Jump to content
WotchuduinK

Antara Dip. Sains Aktuari @ Matrikulasi 2 Tahun

Recommended Posts

Assalamualaikum,

Aku ada problemlah kat sini, aku dpt matriks 2 tahun kat changlun, kedah sesi 2007/2009. Then, tetiba rezeki ada dtg, keputusan UPU dpt buat diploma dalam bidang sains aktuari. Aku sbnarnya minat bidang matematik, although, subjek sains such as fizik ngan kimia aku bolehlah belajar tapi taklah berapa kuat. :blush: Apa pendapat korang dalam hal nie? Tolong........ (kalo biologi aku tak bagus sangat) :unsure:

Dploma Sains Aktuari makan masa 3 tahun kat UiTM kampus Shah Alam. Lagipun, umah aku kat Shah Alam. So, dekat je.........

Apa pendapat abang2 atau kakak2 yang pernah ambik course sains aktuari?

good lar klau ambik sains aktuari...lgpum skang m3x 2thun n diploma 3thun..beza 1thun jer..n 4 your information,sains aktuari bkn kos yg senang nk masuk..klau m3x xdpt 3.9 above,pluang sgt tipis nk ambik degree kt ukm or uitm..

so, aku dah wat keputusan, i think better go for diploma sains aktuari.. tak perlulah nak rush sangat ke degree.. syukur alhamdulillah......dalam mimpi aku, lepas solat istikharah, aku tgh belajar kat UiTM....so aku pergi jelah.......

i want to say a million thanks to all forumers kerana sudi letak komen n beri sokongan kat i :lol::rolleyes:

lagipun aku minat matematik, fizik n kimia kureng sket....... :blush:

Tahniah WotchuduinK. Akhirnya kau dah dapat buat keputusan. Sebenarnya antara nak blaja matrix atau Universiti ni terserah pada diri masing2. yang penting masa kita dah tamat blaja nanti, apakah kita dapat memanfaatkan ilmu yang kita pelajari tu demi negara, bangsa dan agama kita(ke arah kebaikan). Itu yang lebih penting. Pasal aku tengok sekarang ni, budak2 lepasan SPM(segelintir) yang sambung blaja ni, die tahu sambung blaja je. Tapi matlamat mempelajari ilmu tu diorang tak tahu. Matlamatnya seringkali kita dengar, nak gaji 4 angka. So banyak la sekarang ni graduan yg mengangur, tak de keje, memilih keje, kerja tak ikhlas.

Aku dulu pelajar Uitm gak(satu fakulti ngan kau la WotchuduinK). Tapi sekarang ni dah abis blaja. Ok Wotchuduink, Selamat Maju Jaya...

Edited by rozack

Thanks, Wah rozack, ko pun ambik sains aktuari jugak ke? bagi taula pengalaman ko kat sana....... pelajaran nye camne?

Sekarang camne? dah wat degree ke? kerja ke? ^_^

Thanks, Wah rozack, ko pun ambik sains aktuari jugak ke? bagi taula pengalaman ko kat sana....... pelajaran nye camne?

Sekarang camne? dah wat degree ke? kerja ke? ^_^

aku dulu amik dip sains komputer. pastu terus sambung degree IT. tapi aku tak nafikanla... course aktuari tu memang pecah kepala. tapi aku bukan nak jatuhkan semangat kau. tapi kalau kau minat tak de masalah. elok gak kau masuk uitm, bila kau dah abis dip. nanti, UiTM akan plawa kau sambung degree. kau tak payah lagi nak bersaing ngan budak matrik untuk sambung degree. tapi CGPA kau kena 3 pointer dan ke atas la... kalau matrix kau kena bersaing lagi ngan bdk2 form 6.