Jump to content
PinguSpy

Project Adsense

Recommended Posts

UdeEnX, itu cara salah la..ko nak kena tutup akaun dengan Google ke? cara salah, rezekinya salah, rezeki yang salah tu pula guna untuk diri..huhu..mana berkat hidup ni..

ape yang salah?letak banyak2 ker?aku xpaham la..aku baru jer stat ngan adsense ni..duit baru 0.08 sen..bgla panduan.leh letak satu ads je? :blink:

lagi satu..naper xkuar iklan ekk skrg..asyik kuar iklan khidmat masyarakat jer

Edited by ~UdeEnX~

gini..suruh orang klik iklan adsense kita adalah satu kesalahan..

tentang letak ads tu tak salah..boleh letak 3 ads for content..2 ads for link..and so on..

cara nak letak tu ada strateginya..boleh baca kat mana2 laman pun tentang cara nak tingkatkan CTR..Okay ttg iklan khidmat masyarakat tu, kemungkinan takde advertiser untuk topik yang ditulis..

saya cadangkan set kan hanya 1 post bi untuk front page..Kemudian maximize kan penggunaan adsense..kat sidebar, adsense image lebih tinggi CTR..

biasanya kalao ads for text size 336x280 okay kalo letak dekat content

Haa..kengkawan ..aku nak tanya sikitlah,..

Tumpang topik ni lah yerrr..

Aku pun wat gak Adsense ni...permasalahanya..aku daftarkan untuk approve dulu pakai site fully english..(supaya google bagi lepas wat adsense jer)

ada la point skit..pastu aku campur aduk la site aku ngan rojak dan BM sesedap rasa..last2 dah 60 peratus content kat sie aku tu BM..englishdah sikit dah..pastu adsense aku cam merudum semacam jer...

aku wat solution untuk gunakan Adsense code yang aku daftarkan kat site aku ni kat URL lain leh tak?..kira aku wat 2 site yang ada code adsense yang sama?..leh berhasil tak..?

atau aku terus jer letak kat web lain..(.URL lain) dan kat site lama(daftar) aku tak letak code tu...ada hasil tak camni..

"satu akaun adsense utk unlimited website"

boleh faham? maksudnya awak boleh letak kat mana saja laman web atau blog milik sendiri..

cuma, mesti patuhi TOS adsense..jangan la letak kat site yang lucah..itu cari nahas dengan pakcik google

betul hackezzk, gunakan BI jika betul2 nak dapat income dari adsense..

to umai..kenapa ads public service keluar tu antaranya ialah :

1) adsense crawler belum crawl lagi blog umai

2) ads tak keluar untuk bahasa yang dia tak support cth BM ( saya tau caranya )

3) Maybe kena banned ( tapi ni boleh cek pada akaun,kalo boleh log in tu, kira takde apa2 la )

4) pengiklan takde sangat untuk topik tu

5) topik terlalu umum sampai adsense tak dapat nak tentukan mana keyword utama

6) ada masalah pada robotx.

untuk selesaikannya :

1) cek senarai yang saya nyatkan di atas dan laksanakan sebaliknya

2) optimumkan blog tu dengan 1 page 1 post

3) gunakan blog hosting sendiri ( maklumkan pada saya ttg hal ni )

4) cuba bermain dengan content..( kalau 1 post tak ok kat 1 page, tambah bagi 4 post untuk 1 page )

untuk makluman lanjut, boleh rujuk adsense help..umai taip je "ads not appear"..banyak hraiannya di situ..

kalo ada apa2 masalah, saya rasa saya boleh bantu..tapi kadang2 je saya menjengah sini..so, kalo nak cepat, terus je hubungi saya mengunakan blog saya tu..taip diari adsense dan nanti awak akan jumpa blog saya..

Edited by naem

2) ads tak keluar untuk bahasa yang dia tak support cth BM ( saya tau caranya )

En.naem,..

Boleh ajar saya tentang ni.. :ph34r:

Bukan apa ..saya nak develope satu site lagi..kalau boleh 100% BM,..bukan blog..kerana saya tak pandai main2 blog..

Site ni untuk perempuan saya, akan gunakan akaun adsense dia sendiri..tapi camner nak approve kan kalau dah 100% BM..

Please.. B)

untuk pohon akaun adsense, mesti blog tu dalam BM..mesti,,

tapi selepas dah lulus, baru la boleh letak adsense kat laman BM

untuk pohon akaun adsense, mesti blog tu dalam BM..mesti,,

tapi selepas dah lulus, baru la boleh letak adsense kat laman BM

BM ke BM...macamana tu nak buat,..

Saya memang nak buat BM tapi bukan Blog Webpage service

opss..thanks..betul tu..mesti dalam BI..silap tulis..sori woo

Tu la pasal..ko 3 bulan avg. mungkin $4,,(cam aku gak)...

camner orang leh senang ngan adsense ekk ..ke aku yang dol sangat taktaw skill..huhu

encore..cara ko tu yang ko tulis kat thread tu dah pun saya baca..hohoho..diariadsense.com tu saya punya la bro...

Jenguk2lah website aku yer kat http://fantasi2u.com tolong bagi pendapat tentang layout page aku, aku rase mcm 80 an punye web site...korang bleh jenguk kat FantasiArt kat situ ade artikel yang aku amik dari beberape website seperti DiariAdsense.Com dan FindArticle.Com.

oh ya, utk hackezk, channel ni sebagai penanda la kiranya..maksudnya bila kita pasang adsense size 468x60, kita letakkan channel ads 468 ke, atau ikut suka la nak bubuh nama apapun..sebab ia cara mudah untuk kita lihat dimana tempat strategik nak pasang ads..

USD$12? ok la tu..kalau nak cara cepat, kena usaha keras skit..tumpu je pada satu blog dulu..pastu selalu join apa saja yang menjadi tumpuan ramai orang ( kalo boleh orang ramai tu bengong skit pasal adsense..hahahah )...tahu kenapa? biasanya orang yang dah tau pasal adsense ni takkan klik punya adsense kita..so, kena la pandai2..

contohnya macam myspace, friendster, forum2 yang bukan topik duit,chatting dan macam2 lagi la...

tumpu dalam masa sebulan...tengok le hujung bulan , konpem minima pun USD$1 hingga USD$3 sehari..okay tak?

kalau nak lebih, kena lagi usaha keras...

USD$12? ok la tu..kalau nak cara cepat, kena usaha keras skit..tumpu je pada satu blog dulu..pastu selalu join apa saja yang menjadi tumpuan ramai orang ( kalo boleh orang ramai tu bengong skit pasal adsense..hahahah )...tahu kenapa? biasanya orang yang dah tau pasal adsense ni takkan klik punya adsense kita..so, kena la pandai2..

Ni la cabaran...tu pasal aku takkan promote kat wangcyber...huhuhu :lol: