Jump to content
Sign in to follow this  
five_z

Satelit Tv

Recommended Posts

ini cuma idea jer

macam mana kita nak guna teknologi nie untuk wat channel tv sendiri. kita wat channel mcm astro cuma bezanya pengguna bleh pilih beli channel yg mereka hendak sahaja. sbg contoh 1 channel kita letak RM5.00. Pastu kita create 1 channel hanya untuk siaran drama series. contoh dlm channel tu kita letak drama smallville, heroes, csi, kyle xy, surface n macam2 lagi. Klu bleh gunakan set box and arial yg murah utk pengguna mampu beli. Kita tetapkan pelanggan kene byr langganan selama 6 bulan and bleh bayar melalui internet.

so sapa pakar satelit kat sini bleh ker projek nie jadi. Apa yg diperlukan untuk merealisasikan projek ini. ini cuma idea. aku jer sbb sekarang pengguna hanya nak yg murah jer. Macam Airasia bleh wat untung juta2 dengan menawarkan penerbangan tambang murah. Pastu ada lak hotel bajet murah Tune.com hotel

contoh lain ialah finetv. tapi kurang famous sbb dia siar apabila pengguna byr melalui set box.

sebenarnye aku pun dah lame plan nak buat projek sendiri ala stesen tv kecilan je .. 3 cpu

PC - wireless transmit > TV

3 cpu = 3 computer

1 cpu utk process stream wireless

1 cpu utk process rakaman atau suntingan filem/graphic

1 cpu utk online stream

sbb tu nak kene cari transmitter tp aku rase utk plan ko mmg cam mahal je bunyi. So aku nye plan... cam contoh ko nak dah ade list movie utk boradcast wireless, contoh aku.... aku nak stream banyak anime yg ade kat pc aku then citer2 yg gempak/blockbuster ... so aku nak jalankan sekitar area2 kawasan rumah aku lingkungan 1 - 5km persegi... dalam hasl ni transmitter mesti dalam UHF/VHF tgk la .. tp skang seme UHF.. dan NTSC/PAL malaysia aku rase banyak gune NTSC kot ... contoh transmitter/processor yg process audio/video untuk wireless

http://www.rohde-schwarz.com/www/dev_cente.../tvtransmitters

nak belajar tentang transmitter disini : http://www.transmitter.com/

info transmitter :

http://www.northcountryradio.com/Kitpages/lptvx.htm

http://hawkins.pair.com/tvcorner.shtml

transmitter tool : http://www.rf-links.com/tv_broadcast.htm

maybe malaysia tade yg jual barang camni kot.. hmm tp kalau ade sila pm aku :)

Edited by nivi

eh.. sori menyampuk ya.. kalo kita nak siarkan movie or drama macam contoh list korang bagi.. tak kena bayar apa apa ke?

eh.. sori menyampuk ya.. kalo kita nak siarkan movie or drama macam contoh list korang bagi.. tak kena bayar apa apa ke?

tu depend ngn dorang la.

tapi kalo buat tak bole la kecoh2.

kang x pasai2 kementerian serbu kang.

menarik untuk dibincangkan tapi perancangan utk satelit tv memang mahal. Tapi semua kos tu boleh dikurang jika kita dapat memikirkan cara terbaik utk organise biz ni. Pertama sekali satelit mana yg kita nak guna ? nak rent ? measat, asiasat, palapa, panamsat dll. So kat situ dah ada kos yg tinggi.

Kedua, set up box. Perlu ada set up box utk terima signal tu. Kalau nak pakai telestrial/pkai antena pun boleh tapi x berapa advance. Mungkin kualiti drop dan x secantik satelit. Bandwidh pun low so kualiti pun low.

Target customer, mesti target nationwide sebab biz ni kalau menjadi mesti ramai yg nak apply. So kena pikir kat situ.

Jgn sekali2 publish content yg ilegal sebab apa yg kita publish/transmit nanti boleh direkod dan jd bhn bukti yg kita punya content tu ilegal. Pastikan legal.

Byk perkara yg perlu kita pikir, dan x mustahil kita boleh buat option pd customer yg dah subcribe satelit tv.

Good luck.

Rahim

www.adr.com.my

maybe kite bole guna tekologi radio amatur.

tapi pada frekuensi yg rendah.

maksudnya tak menyalahi undang².

tapi masalah nye nak convert signal digital <--> wave

nivi jadi ker yg ko buat tuh maksud aku bleh run ker. klu nak transmitter tuh kita leh beli on line tak?. klu bende nie jadi kita leh buat p0rop0asal and pastu cari invester atau kita leh try mdec kat putrajaya yang bleh bagi kita gerand dlm RM20k untuk try bende nie.

ini cuma idea jer

macam mana kita nak guna teknologi nie untuk wat channel tv sendiri. kita wat channel mcm astro cuma bezanya pengguna bleh pilih beli channel yg mereka hendak sahaja. sbg contoh 1 channel kita letak RM5.00. Pastu kita create 1 channel hanya untuk siaran drama series. contoh dlm channel tu kita letak drama smallville, heroes, csi, kyle xy, surface n macam2 lagi. Klu bleh gunakan set box and arial yg murah utk pengguna mampu beli. Kita tetapkan pelanggan kene byr langganan selama 6 bulan and bleh bayar melalui internet.

so sapa pakar satelit kat sini bleh ker projek nie jadi. Apa yg diperlukan untuk merealisasikan projek ini. ini cuma idea. aku jer sbb sekarang pengguna hanya nak yg murah jer. Macam Airasia bleh wat untung juta2 dengan menawarkan penerbangan tambang murah. Pastu ada lak hotel bajet murah Tune.com hotel

contoh lain ialah finetv. tapi kurang famous sbb dia siar apabila pengguna byr melalui set box.

Apa apa pun kena mengadap MCMC dulu, (Suruhanjaya kommnuikasi Malaysia) bertuah lah kalau dapat lesen!

Semua movie yg anda nyatakan adalah hak astro. Astro diberi hak siar oleh tuan empunya movie.