Jump to content
PinguSpy

Project Adsense

Recommended Posts

whahahaha!!! aku tgh online dlm bilik/sambil belajar secara senyap2...!!!

dlm bulan 9 ak0 0mlin3 balik... : )

sorry bro.. buat mase skang aku x leh aktif.. tuggu ako beli laptop dulu.. : (

beli laptop ngan duit ptptn ker..? ^_^

klu adsense aku banyak nanti..

aku pon nk beli laptop ah..

tp kene usaha gigih lagi nih..

adsense haku baru berape..hehe

ADSENSE - Masalah Utama

Antara masalah utama yang senang dikenalpasti untuk Google Adsense adalah, ketidak-layakan untuk korang klik sendiri iklan masing-masing.

Antara cara google trace bagaimana invalid clicks boleh berlaku, iaitu Admin kantoi klik iklan sendiri adalah:

1) IP yang sama digunakan untuk daftar akaun google adsense, untuk login dan manage akaun digunakan untuk klik iklan website sendiri.

2) Laptop / PC yang sama untuk xs ke admin panel google adsense digunakan untuk klik iklan kita sendiri (detect thru MAC Address)

3) Kita register Google Adsense menggunakan Gmail, dan pada masa sama kita guna Gmail tu untuk login check email atau anykind of Google services seperti Google Earth, google Desktop, Picasa.. dari situ dia boleh trace owner..

Sebenarnya, kalau nak klik iklan sendiri, boleh aje, takkisah IP streamyx ke.. fix IP ke.. ada caranya:

1) Minta orang lain tolong daftarkan akaun kita menggunakan satu Public IP yang confirm tak akan terlepas ke mana-mana PC/Laptop dengan menggunakan PC/Laptop dia sendiri. Dia uruskan segalanya, coding adsense pun dia hantar thru email.. dengan erti kata lain, bagi dia aje lah handle akaun kita... yang penting kita dapat dia nye code, ID, dan daily statistik

2) Tak perlu login ke admin panel adsense, cukup dengan hantar daily report dalam bentuk file CSV Excel berapa click dan earning hari-hari..

so far, adsense aku dah 2 kali terima cek.. n keep growing..

cambest jer, akunyer blog dah jalan lama dah, dah dapat dalam 50USD kat adsense n 22USD kat adbrite. bleh join lagi ke, aku baru start dalam dua bulan lepas... ni linknya...

http://blog-n-money.blogspot.com/

http://mjhf.blogspot.com/

http://animelinkmaster.com/

cambest jer, akunyer blog dah jalan lama dah, dah dapat dalam 50USD kat adsense n 22USD kat adbrite. bleh join lagi ke, aku baru start dalam dua bulan lepas... ni linknya...

http://blog-n-money.blogspot.com/

http://mjhf.blogspot.com/

http://animelinkmaster.com/

yo dude...peraturan forum x bg letak link..boleh letak link lam sig je..better ko ubah cpt..hurm...si pingu xwujud2 lg ni..nak mintak tunjuk ajar dia ni..

yo dude...peraturan forum x bg letak link..boleh letak link lam sig je..better ko ubah cpt..hurm...si pingu xwujud2 lg ni..nak mintak tunjuk ajar dia ni..

Takde masalah nak letak link biasa, yang tak bolehnya referral link.

Main2 click sendiri adsense ni kira mcm kita tipu google la yer... pastu dpt duit drp google.. cuba korang pk duit yg dapat tu halal ke haram? Mgkn korang ada dalil tersendiri yang boleh jelaskan disini.. kalo ok dan tidak haram aku pon leh join gak program korang ni..

ooo referral link tak leh, tima kasih, pasal adsense ni, aku nyer blog tiga2 tuh dah dekat 3 bulan baru dapat 50usd... bukan klik sendiri la, kalau klik sendiri boleh dapat banyak ke, tak kena banned ke nanti, tak nak lah tanggung risiko..

ADSENSE - Masalah Utama

Antara masalah utama yang senang dikenalpasti untuk Google Adsense adalah, ketidak-layakan untuk korang klik sendiri iklan masing-masing.

Antara cara google trace bagaimana invalid clicks boleh berlaku, iaitu Admin kantoi klik iklan sendiri adalah:

1) IP yang sama digunakan untuk daftar akaun google adsense, untuk login dan manage akaun digunakan untuk klik iklan website sendiri.

2) Laptop / PC yang sama untuk xs ke admin panel google adsense digunakan untuk klik iklan kita sendiri (detect thru MAC Address)

3) Kita register Google Adsense menggunakan Gmail, dan pada masa sama kita guna Gmail tu untuk login check email atau anykind of Google services seperti Google Earth, google Desktop, Picasa.. dari situ dia boleh trace owner..

Sebenarnya, kalau nak klik iklan sendiri, boleh aje, takkisah IP streamyx ke.. fix IP ke.. ada caranya:

1) Minta orang lain tolong daftarkan akaun kita menggunakan satu Public IP yang confirm tak akan terlepas ke mana-mana PC/Laptop dengan menggunakan PC/Laptop dia sendiri. Dia uruskan segalanya, coding adsense pun dia hantar thru email.. dengan erti kata lain, bagi dia aje lah handle akaun kita... yang penting kita dapat dia nye code, ID, dan daily statistik

2) Tak perlu login ke admin panel adsense, cukup dengan hantar daily report dalam bentuk file CSV Excel berapa click dan earning hari-hari..

so far, adsense aku dah 2 kali terima cek.. n keep growing..

tak paham bab yang aku boldkan tuh, bleh terangkan dengan lebih lanjut caranya?

Main2 click sendiri adsense ni kira mcm kita tipu google la yer... pastu dpt duit drp google.. cuba korang pk duit yg dapat tu halal ke haram? Mgkn korang ada dalil tersendiri yang boleh jelaskan disini.. kalo ok dan tidak haram aku pon leh join gak program korang ni..

sape yang nk cakap haram ke tak haram ni? sdiri da besar so bole pikir. Duit yang dapat secara menipu tu haram ke tak? Pkr sdiri la. Kalau xnk dapat yg haram ada caranya. Xkn tu pun x blh pkr.

ok2 silap...minta maap rakyatmalaysia..and selamat berpuasa :)

sape yang nk cakap haram ke tak haram ni? sdiri da besar so bole pikir. Duit yang dapat secara menipu tu haram ke tak? Pkr sdiri la. Kalau xnk dapat yg haram ada caranya. Xkn tu pun x blh pkr.

ok2 silap...minta maap rakyatmalaysia..and selamat berpuasa :)

tak de masalah, kta kan sama2 belajar....

:) korang tlg2 tgkkn web aku tu..komen pape yang patut..aku da xde modal nk citer pasal ape...

whahahaha!!! aku tgh online dlm bilik/sambil belajar secara senyap2...!!!

dlm bulan 9 ak0 0mlin3 balik... : )

da tgh bulan 9 ni..we are waiting 4 u pingu...

maaf sekadar mencelah..tak sangka plak saya kat forum ni ada perbincangan tentang adsense..

(ps: saya ni peminta setia adsense.. :D )

oh ya, saya nak tambah skit pasal klik ads sendiri tu, baik takyah buat..kang si mamat yang daftarkan akaun kita tu gi klik iklan adsense kat laptop dia, kan naya tu..hehehe

satu lagi, pada saya setakat satu klik tu ( pengalaman le ), Google tak ambil kisah lagi..tapi kalo dah main sampai 10 klik and more.nasib badan le kalo terlepas..setakat ni saya baru kena satu warning sebab fraud click juga..tapi bukan saya yang klik, silap promote pada member2 satu u..hahahaha..mujur kena warning je..tapi dah lama dah...

untuk adsense ni, memang kena ada traffik yang banyak..cuma masalah kita sebagai orang malaysia ni ialah :

1) masih ada antara kita yang lemah bi ( termasuk saya le )

2) nak buat blog sendiri tapi takde niche ( tumpuan pasaran )

3) buat blog ikut suka je ( lain kali cari HPK )

4) dah ada blog, nak duit cepat ( tak berjaya skit dah hampa..huhuhu )

5) malas nak amalkan semua teknik yang pernah diajarkan..( tak yah beli macam2 ebook pun, yang penting sekali tau tips, terus terjemahkan dalam tindakan )

rasanya itu je la kot..

ps: bukan nak promote diri la..tapi kalau ada masa2 lapang gi la blog saya. Diari Adsense.com..( saya tak letak link kat sini..kawan2 taip je perkataan tu kat google, kompem 1st page 1st ranking )..kat blog tu, saya buat catatan dan perkongsian saya dalam dunia adsense.

pps: cek? saya baru dapat 2 kali..tengah tunggu cek jumlah 8..boleh dan cukup makan je la..hehehe

ppps; nak tunggu pingu jugak ni..boleh tukar2 pendapat..Dalam malaysia ni ada 2 orang yang cukup terkenal kegiatan adsense mereka selain LiewCF..mereka tu ialah sifu syed ikhwan ( aston ) Income USD$1k sehari dan bro ringgithit ( teknik F2R beliau banyak membantu newbie )..Saya? saya suka teknik sifu syed..nak tahu cara nak dapatkan USD$10 sehari dalam masa 7 hari? haaaa..ada caranya..nanti saya tunjuk hasil eksperimen saya tu..tu pun kalo ada orang berminat je la... -_-

nak tahu cara nak dapatkan USD$10 sehari dalam masa 7 hari? haaaa..ada caranya..nanti saya tunjuk hasil eksperimen saya tu..tu pun kalo ada orang berminat je la... -_-

share2 ah kat sini..

ilmu utk dikongsi bersama kan..?

^_^

ha ah..tapi jap la ye..saya sedang praktikkan nya..kalo boleh maitain 2 minggu berturut2 untuk experimen ni, saya kongsikan disini separuh dan kat blog saya separuh..toksah risau, yang boleh dikongsi, kita kongsi sama2 ;)

ha ah..tapi jap la ye..saya sedang praktikkan nya..kalo boleh maitain 2 minggu berturut2 untuk experimen ni, saya kongsikan disini separuh dan kat blog saya separuh..toksah risau, yang boleh dikongsi, kita kongsi sama2 ;)

Naem,

Kongsi kan la ape bende tu ? Suspense je !

salam,saya orang baru dalam adsense..ni blog sayer..tlg klik ekk..heheh

www.agricultureinmalaysia.blogspot.com

:rolleyes:

Menarik jugak blog ni dgn info berguna . Berapa dah dapat dgn Adsense ?

UdeEnX, itu cara salah la..ko nak kena tutup akaun dengan Google ke? cara salah, rezekinya salah, rezeki yang salah tu pula guna untuk diri..huhu..mana berkat hidup ni..

bgus teruskan usaha! walapon aku x dpt join sementara... susah nk online...

wah ko ni kira berpengalaman jugak yer? leh share tips tips menarik. cuma nak tanya kalo ko tau, andai kata kita promote blog kita melalui emel, kira salah gak ke, kalau tak promote camne orang nak tau, cam blog aku, dah dua tiga bulan siap, adsense baru dapat usd23.... kalo ada cara yang betul tolong ajarkan...