Jump to content
Joni

Kantoi La Pulak....

Recommended Posts

ko amik diploma.

tapi make sure ko jgn men2 lagi...

kita samala.. bru pas matriks..

result aku pun cukup2 makan je...

maths kantoi... paras idong.. semput..

better ambik diploma... 3thn dr dip then br smbg ke degree 2 xlama kalo masih ada niat nk blaja... student life best aper.

elok amik diploma gak. ada diploma pahtu sambung degree. kalo tadak duit nak sambung degree buleh keja dulu. skang dip lagi sng dapat keje dr degree coz dip lebih praktikal, degree lebih theory. pulon abis2. jgn main2 lagi. this is ur life man!!!

aku pon main gak masa matrix seb baik lepas 3.0. tu pon dapat kustem. tak penah dgr nama pon time tu. time degree aku pulon abis, skang tgh wat master n dapat biasiswa kustem nanti keja kat cni. kalo aku pikir2 balik, aku nyesal enjoy sgt2 time matrix. tapi setiap satu tu ada hikmahnya. elok la ko dah sedar. cecepat bangun n gud luck!

Kalo ko rasa otak ko agak2 nak beku (no offence), kerjaya jururawat pun aku rasa menarik, biarpun lelaki. quite pay off aku rasa, gaji mahal gak pe. Try ko masuk tanya dalam forum sembang. Kat situ ada forum ttg kerjaya jururawat nih.

Kalo ko rasa otak ko agak2 nak beku (no offence), kerjaya jururawat pun aku rasa menarik, biarpun lelaki. quite pay off aku rasa, gaji mahal gak pe. Try ko masuk tanya dalam forum sembang. Kat situ ada forum ttg kerjaya jururawat nih.

Aku stuju yg amat sgt gak... nursing career skang nih tgh "HOT" dibincangkan..

byk pluang kerjaya.. seyes.. lelaki lg ar dorang nak... B)B)

Edited by Topup 10

MARA ,d? rslt x gempak bley dpt ke??huhu nnt bankrapp ler diorng..aku rse lar...

Bole la..skrg da senang dah..pegi apply mane mane intitusi swasta yg ko minat..nanti diorg bg tau cane nak apply pinjaman dari mara atau ptptn.Sbb nk masuk yg swasta ni syarat die lonngar skit..tapi yuran mau kasi ingat la..adik aku amek diploma jururawat kos pinjaman sume skali 50,000.Die dapat pinjaman dari ptptn .Cume Sakit la time ko nak bayar nanti.Tapi aku rase berbaloi la dari x de keje langsung kan?

As'kum. aku member baru. so tak brape reti sangat nak bagi komen. aku skang student degree. dulu masuk matrik gak. camne la ko bleh kantoi. mesti banyak main+nakal nie kan. heheh. ko ada banyak option sebenarnye. kalo ko tanye aku, aku rase baik ko amik politeknik. sjil@diploma dalam bidang teknikal la. aku rase ko memang jenis takleh belaja kot. tapi bab kemahiran/praktikal ko mungkin bagus. ko amik la kursus mekanik ka, pembinaan ka, chef ka dan sbg. kalo aku jadi ko, aku tak nak sambung blajar. baik ko start belaja berniaga. aku pon pikir camtu gak. ada degree, keje balik malam tiap-tiap hari (accounting). gaji skit jek (starting RM2000+-), pastu nak naik gaji makan masa. lagipun, buatpe belaja tinggi-tinggi pastu kemahiran kita digunakan untuk mengkayakan org lain. baik kayakan diri sendiri, ye tak? pasal modal tu, dalam RM1000 cukup la. wat lesen, beli itu ini. ko bayangkan la, jual goreng pisang pun kalau kena tempat sehari bleh dapat RM400, tu pon dari 1ptg - 7mlm je. sebulan dah dalam RM12,000. banyak lagi la peluang-peluang yang ada dalam Malaysia ni. org je tak nampak. ko explore la dulu, cari keje sementara kumpul modal kalau takde duit. aku pon skang ni keje sambil belajar, nak kumpul modal. aku tak tau lagi nak buat bisnes apa, tapi segalanya dah ada dalam perancangan. insya-Allah. doakan la untuk aku dan aku jugak doa utk ko.

kesimpulannya, ko kena kaji ko nak sambung blaja sebab ape. sebab ko cintakan ilmu/minat @ ko nak idup senang pada masa depan. if ko pilih yang pertama, then aku suggest ko amik kursus kemahiran yang tak perlukan banyak membaca. elok amik diploma la, secure skit berbanding sijil. STPM ko tak bleh blah kot. Matrix tu jauh lagi senang daripada STPM. Dak STPM & Matrix pointer beza macam langit dengan bumi dalam Universiti beb.

