalam usd2k++ dan yang penting sekali aku tak guna modal sesen pun cuma modal masa dan idea coz aku buat keje nih kat opis ..heheh.

Cuma pada otai2 adsense kat sini ... perkara yang merisaukan aku pasal 'page ctr' aku berada dalam linkungan 20-30% .. takpe ker ek ..mintak tolong ... aku takut karang google ingat aku suruh orang click ads tu pulak .. padahal aku buat business ni ngan jujur dan ikhlas.

Macamane kau buat tu , Hafuel ?

Kongsi la sikit.....

Salam,

Antara cara increase traffic ialah dgn kita comment pada website org lain. Dengan cara ni, bukan sahaja web owner tahu website kita, malah pengunjung yang lain pun mungkin akan melawat website kita kerana melihat comment kita(kalau sempoi la komen kita..hehe)

Anyway, just a little bit of info

Macamane kau buat tu , Hafuel ?

Kongsi la sikit.....

tul tu, aku nak tau gak...

ya hafuel kasi la tips skit... k0 buat blog je site?

blog apsal pe?

kal0 saper yg kene band bleh try auctionads.com mmng lebeih besh dari google... tp paper pun aku still gune google dan auction ads...

aku skg pun kasi hold payment.... nk tunggu bagi jd USD400 :( bru kelua cek huhu....!!

ya hafuel kasi la tips skit... k0 buat blog je site?

blog apsal pe?

kal0 saper yg kene band bleh try auctionads.com mmng lebeih besh dari google... tp paper pun aku still gune google dan auction ads...

aku skg pun kasi hold payment.... nk tunggu bagi jd USD400 :( bru kelua cek huhu....!!

aku dah cuba ler auctions ads taun lepas, dulu dia siap bagi usd 25 bonus sign in.... ke ada pe pe trick yang bleh buat dapat banyak klik atau auctionads pun dah support CPM?

encik google bkn bodoh....

dier akn monitor trafik/ip/dan jugak site k0....

ak0 pun pnh kene ban buat skill blog generator 1000 blog perjam! ++ with autopilot blog dgn autopost

hasil dier memang giler $400.00 dlm seminggu.... tp dah kene ban la...!!!

skg ak0 create accound baru.... dan aply jugak skill terbaru....

"if you're true blackhatter, nobody can get youh!"

adoi....jgn ler ko stay jer isi kandungan nye...mestilah kene banned...lol...

korang kene tukar content korang mengikut iklan adsense yang korang dapat...ape daa....

aku dari dulu hingga skang still work camtu, duit masih masuk...x kene banned..

aku gune teknik black hat..

setiap 8 jam akn ader post terbaru yg dibuat... "oleh program"....

ke 1000 blogger aku tuh.... setiap blog akn dipost berbeza "isi" mengikut keyword yg di setkan...

tp aku dapati teknik jenis mcm nih mmng power tp x thn lame....

s0 skgg aku gune teknik whitehat jer....

korang kene tukar content korang mengikut iklan adsense yang korang dapat...ape daa....

iklan adsense akn mengikut content yg krg buat bukan content yg ikut iklan.....

truly aku tak buat apa-apa sangat pun ... nak citer kat public payah lak rasanya .. cerita pada asalnya member aku jumpa aku tengah-tengah malam ... dia cakap nak belajo internet (dia nih buta internet). Aku tanya kat dia apsal?.. pastu dia cakap nak buat business ngan google. Aku cakap kat dia ... rentikanlah business mengarut tu ... tapi dia cakap orang kampung dia dapat 30k sebulan buat keje nih .... aku pun ... waaaaa ... menitis air liur :P.

Rupanya member aku nih dah jumpa ngan anak didik irfan khairi (dia cerita la aku tak tahu betul ke tak). bayar 1000 sejam kat starbuck. Pastu aku dapat ilmu free la coz aku ajor dia ... tu la ceritanya. Tapi strategi dia memang best giler ... betul2 menjadi ... apa yang boleh aku cakap kat sini ... basic dia jgn pikir pasal duit dulu... yang penting traffic ... pastu traffic ...pastu traffic .. pulun non stop buat keje 2 minggu ... pastu tgk traffic masuk tak renti-renti ... cam aku sekarang dah 2 bulan tak buat apa2 ... tapi maintain jer orang masuk website aku.. pasal user malaysia ... memang aku blok dari orang malaysia masuk website aku ... coz takut ader boom klik .. pasal orang kita nih satu pasal dengki dan satu lagi sebab tak tahu ..main klik jer ... ni income aku yang tak seberapa bulan nih .. maybe leh jadi peransang kat sapa nak mula business nih

iklan adsense akn mengikut content yg krg buat bukan content yg ikut iklan.....

