Jump to content
Sign in to follow this  
kuro90

'dont Judge The Book By Its Cover'

Recommended Posts

Assalamualaikum....

Berdasarkan tajuk yg aku tulis di atas, aku nak mintak pendapat korg semua tentang perumpamaan ini...masih relevan kah utk digunakan pada masa sekarang? Macam semua dah sedia maklum, zaman sekarang susah utk mencari mereka yg benar2 jujur...atau 'benar'...maksud don't judge the book by its cover bagi aku adalah jangan menilai seseorg dari penampilan luaran/keadaan fizikal mereka...tapi kadang2...penampilan kita juga mencerminkan keperibadian kita, betulkan?

Antara topik yg aku nak korg kongsi pndpt :

1. masih relevankah perumpamaan ni digunakan pada masa sekarang? Kenapa ? terangkan sebab2 anda..

2.kdg2...appearance do reflect the inside....betul x? apa pndapat anda....

3.senang utk bersangka buruk pada org tetapi sukar utk bersangka baik pada org, betul atau tidak?

Edited by Kuro

yep.....mungkin certain thing....mcm ko terpandang seorang yang nampak selekeh....rupa2nya dia ni seorang CEO kat sebuah syarikat(pernah terjadi kpd kawan aku...)

but HUMAN DO JUDGE BOOK BY ITS COVER....sbb persepsi awal lahir drpd pandangan pertama.....dan ungkapan DONT JUDGE A BOOK BY ITS COVER mungkin nilaian persepsi kedua.....

jadi aku rase ungkapan ni masih RELEVEN...

Edited by highlander

1) masih lagi relevan bg aku..sbb sikap manusia sama je dari dulu sampai skarang..lain la kita terer baca fikiran dia @ ahli physco..hehe.. member aku ada yg serabai jer, selekeh tapi kejer x ingat punyer power, berfikiran matang plak tue.. cuma bagi aku, zaman skarang nie kene tengok secara mendalam skit sbb banyak sgt fesyen yg timbul..tgk muka garang semacam jer, bila sembang rancak semacam jerk... :)

2) betul kot..skop aku lebih pada gaya perbualan, gaya bahasa dan isi yg dia sembang. kalu banyak yang kosong jer walaupun kita sembang benda real, maknanya dia kureng skit pendedahan ilmu. :)

bab mende lain, stakat ni no komen.

3) bergantung pada first impression masa kita jumpa, macamaner style dia..tp aku boleh ckp susah ler zaman skarang nak kata baik sokmo. jgn percaya orang lain 100% full.. tinggal percent tu untuk keep alert sket..hehe

pengalaman aku, 10x kita wat baik- org akan ingat jasa kita, tapi 1x kita tersilap, sampai bila2 orang kutuk kita + lupa semua 10 kebaikan kita tadi tuh ...huhuhu

1. masih relevankah perumpamaan ni digunakan pada masa sekarang? Kenapa ? terangkan sebab2 anda..

Masih.... aku slalu cam ni..... tp aku tak kisah jer org tu jujur ke tak... yg penting hati2 dan tawakal jer..... kalu aku nk beli buku pon aku judge ikut kulit gak.... kalu dah kulit nyer buruk, nk baca pon tak lalu...

2.kdg2...appearance do reflect the inside....betul x? apa pndapat anda....

Betul.... tp rasanya..

3.senang utk bersangka buruk pada org tetapi sukar utk bersangka baik pada org, betul atau tidak?

emmmm...aku bersangka baik jer..... dengan harapan org tu pon akan bersangka baik ngan aku..

asal bukak topik budak kecik yang tak bawak ape2 makna?

asal bukak topik budak kecik yang tak bawak ape2 makna?

oh...aku mmg dak kecik.. :unsure: .huhu...bukan pe...aku cuma nak tau pendapat...sbb aku mcm konfius skit..'jgn menilai org berdasarkan penampilan /fizikal/kelakuan luaran diorg.....tp kdg2..' penampilan/kelakuan yg mencerminkan keperibadian seseorg kan? ..