If ko pilih nak idup senang, then ko start la bisnes sendiri skarang. watpe tunggu nak habiskan masa ko untuk belajar lagi. aku dulu pun tak tau, skang baru aku nampak (3thn lepas). time tu aku dah masuk degree + aku lambat dapat pendedahan.

k la weh. all the best for your life. tu je aku bleh cakap. pilih la mane yang terbaik untuk masa depan ko. ws

Khal-XY-Khalid

aku x mau la buat keputusan kat ang. tapi memandangkan keadaan ekonomi sekarang, baik kau apply kerja.. buat p la kerja apa2 pun, at list kau dah bekerja. lps tu.. klu teringin sgt sambung study, anytime je boleh sambung. duit ada , x payah nak wat ptptn nak wat loan study, abis blajaq hutang belas2 ribu ke puluh2 ribu..klu kerja contoh dgn swasta or kerajaan, boleh ambil pjj nanti klu nak blajaq, apa2 pun terpulangla.. tapi ini nasihat khas untuk yang kerja swasta or kerajaanla, klu kau pilih wat kerja jual gorang pisang, alamatnya, kau kena berenti kerja n gaji bulan2 x dela..klu kerajaan or swasta, at list kau dah boleh dpt separuh gaji..

tapi apa2pun jgn pandang belakang.. hantu fail akan menghantuai kau klu kau pandang belakang

hmm...btol ar.mak aku pon ckp aku x seswai blaja lg.asik memain je...tp aku mmg ske nk stadi lg...myB ske je x ckup kot..skang aku keje prt time je.cm Khal-XY-Khalid ckp tue..aku mmg x de pglmn bab2 biz nie....aku apply spa je. arap2 dpt a g intrview dier nnt....

ko amik diploma.

tapi make sure ko jgn men2 lagi...

kita samala.. bru pas matriks..

result aku pun cukup2 makan je...

maths kantoi... paras idong.. semput..

aku student bru kat matrx ni..

ko dpt brape result baru ni???

skrang ko ade dpt mane2 x???

kalo ko btol2 minat niaga,bleh try jalan tu..but if ko xbrape minat,jgn ceburi..nti ko yg rugi..benda tu kene bergantung pada minat..tskrg ni ko tgh tensen..bleh ganggu ko pnye pemikiran..lgpon ko muda..xsalah kalo ko nk blaja blk n xsalah gak kalo ko nk cuba berniaga....if nk smbung,smbung je mane2..aku pilih diploma..ko fail kat matrix dulu,kn..mean ko xbrape minat nk membace,follow ckp khal XY khalid tu..try smbung course yg byk praktikal..insyaallah bleh..yg penting,kene cuba...tawakal byk2..try ur best...

aku student bru kat matrx ni..

ko dpt brape result baru ni???

skrang ko ade dpt mane2 x???

0.33........x dpt mne2 bai..ko jgn jd cm aku.buang mase setaun

0.33........x dpt mne2 bai..ko jgn jd cm aku.buang mase setaun

biar betol ko ni...

knape x repeat???

ko fizikal or hayat...

kalo x silap aku, student lelaki KMPP yg repeat hampir 26 org...

repeat je.... lepas tu buat yg terbaik..

biar betol ko ni...

knape x repeat???

ko fizikal or hayat...

kalo x silap aku, student lelaki KMPP yg repeat hampir 26 org...

repeat je.... lepas tu buat yg terbaik..

x leh repeat larr boi...

hrm..aku cdg kan ko amik la dip sbb aku riso kalo ko amik f6 takut ko kantoi jugak,sbb matriks dgn f6,f6 nih lagi susah...

tp itu pandang aku,bukan memandang rendah kemampuan ko..kalo ko rase ko leh bawak f6 jus go for it sbb its ur choice..pape pun all de best tuk ko....yg penting lepas nih jgn main main lagi...