huhuhu...adoi....en pingu spy bleh create page lain yang bawa tajuk content lain, buat lah setiap page tajuk content kat page tu berlainan,

contoh cam page 1st buat tentang naruto

page 2nd buat pasal makanan

page 3rd buat pasal automotif

dan seterusnya..

page2 nie mesti tersorok jgn buat menu direct link untuk ke page2 nie...korang bukak sendiri lepas tu amik ler content kat dalam page2 tersebut..bawak ke page yang org selalu tgk/utama kat web or blog korang....

ade paham?

nak taw pasal adsense? mai pm ako atau ym aku kat whatsup_girls5983..aku ajar free teknik nak hasilkan duit melalui adsense nie...

truly aku tak buat apa-apa sangat pun ... nak citer kat public payah lak rasanya .. cerita pada asalnya member aku jumpa aku tengah-tengah malam ... dia cakap nak belajo internet (dia nih buta internet). Aku tanya kat dia apsal?.. pastu dia cakap nak buat business ngan google. Aku cakap kat dia ... rentikanlah business mengarut tu ... tapi dia cakap orang kampung dia dapat 30k sebulan buat keje nih .... aku pun ... waaaaa ... menitis air liur :P.

Rupanya member aku nih dah jumpa ngan anak didik irfan khairi (dia cerita la aku tak tahu betul ke tak). bayar 1000 sejam kat starbuck. Pastu aku dapat ilmu free la coz aku ajor dia ... tu la ceritanya. Tapi strategi dia memang best giler ... betul2 menjadi ... apa yang boleh aku cakap kat sini ... basic dia jgn pikir pasal duit dulu... yang penting traffic ... pastu traffic ...pastu traffic .. pulun non stop buat keje 2 minggu ... pastu tgk traffic masuk tak renti-renti ... cam aku sekarang dah 2 bulan tak buat apa2 ... tapi maintain jer orang masuk website aku.. pasal user malaysia ... memang aku blok dari orang malaysia masuk website aku ... coz takut ader boom klik .. pasal orang kita nih satu pasal dengki dan satu lagi sebab tak tahu ..main klik jer ... ni income aku yang tak seberapa bulan nih .. maybe leh jadi peransang kat sapa nak mula business nih

ho ho ho ho... aku setuju! traffic yang paling penting selain dari contents.... dan pasal blok malaysian user tu, aku pun amalkannya pasal dah penah terkena... tak leh citer ke sikit sikit wat camne??? ke kena bayar??? huuuuuuu :(

macam mana ek ... aku biasa masuk forum omputih ... website apa ...sendiri cari arr ....

pastu aku selalu digg ngan deliouskan website aku ...pasal dalam digg ngan delious memang dasyat market dia ... janji website ko tu kena ngan apa yang korang promotekan ...kat situ jer aku dapat paling kurang 500 traffic per day. Coz kalau visitor tak puas ati ngan website ko ....diorang bagi komen negatif ... masa tu sendiri ingat la ... takde orang nak tgk lagi website ko tu. tu jer .... aku dapat bagitahu dulu buat masa nih ... k good luck :)

macam mana ek ... aku biasa masuk forum omputih ... website apa ...sendiri cari arr ....

pastu aku selalu digg ngan deliouskan website aku ...pasal dalam digg ngan delious memang dasyat market dia ... janji website ko tu kena ngan apa yang korang promotekan ...kat situ jer aku dapat paling kurang 500 traffic per day. Coz kalau visitor tak puas ati ngan website ko ....diorang bagi komen negatif ... masa tu sendiri ingat la ... takde orang nak tgk lagi website ko tu. tu jer .... aku dapat bagitahu dulu buat masa nih ... k good luck :)

arigatou!!!! woo digg n delicious yer... hmmmm ni buat aku terpikir nak aktif balik bergoogle adsense nih.... pendapatan aku ngan adbrite tak banyak just usd 4 jer sehari, tu pun kengkadang drop ke usd 3++... duk dgr orang main google adsense leh dapat sampai usd 20, usd 50, usd 100, berair gak mulut aku!!!!! :D

Bapak a'ah buat punya banyak. Weih hafuel..

Apa kata ko ajar aku dari basic sampai marketing.. aku dapat buat antara $200 ke $500 sebulan aku bayar ko RM1000.

Amacam.. maybe ko tak berminat pasal ko dapat lagi banyak dari offer aku tuh :lol:

Tapi tak salah aku offer kan??

taknak ler ... kalau ko offer aku... aku buat yang aku sendiri pun dah malas malas dah nih ... try la buat sendiri ... susah dulu takpe .... nanti kalau berjaya puas ati. k adios :D

a'ah.. aku teringin nak tahu jugak.

Amacam boss pingu the great?? Tunjuk la skit pendapatan skang.. silap-silap dah 2k USD per month..