yg bersangka buruk n baik tu..pon aku nak pendapat jg...

mgkin topik ni remeh bg korg...tp anggaplah sbg memberi nasihat kpd seorg budak yg sedang membesar...huhu...

oh wow! ko konpius pasal konsep "tengok pada luaran"!!!

nasihat amendenye?

ako ringkaskan reply2 orang yang akan ade kat thread ni.

kadang2 kita kene tengok pada luaran jadi kita mendapat gambaran personaliti dalaman seseorang.

tapi kadang2 luaran itu tidak memberi gambaran tepat mengenai seseorang.

THE END THANK YOU COME AGAIN.

oh wow! ko konpius pasal konsep "tengok pada luaran"!!!

kadang2 kita kene tengok pada luaran jadi kita mendapat gambaran personaliti dalaman seseorang.

tapi kadang2 luaran itu tidak memberi gambaran tepat mengenai seseorang.

THE END THANK YOU COME AGAIN.

xheran la...manusia kdg2 konfius dgn mende2 remeh...

ok2...masa aku wat thread ni aku konfius...so mgkin xterfikir jwpn ko tu...dan ada betulnya....

tapi soklan ke-3 aku tu...camne? mudah utk bersangka buruk dari bersangka baik....kenapa , adakah sbb secara semula jadinya manusia mmg macam tu? kenapa susah sgt utk bersangka baik dari bersangka buruk?

eh takde pon. tak susah pon ako nak sangka baik?

next question.

Ko mmg xsusah nak sangka baik....org lain? rata2...org yg aku ty pendapat...diorg akan kata....diorg cuba utk sangka baik...tp kdg2....first imppresion diorg...tetap buruk....

cth...nampak mat rempit...automatik...jahat.....(ni bukan aku....rata2 org yg aku ty...xtau la kalo aku yg mlg sbb ty pada org2 yg salah kot... :huh: ...tapi...org yg aku ty...dari org tua sampai remaja...

Edited by Kuro

first impression is very important, so penampilan tue kena jaga.....sebab tue banyak company letak receptionist yg cantik cantik, pramugari and pramugara pun yg cun cun and hensem hensem.....

tips abaikan peribahase ini dari minda anda :)

melambak lagi peribahase yg wujud...

soalan 1

masih lah , apa lagi.. judge tuh kan mengHUKUM

kerja mengHUKUM ni bukan kerja manusia

kerja TUHAN...

berhati - hati , kerana ramai yg tak sedar coba2 menjadi TUHAN

sedangkan TUHAN maha suci dari apa yang mereka SYIRIK kan

soalan 2

betulah .. KADANG - KADANG, ertinya TIDAK selalu

jadi tak boleh di jadikan SANDARAN

org kata LUAR / DALAM kena jaga sama

baru seiring dan sejalan

bak lagu search yg popular suatu ketika dulu

ada orang lihat kulit

ada orang yang isinyaa

isi dan kulit

memberi erti

jikalau tahu

menilainya....

ISI dan KULIT- search

soalan 3.....

itu lah yang di namakan dorongan DALAMAN.....

jika DORONGAN itu mengarah pada keJAHATan, sangka BURUK, senang dgn perangai BURUK, dan lain yang buruk

maka tiada SIAPA yang boleh membuang dorongan itu.....

bila dorongan DALAMAN mengarah ke keJAHATAN and ke BURUKAN, amatlah berat di rasa utk berbuat kebaikan

bila dorongan DALAMAN mengarah ke keBAIKan, berbuat baik tanpa di paksa, tanpa rasa berat dan sebaliknya berbuat jahat amat berat utk di lakukan