Edited by fai_wawa

cani la ko pk skang ko minat ape?ape kelebihan ko?

cane nak tau ko minat ape?

ko pk dalam satu hari ape aktiviti yg ko slalu wat dan bnyk mase dihabiskan keatas nyer

contoh:klo bnyk mase hbs dgn membaca ok teruskan dgn sambung belajar.Contoh je

aku ade bace satu buku.

buku ni tajuk HOW MILLIONAIRE THINK

menurut buku ni kebanyakan org kaye sume blaja tak habis, gagal exam ,kene buang skolah dan sebangai nyer

Bill Gates pon blaja x abes klo ko nak tau..

tapi satu yg aku prasan persamaan diorg ni ialah

diorg ni minat sesungguh dgn sesuatu perkara dan really put an effort in it

apabila ditanya x bosan ker asyik bekerja?

diorg jawab ape yg diorg wat tu dah menyeronokkan

pepun kene minat k

Yap.. betul tu.. minat kena ada ..

Kalau takde minat .. nak buat keje pun macam malas je ..

Kalau minat buat programming .. buat je programming..

Kalau minat main games.. main je games tu ..

Kalau minat memancing .. pergila memancing waktu masa lapang ..

Kalau minat basuh baju .. basuh je baju tu ..

Kalau minat kat awek .. apa lagi mengorat la awek tu...

Assalamualaikum...

tumpang lalu... hehehehe.. kena bantu ni adik2 putera kiter nih... mmg betul kata2 diorang ni sumer... ikut minat ko ler.. aku rasa semmgnya ko dah nyesal dan insaf, jd kalu ko minat lg nk blaja, carry on.. tak payah nk sekat2 dah, TAPI pastikan pas ni ko buat yg terbaik.. DON'T PLAY-PLAY ANYMORE, mungkin rezeki ko bukan kat matriks, tp kat tpt lain.. Peluang belajar tu byk, kalu ko minat kat kemahiran, Poli ada, IKBN (dah tutup), ILP, IPTA/IPTS (kemasukan akan dtg), IKM, YPM dan banyak lagi... pegi dkt link bwh

http://www.mohe.gov.my/

website kementerian pengajian tinggi, peluang blaja byk lg, byk... minat n kesungguhan tu penting... ok.. Good Luck.. Jgn lupa gak mohon pada Allah beri petunjuk...

Assalamualaikum...

Assalamualaikum...

tumpang lalu... hehehehe.. kena bantu ni adik2 putera kiter nih... mmg betul kata2 diorang ni sumer... ikut minat ko ler.. aku rasa semmgnya ko dah nyesal dan insaf, jd kalu ko minat lg nk blaja, carry on.. tak payah nk sekat2 dah, TAPI pastikan pas ni ko buat yg terbaik.. DON'T PLAY-PLAY ANYMORE, mungkin rezeki ko bukan kat matriks, tp kat tpt lain.. Peluang belajar tu byk, kalu ko minat kat kemahiran, Poli ada, IKBN (dah tutup), ILP, IPTA/IPTS (kemasukan akan dtg), IKM, YPM dan banyak lagi... pegi dkt link bwh

http://www.mohe.gov.my/

website kementerian pengajian tinggi, peluang blaja byk lg, byk... minat n kesungguhan tu penting... ok.. Good Luck.. Jgn lupa gak mohon pada Allah beri petunjuk...

Assalamualaikum...

Skang nie ade bukak erayuan kt mohe..thanx tp ak rse klu x dpt pointer 2.oo mmg x dpt kot..klu apply upu skali lg gne spm 05 laku lg x ek??org sume kte ak muda lg...baek blaja...adus...ak pon hye org biase..self esteem pon sket je..so rsenyer baek stadi lg..Uitm wt dip??cmne nk apply ye??ILP IKM YPM tue ape a??sori ak mmg bwh tempurung sket..ak nk cbe cri tp x tau kt mne nk mule......

hye there..

aku study kat uitm shah alam skang..kalau ko nak apply,beli jer borang upu kat BSN harga dalam 15 hinggit kot..ko isi jelah n refer kat result SPM ko..masih diterima guna SPM result..tapi,dah fikir ker cost apa yg ko nak belajar?nak guna kepintaran otak yang lebih atau pon kreativiti macam aku uat skrang?

Assalamualaikum...

di mana ada kemahuan, disitu ada jalan... InsyaAllah, ada rezeki memana.... ILP tu institut latihan perindustrian, IKM tu institut kemahiran mara, ypm tu yayasan pelajaran mara... rasa bleh blaja lagi, teruskan... ok...

Assalamualaikum...