DAN yang BOLEH menukar2kan DORONGAN itu ialah TUHAN, org ISLAM panggil namaNYA ALLAH

minta la dgn DIA semoga DORONGAN kebaikan diberiNYA

agar berbuat baik tanpa paksaan, terhibur dengan berbuat kebaikan

maaf kalau jawapan tidak memenuhi standard piawaian yang di kehendaki

sekian terima kasih

cth...nampak mat rempit...automatik...jahat.....(ni bukan aku....rata2 org yg aku ty...xtau la kalo aku yg mlg sbb ty pada org2 yg salah kot... :huh: ...tapi...org yg aku ty...dari org tua sampai remaja...

memang mat rempit automatik jahat.

kerana term tu melambangkan manusia2 yang buat dajal kat jalanraya atas motorsikal.

term tu term tepat. hanya manusia yang cepat melabel seseorang itu mat rempit.

term tu term tepat. hanya manusia yang cepat melabel seseorang itu mat rempit.

aku pun rasa camtu pasal bukan salah term "mat rempit " tu , tapi salah orang yang ikut sedap dia je nak panggil orang yang naik moto tu sebagai mat rempit .

yep.....mungkin certain thing....mcm ko terpandang seorang yang nampak selekeh....rupa2nya dia ni seorang CEO kat sebuah syarikat(pernah terjadi kpd kawan aku...)

but HUMAN DO JUDGE BOOK BY ITS COVER....sbb persepsi awal lahir drpd pandangan pertama.....dan ungkapan DONT JUDGE A BOOK BY ITS COVER mungkin nilaian persepsi kedua.....

jadi aku rase ungkapan ni masih RELEVEN...

ye ke? ataupun ko tgk citer kat tv3 emilda tu? :lol:

don't judge book by its cover,pada aku la still leh pakai g statement nih...sbb aku pernah la ter judge 'book' tu dari cover nyer.book yg aku maksud kn ialah seorang perempuan yang cantik sgt..kulit bersih,putih,gebu,aku tgk pun geram n jealous...tp biler dia kluar suara nye,gugur jantung aku...(suara jantan yg kluar)~~kire kes aku nih jude book by its cover la jugak kan???

dan aku ade sorg mmber satu kelas masa skolah tgktn 6 dulu (mmber laki cina)...muka blur je kalo g sekolah pagi2,kuat mmbuta plak tuh..tau2 mmber aku tuh anak org paling kaya kat skolah aku belajar tuh...g raye umah dia masa tahun baru cine..perrrgghhh,besau giler umah dia..dpt angpau pun besau duit nyer.tp kalo tgk gaya dia g skolah,sempoi giler!!!

so pada aku still leh pakai lagi la statement tuh...org lain aku tak tau la...

Edited by fai_wawa

dOn't JudGe a BooK by It's cOver...

MAsih ReLeVan Lagi aYat Nih..

seBabNye oRg ZaMan SKraNg dH RaMai Yg PanDai "beRLaKoN".. :ph34r:

yg x Baik Pun, NamPak Baik JErk :unsure:

..iSh...BaHaye BtuL

ni mesti pompuan budak sekolah ni

Edited by C-Fu

dOn't JudGe a BooK by It's cOver...

MAsih ReLeVan Lagi aYat Nih..

seBabNye oRg ZaMan SKraNg dH RaMai Yg PanDai "beRLaKoN".. :ph34r:

yg x Baik Pun, NamPak Baik JErk :unsure:

..iSh...BaHaye BtuL

aku baca statement ko ni berpusing2 biji mate aku.... :wacko:

kekadang rupe luaran jgk selari dgn isi dalamannyer ;)

mcm sesetengah buku or majalah...cover taruk gambo2 teruk, content nyer lg la bercambah teruknyer...manusia pun gitu jgk la kekdg...huhu

ya...ya...aku penah kena

aku beli satu majalah ni pasal kat luar ada gambar Fabregas(besar).....tapi kat dalam ciput jer cerita pasal dia....geram betul :angry:

ya...ya...aku penah kena

aku beli satu majalah ni pasal kat luar ada gambar Fabregas(besar).....tapi kat dalam ciput jer cerita pasal dia....geram betul :angry:

ko nih..klakar lak aku baca komen ko,comel jerk... :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...